С какво да подтисна апетита?

  • 121 412
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Започвам режим на хранене...........за пореден път,защото все се провалям  Cry
Трябва ми нещо,което да подтиска този напиращ в мен глад-не само в стомаха,а и в акъла ми е само храната-направо се побърквам и изнервям до момента в който се колебая кое е по важно-да слабея или да си похапна нещо любимо  Cry
Пробвала съм с Лида но имах проблем с бъбреците,прекъснах приема,после пак я пиех и имаше ефект,но малко ме е страх от това,което чета относнон вредата на тази Лида....
Препоръчайте ми нещо?

# 1
  • Мнения: 673
Вода. Поне 2 л на ден. Понякога бъркаме жаждата с глад и посягаме към храна, когато сме жадни. Също така излизай винаги, когато имаш възможност. Стоенето вкъщи до хладилника не е добра идея. Изхвърли всички "боклуци" и остави само полезна/режимна храна у вас. Спортувай  Peace
Но недей да си мъчиш организма с под 1200 кал/ден. Гладът не е добра идея  Naughty

# 2
  • Мнения: 1 731
Не е хубаво да се гладува! Naughty
Яж си ,но не яж боклуци.  bouquet

# 3
  • Мнения: 0
Аз съм съвсем нова и искам да попитам някой дали е ползвал РЕДУКТИЛ за отслабване- какво мисли и дали може да се пие алкохол докато се вземат таблетки Редуктил?

# 4
  • Мнения: 689
Аз съм съвсем нова и искам да попитам някой дали е ползвал РЕДУКТИЛ за отслабване- какво мисли и дали може да се пие алкохол докато се вземат таблетки Редуктил?

В алкохолните напитки има прекалено много калории,за да си едновременно на диета и да пиеш алкохол.
Редукила със сигурност подтиска апетита и усилва жаждата.

zaiche_dafi -газираната вода и напитките без калории подтискат острия апетит-ако не ги смяташ за вредни-може да си пийваш при глад.

# 5
  • София
  • Мнения: 16 038
Аз съм съвсем нова и искам да попитам някой дали е ползвал РЕДУКТИЛ за отслабване- какво мисли и дали може да се пие алкохол докато се вземат таблетки Редуктил?
Тук има и тема за Редуктила. Влез, прочети мненията на ползващите и си реши.
За алкохола - може би при повод нещо леко и малко количество - 1-2 чаши вино например.

# 6
  • Мнения: 4 678
Аз съм съвсем нова и искам да попитам някой дали е ползвал РЕДУКТИЛ за отслабване- какво мисли и дали може да се пие алкохол докато се вземат таблетки Редуктил?
Тук има и тема за Редуктила. Влез, прочети мненията на ползващите и си реши.
За алкохола - може би при повод нещо леко и малко количество - 1-2 чаши вино например.
Абсолютно никакъв алкохол Peace Naughty

# 7
  • Лондон
  • Мнения: 403
Ще следя темата.Не знам дали моя апетит ще има сила,която да го "подтисне".  EmbarassedБлагородно завиждам на силните момичета,които имат воля да се справят.

# 8
  • Мнения: 689
А помните ли метода с 8-те глътки въздух:лапаш много въздух,бавно и съсредоточено-и апетита спира(временно)  Grinning

# 9
  • Мнения: X
мазнини е отговорът

20гр кашкавал с 20 гр масло
вода преди и след това

и си готова
за около месец (индивидуално е) се постига контрол върху апетита

# 10
  • Мнения: 888
Подкрепям Тони бг.Яж качествена храна,пий много вода,спортувай.Не пий Редуктил!Пробвай с Хром Пиколинат за убиване на апетита  Peace Продава се по аптеките.
За 2 седмици ще свикнеш и всичко ще се канализира.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 16
худея-на таблетки.някакво каксово растение,което подтиска апетита.прочети повече в нета.успех. newsm10

# 12
  • Мнения: 4 406
Пектинът действа така, една чаена лъжица в кисело мляко

# 13
  • Мнения: 371


NEOLEXAN (НЕОЛЕКСАН) повишава нивата на серотонин в мозъка и повлиява благоприятно състоянията свързани със серотонинов дефицит – депресия, безсъние, тревожност. Намалява усещането за глад, улеснява спазването на диети и отказването от вредни навици.
Пия го заради друго заболяване, но страшно ми подтиска апетита Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 789
За този Неолексан и аз се бях замислила...Моя позната го пие за нерви, депресия, но като прочетох листовката- има и други, странично-положителни въздействия.
Само не знам как се дозира в този случай newsm78

# 15
  • Мнения: 187
Страхотно-точно такова нещо ми трябва,има ли много странични действия...........може ли да се купи без рецепта.......каква е цената му?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149


NEOLEXAN (НЕОЛЕКСАН)  днес питах в 2-е  аптеки,но го нямаше. Не разбрах дали искат рецепта за него.

# 17
# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
http://www.bodyart-bg.com/components/com_virtuemart/shop_image/p … 4a97aa283963f.jpg
Това е  добавки от същия тип.Ако взема нещо ,ще се отчета в темата.

# 19
  • Мнения: 4 678
.Не го подтискам..когато съм гладен хапвам извара/20 амино съдържа,протеин,помага на черния дроб/

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 Взех си неолексан за 11.70 ,дават го без рецепта.Пише ,че трябва да се пие повече време за да стане насищане в организма.

# 21
  • Мнения: 187
И аз си взех Неолексан,но откакто го пия все ме боли глава-а трябваше да е обратното....
Продължавам, няма да спирам да го пия,дано да има ефект по-скоро!

# 22
  • Мнения: 7
Аз купих вчера Неолексан след като прочетох темата - пих тази сутрин и не се чувствуам добре - дано това премине.Ще съм благодарна за споделяне на вашия опит

# 23
  • софия
  • Мнения: 379
аз пия чай билкана 3 за отслабване, български и съм доволна.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 Аз пия по1   хапче 20мин преди хранене.  Нямам проблеми за сега. За десерт хапвам ябълки ,издържам за сега на лакомията за сладко.На мен то ми е проблем.

# 25
  • Мнения: 35
Аз пия  калорекс апетин, Засищам се много бързо,и ако не спра на време/  случва се понякога /
после съжалявам много.
Опитвах се съвсем да потискам за да не ям, ама не мога да устискам и после още повече ям. Така че опитай с Калорекс АПЕТИН.

# 26
  • Мнения: 1 085
Не одобрявам хаповете.
Всяка сутрин правя в огромен чайник някакъв билков чай /да не е кисел/ и цял ден се наливам с него. Това ми убива апетита.
Ако пък наистина огладнея - хапвам нещо здравословно и диетично.
Тайната е да се яде често и по малко.
Не трябва да се гладува.

# 27
  • Мнения: 4 678
Не одобрявам хаповете.
Всяка сутрин правя в огромен чайник някакъв билков чай /да не е кисел/ и цял ден се наливам с него. Това ми убива апетита.
Ако пък наистина огладнея - хапвам нещо здравословно и диетично.
Тайната е да се яде често и по малко.
Не трябва да се гладува.
..като каза ..Не трябва да се гладува.... се сетих за една моя стара тема Mr. Green

Не гладувайте!
В противен случай страдат клетките,а заедно с тях и генетичният код.Нарушението на генетичният код във времето означава загиване на вида.Става така,че когато искате да намалите телесното си тегло вие влизате в битка с природните сили на еволюцията.Именно те милиони години са учили организма да натрупва мазнини в случай,че настъпят затруднения в изхранвамето.Предварително трябва да кажа,че битката няма да бъде лека.Нашият организъм е трениран от природата за всички неочаквани ситуации.Такава елементарна мярка като намаление на калориите изобщо не го трогва.Ако разбере,че го очаква дълъг глад,той ще заеме такава позиция,която е непробиваема.
Повярвайте,тук няма никакво преувеличение.Само няколко часа глад и организма започва да изважда на позиция тежката артилерия.Първата реакция е неочаквана:блокират се всички процеси в организма свързани с разход на мазнини.На езика на науката това се нарича свърхадаптация.Забавят се всички процеси вътре в организма.Настъпва нещо като летаргия.Целта е разход на енергия да се сведе до минимум.Разбира се това е разумно.Празничните илюминации са несъвместими с логиката на икономии.При това организма предпочита да се презстрахова.Например,вие намалявате калориите приети с храната с 25%,организма намалява обмяната с 35-40%.Това означава,че с толкова намалява и темпа на изгарене на мазнини.Може да въртите педалите на велоергометъра до посиняване,а резултат все пак няма,а всички си мислите ,че с малко тренировка и всички ще бъде наред.Знам ,че малко от вас ще ме послушат да не гладуват,но бях длъжен да опитам
Не гладувайте! Peace

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 20:06 от Поци

# 28
# 29
  • Мнения: 4 678
..колкото и да гладуваш..не може цял живот,нали..рано или късно ще започнеш да се храниш...и тогава идва Йо -Йо ефекта..както някои жени ми споделят...Пълнея само като пия вода ooooh!..метаболизма по време на гладуването...просто заспива...и чака първият удобен момент да се събуди...и да започне да трупа запаси..все пак храната е спасила човечеството от гладна смърт Peace

# 30
  • Мнения: 8
 Добар вечер на всички!
И аз съм тръгнала на лов за някакви таблетки или чай,които да подпомагат диетата ми не си правя и илюзии дори,че само с хапчета става.Просто ми е нужно за подтискане на зверския апетит.Имам също въпрос за така наречените таблетки Фигурал,някой знае ли нещо?

# 31
  • Мнения: 431
Аз пия сутрин преварена и леко топличка вода с лъжица мед и лъжица оцет. Убива ми апетита, но за не повече от 3 часа. Чувала съм, че ако се приема по-дълго време (аз пия едва от месец) има още по-хубав ефект.
По-напред в темата видях, че някой беше писал за ябълката като десерт. Аз пък знам, че не е много хубаво, и че плодовете като цяло се ядат на гладно...  Rolling Eyes

# 32
  • софия
  • Мнения: 379
пиех ябълков оцет на капсули, че обикновения ми беше гаден.  съчетавах го с други неща и не знам дали има ефект, но за прочистване на организма го вземах.

# 33
  • Мнения: 217
Аз пия Неолаксан заради мигрената но не съм забелязала да ми подтиска апетита. Peace

# 34
  • Мнения: 123
..колкото и да гладуваш..не може цял живот,нали..рано или късно ще започнеш да се храниш...и тогава идва Йо -Йо ефекта..както някои жени ми споделят...Пълнея само като пия вода ooooh!..метаболизма по време на гладуването...просто заспива...и чака първият удобен момент да се събуди...и да започне да трупа запаси..все пак храната е спасила човечеството от гладна смърт Peace


                  Peace

# 35
  • Мнения: X
не мога да повярвам, 4е има склонни да се тъп4ат с незнайна химия, вместо да мушнат малко извара, както препоръ4ва Поци

малко допълнение към неговото мнение:
...
Не гладувайте!
В противен случай страдат клетките,а заедно с тях и генетичният код....
Повярвайте,тук няма никакво преувеличение.Само няколко часа глад и организма започва да изважда на позиция тежката артилерия.Първата реакция е неочаквана:блокират се всички процеси в организма свързани с разход на мазнини.На езика на науката това се нарича свърхадаптация.Забавят се всички процеси вътре в организма.Настъпва нещо като летаргия.Целта е разход на енергия да се сведе до минимум....
Не гладувайте! Peace

резултат от така описаната от него летаргия:
вътрешните органи един след друг намаляват постепенно функциите си
но това става толкова постепенно, 4е не се усеща
едва след години се хваща повишен холестерол при някоя слу4айна контрола и тогава ви предписват статини с цел да се намали нивото му
а никой не се замисля, 4е това е естествената реакция на организма да поправи щетите
все пак холестеролът е основна градивна единица в тялото
та пиете си статините и сте доволни, вярвайки на медикофармацефти4ната мафия, докато постепенно се инвалидизирате

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 На мен неолексан не ми повлия за сега.

# 37
  • Мнения: 888
Хранене на често и по малко с месо,зеленчуци,мляко,сирене,плодове... и няма да има нужда да се подтиска каквото и да е,защото просто ще сте винаги сити.Организма ще е спокоен...а само тогава е склонен да се раздели с мазнините.Иначе с глад и пр. чисто и просто ще изгорите активно тегло.

# 38
  • Мнения: 35
Здравейте момичета,За потискане на апетита опитайте с КАЛОРЕКС АПЕТИН
Аз са чувствам добре с него,Половин час преди хапване   Безвреден  е а и го пиеш когато хапваш  примерно ако не закусваш -не пиеш-няма  схема ,Така че опитайте

# 39
  • Мнения: 30
Чаша зелен чай - неподсладен. Това действа при мен.

# 40
  • Мнения: 266
Здравейте от мен, по темата за намаляване на апетита мога да споделя аз пия чай Инхуа и при мен апетита видимо намаля, освен това действа диуретично и лаксативно. За 5 дни съм свалила 3 кг, но съм само на плодове. Не знам дали ще действа така на всички, аз имах неутолим апетит след раждането, дори и след като спрях да кърмя. Сега е съвсем различно, не се нахвърлям на храната. Чаят го има по аптеките, аз си го купих за 7 лв - 32пак. ,пие се з пъти на ден.

# 41
  • Мнения: 445
   
Не гладувайте! ...

.......Знам ,че малко от вас ще ме послушат да не гладуват,но бях длъжен да опитам
Не гладувайте! Peace
Компетентно и изчерпателно.Само ще добавя,че често причината за този невротичен глад/който не е в стомаха,а в мислите/е недоспиването.Не го осъзнаваме,но дори да се чувстваме бодри,недостатъчният сън се отразява на апетита-неизчерпаемо желание да хапваш и да хапваш...Имам и такива моменти,но парченце сухар ми върши работа.Не подтискам глада,Поци го е обяснил много добре защо и ако вместо хапче за подтискане на глад се прочете целият пост,който съм цитирала ,ефекта ще е положителен.

# 42
  • Мнения: 0
пия калорекс апетин от месец наистина обива апетита създава чувство за ситост ям определено по малко на мен ми действа опитайте и вие

# 43
  • Мнения: 0
теди
пия вече 1 месец калорекс апетин мисля че ефекта е осезателен
ще продължа убива ми апетита

# 44
  • София
  • Мнения: 10 858
Чаша зелен чай - неподсладен. Това действа при мен.

Изключително подкрепям.  Peace Намалява апетита съвсем реално, пък и чисти мазнини.
Пийвам една чашка преди всяко хранене и в следствие на това се засищам с доста по-малко.

Другото, което действа при мен е Храм пиколинат. От години го ползвам, когато съм на диета.

# 45
  • Мнения: 114
Не одобрявам хаповете.
Всяка сутрин правя в огромен чайник някакъв билков чай /да не е кисел/ и цял ден се наливам с него. Това ми убива апетита.
Ако пък наистина огладнея - хапвам нещо здравословно и диетично.
Тайната е да се яде често и по малко.
Не трябва да се гладува.
............запис

# 46
  • Мнения: 84
Здравейте от мен, по темата за намаляване на апетита мога да споделя аз пия чай Инхуа и при мен апетита видимо намаля ....

Още един глас за чайовете. Пия всяка сутрин Инхуа или някакъв подобен /Зелен чай, например/ с мед и лимон. И апетитът ми през целия ден е много слаб.

# 47
  • Мнения: 131
Аз пък ако през целия ден изпия 2-3 кафета (чисти, подсладени с малко мед) и цял ден мога да не ям, защото нямам апетит....

# 48
  • Мнения: 0
аз подтискам апетита с горчиво кафе, като съвсем издивея за нещо сладко ,изпивам една чаша кафе

# 49
  • Мнения: 0
сега видях предния отговор като моя  Joy

# 50
  • Мнения: 131
сега видях предния отговор като моя  Joy

Дам, значи не съм си въобразявала за кафето, щом като и при теб ефекта е същия Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 275
Кафето и на мен ми действа по същият начин.  Peace

# 52
  • софия
  • Мнения: 379
с 20 коремни преси Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 004
А откъде го имате този апетит?  Embarassed Аз години наред се опитвам да го добия, като малка също...и все нищо не се получава  Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 3 789
А откъде го имате този апетит?  Embarassed Аз години наред се опитвам да го добия, като малка също...и все нищо не се получава  Rolling Eyes
Да де, ама темата е как да се подтисне, а не как да се придобие Naughty
Май поста ти....объркал темите ще да е Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 131
А откъде го имате този апетит?  Embarassed Аз години наред се опитвам да го добия, като малка също...и все нищо не се получава  Rolling Eyes
Да де, ама темата е как да се подтисне, а не как да се придобие Naughty
Май поста ти....объркал темите ще да е Crossing Arms
Просто жената май иска да каже, че ние се чудим как да си подтиснем апетита, защото имаме такъв, а тя самата се чуди, защото няма такъв и няма защо подтиска.Малко тъпо го обясних, но дано рабра.

# 56
  • Мнения: 4 175
Аз пък ако през целия ден изпия 2-3 кафета (чисти, подсладени с малко мед) и цял ден мога да не ям, защото нямам апетит....
И аз съм така когато изпия 1 кафе сутрин и после огладнявам чак към 13, даже сутрин закусвам само с кафе, което е вредно, но аз така се чувствам много по-добре сутрин да ми е леко.

# 57
  • Мнения: 1
Чаша зелен чай - неподсладен. Това действа при мен.

Този зелен чай води до привикване,  после няма да можеш да ходиш до тоалетна , ако не пиеш от него ! (:

# 58
  • Мнения: 80
Аз пия ето това http://www.vokil-bg.com/store/produkt/scitec-restyle-60-caps/
а иначе на сайта има мнг продукти за подтискане на апетита ето този напримеер също съм го пила и има ефект при мен http://www.vokil-bg.com/store/produkt/scitec-restyle-60-caps/
Но всичко си е индивидуално, на сайта мнг ми помогнаха при избора ми на добавки.

# 59
  • Лондон
  • Мнения: 403
Аз, не смея с добавки,я колит ,я гастрит ще се разсърдят и дълго време възстановяване.

# 60
  • Мнения: 754
Здравейте, от известно време насам имам, необичаен за мен, проблем с апетита. Имам идеи от какво се получава, но се надявам да прочета и други мнения...
Проблемът е, че съм нон-стоп гладна, а след хапване - дори на огромни порции! - не чувствам ситост. Четох, че съществува състояние наречено 'лептинова резистентност', което се изразява точно в това - мозъкът не получава сигналите за ситост заради проблем със секрецията на хормона лептин.

С какво друго е свързано - може да са много неща, но ето няколко, които веднагически заподозрях:
- проблеми с щитовидната жлеза: имам малко възелче, нямам Хашимото или друго заболяване, но приемам еутирокс от близо година, тъй като TSH /без него/ ми скача до 2.80. Нямам промени в теглото, въпреки голямото количество храна Simple Smile, но това отдавам изцяло на еутирокса.
- инсулинова резистентност: тук съм малко неориентирана. Преди 2 седмици кръвната ми захар беше около 4.82. OK ми се вижда, нo не знам какво друго бих могла да изследвам?
- засилени тренировки: да, някъде пролетта действително ги засилих, оттогава започна и повишения апетит. Метаболизмът ми определно се забърза, разбира се, това е нормално и го отдавам изцяло на спорта, но...
- бременност: забременях през юни /за съжаление загубих бебето неотдавна/. През това време бях спряла тренировките и очаквах да има ефект и върху метаболизма и апетита, но никак не се отрази.

Дебело подчертавам, че питането ми не е свързано с дерзания дали ще напълнея[/b]. Тежа 47 кг. и съм си  слаба, а теглото ми е констатно през последните 8-9 месеца /както казах, вероятно се дължи на еутирокса/. Движа се всеки ден, постепенно се връщам и към тренировките. Просто не мисля, че трябва да чакам да напълнея, за да се разбере, че има проблем! Мога да се обърна към ендокринолог като за начало /така или иначе си следя жлезата/, но се чудя и за някакъв вид специалист по хранене? Честно казано, на моменти съм толкова раздразнена, че ми идва да вляза в аптеката и да поискам нещо за подтискане на апетита. /Макар че такива добавки са глупост, знам/. Но просто не можете да си представите колко е мъчително постоянно да ти се тъпче нещо!!
P.S. Пия и по близо 3 литра вода на ден. И това не помага.

# 61
  • София
  • Мнения: 16 038
Ако си от София преди време ЛЛ ме изпрати при д-р Виткина - ендокринолог и диетолог.
Доволна съм от отношението, въпреки различния ми проблем.

# 62
  • Мнения: 80
Здравейте, от известно време насам имам, необичаен за мен, проблем с апетита. Имам идеи от какво се получава, но се надявам да прочета и други мнения...
Проблемът е, че съм нон-стоп гладна, а след хапване - дори на огромни порции! - не чувствам ситост. Четох, че съществува състояние наречено 'лептинова резистентност', което се изразява точно в това - мозъкът не получава сигналите за ситост заради проблем със секрецията на хормона лептин.

С какво друго е свързано - може да са много неща, но ето няколко, които веднагически заподозрях:
- проблеми с щитовидната жлеза: имам малко възелче, нямам Хашимото или друго заболяване, но приемам еутирокс от близо година, тъй като TSH /без него/ ми скача до 2.80. Нямам промени в теглото, въпреки голямото количество храна Simple Smile, но това отдавам изцяло на еутирокса.
- инсулинова резистентност: тук съм малко неориентирана. Преди 2 седмици кръвната ми захар беше около 4.82. OK ми се вижда, нo не знам какво друго бих могла да изследвам?
- засилени тренировки: да, някъде пролетта действително ги засилих, оттогава започна и повишения апетит. Метаболизмът ми определно се забърза, разбира се, това е нормално и го отдавам изцяло на спорта, но...
- бременност: забременях през юни /за съжаление загубих бебето неотдавна/. През това време бях спряла тренировките и очаквах да има ефект и върху метаболизма и апетита, но никак не се отрази.

Дебело подчертавам, че питането ми не е свързано с дерзания дали ще напълнея[/b]. Тежа 47 кг. и съм си  слаба, а теглото ми е констатно през последните 8-9 месеца /както казах, вероятно се дължи на еутирокса/. Движа се всеки ден, постепенно се връщам и към тренировките. Просто не мисля, че трябва да чакам да напълнея, за да се разбере, че има проблем! Мога да се обърна към ендокринолог като за начало /така или иначе си следя жлезата/, но се чудя и за някакъв вид специалист по хранене? Честно казано, на моменти съм толкова раздразнена, че ми идва да вляза в аптеката и да поискам нещо за подтискане на апетита. /Макар че такива добавки са глупост, знам/. Но просто не можете да си представите колко е мъчително постоянно да ти се тъпче нещо!!
P.S. Пия и по близо 3 литра вода на ден. И това не помага.

Има разни екстракти от растения, пробвай с тях, като червен пипер, джинджифил. Аз едно време пиех ето това http://www.vokil-bg.com/store/produkt/pure-nutrition-herbal-burn … 1%83%D0%BB%D0%B8/ и много ми помагаше. Сега прочетох тук за диета с кленов сироп и я правя, да ти кажа ми подтиска апетита, с джинджифил, лимон и кленов сироп е, но всеки човек е индивидуален, може би при специалист диетолог най-добре отиди.

# 63
  • Мнения: 1
Привет и от мен преди да забременея на мен лично ми помагаше най-много ето това чайче ,както и на мои приятелки надявам се да ви помогне и на вас ! http://health24.bg/wow-tea-appetite-killer/1621/ Хубав ден мили дами ! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт