Отговори
# 60
  • Мнения: 157
Видях нови коремчета в албума - много сте хубави   bouquet

# 61
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! Може ли паролата за албумчето

Последна редакция: чт, 14 яну 2010, 12:32 от bence

# 62
  • София
  • Мнения: 1 621
Еxcellent,  аз знам остър корем за момче и по-рязлят за момиче, ама колко е верно...Оо, и ти вуйна ще ставаш, браво! Peace

Denni, тази книжка е страхотна. В детството си я имах. Сега в нета я намерих, за да я прочета на дъщеря ми. Там всичко е обяснено много деликатно за малките главички. Дребната знае откъде излизат бебетата, добре, че не е искала да и показвам точно oткъде, както твоето момченце. Joy

albabenita, аз също ще ходя на 3-тата ФМ. Според мен е нужна, според други не. Но всяка среща с бебо е добре дошла.  Laughing

# 63
  • Мнения: 339
Здравейте  Hug
Вяра, радвам се, че си усетила бебка Simple Smile Има си такива бебчета спокойни...
За количката и ние все още се чудим и не сме решили. Само оглеждам вашите и умувам Simple Smile
Ани, ЕГН се взема после от БГ,  с удостоверението за раждане от чужбина на детето и личните карти на родителите. Нещо такова беше. Ние извадихме на Криси без проблеми.

# 64
  • Мнения: 5
Привет мамчета,
ето ме и мен в новата ни темичка. Благодарим ти Марини, много е готина  bouquet.

Данче - и аз малко да те успокоя за пъпната връв. Малко ме беше подплашила и мен, като прочетох поста ти.... а и каката ни се роди с увита около вратлето три пъти. Така че реших да се поинтересувам дали няма опасност и с второто да е така. Доки каза че това не е страшно. Бебетата се обръщали много пъти и както се е оплело, така утре може да се отвие. Опасност от задушаване имало само при раждането, която опасност може да се избегне. Бебчо се снабдява с кислород чрез кръвта, която протича в пъпната връв. Затова, за да има реална опасност от задушаване, въпросната пъпна връв трябва да се завърже на възел за да спре потока на кислород. Дори и да е увита около врътлето, не било опасно, защото бебчо не диша през устата, а чрез пъпа. Ох, много оплетено се изказах, но дано сте ме разбрали.

Margy - Ние искаме да направиме и бг паспорт на бебка. Тук имат само име и фамилия (която е фамилията на таткото, а не като в бг презимето му). По български закон обаче, детето ще трябва да има три имена, затова решихме за презиме да вземе първото име на таткото, а за фамилия да си вземе неговата фамилия, а не презимето му. Нашата фамилия е Зеорт, затова не подлежи на каквито и да е български вариации и окончания за мъжки или женски род (-ов,-ва).Като правим бг паспорта, ще искам да си остане тази фамилия. Имам приятели българи, които се ожениха тук в Германия и жената прие фамилията ма мажа си такава каквато е. Затова сега тя се казва Силвия Атанасов, а и дъщеричката им я писаха с тая фамилия. Mr. Green

# 65
  • Мнения: 38
Здравейте пак  Laughing
мама.ради ,много подробно си обяснила за пъпната връв  Hug това е донякъде успокоение за вси4ки ни !  Praynig  дано вси4ко с бебоците ни е наред!
Вяра,видя ли 4е си ритка бебата ти !  Hug просто е по-кротка!
Меtcho Pooh  ,много се смях на историята ти  Laughing ама да ви кажа и аз напоследък имам малко по-голям апетит  Crazy  все ми се прихапва нещо  Laughing  И относно корема ми ве4ер ,и на мен ми се струва по-голям отколкото сутрин  newsm78  дали си внушавам ?? Simple Smile))
4естито на Еxcellent за това 4е ще става вуйна на моми4енце!  Hug
аз да ви кажа  не вярвам много на това как изглежда корема ти и да си ли4и по нещо пола  newsm78  незнам,това си е мое мнение !
цвети 80  ,много забавен доктор си имаш  Hug  все едно ще те сваля  Laughing  нищо той човека за добро те е питал за уикенда  Laughing
прегръдки на вси4ки!  Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 693
Да се включа и аз в новата темичка - много е хубава, а и как бързо се пълни... Дано само хубави новини имаме в нея!

Момичета, май само аз останах без да съм купила нищо  Sad Даже и магазини не съм обикаляла... Гледам вашите покупки и по тях като че ли вече съм си избрала количка (тази на Вяра♥ и desi_georgieva) и креватче - от сгъваемите. Остава и на живо да ми харесат  Peace  

zar4e - честито! Пълна къща с детски смях чака бъдещите баба и дядо  Simple Smile А за близначките... нямам думи! Дано на девойката й се спестят бременните неразположения! А сигурно ли е, че и двете не са бременни?  Thinking

Ние сме на преглед чак другата седмица... Лекичко завиждам за вашите срещи с бебоците. На мен все не ми стигат!

# 67
  • Мнения: 157
Нормално е корема вечер да е поголям, все пак е пълен и с храна  Peace Аз преди да забременя също съм забелязала това, но аз вимаги съм имала коремче, а може би мацките с гладки кореми не са забелязали. Аз пък вече нямам чак такъв аптити и дору гледам, че задържам теглото си вече 2-3 седмици, което с супер, в предвид 4-5 кила които качих само за месец в Бг  Embarassed
И аз не вярвам , че о корема се познава пола, но интересното е, че и тук абанците го знаят същото. Като ходих на козметик преди време тук,. бях в началото на 5 месец тогаа и ме разкри шефката и ме пита за пола аз и казвам, после говорейки си за бремнността аз и казвам че много напълнях и тя ми отговори, че с момичета било така - корема е разлят, а с момчетата бил остър и прибран - хихи, тя го казваше от опит, че има син и дъщеря. Според мен е до структурата на майката това  Mr. Green
Леле, а нази вечер като ходих на преглед имаше една жена, която едва ходеше и не можеше да пази равновесия горката. Беше дребничка и с много голям корем, дали не носеше две бебчета. Тук албанците навсякъде ходят по много, половината рода е с тях и я придружаваше една тумба. Много зле изглеждаше но скоро явно ще се среща с бебето или бебетата. Но си мисля че и едно може да е, просто тя е дребничка  Grinning

# 68
  • Мнения: 11
Здравейте момичета!

Може ли паролата за албумчето, да ви видя и аз ще кача ...
Станала съм огромна  Embarassed

# 69
  • Мнения: 157
Ааааа момичета отдавна се каня да ви питам -кървят ли ви венците?
Моите кървят от самото начало и понеже четох че било нормално не взимам никви мерки, направо е ужас като взема да си мия зъбите плюя кръв и в бялата мивка е направо страховито  ooooh! Иначе не ме боли нищо, взела съм си паста специална, мека четка ама ...

# 70
  • Мнения: 1 350
Вяра,аз имам проблеми с венците от самото начало на бременността.Положението е същото както ти го описваш ,ползвах вода ,лакалут и т.н. но не ми помагат.Всичко става "розово" #Crazy
Мама Ради,много благодаря за обяснението за пъпната връв.Аз също изчетох доста информация по въпроса,просто трябва да се следи стриктно бебето в последните 2 месеца.Аз лично мисля да ходя на ехограф веднъж седмично след като вляза в 8 месец,ей така ,за мое успокоение!

# 71
  • Мнения: 0
здравейте бъдещи и настоящи майки аз съм борислава на 23г от козлодуй много се радвам че се регистрирах  в 28г.с. съм с момиченце и много се радвам когато ме ритка но ме е страх по принцип съм с наднормено тегло,трудно забременях а ходихме по доктори след като се омъжих уж проблеми нямаше а нищо не стамаше но ето  и ние живот и здраве ще станем родители само ме е страх от самото раждане и от това да не дигна високо кръвно понеже съм склонна към това опасно ли е много незнам ако можете да ми кажете нещо повече моля пишете.също така моля кажете какво точно са контракциите и възможно ли е нормално раждане към 35 - 36 г.с.
предварително благодаря

# 72
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
здравейте и от мен в новата тема
моите венци по принцип си кървят, така че сега не са и спирали, при мен почва усезаемо да се усеща проблема с киселините, но поне ме контролират по отношение на храненето, въпреки че не успяват винаги

за количките аз по принцип съм се спряла на тази и сигурно тя ще си бъде http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4993
вече беше споменавана от вас като вариант
от покупките вече имаме кошарка, в която ще спи бебето http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5516 в зелено

днес си купих две блузи и като се гледах в пробната реших, че трябва да си взема бикини за бременни, за да ми е стегнат и да се поддържа корема - поръчах си през нета едни такива, които ми допаднаха и чорапогащник за бременни, докато търсих се натъкнах на един сайт на български производител на дрехи за бременни, които не мисля, че са лоши - има в момента намаления, и то не малки, ако ви представлява интерес може да го разгледате http://www.conti-bg.com/index.php?go=act
от мен за сега чао

# 73
  • София
  • Мнения: 95
Привет и от мен в новата тема!

Табу, това -ов, ака решите да не го слагате и да раждаш в БГ може и да не ви се получи номера (ако бащата  българин де). Аз исках Плами и Цвети да нямат -ов на бащиното, но им издадаха актовете за раждане с -ов. Не ми се водеха дела за такава щуротия. В едни общини става, в други - не, е в нашата не стана.

bibi, ти ме подсещаш за историята на шефката ми преди години. Тогава са искали презимето на първородната й дъщеря да е без окончание -ова, понеже името на бащата с това окончание въобще не звучало добре. И служителката отказала да го направи. Записала го както си му е реда с -ова. Станал скандал, родителите обаче се амбицирали и завели дело в съда и след две години го спечелили. Сега и трите им деца носят за презиме името на бащата, но без традиционното окончание.

anni2002, щом и двамата сте българи, значи и детето ви е български гражданин и би трябвало да се издаде документ, т.е. акт за раждане от българските власти, в който естествено ще е записано и ЕГН-то. Но ще трябва да провериш каква е процедурата и какви документи ще ви трябват - би трябвало в консулството да могат да ви дадат тази информация. Моята кръщелничка е дете от смесен брак и с двойно гражданство и ако не се лъжа за българското си има всички документи като за едно българче. Но си спомням, че процедурата беше тромава и бавна и приятелката ми много се нервираше затова - но при тях все пак случая е по-различен.

Вяра, и при мен венците периодчно прокървяват. Гледам да ги мия по-внимателно и с по-мека четка, но въпреки това кървят, макар и малко и не всеки път. Това обаче го приемам като част от неудобствата по време на бременност и гледам да не се вживявам толкова много.

Myriam, това е една от количките, които и аз загледах с интерес, но искам да я видя и на живо.
Гледам, че някои от мамите са избрали колички, които са доста тежки..... Лично аз на първо място поставям две основни изисквания при избора на количка - да е лека (не повеве от 10 кг) и да е лесно сгъваема, за да може да влиза в багажника на колата,  пък и вкъщи нямам много място, така че сгъването на по-малки габарити ще е от полза.

# 74
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
froh , и аз имах същите изисквания за количката, аз съм я виждала на живо няколко пъти, доста компактна е, което много ми хареса, не е тежка наистина, има система за сгъване с една ръка и много хубаво се бута, много приятно, много добре завива също, на мен много ми допадна, само багажникът й от долу е малко малък според мен, ама няма да ходя само на пазар с количката, я

Общи условия

Активация на акаунт