Великденска трапеза 2010

  • 79 627
  • 703
  •   1
Отговори
# 690
  • Испания
  • Мнения: 37 503

Аз за поредна година се опитах да ги боядисам с желатин, но резултата не ми харесва.

Защо не ти хареса резултата? Аз опитвам няколко години и все нищо не ставаше, но тази година съм много доволна. Правих с желатин и кухи, и варени яйца. Не знам дали знаеш, но трябва да слагаш в разтворения желатин студени яйца. Оставям ги само за малко, после ги вадя, рисувам с клечки са уши, а и с пръсти. През 2-3 яйца си измивам ръцете. Не слагам ръкавици, защото все едно пипам с чужди ръце.

Ето вечноцъфтящото дърво, за което ви бях пуснала линк преди време. Е, аз нямах цветна хартия за принтер, затова "си вкарах таралеж в гащите" да го правя със салфетки. Правих го 2 седмици, защото цветчето трябва да се залепи добре, преди да лепиш следващото, за да не започнат да падат. Налепих върху половината яйце от стиропор, защото долната част трябваше да е със зелени завъртени квадрати, но не искаха нещо да се лепят. Хванаха ме нервите, боядисах със златен спрей кутия от тютюн и сложих яйцето вътре.  Simple Smile

http://smileys.snimka.bg/holidays/velikden-2010.484779.18097960

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 00:07 от smileys

# 691
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз да се включа с малко снимки - яйцата и козунака

А това е тортата:
още снимки тук

# 692
  • Мнения: 121
shemet_neveroiaten, тортата е много впечатляваща!!!
Имам някаква идея как може да се прави, но ще ми бъде много полезно, ако споделиш информация Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 608
Невероятни красоти сте направили!
Ето и моите козунаци и украсата у нас.








Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 10:12 от stassi

# 694
  • Мнения: 351
И от мен нещичко




И тук още снимки http://tedi80.snimka.bg/cooking/yastiya.279599.18103295
Връщам се да гледам вашите красоти

# 695
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
shemet_neveroiaten, тортата е много впечатляваща!!!
Имам някаква идея как може да се прави, но ще ми бъде много полезно, ако споделиш информация Simple Smile

За тортата съм изрязвала овални блатове и съм редила в купа с форма на яйце - ред блат ред крем по три блата са на половинка яйце (за малките яйца ползвах едни кутийки от бонбони с яйцевидна форма) като стегнаха половинките ги слепих с маслен крем измазах и загладих отгоре и покрих с фондан. Украсата също е от фондан - само цветята са шугърпейст. Голямото яйце е с два слоя фондан за да мога да изрежа и обърна ъгълчетата от горния фондан. Опасявах се че може да се сцепи и да се свлече тъй като си е остро яйцето отгоре ама имах късмет че не се случи.

# 696
  • Мнения: 148
Невероятни неща сте направили от вкусни по вкусни.  bouquet
Със закъснение някои от моите неща:
-заек
-нещо като агне
-кошницата за сватовете
-кошницата за колегите на дъщерята

# 697
  • Мнения: 121
shemet_neveroiaten, тортата е много впечатляваща!!!
Имам някаква идея как може да се прави, но ще ми бъде много полезно, ако споделиш информация Simple Smile

За тортата съм изрязвала овални блатове и съм редила в купа с форма на яйце - ред блат ред крем по три блата са на половинка яйце (за малките яйца ползвах едни кутийки от бонбони с яйцевидна форма) като стегнаха половинките ги слепих с маслен крем измазах и загладих отгоре и покрих с фондан. Украсата също е от фондан - само цветята са шугърпейст. Голямото яйце е с два слоя фондан за да мога да изрежа и обърна ъгълчетата от горния фондан. Опасявах се че може да се сцепи и да се свлече тъй като си е остро яйцето отгоре ама имах късмет че не се случи.

Благодаря!

# 698
  • Мнения: 6 472
ditsan, зайчето и овчицата са просто уникални Grinning

Аз само с яйчицата ще се отчета тук:



Повече снимки от козунаците и яйцата има ТУК

# 699
  • Мнения: 148
Лулу,благодаря ти  bouquet

# 700
  • Мнения: 782
Ай, зайчето и овчицата са страхотни    bouquet Може ли рецептата за тестото  Simple Smile

# 701
  • Мнения: 1 712
Ето и от мен малко снимчици Hug:

 
 

# 702
  • София
  • Мнения: 436
Поздравления момичета!
Прекрасни неща сте сътворили!  Heart Eyes.
И аз да кача малко снимки... благодаря на всички за хубавите идеи и помощта при изпълнението им...  Hug





















# 703
  • Русе
  • Мнения: 410
Shada, Наталина, благодаря за похвалите, които означават много за мен! А яйцата на Наталина са си майсторско изпълнение - както всяка година   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт