Великденска трапеза 2010

  • 79 625
  • 703
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 816
Ето ви и от мен една,,Първоаприлска наденица,,
Малко черва
гъби,ориз,масло,пресен лук,подправки-задушава се,пълнят се червата и се готвят с зеле или нещо.
Миналата година лъгах с това Laughing
Само,че сега незная откъде червца да си купя,миналата бяха домашни.
Да се ровя ли в книгата на Пенка Чолчева за козунаци следвоенни/книгата издадена след войната/в тая криза,добре ще ни дойде. Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 436
Запис!  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 387
И аз да се запиша в тази тема. Едвам се откачих от коледната тема и си викам, че няма да правя нищо повече, обаче видях тази тема и след като я прочетох се чувствам зарибена!!!

# 48
  • София
  • Мнения: 483
Момичета, надявам се да приемате нови членове в тази "вкусна" и "ароматна" темичка.
Тъкмо ми хрумна да потърся нещо интересно за Великден и... открих вас. Сега много ме е яд че съм пропуснала Коледната тема, но нищо... А за Великден изобщо не ми е рано, съвсем навреме. След като ме отпусна коледният ентусиазъм, сега ме завладя великденски и много ви се радвам. Заекът и овчицата са страхотни, ако събера смелост ще се тествам! А за козунак изцяло ще разчитам на вас, защото никога не съм правила.
  chef

# 49
  • Мнения: 1 232
Еsy, ще опитам разбира се, обаче искам да си намеря формички за козунаци. Имам две за правоъгълни кексове, обаче късички. Виждала съм да показвате и за кръгли козунаци, ама от къде? newsm78 Ами така де, да тренираме, ама и технологичната екипоровка е важна!

# 50
  • София
  • Мнения: 2 658
Еsy, ще опитам разбира се, обаче искам да си намеря формички за козунаци. Имам две за правоъгълни кексове, обаче късички. Виждала съм да показвате и за кръгли козунаци, ама от къде? newsm78 Ами така де, да тренираме, ама и технологичната екипоровка е важна!
във форма за кекс с дупка или кръгла йенска тенджера.  Peace

# 51
  • Мнения: 1 232
Еsy, ще опитам разбира се, обаче искам да си намеря формички за козунаци. Имам две за правоъгълни кексове, обаче късички. Виждала съм да показвате и за кръгли козунаци, ама от къде? newsm78 Ами така де, да тренираме, ама и технологичната екипоровка е важна!
във форма за кекс с дупка или кръгла йенска тенджера.  Peace
И аз досега правих така, обаче като замеся тесто, при което брашното само е 2 кг. познай колко време пека. И така едното тесто втасало, другото превтасало. Тази година - НЕ. Ще дам някой лев отгоре, обаче  по 3-4 козунака ще пека наведнъж!

# 52
  • Мнения: 2 724
Страхотни рецепти ! smile3501
Ето това май ще е великденския ми козунак:  http://vkusnoikrasivo.com/recepy/270/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0 … D0%BD%D0%B0%D0%BA
esy, благодаря за споделените рецепти Hug.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 658
Еsy, ще опитам разбира се, обаче искам да си намеря формички за козунаци. Имам две за правоъгълни кексове, обаче късички. Виждала съм да показвате и за кръгли козунаци, ама от къде? newsm78 Ами така де, да тренираме, ама и технологичната екипоровка е важна!
във форма за кекс с дупка или кръгла йенска тенджера.  Peace
И аз досега правих така, обаче като замеся тесто, при което брашното само е 2 кг. познай колко време пека. И така едното тесто втасало, другото превтасало. Тази година - НЕ. Ще дам някой лев отгоре, обаче  по 3-4 козунака ще пека наведнъж!
е колко ти е голяма фурната, че ще ги побереш? Shocked Иначе спокойно може да държиш в хладилника тестото, за да не ти превтаса.

# 54
  • Мнения: 3 453
Страхотни рецепти ! smile3501
Ето това май ще е великденския ми козунак:  http://vkusnoikrasivo.com/recepy/270/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0 … D0%BD%D0%B0%D0%BA
esy, благодаря за споделените рецепти Hug.


   Ооооооооо  и моят!Страхотен е!

# 55
  • Мнения: 1 313
Еsy, ще опитам разбира се, обаче искам да си намеря формички за козунаци. Имам две за правоъгълни кексове, обаче късички. Виждала съм да показвате и за кръгли козунаци, ама от къде? newsm78 Ами така де, да тренираме, ама и технологичната екипоровка е важна!
във форма за кекс с дупка или кръгла йенска тенджера.  Peace

Да, аз го правя във форма за кекс с дупка Peace

Ябълка, ти доста замесваш, аз по-малко, макар, че миналата година май 2 различни още бях направила, но този ни е фаворит  chef

Момичета, много ще се радвам ако ви хареса този козунак! Hug

Аз пък днес пекох бисквити на детето и така и така си викам ще пека да са във Великденска тематика...после като оправя снимките ще ги покажа, макар, че вече посвършиха Embarassed

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 20:56 от esy

# 56
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен-още един новак в темата.Тъкмо днес развалихме елхата и си мислех,че идва времето на козунаците,щото тая година Великден е по-раничко.С огромно желание се записвам в темичката и с още по-голяма надежда да спретна читав козунак.Почти всяка година меся,но без успех-както се казва тъп,но упорит.Е все някога се надявам да се получи.Миналата година имах наченки на успех-нещо все не ми се изпича от вътре,но има време,ще тренирам с ваша помощ.Благодаря за темичката,ще следя с нетърпение всички съвети и препоръки.Лека вечер.

# 57
  • Мнения: 782
Някой правил ли е козунак с кафява захар?

# 58
  • Мнения: 14
Здравейте, и аз тия дни си мисля за Великден и за козунаците най-вече.Много уютна тема ще бъде!Радвам се, че я започваме от сега.Ще се включа пак,за да Ви се похваля с козунаци.Мисля да направя на машината за тесто, но и на ръка ще си направя, някакси като се направи на машина се губи магията от правенето на козунака.Успех и прекрасни емоции в козунакоправенето пожелавам на всички.

# 59
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Запис с малко снимчици:

Козуначени кифлички с локум:


Козунак с три вида плънка:


Козунак и козуначени гевреци:


Пълнена агнешка плешка:


Има и още снимки и рецепти, ако има желаещи де...

Общи условия

Активация на акаунт