113 САЩ.Новогодишна баница късмети раздава:здраве, успех и бейби бум предвещава!

  • 29 607
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 896
И на мен ми писна от чергарски живот. А ми се струваяе много романтично, ама сега нещо ми дойде в повечко тази романтика.Искам да се установим някъде и да си вземем багажа.

Сега дори спим на надуваем матрак Mr. Green

Някой спомена подуване на краката. От 3 дни забелязах, че и моите се пудуват. Ако някой каже как мога да се отърва от това ще го черпя.

# 721
  • usa
  • Мнения: 2 113
Някой спомена подуване на краката. От 3 дни забелязах, че и моите се пудуват. Ако някой каже как мога да се отърва от това ще го черпя.

избягвай да стоиш дълго седнала и си почивай повече. кога за последно ти проверяваха урината?

сигурно не ви се слуша, но не мога да не спомена нещо, което чух по любимата ми тема. днес по радиото обсъждаха, че според някаква национална анкета/статистика все по-голям процент от американците определено вече нямали нищо против децата им да се женят за хора от друга раса. но почти всички участвали в анкетата били абсолютно ужасени от мисълта в семейството им да влязат атеисти. добре че се класирахме в йезуитското училище! поне една бройка ще похарчим... трябва сега обаче да реша въпроса и с другите двама, че не ща да ми висят на врата до живот. ще взема поне да ги запиша на йога, току виж минали за будисти...

# 722
  • Мнения: 2 674
трябва сега обаче да реша въпроса и с другите двама, че не ща да ми висят на врата до живот. ще взема поне да ги запиша на йога, току виж минали за будисти...

 Joy

# 723
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Докато ви изчета иогладнях зверски. добре че пилето епочти гоово!

Явно леко съм се побъркала да търся скрития смисъл в написаното! Но много ми се иска и пожелавам да съм права в мислите си!  Simple Smile


# 724
  • Мнения: 2 185
Ирка с теб съм и по двата въпроса  Grinning !!!

# 725
  • Мнения: 1 175
Бре колко е набъбнала темата от снощи. Вие на работа не ходите ли бре  Laughing

Дидитка в българските магазини съм виждала зелеви листа за сърми в буркан ( българско производство).

Ама ние като си нямаме български магазини... Всъщност това винаги ми е било любопитно - уж град голям, с мноооого голямо българско население, и нито един български магазин или ресторант! А други какви ли не съм виждала - етиопски, непалски и т.н. а български - няма.

Попара с чай и сирене мразя още от детската градина. Не мисля и да правя. Не е голяма загуба - я какво огромно разнообразие на други закуски има. Иначе са малко нещата които не обичам, мъжа ми - също. Добри прасенца сме и хапваме почти всичко. Има неща които не ми харесват толкова, но не бих отказала напълно ако някой ми предложи. От няколко години практикуваме опитването на нови неща, и много ни харесва, особено на мен (защото той е отрасъл тук и малко нови неща има за него вече). Ох, спомням си като дойдох за пръв път, се разпрах от ядене... То не бяха буркан след буркан фъстъчено масло, браунита, манджи какви ли не, пържоли, абе като не видяла (е, много от тях наистина не ги бях виждала, като фъстъченото масло, браунитата, броколи и т.н.) Като се върнах първия път до България, първата реакция на хората беше "ааа, гледам добре ви хранят у Америката" Mr. Green  Ами, яшна съм си. Но поне novelty factor ми отмина и сега не се тъпча така. Вие имали ли сте такъв период? Някои безценни открития които сте набивали тайно с шепи?  Laughing Сега съм се пренасочила към нови плодове и зеленчуци, и се образовам по-здравословно.

За местенето и покъщнината... И ние все още сме в чергарски етап, като за последните 3 години сме се местили 3 пъти  Tired И то все в рамките на greater Boston, заради лоши хазяи. Много неща съм дарила или изхвърлила, живеем с някакъв минимум неща колкото да се поберат в квартирката. Омръзна ми, искам къща с мебели и партакеши!  Grinning

Имам да подреждам един клозет вкъщи и ми се плаче, а трябва да го направя тези месеци защото е в стаята на бебето и после изобщо пък няма да мога.

Аууу, хуничке, ти клозет при бебето си ли имаш?  Joy  Wink Извинявай, просто не се сдържах на бисера  Peace

днес по радиото обсъждаха, че според някаква национална анкета/статистика все по-голям процент от американците определено вече нямали нищо против децата им да се женят за хора от друга раса. но почти всички участвали в анкетата били абсолютно ужасени от мисълта в семейството им да влязат атеисти.

Ох, това ми е болна тема, защото аз съм атеист (мъжа ми е агностик). Всъщност това беше най-голямото ми разочарование относно страната, когато дойдох тук, и още не мога да се освестя от тего. Не бях предполагала че в такава уж прогресивна страна, може да има толкова много консервативни, религиозни хора, които сериозно да си вярват! Не мога да повярвам и че след всичките постижения в областта на толерантността - към други раси, към хомосексуалността, към други религии и култури - че толерантност към атеистите все още почти няма! Като че ли в тая област никакъв напредък няма, и като че ли биха приели дори президент мюсюлманин но не и атеист (с аргумента "поне не е безверник"). Ужас  #Cussing out

# 726
  • Мнения: 940
Като сме още на вълна готвене -отивам да правя мусака,бе тая заливка винаги ми създава проблеми а много я обичам,някой ако има лесен и вкусен вариант да сподели в следващите 2 часа   моля  Peace.



# 727
  • Мнения: 3 367
Аз поооооооочти съм го докарала до джамия,на цял етаж (2 стаи,огромен хол и баня) има 2 криба,2 библиотеки и 1 шкаф за играчки LaughingСега работя в-у другия етаж,едни диванчета съм заизхвъряла,хем няма да се седи пред тв,хем празничко да си тичкат децата..вещо-мразие ужасно ме гони от 2-3 години насам,чак на д-р щях да ходя да се проверявам как ми е главата..

# 728
  • Мнения: 1 175
Като сме още на вълна готвене -отивам да правя мусака,бе тая заливка винаги ми създава проблеми а много я обичам,някой ако има лесен и вкусен вариант да сподели в следващите 2 часа   моля  Peace.

300г. прясно мляко, 4 яйца, 2 с.л. брашно, сол (разбира се, количествата зависят от количеството мусака). Бъркаш и изливаш върху готовата мусака, връщаш във фурната само да се изпече и стегне, и готово. Но съм забелязала, че за да стане хубава заливката, картофчетата и другите неща трябва да са нарязани доста на ситно. Иначе се получават дупки и неравности между големите парчета, и заливката се процежда през тях до дъното, вместо да остане на повърхността където й е мястото. Успех!

# 729
  • Мнения: 2 255
Аз правя заливката с кисело мляко и яйца. Готвя винаги "на око", не мога да ти там грамове и т.н., нещо от рода на 2-3-4 яйца, 1-2 чаши кисело мляко.  Laughing Разбивам яйцата, добавям киселото, разбърквам, заливам, допичам.

# 730
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Вики аз заливката я правя с 1 чаша кисело мляко, в него слагам на върха на чаена лъжичка сода, 2-3  яйца, 2-3 лъжици брашно, миксвам добре и заливам. На мен, децата и мъжа ми харесва!

Извинете ме за грешките и в този и в миналия пост, ама пиша от един смотан лаптоп и нещо не му хваща всеки път интервала, а аз не проверявам по принцип. Wink

Хм! Simple Smile

# 731
  • Мнения: 1 436
Леле каква трапеза сте разпънали  Mr. Green.

Аз съм от партията на Биз - каквото сготвя, това се яде. Но мъжа е добро прасенце и единственото което не хапва по никакъв повод, е патладжани.

Фъстъчено масло не обичам, но бадемово - мням  Party. Също обичам и vegemite, което май никой не-австралиец не близва.

За мен най-голямото кулинарно откритие в САЩ беше гуакамолето  Heart Eyes и изобщо авокадото.

Сирене купувам от един руски магазин до нас. Съвсем автентично има голяма тенекия пълна със саламура, в която плуват бучки сирене, което даже опаковат в кафява амбалажна хартия  Grinning. И още по-автентично, никога не можеш да си сигурен в качеството на сиренето. Повечето пъти е много добро, чат-пат е в категорията "бива" и рядко, но се случва, е направо тебешир  Tired.

Моите копитца са с размер на плавник отпреди да забременея, та не ме плашете с нарастване  Naughty

# 732
  • Мнения: 940
Киселото мляко ми е на дъното ,с 2 думи нямам.
Така че с прясно ще заливам Дидитка ,твоят вариант избрах и  най-хубавото е че за 1ви път ги наситних продуктите с електрическата резачка,така че картофите са ми на малки кубчета и няма как да се избяга заливката  на дъното .  Wink

Заливката овкусява ли се ?

Мерси и на другите варианти,копнах си ги и ще ги пробвам и тях.

# 733
  • Мнения: 2 185
Миз специално за теб резюме на топ Даласката новина на деня  Laughing . Касиерка в магазин. Маскиран мъж влиза с цел да я обере с насочен към нея пистолет. Дамата обаче не се дава лесно  Joy и му заповядва в името на Джизъс да напусне веднагически магазина. По интересното е, че той го прави  hahaha, при което казва дамата, целият магазин се изпълнил с всемогъщата сила на Джизъс. Та, така, не си правете майтап с тея работи  Naughty  Laughing .

# 734
  • Мнения: 940
Оххх много съм зле Дидитка е написала че се слага сол в заливката !  Rolling Eyes
Днес съм  Crazy ,затова и отидох на лекар и се оказа че съм сбъркала и деня и часа?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт