Китайски татуировки? Защо?

  • 102 806
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 751
Прави ми впечатление, че всяка вторататуировка, к/о представлява надпис е на китайски език.. Интересно ми е на какво се дължи този факф, защото вече имам чувството че започна да се превръща в клише.Ако целта му е надписа да се разчита от възможно най-малко хора, то тогава не съм на мнение, че китайският език е най не изучаваният и най не разпространеният.

# 1
  • Мнения: 1 175
Предполагам защото е мистериозно (все пак много малко не-азиатци говорят китайски) и защото изглежда красиво. Екзотично. Някои може би заради символиката и суеверието - ако си изпишеш някоя мъдрост или сила, уж да те пази. Но според мен повечето са от гъзария, и доста се изтъркаха. Да не говорим че има толкова случаи на разбрали-недоразбрали татуиращи които са изписали знак със съвсем различно от желаното значение, и правят горките хора за смях. Някои пък и нарочно изписват ругатни или смешни думи. Щото като няма как да провериш... радваш се там на драсканицата, а после защо китайците от битака ти се хилят  Laughing

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А ти какво искаш, като циганите "В + Л" ли да си пишат?

Мен пък ми е интересно на какво се дължи желанието да си драскаш по тялото и после да не можеш да го изтриеш. Нещо от прадедите ни сигурно е останало, които са се маскирали да не ги познае плячката.

# 3
  • Мнения: 4 006
Просто е поредната модичка. Освен това далечната за нас писменост китайска ни се вижда красива чисто графично. Аз не бих си направила нещо завинаги само защото е модерно. Нали все пак трябва да изразява същността на човека.

Изобщо модичките за каквото и да било са винаги мъничко смешни. Малко спам ама ... например като модичката Фейсбук.

Аз лично винаги съм искала надпис "In God we trust" - малък с букви с шрифт като на цигарите Мarllboro - високи и тесни. Но после се отказах и от тая идея.

# 4
  • Мнения: 11 747
Да не е на китайски, да е на английски  Simple Smile и що? Напиши го на български.

# 5
  • Мнения: X
Като видях заглавието, помислих, че Китай изнасят вече и татуировки. Grinning

# 6
  • Мнения: 9 814
А ти какво искаш, като циганите "В + Л" ли да си пишат?

Мен пък ми е интересно на какво се дължи желанието да си драскаш по тялото и после да не можеш да го изтриеш. Нещо от прадедите ни сигурно е останало, които са се маскирали да не ги познае плячката.

Мен пък ми е интересно как ли ще изглеждат тези татуировки върху задника на 70-годишна бабичка.  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 631
А ти какво искаш, като циганите "В + Л" ли да си пишат?

Мен пък ми е интересно на какво се дължи желанието да си драскаш по тялото и после да не можеш да го изтриеш. Нещо от прадедите ни сигурно е останало, които са се маскирали да не ги познае плячката.

Мен пък ми е интересно как ли ще изглеждат тези татуировки върху задника на 70-годишна бабичка.  Laughing

Може би така: http://shittytattoos.com/wp-content/uploads/2009/10/old-person-tattoo.gif    Whistling

# 8
  • Мнения: 9 814
Готино.  Laughing
Аз наистина се чудя на хората, правещи си татуировки сега, не се ли замислят наистина колко грозно ще изглеждат върху тялото им, когато остареят?

# 9
  • Мнения: 2 139
Особено сега, когато сме и в годината на тигъра, познайте какво ще е!

# 10
  • Мнения: 11 747
Може да си ги харесват и като остареят.  Когато ние остареем, едва ли ще изглеждаме като тези, които са стари сега. Тогава няма да е странно.

# 11
  • Мнения: 488
Има татуси, които са си чисто изкуство... Аз лично харесвам такива на фентъзи тематика  Peace
А бабичката мен ме кефи...Но бих я предпочела малко по-облечена  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 631
Готино.  Laughing
Аз наистина се чудя на хората, правещи си татуировки сега, не се ли замислят наистина колко грозно ще изглеждат върху тялото им, когато остареят?


Ако е нещо малко и смислено, не е задължително да изглежда зле. Или ако е на дискретно място. Има хора с добро телосложение и поддържан външен вид до примерно 60г. След това започват да носят толкова дрехи по себе си, че едва ли някой ще им види татуировките...  Mr. Green

Аз пък съм против татуси с цяла звездна карта по гърба или врата, рози с ангелчета и тем подобни детски измислици!  ooooh!

# 13
  • Мнения: 4 006
Бира с таратор, показаната от теб снимка някак ме отказа. Окончателно май.

# 14
  • Мнения: 9 814
Може да си ги харесват и като остареят.  Когато ние остареем, едва ли ще изглеждаме като тези, които са стари сега. Тогава няма да е странно.

За нас, тези, които ще сме заедно стари, може и да не е странно, но за децата и внуците ни със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт