В момента чета......

  • 43 939
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 370
Изкушавам се невероятно да си взема третата част на "Милениум" на английски, обаче, пусто, не се мисля за чаааак толкова добра по този език, че да чета худ.литература на него. Tired
А как ми се искааааа....иначе ше трябва да чакам още 2 месеца за преводната.

# 721
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Ще ставаш все по-добра, като почнеш да се престрашаваш да четеш, и то без речник.
Това е един от най-добрите начини за учене на език.

# 722
  • Мнения: X
Днес ми дадоха да чета Fear and trembling на Амели Нотомб на инглиш.
Отивам да изпъна морен бут и приятно ми четене Flutter

# 723
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Приятно ти  Simple Smile
Аз в последно време почнах да ги чета, като едновременно им слушам аудио варианта, ако го намеря (най-често успявам). Така да съм сигурно, че не си повтарям в главата някаква
дума, която не се произнася баш така, както съм решила.

# 724
  • Мнения: 5 370
Ще ставаш все по-добра, като почнеш да се престрашаваш да четеш, и то без речник.
Това е един от най-добрите начини за учене на език.
мисля, че ще се вслушам в тебе.  bouquet
Само да си взема следващата заплатка.

# 725
  • Мнения: 7 837
"Страх и омраза в Лас Вегас" на Хънтър Томпсън.
Преди време я мъчех на български, но превода ме отказа. Филмът с Джони Деп  е един от любимите ми.
И на мен! Grinning Моля те, сподели после как е книгата.


Май ще си остана само с филма. Не е толкова до английския, колкото май съм позакъсняла 15-тина години с четенето й. А и постоянно се сещам за филма, който е по-добър и книгата ми е тегава и безразборна. Слагам я в графата "захвърлени".  Embarassed


Жози, Милениум не е сложна за четене на английски, но като не си свикнала, ще я четеш доста време. Друг е въпроса, дали си заслужава... Simple Smile

# 726
  • Мнения: 5 370
Кейс, аз първите две части ги изгълтах като топъл козунак.Рядко ми се е случвало досега така да се зарибя от книга.
Може би ще се опитам, все пак.

# 727
  • Мнения: 7 837
Именно с бързото изгълтване може да е проблема, а не толкова с английския, това имам предвид.  Simple Smile Нищо де, важното е да се чете. Речник няма да ти е нужен за тази книга.  Simple Smile


Аз си взех днес Shutter Island. Първо книгата, после ще гледам и филма.

# 728
  • Мнения: 4 406
И аз се мъча да се престраша да чета на английски, притеснява ме, че до сега само техничеки съм ползвала.

В монета "Кажи да", трудно ми върви, то и "Яж, моли се и обичай" пак не вървеше мнооого бързо

# 729
  • Мнения: 5
В момента чета „Блейз“на Стивън Кинг

# 730
  • Мнения: 637
"Страх и омраза в Лас Вегас" на Хънтър Томпсън.
Преди време я мъчех на български, но превода ме отказа. Филмът с Джони Деп  е един от любимите ми.
И на мен! Grinning Моля те, сподели после как е книгата.

Май ще си остана само с филма. Не е толкова до английския, колкото май съм позакъсняла 15-тина години с четенето й. А и постоянно се сещам за филма, който е по-добър и книгата ми е тегава и безразборна. Слагам я в графата "захвърлени".  Embarassed
Благодаря за отзива! Simple Smile
Оставам и аз само с филма, в такъв случай. Принципно ми е трудно да харесам и оценя дадена книга, ако преди това съм я гледала филмирана, та не вярвам тази да е изключение.

# 731
  • Мнения: 106
"Моята измислена страна"на Алиенде-толкова живписно започва с описанието на Чили,че се замислих-ако по този начин ни представяха уроците по география,сега наистина щях да си спомням с носталгия за ученическите години,много успокояващо ми действа.....и много емоционално,както всички нейни книги.

# 732
  • Мнения: 4 569
Заповядайте в новата тема:
В момента чета...-2

# 733
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1
чета изгубената съпруга-много интересна

Общи условия

Активация на акаунт