наддаване на кг. в началото на бременността

  • 14 796
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 403
bgfifi, според мен е нормално да се наддават кг. по време на бременност. Мамите които отслабват в началото на бременноста, обикновенно се побъркват от повръщане /като мен!/ и за това отслабват. А до колкото разбирам ти не повръщаш. За цялата си бременност аз качих минус 1 кг. Да не е грешка - в момента в който забременях бях 64 кг., а в родилния дом отидох 63 кг.. Беба се роди 3100 кг. и здрава. Това не беше нормално по принцип, но това не ми създаваше проблеми. След 4-ия месец когато спрях да повръщам всичко си ми беше ок и въпреки всичко не качвах кг.

# 16
  • Мнения: 453
И аз да кажа  Laughing През първата бременност се съдирах да повръщам. От 51, станах 48кг. След като спря това, отидох да раждам 62кг.
През 2рата бременност не съм повръщала нито веднъж (само ми се гадеше). За сметка на това сега съм сигурно 68 вече, а съм в 7ми месец. Чувствам се като дИбИлак, ама знам, че като миналия път, ще ги сваля бързичко.

# 17
  • Мнения: 808
Според мен ако се яде умерено не би трябвало да има притеснения относно килограмите. Пък и наистина не разбирам тези тревоги с теглото. Важно е ти и детето, което носиш да сте добре. Останалото са бели кахъри. Знам, че и други бременни ще прочетат тази тема и бих посъветвала бъдещите мами да не отдават толкова значение на килцата. С много воля+ диета+ тренировки (дори и у дома) може да изглеждате дори и по-добре отколкото сте били преди бременността.   

# 18
  • Мнения: 143
Според мен ако се яде умерено не би трябвало да има притеснения относно килограмите. Пък и наистина не разбирам тези тревоги с теглото. Важно е ти и детето, което носиш да сте добре. Останалото са бели кахъри. Знам, че и други бременни ще прочетат тази тема и бих посъветвала бъдещите мами да не отдават толкова значение на килцата. С много воля+ диета+ тренировки (дори и у дома) може да изглеждате дори и по-добре отколкото сте били преди бременността.   

 Peace Напълно съгласна!

# 19
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Качвах като  за световно, при положение, че ходех като катър по цял ден, тъй  като  работата ми / на която  останах докато излезнах в полагаемият  ми се болничен преди раждане/, беше свързана с това.  Още в 3 - тия месец бях   с 10 кила  отгоре.Влезнах да раждам с  + 34 кг върху нормалното си  тегло. Учудващото обаче  е, че   за килограмите си  и за огромния си корем бях  много подвижна, катерех се   нависоко, щото правехме ремонт    месец преди да  родя. Така или иначе,  изписаха ме  с 12 кг. по- лека, вкъщи свалих още 14. Обаче  имам още да свалям и няма да ми е лесно, няма какво да си кривя душата Rolling Eyes ПРез цялата бременност кръвното ми беше напълно  в нормите. Слава богу, свръхтеглото ми  не  се  отрази  тежко нито на мен, нито  на  бебка  при  раждането.

# 20
  • Мнения: 4 335
Не виждам нищо притеснително в 2кг.,всеки организьм е различен,не може всеки да качва по учебник.
Важното е да сте добре с бебо.

# 21
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Аз винаги съм спазвала хранителен режим. Не ядях хляб, тестени закуски, не закусвах и т.н. и т.н. След като разбрах , че съм бременна, започнах да закусвам, обядвам и вечерям, а когато се почувствам гладна, пак хапвам по нещо - иначе ми става лошо. Смятам, че е напълно нормално, след като промених режима си да вдигна килограми. За сега съм с 6 +

# 22
  • Мнения: 2 472
Бях 56кг,когато забременях при височина 1.73см.Първите 3-4 месеца качих 8кг,а до края на бременността качих общо 18кг.Не се чуствах тежка и след изписването от болницата бях с 11кг по-лека.Другите 7кг. свалих неусетно до 6-тия месец след раждането.Когато детето проходи нямах и 50кг.
Не се притеснявай,всяка бременност е различна.Старай се да се движиш повече и да се храниш умерено и здравословно.Леко бременеене ти желая!

# 23
  • Мнения: 539
Добро утро момичета и хубав ден  bouquet
Както са казали другите съфорумки много е индивидуално.Всеки качва различно,а ти за в момента се движиш страхотно.Аз първата бременност до 4 месец бях качила 10кг.,финиширах на 28кг.,а детето беше едва 2.800.Така че не се заблуждавай че е добре  за бебето да си хапваш без ограничение.Яж повече плодове.Така правя аз в момента и сега в 6 месец съм с 7,8кг.отгоре,мисля че добре се движа този път.Но ти си знаеш как се чувстваш най добре,така че ти пожелавам успех,лека бременност и си хапвай каквото ти е сладко пък после ще му мислиш. smile3525

# 24
  • Мнения: 9 451
Нищо притеснително няма в цялата работа Laughing
Бременей си спокойно Hug

# 25
  • Мнения: 5 393
Качих доста бързо килограми в началото. До края на 3ти месец вече бях +5-6кг. На женската консултация ми се "караха" даже, но не се притеснявах. Началното ми тегло беше поне с 4 кг под нормата, така, че имах да наваксвам. За цялата бременност качих 16кг, като в 9ти месец почти не мръдна кантара.

# 26
  • Мнения: 1 001
Аз до края на третия месец бях +5 или 6 кг., не мисля че има нещо притеснително.
За цялата бременност качих ок. 20кг.  Peace

# 27
  • Мнения: 776
 И аз съм в началото на бременността ми и съм качила към 2 кг., но честно казано не се притеснявам. Това си е съвсем естествено и нещо нормално. За мене е важно на финала хубаво и здраво бебче. Килограмите се свалят, така че спокойно, не си единствената Wink

# 28
  • Мнения: 21
Здравейте Мамчета Simple Smile
Аз също съм в начална бременност във 2-ри месец съм,и да ви кажа чесно-доста си похапвам тук от 3-4 дена Joyама си хапвам доста стабилно.Че даже като се нахраня,след около 1ч. пак съм гладна  Joy Joy Joy ама си хапшвам-като ми се яде,ще ям Laughing
Майка ми все мармори стига си разширява стомаха от сега ,и по малко се тъпчи,ама аз не чувам Joy не съм се теглила от миналата седмица бях 50 кг,иначе за 1 месец съм качила 1кг  newsm03
ама тук от няколко дни забелязвам по един мои панталон ,че нещо го упалвам доста,апък ме ми изглежда да съм напълняла дори и на дупе Joy
Абе мами ,хапвайте не се притеснявайте...щом сте гладни-то организма си го изисква.А сега се храните като за  2-ма  newsm44
Лек ден Мамчета и леко бременеене  preggo newsm64

Последна редакция: пн, 11 яну 2010, 09:53 от sisane

# 29
  • София
  • Мнения: 44 229
sisane - като за двама се казва - ама качествено, не количествено Wink
като толкова често си гладна - хапвай повече плодове или салатки, между яденетата. по-малко тестени, или тежки манджи или сладкиши и ядки в индустриални количества.... права е да майка ти, да мърмори.
И повече движение Wink


Изобщо към всички - не се тъпчете момичета..нито за бебето, нито за вас е добре....прочетете от какви храни, горе-долу каква дажба трябва да приемате, за да покривате дневните нужди от витамини, минерали и т.н. за вас и детето...гаранция, че ще преизпълнят денят ви с храна, а ще ви е полезно...не просто празни калории.

Общи условия

Активация на акаунт