Отговори
# 705
  • Мнения: 184
ДО МАМИТЕ НА ФРАКСИПАРИН:-зная че в нашата темичка сме поне три с тази терапия.Та въпросът ми е :какво раждане ви препоръчват вашите аг-та -нормално или планово секцио,след тази терапия-кое е по-безопасно за нас? Thinking

# 706
  • Мнения: 3 695
Защо "осоляват" бебетата?:

"Това не почива на никакъв здрав разум!
Хората се позовават на традицията – неща, които нямат никаква логика, се правят с някаква упоритост - бабата изгледала примерно 15 деца, къпани с яйце или сол, а 13 оцелели."
Няма никаква логика и полза от къпането със солена вода
Трябва да се знае, че бебетата имат по-тънка кожа, която е незряла във функционално и анатомично отношение. Те са много по-податливи на химически, биологически и дори радиационни фактори. Това едно дете да се къпе или наръсва със сол, за да не мирише потта му, звучи несериозно", каза специалистът. "

# 707
  • София
  • Мнения: 95
kaat,  newsm10 поздравления за постинга ти как можем да помогнем на бебчо да застане в най-оптималната позиция за излизане, когато му дойде времето. Момичета, обърнете му подобаващо внимание, ще е полезно на всички да знаят тези малки, но ефективни трикове.

jeni80, по въпроса за запека ти копирам един линк, където има доста споделени начини за справяне с проблема. Можеш да избереш този, който най-много ти допада и ще подейства при теб, понеже и това, като много други неща, също е твърде индивидуално.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452326.0;topicseen

Гледам, че някои мами са цитирали разни книжки в помощ на марсианките, към които спадам и аз newsm03 . И се сетих за още една книжка, която моят мъж получи за Коледа като подарък от едни приятели  newsm53. Заглавието е "Грижи за бебето", води се практическа енциклопедия и автор е Алисън Маконъхи. Аз вече я попрелистих и да ви кажа честно на прима виста ми хареса - написана е много стегното, ясно и точно, с много снимки и илюстрации с практическа насоченост и отразява съвременните тенденции в отглеждането на децата.
 

# 708
  • Мнения: 157
Еей здравейте и от нас -нямате изчитане  Crazy
Така за скачането по корема - незнам кво е просто писахч е з вучи страшно, не съм отрицателно настроена -просто не съм такъв човек  Mr. Green
Голям съм оптимист и не ме е страх нито от нормалното нито от секциото -вярвам че всичко ще мине добре. За болката - ми различно е всеки има различен праг на болка -моят е доста висок.
Имам лека (да чукна на дърво бременност) и дори все още на моменти се питам -абе аз бременна ли съм, сигурна съм че и раждането ми ще е такова и ще се питам  -абе това ли беше  - родих ли  Crazy
Така, за запека -аз нямам от 4-5 месец подобни проблеми, но често ям Нестле фитнес закуската тя е с фибри,а те много помагат, също така за да нямате запек пиите много вода. При мен странното е, че от 6ти месец насам ходя по голяма нужда като самосвал  Embarassed (сори за цветното обяснение) явно няма място защото като хапна и после бам в тоалетната, ама си ходя и през ноща и сутрин и следобед и да не ви разправям - не съм питала док ама има ли други като мен  Crazy?
Excellent многое рано наистина да се съди още, има бебчета котио буквално в последния момент се обръщат. От разни мои познати занм, че правеха упражнения за да се обърнат и наистина успяха ето:


Правят се 3 пъти на ден по 15 мин.
Освен упражнения съм чела и за следните методи:
* с визуализация - представяш си, че бебето се обръща, ама направо цветно си го представяш и си вярваш. Колкото по-ясно е това в главата ти, толкова е по-голяма вероятността да стане
* плуване - освен, че помага за отпускане на тазовите стави, плуването помага заради това, че гравитацията се измества и това кара бебето да се обръща.
* масаж - в кръгови движения - можеш да го правиш докато си в една от горните пози
* светлина - пак в една от горните пози с фенерче започваш да местиш светлината надолу към таза си. Бебето вече разпознава светлината и е много вероятно да се води по нея.
* акупунктура
* с торбичка замръзени зеленчуци в горната част на корема докато правиш една от горепоказаните пози - бебето ще иска да избяга от студеното (това можеш да правиш веднъж на ден вечер например)

Някои звучат много налудничаво, но явно са работили при различни бременни. Можеш да си правиш комбинации. За акупунктурата знам, че е много ефективна. Успех! То иа з мога да прибегна до тях,че мойта госпожица все я усещам в странни пози, ще видя сега в началото на февруари как се е разположила последно. Пораснала е обаче, през ноща яко риташе -силно, нещо ненормално за нас  Crossing Arms странното е че не събудих а сънувах че ме рита силно -хиххии
Интересно ми е да чета как сте родили така че   bouquet

# 709
  • Мнения: 3
Вяра миличка и аз съм като теб.
Първите месеци до към 3-ти или 4-ти си имах запек.....от там нататък съм си редовна- даже понякога по два пъти на ден.
Мисля че  е нормално.

Мерси за упражненията-още днес се мятам.

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 13:40 от vesi_mesi

# 710
  • Мнения: 3 215
ДО МАМИТЕ НА ФРАКСИПАРИН:-зная че в нашата темичка сме поне три с тази терапия.Та въпросът ми е :какво раждане ви препоръчват вашите аг-та -нормално или планово секцио,след тази терапия-кое е по-безопасно за нас? Thinking

Д-р Илиев в Токуда (на който аз съм се спряла) не смята, че терапията налага секцио. Което на мен лично ми звучи много успокоително. Повече ще мога да ти кажа след другия ми преглед (в края на идната седмица), защото тогава ще имам и резултатите от прегледа при офталмолог ( в моя случай това също  е определящо) и се надявам да сме коментирали с доктора по-подробно.
С две думи - терапията не е задължителна предпоставка за секцио, ако няма други индикации за това  Peace

# 711
  • София
  • Мнения: 1 541
А някой има ли впечатления от Колева и Арабаджикова /от Тина Киркова/?
аз при Колева ще раждам  и първия път бях там и сестра ми ... доволни сме ,но е платено да си знаеш Hug

# 712
  • Мнения: 539
Froh благодаря ти за линка. Hug
Вяра аз например хапвам Активия мюсли,което  също би трябвало да действа.Понякога помага,но не и този път.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 541
И мен саме осолявали като бебе Mr. Green
Даже и с мас са ме мазали ,но това е защото съм зимно бебе и тогава май си е направо препоръчително Mr. Green
Не се сърдя на мама ,времената са били такива ,всички мои познати са осолявани като сланина Joy
ми осоляването си е все едно да си заведеш бебо на море  Mr. Green но тук като няма море в София си правим !

# 714
  • Мнения: 157
jeni80 Ми мъж ми и той взе да ми яде от закуската с фибри  Whistling и казва че му помага с тоалетната, но за водата знам че е много полезна в случая и в мойта книга го пише  Hug
Веси явно няма място за това така - хихиххи  Mr. Green
Някъде бях срещнала друг сайт американски с упражнения за обръщане на беебто ще видя ако го намеря ще го постна направо на 1стр. че си е много от полза  Peace
Това със осоляването за първи път го чувам и ми е странно  Rolling Eyes

# 715
  • Мнения: 19
reniris, какво имаш предвид под "платено е"?  Трябва да се плати на нея лично или става дума за избор на лекар и заплащане на касата на болницата. Ще съм ти много благодарна, ако разкажеш малко повече за Колева, когато имаш време. Би ли я определила като привърженик на естественото раждане, отзовава ли се по всяко време, колко време преди термина те наблюдава, спокойна ли е, настоява ли за окситоцин, склонна ли е да се съобразява с пациента?

Благодаря ти предварително!
 

# 716
  • Мнения: 88
Микки, още веднъж благодаря!!!
Excellent , няма защо. Исках да те питам и кой е лекарят ти, от Тина Киркова ли е?
Цитат на: lucky77

[/quote
Ами възрастен е, трябваше да се пенсионира тази година, но ще остане още 2 години на работа за моя радост.

Чувала съм много добри отзиви за болницата във Велико Търново, че не прилагали рутинно окситоцин, упойки и пр. Жалко е, че от повечето млади лекари не може да се очаква такъв съвет. Да е жив и здрав твоят и да продължава да помага на бъдещите майки!

Ами така е, но аз го разбрах доста време след раждането. Изчетох много литература и мнения по форуми. Иначе в началото го приемах като недостатък, че упойките не се предлагат " ей така". И с мен стана точно така. Водите ми изтекоха в 3 часа през нощта, в 5 бях в болницата. Чакаха ме до 14 ч следобяд да тръгне родова дейност , но уви нито контракции, нито разкритие. И вече нямаше как, последваха системите и след само 4 часа / все пак става въпрос за първескиня /се гушкаме с бебо. Упойка така и не ми сложиха.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 621
Nefer, родих във Велико Търново.

Мерси, Slavchi! Peace

# 718
  • Мнения: 184
ДО МАМИТЕ НА ФРАКСИПАРИН:-зная че в нашата темичка сме поне три с тази терапия.Та въпросът ми е :какво раждане ви препоръчват вашите аг-та -нормално или планово секцио,след тази терапия-кое е по-безопасно за нас? Thinking

Д-р Илиев в Токуда (на който аз съм се спряла) не смята, че терапията налага секцио. Което на мен лично ми звучи много успокоително. Повече ще мога да ти кажа след другия ми преглед (в края на идната седмица), защото тогава ще имам и резултатите от прегледа при офталмолог ( в моя случай това също  е определящо) и се надявам да сме коментирали с доктора по-подробно.
С две думи - терапията не е задължителна предпоставка за секцио, ако няма други индикации за това  Peace




БЛАГОДАРЯ ТИ! Peace

# 719
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
tini-mini: Благодаря ти, миличка!  Hug

За осоляването - някои слагат малко сол във водата за къпане, но има и по-абсурдния обичай да се осоли с чиста сол цялото бебе като се роди, за да не се потяло било..... Миналата година даваха репортаж по ТВ за едно такова бебе, чиято кожа беше съвсем изгоряла и едва го спасиха, и докторите пак обясняваха, колко е дивашки и безсмислен този обичай...

Общи условия

Активация на акаунт