Теглене на ипотечен кредит неща които трябва да знаем!

  • 138 816
  • 779
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 6 291
Някой с опит за застраховка Имот? От ДСК я искат задължително, офертата им е по 215 лв. на година, което е с 40% отстъпка! На мен ми се струва много или се лъжа...

# 691
  • Мнения: 2 259
Някой с опит за застраховка Имот? От ДСК я искат задължително, офертата им е по 215 лв. на година, което е с 40% отстъпка! На мен ми се струва много или се лъжа...
Ха и аз на таз тема.Днес ми дадоха една оферта към 90лв за сума по остатъка на кредита 75000 лв за жилищно ипоте4ен.Как ви се струва?
Хайде сега малко застахователи да ско4ат в темата и да ни оферират Joy

# 692
  • Мнения: 10 757
Предполагам говорите за застраховка 'имущество'.
215лв. е много, освен ако кредитът не е за много голяма сума.
Най лесно е да звъннете по телефона на някой застрахователен брокер или да идете на място  (виждали сте павилиончета има по улици и в големи магазини). Брокерите предлагат застраховки на много компании, казвате сумата на кредита и те ви предлагат оферти, после избирате това, което ви устройва.

# 693
  • София
  • Мнения: 6 291
Предполагам говорите за застраховка 'имущество'.
215лв. е много, освен ако кредитът не е за много голяма сума.
Най лесно е да звъннете по телефона на някой застрахователен брокер или да идете на място  (виждали сте павилиончета има по улици и в големи магазини). Брокерите предлагат застраховки на много компании, казвате сумата на кредита и те ви предлагат оферти, после избирате това, което ви устройва.


Банката иска да го застраховаме за 100 000 лв., как ти се струва тази цена?

# 694
  • Мнения: 10 757
Много е ако е само основно покритие - земетресение, пожар и др. природни бедствия. Ако включва наводнение от съседи, кражба, вандализъм и т.н. е добре.
Но обикновено банките искат само основно покритие - природни бедствия и пожар. И обикновено условията, които банката ти предлага са по-лоши от тези, на които сама можеш да сключиш.
На нас миналата година ни предлагаха велика промоция от Дженерали, но на мен ми беше по-изгодна друга компания и сключих там.

# 695
  • София
  • Мнения: 6 291
Хич не съм ориентирана с тези застраховки Sad Не разбрах какво включва цената, девойката в банката не можа да ми обесни  Twisted Evil Утре или понеделник пак ще ходя да питам, междуремено ще се ориентирам, доколкото мога сама.

Някой с опит за застраховка Имот? От ДСК я искат задължително, офертата им е по 215 лв. на година, което е с 40% отстъпка! На мен ми се струва много или се лъжа...
Ха и аз на таз тема.Днес ми дадоха една оферта към 90лв за сума по остатъка на кредита 75000 лв за жилищно ипоте4ен.Как ви се струва?
Хайде сега малко застахователи да ско4ат в темата и да ни оферират Joy


Тази оферта не звучи зле за 75 000 лв., към кое дружество е?

# 696
  • Мнения: 2 259
Към Алианс/ц/. Wink

# 697
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 675
Обикновено банките работят с конкретни застрахователи и имат изискване да се застрахова точно при тях. Така че колкото кажат застрахователните агинции - толкова.

# 698
  • Мнения: 10 757
Обикновено банките работят с конкретни застрахователи и имат изискване да се застрахова точно при тях. Така че колкото кажат застрахователните агинции - толкова.
Няма такова нещо. Няколко банки бяха санкционирани за това. Нямат право да налагат на клиентите си коя фирма да изберат. Единственият случай, в който могат да го направят е, когато застраховката е 'безплатна' за кредитополучателя, т.е. представят му я като бонус към кредита.

# 699
  • Мнения: 1 312
Някой с опит за застраховка Имот? От ДСК я искат задължително, офертата им е по 215 лв. на година, което е с 40% отстъпка! На мен ми се струва много или се лъжа...
Ха и аз на таз тема.Днес ми дадоха една оферта към 90лв за сума по остатъка на кредита 75000 лв за жилищно ипоте4ен.Как ви се струва?
Хайде сега малко застахователи да ско4ат в темата и да ни оферират Joy

С този тон и отношение дано се намери някой да ви обърне внимание.
Хем искате услуга/съвет, хем с подигравателни реплики и емотки.... newsm78

# 700
  • София
  • Мнения: 6 291
Някой с опит за застраховка Имот? От ДСК я искат задължително, офертата им е по 215 лв. на година, което е с 40% отстъпка! На мен ми се струва много или се лъжа...
Ха и аз на таз тема.Днес ми дадоха една оферта към 90лв за сума по остатъка на кредита 75000 лв за жилищно ипоте4ен.Как ви се струва?
Хайде сега малко застахователи да ско4ат в темата и да ни оферират Joy

С този тон и отношение дано се намери някой да ви обърне внимание.
Хем искате услуга/съвет, хем с подигравателни реплики и емотки.... newsm78

Нещо си в грешка ми се струва. Не подхождам нито невъзпитано, нито подигравателно, не искам услуга от никой тук, търся споделяне на мнение, за това е форума все пак, нали?

# 701
  • Мнения: 1 312

Хайде сега малко застахователи да ско4ат в темата и да ни оферират Joy
[/color][/b]
С този тон и отношение дано се намери някой да ви обърне внимание.
Хем искате услуга/съвет, хем с подигравателни реплики и емотки.... newsm78

Репликата е към това изречение, просто не съм отделила цитата.

# 702
  • Мнения: 2 259

Хайде сега малко застахователи да ско4ат в темата и да ни оферират Joy
[/color][/b]
С този тон и отношение дано се намери някой да ви обърне внимание.
Хем искате услуга/съвет, хем с подигравателни реплики и емотки.... newsm78

Репликата е към това изречение, просто не съм отделила цитата.

Намери се и още как Wink .
И  не  само един  повярвай ми .

# 703
  • Мнения: 5 178
Изгладнели са значи.. едно време им беше под достойнството да набират клиенти по този начин  Mr. Green

# 704
  • Мнения: 28
Искам да ви попитам според вас струва ли си занимавката с покупка на къща, която няма разрешение за позлване? Някъде прочетох, че не за всички къщи се изисква, но банката не пропусна да си го включи в списъка с необохдими документи за имота...

В нотариалния акт пише единствено представена актулана скица и одобрен архитектурен проект по време на седелката за покупко-продажба, което ме навежда на мисълта, че разрешението за позлване ще ни е последния проблем...

Собствениците са чужденци (украйнци) и въобще не са наясно с какви документи разполагат. ooooh! Но в същото време искат да си продадат къщата. Как да им обясня, че за да я продадат, трябва да си изкарат тези документи, дори и да не е с банков кредит не смятам, че ще има купувач с пари в брой, който ще си вземе имота без такива важни документи като разрешение за строеж и разрешение за позлване...  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт