17 СОУ В Западен парк

  • 90 839
  • 484
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Списъците с приетите първокласници ще излязат към 15 юни.

# 31
  • Мнения: 59
Здравейте!
Някой има ли информация за това как е минало външното оценяване на 4-те класове и какви са резултатите?

# 32
  • София
  • Мнения: 1 783
elimat, има линк на предишната страница.

# 33
  • Мнения: 59
Къде на предишната страница? Не успях да намеря нищо.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 326
Да побутна малко темата, че започва треската по подаване на молбите...ще съм доболна , ако се включат майки на първокласници от 17-то да си кажат първите впечатления, как се чувстват малките първокласници, трудно ли има е, колко са в клас и т.н  Hug

# 35
  • Мнения: 1 650
А аз искам да попитам как стои въпросът с ромските деца в училището?
Голям ли е напливът, защото все пак района там е такъв?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 326
А аз искам да попитам как стои въпросът с ромските деца в училището?
Голям ли е напливът, защото все пак района там е такъв?

Аз като бях там не видях такива  Rolling Eyes  а как ти се струва ромчета да учат френски  Wink
Вече приемат молби, но места ще има, защото са доста първите класове. Ще приемат над 100 деца.

# 37
  • Мнения: 1 650
Една позната вчера ми каза, че имало доста ромчета. Детенцето на оя приятелка учи в 135, което е в близост до 17 и там в клас са 50 на 50 българчета на ромчета , такаче мисълта ми клони, че в 17 е същата работа Confused

# 38
  • Мнения: 11
Здравейте Мами,
ами да се включа и аз към темата.Аз също възнамерявам да запиша дъщеря ми там.Главно заради целодневното обучение, транспорта и фр. език. Чувам противоречиви мнения обаче.Ходих до френския институт вчера, от там ми казаха че според тях 17 и още едно 33 са добри.Но нищо повече.Някакси във времето когато трябва да се записва детето, големи реклами се правят.В децката на детето са идвали от училище Индира Ганди да си правят реклама.А толкова лоши мнения и за тях чувам.Ако имате телефони и дни за прием на молби, ще ви помоля за малко повече инфо, че е доста трудно за работещите майки.Как се справяте да намерите време да идете до училището.Ще съм благодарна и аз за малко повече мнения.И не на последно място е и проблема с ромите, не че имам нещо против, но няма да ми е приятно ако преобладават.

# 39
  • Мнения: 3 993
Току-що моя приятелка ми каза, че ще записва сина си в първи клас в 17-то СОУ и ме помоли да поразгледам мнения във форума, така намерих тази тема.
Моята приятелка живее в "Разсадника" срещу кино Арена, а синът й ходи в детска градина пак там някъде, за съжаление не знам точно коя. Детето сега е предучилищна.
От близки и живущи в района, както и от учителки в детската им градина, приятелката ми се е интересувала за добро училище наоколо и всички единодушно са й препоръчали 17-то СОУ. Поне половината деца от предучилищната група на сина й щели да се запишат там, което е още един плюс за нея при избора на училище.
И тя е разбрала, че ще приемат доста деца, над 100, и е почти сигурно, че няма да има дефицит на приема, макар че има сериозен интерес и наплив. От училището са й обяснили за френските студенти, които ще преподават френски на първокласниците. И още, добрала се е до някаква вътрешна информация за преподавателките на първи клас, повечето били учителки с много опит и стаж на средна възраст, от "старото" поколение, които дават солидно възпитание и образование,но щели да изкарат още един випуск преди пенсия. Тази информация й е подействала много добре, че и тя се притеснява основно коя учителка да избере, както повечето от вас.

Сега да кажа нещо за ромчетата. Аз съм живяла в "Западен парк" точно до 17-то СОУ 7-8 години. Кварталът не е цигански, както някои мислят. Намират се цигани, живущи там, но не са повече от колкото във всеки друг квартал. В училищата и в детската градина там не съм видяла роми, и да има, в никакъв случай не преобладават. Друг е въпросът, че из квартала и из парка (гората) се мотаят разни цигани тип клошари, но те живеят в циганската махала към Суходол която се намира, и оттам щъкат към Западен парк, Красна поляна, центъра и т.н.  Тоест приходящите в района цигани създават впечатление може би, че кварталът е цигански, но не е така.
Така че не се притеснявайте за това.  Peace Всъщност кварталът е много приятен, много озеленен и спокоен, има много и хубави градинки, а улиците не са натоварени с автомобилен трафик, както е в центъра примерно.

# 40
  • Мнения: 1 575
Няма цигани, споко, или ,ако има някой тук-там е от тези, които са се "измъкнали".Аз не съм забелязала даже такива...
Училището е на ниво и тези, които ви притесняват не успяват да се задържат!

# 41
  • Мнения: 22
Здравейте!
Детето ми е в четвърти клас и няма ромчета.

# 42
  • Мнения: 81
Детето ми е в четвърти клас и няма ромчета.
Като ви чета и ми се отвори глътка, а съм бременна Mr. Green
На приятелка и двете деца са в 17-то. Много е доволна.
 

# 43
  • Мнения: 10 568
Явно това ще е и нашето училище. Вчера разпитвах, също добри отзиви получих. Някой да има инфо кога ще са отворените врати тази година? За нас е рано, но искам да съм подготвена от рано.  bouquet

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здравейте, и ние подадохме в 17то, за първи път съвсем наскоро чух за това училище и доброто му име. Определено съм изненадана.

Вчера имало родителска среща, мъжът ми спомена постфактум и никой от нас не е отишъл...
Някой ходил ли е да разкаже за какво става дума?

Общи условия

Активация на акаунт