Отговори
# 690
  • Мнения: 19
Благодаря ти, Микки! А кое е по-ефикасно, според теб - изрязаният сутиен или въобще да не се носи такъв?

# 691
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Микки-с какво ще препоръчаш да мажем зърната от сега или тази процедура не е необходима?

Веси-меси, ако кожата ти е суха, може да мажеш зърната с какъвто и да е крем за гърди. Но предвид, че след раждането е добре да е такъв, който не се отмива, купи си такъв още отсега, за да не купуваш два пъти. От широко разпространените и известни, Гармастан е с отмиване, а Лансинокс - без отмиване. На пазара има голям избор на кремове за гърди от марките, предлагащи бебешка козметика. Гледай да съдържат ланолин, той е много полезен за разранени зърна. В аптеките се продава чист ланолин, той също върши работа.

Благодаря ти, Микки! А кое е по-ефикасно, според теб - изрязаният сутиен или въобще да не се носи такъв?
И двете вършат еднаква работа. Изрязването на сутиена се препоръчва, ако се чувстваш некомфортно без сутиен.

# 692
  • Мнения: 151
Благодаря на всички Ви за подкрепата  Hug newsm76 newsm76 smile3525 newsm51  И най-вече на кааt за полезното инфо  Hug Heart Eyes

# 693
  • Мнения: 3 695
alex_shu, голяма прегръдка от мен!  Hug Сигурно от бременността имунитетът ни пада и организмът ни не може да се пребори, както обикновено, или - както казваш таз-годишния вирус е по-зъл, а най-вероятно -  комбинация от двете.  Sad Надявам се да оздравееш скоро!   bouquet
Excellent, дано се обърне бебчето!  Peace

За раждането - наистина се успокоих след като прочетох подробно какво става по време на целия процес с тялото ни, защо и какво се случва и как природата ни подпомага - в книгата "Аз чакам дете" на Лоранс Перну.  Peace

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 12:39 от tini-mini

# 694
  • Мнения: 88
lucky77, идеята с пълзенето е много добра Simple Smile Така се съчетава действието на гравитацията и инверсията. От любопитство да попитам - на каква възраст е лекарят ти?

Ами възрастен е, трябваше да се пенсионира тази година, но ще остане още 2 години на работа за моя радост.

# 695
  • Мнения: 252
Здравейте и от мен. Много се радвам, че опитните мамчета разискахте така подробно темата с раждането и с упойките, много ви благодаря за информацията. На всички стресирани препоръчвам форума "Смешно ли е раждането"  Simple Smile Иначе аз предпочитам да знам за какво става въпрос, вместо да има неприятни изненади.
Вчера си купих две книжки, за да съм подготвена "марсианка"  Laughing Едната е стандартно книжле - "Моето първо бебе" на Ан Бакюс, информативна е доста. Но другата я купих от келешлък и вече минах 1/3 от нея  Grinning Казва се "Бебето - ръководство за употреба" с подзаглавие "Инструкции за експлоатация, съвети при неизправност и указания за поддръжка през първата година. Модел - пеленаче"  Joy Според мен е доста съдържателна също така, само трябва да се свикне на хумора ... Laughing
Бъдете здрави!  Hug

# 696
  • Мнения: 19
Микки, още веднъж благодаря!!!
Excellent , няма защо. Исках да те питам и кой е лекарят ти, от Тина Киркова ли е?
Цитат на: lucky77

[/quote
Ами възрастен е, трябваше да се пенсионира тази година, но ще остане още 2 години на работа за моя радост.

Чувала съм много добри отзиви за болницата във Велико Търново, че не прилагали рутинно окситоцин, упойки и пр. Жалко е, че от повечето млади лекари не може да се очаква такъв съвет. Да е жив и здрав твоят и да продължава да помага на бъдещите майки!

# 697
  • Мнения: 151
Микки, още веднъж благодаря!!!
Excellent , няма защо. Исках да те питам и кой е лекарят ти, от Тина Киркова ли е?

Даа. Д-р Мая Василева

# 698
  • Мнения: 63
Nefer, родих във Велико Търново.

# 699
  • Мнения: 19
А някой има ли впечатления от Колева и Арабаджикова /от Тина Киркова/?

# 700
  • София
  • Мнения: 1 541
за  къпането е кои както си реши - ние на Мими и слагахме сол във водата , че така трябвали да не и мирише потта - абеееееееее така били по родопски  Mr. Green
Не се сърди, но това адски ме шокира, прочети малко по-въпроса пък тогава се доверявай на бабини деветини и обичай ooooh!
хе- хе-хе... не се сърдя само споделям опит и не настоявам да правиш и така и които и да е било  Stop , но ние нямахме проблеми след тези "п р о ц е д у р и " както и да ти звучи  Hug , по въпроса съм чела инфо и заключението ми е разни хора - разни идеали  точка по тази тема не ми се спори  всеки си решава , а които иска тук споделя нали за това е форум ... Mr. Green

# 701
  • София
  • Мнения: 1 541
Относно соленето на водата по време на къпане, държа да отбележа че това не е родопски обичай.Практикува се във всички градове.
Аз съм от Бургас- и честно казано не познавам човек от тук който да не е бил "солен" като малък.
Тук говорим за шепичка сол-която се слага във водата в която се къпе бебето и това е по скоро за по  бързото "изпичане" и заздравяване на кожичката на бебчето а и за загряване. Това не е саламура. А и бебето не е сланинка че да го въргаляш в сол. Ренирис предполагам е правила първото-шепичка сол във водата....така че аз пък не виждам нищо шокиращо в това .....и дори смятам живот и здраве и аз да го правя. Нищо лично.

Поздрави на всички.
Точно... , но понеже свекърва ми е от Смолян и аз сама за себе си реших , че това е родопско

# 702
  • София
  • Мнения: 1 541
оххх много е неприятно!Сестра ми роди със секцио,но и на нея после и бяха натъртени ребрата от "скачането"! Дано не се налага на никоя мама и вс да мине по най-лекия начин за всички ни! Praynig Hug
скачането е когато не може лесно да излезе плацентата - не бойте се ," на мен ми скочиха " но не ме заболя само си помислих сега п'а накъде тръгнаха  Mr. Green но не е болезнено а като... все едно ти изкарват въздуха за миг ( оф не е и точно така ) бе няма страшно .п.п. родих първия път секцио  и сега ще съм така ( извинете , че не събрах  всички последни мой постове в едно но се връщам да ви изчитам ... ( като никога  Blush- по принцип нямам време) и за това така се получи )
целувки   bouquet

# 703
  • Мнения: 1 350
И мен саме осолявали като бебе Mr. Green
Даже и с мас са ме мазали ,но това е защото съм зимно бебе и тогава май си е направо препоръчително Mr. Green
Не се сърдя на мама ,времената са били такива ,всички мои познати са осолявани като сланина Joy

# 704
  • Мнения: 539
Момичета благодаря за съветите(за запека) Hug Hug Hug

На мен адски мн ми помага ръженият хляб на Бонус! Освен, че черният хляб е полезен за правилното протичане на бременността, е полезен и за този проблем Peace
Благодаря ти мила Hug.Не ми пречи ще пробвам и това.
Ох, alex_shu, описа кошмара, който ме преследва от началото на ноември - когато се заговори за пустия грип! Дано да се оправяш бързо, а вълната от грип, за която говорят, дано да ни подмине всичките!  Praynig
jeni80, благодаря за успокоителния пост! Мен най-много ме е страх да не взема да раждам преди датата, определена за операция.  Grinning  Абе май от много неща взе да ме хваща страх, отделно ме е обзело и едно нетърпение .... абе май така ще я караме докато не дойде заветната дата! Бременна работа!  Flutter
Да ти кажа и мен от това ме е страх,ама май трябва по малко да го мислим.Първия път изобщо не знаех за какво става въпрос и сякаш бях много по спокойна и всичко се нареди както трябва.Просто бъди спокойна и мисли само положителни неща Peace

Общи условия

Активация на акаунт