За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 15

  • 23 724
  • 746
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 40 958
Моят син беше на поискване. Роди се не доносен и ядеше на час, час и половина - два.
Ако трябваше да карам на кърмене през 3 часа, щеше да е постоянно гладен.
Имаше много силна жълтеница. Единствено в родилното правех опити да го будя когато започнаха да го пекат на лампата. Но проблеми имах само един ден, успях да го събудя само на обяд.
След това започна да си спазва неговият си режим. Бързо отказа нощното хранене (по 3 пъти на нощ) след края на 2рия месец.
Педиатърката също ми препоръчваше да кърмя на поискване.

# 436
  • Мнения: 4 945
Всъщност кърменето не поискване не се прилага първият месец или поне първите 2-3 седмици

това не е правило и не важи за всички бебета.... много от тях си се будят със се жълтеница и вс Wink

Да, първата щерка с жълтеница почти 4 месеца, си поискваше през 2 часа, включително нощем.  Laughing Голямата пауза от 4 часа ми се "падна" може би 2-3 пъти нощем  за 1 година, та да се наспя малко повече.  Crazy
Няма проблем с поискването и на новородени, ако си искат често. Просто да не се правят големи паузи. Ако иска по-често, та и на час, кърмете го.

# 437
  • София
  • Мнения: 2 151
Имам въпрос...
Два дни под ред имаше по едно акане на на дъщеря ми със слуз, второто и с  няколко кафяви жилки. Останалите като разстройство. Не е акала по-често от нормалното. Вчера на консултацията споделих с педиатърката и тя ни изписа Хидрасек 3х2, Ентерол 2х1 Лечебна хумана и диета (картофи, моркови, ориз, печени ябълки). Аз обаче реших да пропусна за сега прахчетата и дадох на обяд пюре от моркви с картофи и на останалите две хранения Хуманата. Е, тази сутрин освен, че няма растройство и изака топчета, не чак твърди но...
Та се чудя сега трябва ли веднага да мина на нейното си мляко? Педиатърката каза да спазва диетата три дни след като и е минало, но се притеснявам да не се запече...Прахчетата е ясно, че няма да давам...

# 438
  • Мнения: 1 473
И аз пак имам въпрос- детето ми/7м/ кара вирус беше три дена с висока температура,смъкнахме температурата,почна да  кашля- проблема е,че докато имаше температура поне ядеше млякото и пиеше много вода, вече трети ден откакто е без температура отказва да яде каквото  и да е, да не казвам,че почти нищо не е  яла /от сутринта 50мл тиква пюре и 30мл чай/,дори вода не иска да пие и спи по много, пак да не кажа спи по цял ден ,като прави едночасови паузи за игра мужду тях, в които си е жизнена и весела, на пък спи много дълбоко! Чудя се дали е от вируса и дали е нормално?Ходихме днес на лекар казаха,че гърдите са и чисти,кашлицата и била от налепите и храчките в гърлото и да си продължим с хомеопатията, но не съм много обедена, че това непрекъснато спане е нормално,като преди е спала максимум по час на ден?!!

# 439
  • Мнения: 682
Просто да не се правят големи паузи.

Моето бебе прави големи паузи от по 7-8 часа през нощта. Така е откакто се е родила. Не успявам да я събудя през нощта или сутрин рано, просто спи като упоена.
Това толкова лошо ли е? Педиатърката ми каза да се радвам, че спи толкова без прекъсване... Храня я на поискване!

# 440
  • Мнения: 468
Имам въпрос...
Два дни под ред имаше по едно акане на на дъщеря ми със слуз, второто и с  няколко кафяви жилки. Останалите като разстройство. Не е акала по-често от нормалното. Вчера на консултацията споделих с педиатърката и тя ни изписа Хидрасек 3х2, Ентерол 2х1 Лечебна хумана и диета (картофи, моркови, ориз, печени ябълки). Аз обаче реших да пропусна за сега прахчетата и дадох на обяд пюре от моркви с картофи и на останалите две хранения Хуманата. Е, тази сутрин освен, че няма растройство и изака топчета, не чак твърди но...
Та се чудя сега трябва ли веднага да мина на нейното си мляко? Педиатърката каза да спазва диетата три дни след като и е минало, но се притеснявам да не се запече...Прахчетата е ясно, че няма да давам...


  На мен са казвали, че се брои за разтройство ако ака по- често от обичайното- примерно 6 пъти и повече. Мерките, които се вземат за спирането му за с цел да се предотврати обезводняване. Във вашия случай ми прилича на непоносимост към някоя храна. Ако се сещаш какво е яла предния ден-  може да се локализира проблема. Относно диетата, аз бих давала храни, за които съм сигурна, че се понасят добре от детето, а не запичащи.

# 441
  • Мнения: 403
Просто да не се правят големи паузи.

Моето бебе прави големи паузи от по 7-8 часа през нощта. Така е откакто се е родила. Не успявам да я събудя през нощта или сутрин рано, просто спи като упоена.
Това толкова лошо ли е? Педиатърката ми каза да се радвам, че спи толкова без прекъсване... Храня я на поискване!

И ние сме така. Даже нашите паузи са по 10-12 часа. Не и се претеснявай - въобще не е лошо, дори напротив...мама се насипва Rolling Eyes Щом наддава на кг. виско е ок. Просто детето има нужда от сън.  Simple Smile

# 442
  • Мнения: 560
Всъщност кърменето не поискване не се прилага първият месец или поне първите 2-3 седмици, защото бебетата са още успани заради жълтеницата и не се будят. Препоръките са за кърмене на 2.5-3 часа, дори и нощем, защото тогава е най-високо нивото на хормона,който стимулира лактацията.Затова е добре да има кърмене между 4 и 8 часа сутрин  Peace
Нощна пауза - не по-голяма от 4часа  Peace
Следи и напишканите и нааканите памперси - така ще се ориентираш дали приема достатъчно мляко  Peace

Ами напишкани много и наакани винаги.Това значи ли че яде достатъчно?
Жълтеница не е имала.

# 443
  • София
  • Мнения: 2 151
Тиквен цвят,
знам какво е яла предният ден. И аз си помислих за нещо такова, но и пюрето и бисквитете, което е яла този ден, не са били за първи път. Пюрето  Различни зелечнчуци на Бебивита, в него има грах, предполагам в малки количества. Бисквитите са безглутенови на Плазмон, които по-мога да обвиня защото от тях сложих повече в млякото този път...То  всъщност гледах, че не съм написала, че имаше и обрив на гърдичките като от претопляне...Възможно ли е да съм я претоплила, то аз съм способна, че съм зиморничава де, но дали е възможно коремчето да реагира така на претопляне?

# 444
  • Видин
  • Мнения: 4 991
Разбира се, че не е правило, но често се случва да са по-сънливи  Peace
Тани` , да, значи хапва прилично  Peace
Моят дребньо се будеше като по часовник на 3 часа, а в края на първият месец нощем почна да се буди точно в 2 часа, независимо кога е ял преди това.Постепенно измести в 3, а сега хапва към 4-5. Случвало се е и в 7 де  Wink
Аз съм доволна да хапва и през нощта, тъкмо ще стимулира лактацията Peace

# 445
  • Мнения: 34
Мами кажете нещо за тези ужасни колики,че подлудиха и бебчо и нас

# 446
  • Мнения: 269
Мами кажете нещо за тези ужасни колики,че подлудиха и бебчо и нас
ЕНТЕРОКИНД само това ни помогна  Peace

# 447
  • Мнения: 1 304
Може да правиш и масаж на коремчето с кръгови движения по посока на часовниковата стрелка с олио за коремче на Веледа (доста пръцкат от него и им олеква).

# 448
  • Мнения: 4 335
Мами кажете нещо за тези ужасни колики,че подлудиха и бебчо и нас
При нас единствено Инфакол малко го пооблекчаваха,помагаше и шумьт на сешоара,но си трябва много гушкане и тьрпение.

# 449
  • Мнения: 650
Мами кажете нещо за тези ужасни колики,че подлудиха и бебчо и нас
На нас ни помогна Био гая+Ентерокинд.
Биогаята я давах към 16ч-5капки,а Ентерокинда на всяко хранене по 3 капки!
Родихме се!

Общи условия

Активация на акаунт