колко майки и бащи имат децата ни

  • 18 087
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 249
А ние само ги отглеждаме на топлично и ги храним редовно. Един вид лелки сме!  newsm78 Всичко ми стана ясно.

Не си лелка, съдържателка на приют за безпризорни деца си. Това е най-новата версия. Grinning

Колкото са повърхностни по онази тема, толкова са повърхностни и в тези си изказвания.
Простотията по хората ходи, не по горите ...
 Hug

# 106
  • Мнения: 712
Колко майки има детето ни е ясно - две: аз и биологичната... Simple Smile
Напоследък обаче се замислям за бащите. Какво да обясним на детето си, ако ББ е неизвестен... Имате ли разсъждения или идеи по темата?

# 107
  • Мнения: 955
Ето докъде съм стигнала: много дълго, много време, децата не се сещат да питат за бащата. Майката търсят. Когато започнат да питат, нещата са, както и при майката - имат си и биологичен баща. Точка.
Нещата могат да се усложнят от това, че бащата в повечето случаи си е напълно известен, но по най-различни причини не е вписан. Тогаа децата могат да почнат да си фантазират, че не знае за съществуването им, че ако научи, ще си иска детето и т.н. В една много малка част от случаите това наистина е така - никой не е казал на бащата. В повечето - ние си знаем как става... 
Тука в момента върви една сапунка, която много се харчи сред пуберите - момичето е бременно на 18 и намери осиновители, бащата и той на толкоз, но не ще да дава детето, тя го убеждава, че няма да могат да го гледат.... У нас привидно не води до драми, стува ми се.

# 108
  • Западен парк
  • Мнения: 395
И аз точно това съм си мислела, че ще започне фантазии на тема "татко". Дори ги очаквам по-рано от тези за майката. Именно на ББ се дължат вносните очи и очаквам вече въпросите свързани с тях. Засега знае само, че е японец и много държи децата да не му казват "Ей, китаец!" Със самочувствие ги поправя. Още не ме е питал защо е японец, пък ние не сме, но предполагам, че покрай бебето ще започне да сравнява и да пита.

# 109
  • Мнения: 394
Пи мен е по-лесно,нашета принцеса е малка и за осиновяване,така че казваме /мама и тати ще дойдат/.А зада не се бърка ние решихме да ни вика леля и чичо и сме и обяснили ,че тя ще живее при нас докато дойдат мама и тати.

# 110
  • Мнения: 737
При нас, поради спецификата си имаме две майки, но за таткото въпросът се оказа интригуващ и сложен.

Първо беше "нямам си татко", после се оказа, че го погребал, горкият... Като разбрах, от приятелката му каква участ е сполетяла горкия човечец, му обясних подробно как при него стои въпросът с таткото...
При жалните молби преди време, че иска татко, казах, че ако намерим добър татко, да го обича и да се грижи за него, съм съгласна. Тогава, че оказа, че взел та "съживил" таткото набързо (радостен от моето съгласие)... И приятелката му пак тича при мен и пита "наистина ли се е съживил таткото?" ooooh!

Явно ще го нищим още много. Сега, е в период "нямам и не искам татко", но от изпитателните погледи, дето ми хвърля при тези реплики към приятели, ми се свива сърцето за него...

Сложна работа...

И те са прави, как се разбира такова нещо?!?

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 17:17 от mama-Ira

# 111
  • Мнения: 712
Благодаря ви за споделеното, момичета!  bouquet  Колко много аспекти имала тази тема... Simple Smile
За нас тя все още не е "на дневен ред" и не сме мислили много,... но се надявам, когато стане актуална, да имаме отговори и конкретно мнение...

# 112
  • Мнения: 3 715
Аз пък не мисля като вас - моето дете има една майка и един баща. Другите мъж и жена са чичкото и лелката, благодарение, на които ние сме заедно и благодарение на които има мама и тате. Засега поне е така. Ако реши, че има по двама, няма проблем. Той ще прецени и ще каже. Дотогава за мен той има една майка и един баща.

Но така или иначе аз съм представила нещата по различен от вас начин и следвам друга линия и смятам, че засега се справяме добре, даже снощи си говорихме за леличката, как се казва, какво прави и така нататък. Все още няма драми, като дойдат ще видим дали подходът ми е правилен или не.

# 113
  • Мнения: 737
Да, да, Кудку, и при нас е така. Той не ги е назовавал майка и татко и аз също. Понеже това не е така, а и няма да обърквам главата на момчето с две майки и т.н.
Обяснила съм му, че жената го е родила, но понеже не може да му бъде мама (същото важи и за мъжа дал семенцето), го е оставила при докторите, за да го намери неговата мама. Това е засега, на този етап, как ще е нататък, ще видим...

Виж, улисана в това, което ме тревожи, не обясних най-главното, заложено като въпрос в темата...

 

# 114
  • Мнения: 3 715
Да, да, Кудку, и при нас е така. Той не ги е назовавал майка и татко и аз също. Понеже това не е така, а и няма да обърквам главата на момчето с две майки и т.н.
Обяснила съм му, че жената го е родила, но понеже не може да му бъде мама (същото важи и за мъжа дал семенцето), го е оставила при докторите, за да го намери неговата мама. Това е засега, на този етап, как ще е нататък, ще видим...

Виж, улисана в това, което ме тревожи, не обясних най-главното, заложено като въпрос в темата...

 

Аз изобщо не съм обяснявала, че жената не е можела да го гледа, за мен това е много натоварващо и обременяващо детската глава. Обясненията ми са в посока, че той просто е трябвало да бъде нашето дете, но нещата са се объркали и е отишъл в друго коремче. После ни е чакал да го намерим. С времето ми е ясно, че ще започне да се замисля, но се стремя да му създам убеждението, че понякога нещата в живота се объркват и няма нищо по-нормално от това.

# 115
  • Мнения: 737
Все още не е проявявал интерес "защо" не е могла да му бъде майка. Чакам го. Давала съм кратки и верни отговори на конкретни въпроси. Той някак сам показва какво и докъде може...

По ред обясними причини повече като че ли го вълнува липсата на татко (мама си има  Simple Smile). Нещата общо взето като че ли (пу, пу, пу) още са спокойни с някои изключения в етапи на вълнение.

От неделя за пръв път е сериозно наказан за цяла седмица без телевизор, компютър и джобни в училище. Много ми е мъчно, защото осъзнавам, че го наказвам за мои грешки във възпитанието...

Макар че добре си прекарахме вчера в четене, общуване и занимавки без глупавата телевизия, самият факт на наказанието, го тормози. След опит да изврънка игра на компютъра, ми заяви, че сигурно съжалявам, че него съм "избрала"... И откъде ги взима тези думи, които въобще не съществуват в мислите ми и речника ми спрямо осиновяването му?

Често си мисля, че много малко знам какво става всъщност в главицата му…

Той още не знае, но утре ще му отменя част от наказанието – ще се възползвам от благоприятния повод - именник ми е.

Формулировката за това, че понякога нещата в живота се объркват и няма нищо по-нормално от това, ми харесва. Само че ми става весело като си представя, как моят нахитрял сладур замазва с нея безбройните си пакости, които върши.

Оспамих май темата, прощавайте...

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 12:39 от mama-Ira

# 116
  • Мнения: 712
Хм... На мене ми е много трудно да възприема жената, родила дъщеря ни, просто като "лелка"... Sad Дали, защото скоро съм осиновила? Иначе и аз предполагам, че след време едва ли ще я наричаме "майка", знам ли...

Така или иначе самата дума "майка" има много значения. Разбира се, че най - разпространеното е за "родител, грижа, любов..", но майка означава също така и "създалата, носилата, родилата живот"... Майка се нарича и животното, родило своето поколение (ако ще и да отбива малките скоро след това): "майка на котенца", "свиня - майка" и т.н. - няма как по друг начин да ги наречен. Майка е названието и на тъщата (при добро желание от страна на снахата Wink) - това го прочетох в тълковния речник...  Grinning

Линд беше цитирала нещо много хубаво:
Ф. Д. : Много жалко, че им се дава такъв съвет защото те са истинските родители. "Истински родител" не азначава нищо само по себе си. Има истински биологични родители и истински законни родители. Всички са истински родители по един или друг начин...

# 117
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
Аз имам един баща/мир на праха му/ и една майка и съм убедена, че майката е една - тази, която се е грижила и грижи за теб, която държи ръката ти, когато изгаряш от температура, или те прегръща, когато не можеш да си поемеш дъх от астмата...другата - тя просто е нещото, дало ми живот. Може и да е майка, но на децата си, а не моя, затова не мисля да разправям на дъщеря си как много искала жената да я гледа, но нямала възможност и бля, бля от тоя род. Не смятам да се чувствам виновна заради непознати хора. Аз мисля, че детето ми си има един баща и една майка и те много го обичат! Това е моето скромно мнение и чувства на тоя етап.

Сега да ви споделя, че децата са големи манипулатори/имам спомени от детството Twisted Evil/и се опитват да си постигат целите не по най-честния начин, особено ако усещат в майката ранимост по дадена тема. Имам сега една госпожица в класа, която казала на майка си, че не може да се научи да чете хубаво, защото не е расла в нейното коремче и затова не може да запомня Mr. Green Значи изобщо не се сеща, че трябва да се поупражнява повече, но се сеща да и говори такива неща...мале, мале ooooh! Та не се поддавайте на провокации - децата са ваши и вие решавате, кое е най-доброто за тях! Hug

# 118
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036



Ми дааа! Тъщата си е майка на снахата, но свекървата никога не може да и стане такава, колкото и добре да се разбират.

# 119
  • Мнения: 712

Ми дааа! Тъщата си е майка на снахата, но свекървата никога не може да и стане такава, колкото и добре да се разбират.

Ох Ели, аз свекървата имах предвид...  Grinning Embarassed

След опит да изврънка игра на компютъра, ми заяви, че сигурно съжалявам, че него съм "избрала"... И откъде ги взима тези думи, които въобще не съществуват в мислите ми и речника ми спрямо осиновяването му?
Уау!... Наистина, какво ли им е в главичките...

Имам сега една госпожица в класа, която казала на майка си, че не може да се научи да чете хубаво, защото не е расла в нейното коремче и затова не може да запомня Mr. Green 
Точно там става "заигравката" - на нас можеше да ни се "падне", да сме "избрали" друго дете, осиновители можеше да сме не ние, а някой друг... Докато при БР няма такива вариации...  Когато едно дете реши да манипулира, тогава е все едно, дали сме нарекли БМ  "лелка", "родилка" или нещо друго... Ето, в този пример става дума за "коремчето"...

Общи условия

Активация на акаунт