Теглене на ипотечен кредит неща които трябва да знаем!

  • 138 554
  • 779
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 106
Логично е след като хората получават заплатите си в лева ( на някои места са вече и в евро), да теглят кредити в лева, но и кредит в евро не е толкова страшен. И да не забравяме, че масовия кредитен продукт е в евро, случаите с швейцарския франк са единични на фона на задлъжнялостта ни в евро, което е още един аргумент в полза на теорията ми, че не е толкова страшно да се изтегли кредит в евро.
...Коте, не отричам подобни сценарии затова и дадох пример с Аржентина, много по-цветущ и експресивен пример от нашия ...Колко време ще трае борда, дали ще влезнем в Еврозоната, дали тя ще се разпадне и ние ще си останем с лева или впоследствие ще възприемем друга валута, прогнози да искаш. Както написах кучетата си лаят, кервана си върви. Колкото до фалитите на банки,  лично аз не искам да ги виждам и е хубаво, че и Дянков мисли така:). С тези фалити ми звучиш малко като Адам Смит, аз лично съм убеден Кейнсианец Peace

# 766
  • Мнения: 5 178
Извинявам се не Дянков, а Орешарски е договарял 1 млр лв да се отпуснат на банките от РЕЗЕРВА.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=425314

Защо на банките? Защо не на малкия и среден бизнес? Защо не за здравеопазване?

 Аз пък съм на принципа - всеки му според заслуженото, и ако някой заслужава да фалира - нека да фалира. Крайно време е призрака от 90-те да напусне и да стане ясно, че банките са просто фирми, а не богопомазани.  Ако не играят по правилата, ако крият отчитането на риска - да ги наказва и надзора

# 767
  • Мнения: 3 929
Вече се сдобихме с апартамент чрез ипотечен кредит. Имаме заветния нотариален акт. Какво следва оттук нататък? Къде трябва да ходим? В кои служби? Някъде бях чела, че се ходи в общината или в НАП беше, не помня, попълват се някакви бланки, плаща се данък. Не разбрах. Обаче по договор продовочкото ни ще се изнесе след два месеца - две месеца след превода на парите от кредита по нейна сметка. Моля, помагайте с информация. Благодаря предварително!

# 768
  • Варна
  • Мнения: 340
В срок до 2 месеца от придобиване на имота трябва да го регистрирате в данъчната служба. Ако не е въведен в експлоатация - след въвеждането му. При изпускане на срока има глоби. Трябва да го регистрирате и в кадастъра вече на ваше име.

# 769
  • Мнения: X
Хмм това с кадастъра ме заинтересува. До колкото знам при нас нямаше кадастрален план, скица или там каквото е. Дали пак е нужно да се ходи до кадастъра и има ли срокове, в които е трябвало да отидем? Това е нещо, което сме пропуснали да проверим.

# 770
  • София
  • Мнения: 6 248
Ние не сме ходили в кададтъра, само до данъчните и в общината. Мисля, че беше важно при регистрирането като собственици да се декларира, че това е основно жилище за семейството, ние така напраивихме. Вече и постоянния ни адрес е на новото жилище, оказа се,ч е няма механизъм,който да накара старите собственици да се отпишат от този адрес  Confused

# 771
  • Мнения: 2 261
Страниците минаха 50 Wink
Заповядайте тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626756.new#new

# 772
  • Мнения: 13
Доходите за колко месеца назад искат

# 773
  • Мнения: 109
Здравейте ! Харесах имот от агенция за  недвижими имотии на мен ми  предстои  да кандидатсвам за ипотечен кредит и се чудя дали да не го направя с адвокат ? Вие какво ще ме посъветвате ?

# 774
  • София
  • Мнения: 795
Здравейте ! Харесах имот от агенция за  недвижими имотии на мен ми  предстои  да кандидатсвам за ипотечен кредит и се чудя дали да не го направя с адвокат ? Вие какво ще ме посъветвате ?

адвокат никога не е излишен, особено при ипотечен кредит.

# 775
  • Мнения: 1 454
Здравейте ! Харесах имот от агенция за  недвижими имотии на мен ми  предстои  да кандидатсвам за ипотечен кредит и се чудя дали да не го направя с адвокат ? Вие какво ще ме посъветвате ?
Здравейте, трябва Ви консултант по ипотечно кредитиране, потърсете, безплатно е.

# 776
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Здравейте ! Харесах имот от агенция за  недвижими имотии на мен ми  предстои  да кандидатсвам за ипотечен кредит и се чудя дали да не го направя с адвокат ? Вие какво ще ме посъветвате ?
Не ви трябва адвокат за това. Достатъчно е да обиколите няколко банки и да сравните условията по кредитите.

# 777
  • Мнения: 1
Здравейте, предстой ми да тегля потребителски кредит и понеже не съм много запознатa, понеже до сега не ми се е налагало да тегля, бих искалa съвет. Кой е по-добрият вариант за потребителски кредит, с фиксирана лихва 7% или плаваща влияеща се от 3/6м. Sofibor/Euribor?

# 778
  • Мнения: 1
Здравейте ! Харесах имот от агенция за  недвижими имотии на мен ми  предстои  да кандидатсвам за ипотечен кредит и се чудя дали да не го направя с адвокат ? Вие какво ще ме посъветвате ?

Адвокат трябва едва на етап предварителен договор. За кредитите Ви е нужен финансов/кредитен консултант, който да Ви обясни разлките в офертите на банките.

# 779
  • Мнения: 6
Здравейте и аз имам един въпрос ще се радвам,ако можете да ми обясните. Бих искала да тегля ипотечен кредит, но знаете ли как стоят нещата със собственик на ЕТ, дали биха ми отпуснали кредит? Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт