Климатици DAIKIN?

  • 91 372
  • 250
  •   1
Отговори
# 240
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Вие изключвате ли климатиците нощем ?
Ние не го изключваме , само намалям градусите до 18 , как е по-икономично ?

Четвърта година го ползваме Peace и климатичарите казаха ,като го включите първият студен зимен ден, го изключете в първият най-топъл ден!Така е най-икономично! През нощта го намаляваме , и когато ни няма през деня също намаляваме!Така е най-икономичен!!
И на нас така ни казаха от Вимакс-а,но викам да си питам пак.
Благодаря   bouquet


А филтрите колко често трябва да се чистят ?

Нашият го мия един път в месеца и вечно има прашоляци и паяжинки даже LaughingМисля,че и така ни казаха,де-един път в месеца поне!По-добре работи климатикът!Да ви е честит!!Ще се родите с него и не харчи много,като ток и пари!

# 241
  • Мнения: 21 298
Вие изключвате ли климатиците нощем ?
Ние не го изключваме , само намалям градусите до 18 , как е по-икономично ?

Четвърта година го ползваме Peace и климатичарите казаха ,като го включите първият студен зимен ден, го изключете в първият най-топъл ден!Така е най-икономично! През нощта го намаляваме , и когато ни няма през деня също намаляваме!Така е най-икономичен!!
И на нас така ни казаха от Вимакс-а,но викам да си питам пак.
Благодаря   bouquet


А филтрите колко често трябва да се чистят ?

Нашият го мия един път в месеца и вечно има прашоляци и паяжинки даже LaughingМисля,че и така ни казаха,де-един път в месеца поне!По-добре работи климатикът!Да ви е честит!!Ще се родите с него и не харчи много,като ток и пари!
Благодаря ,той е от 3 месеца иначе , ама още се запознаваме  Blush

# 242
  • софия
  • Мнения: 9 590
Явно доста са паднали цените. Нашия струваше 2500лв преди 4 години. Модела е FTXG35E2V1B
Сега дори не намирам такъв модел  newsm78
Това пишеше на кашона на външното тяло.

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 4 092
някой купавал ли е скоро климатик да ми каже как са цените, аз имам от 10 години 4 бр.климатици Дайкин и тази зима единият спря да работи и техниците казаха, че бил изгорял двигателят, така че по-добре направо трябвало да си купувам нов

# 244
  • Мнения: 21 298
Току-що измих и нашите филтри  Peace

някой купавал ли е скоро климатик да ми каже как са цените, аз имам от 10 години 4 бр.климатици Дайкин и тази зима единият спря да работи и техниците казаха, че бил изгорял двигателят, така че по-добре направо трябвало да си купувам нов
Виж тук : http://www.vimaks-klimatici.com/marka/daikin.html

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
 Шани,сега видях модела на климатика и няма N  newsm44 FTX35JV e  smile3502
Това означава ли,че не е Made in China  Crazy

# 246
  • Мнения: 17
Да повдигна темата и аз, за помещение 40 квадрата с нова дограма, изолирана сграда и около 10 квадрата прозорци, да препоръча някой хубав модел на Дайкин?  Аз съм харесал Емура заради страхотния дизайн, модерни благини и тн, но дали не е само визия? И колко голям май FTX50LS?

# 247
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Емурата е ОК, но по-голям размер, не 50ка.

# 248
  • Мнения: 17
А УРУРУ САРАРА? Кое е по-добрия вариант и кой е оптималния размер за това помещение?

# 249
  • Мнения: 1
здравите искам да попитам за мнение тъй като си взехме климатик на DAIKIN за стая от 15 кв.м модел Daikin FTXV35AV1B/RXV35AV1B OKI COMFORT може ли да споделите мнение за него благодаря предварително Simple Smile


За Помещение:   от 20 до 30 m2
Охлаждаем обем:   65 m3
Отопляем обем:   60 m3
SEER - сезонна ефективност в режим на охлаждане:   5.60 - клас А+
SCOP - сезонна ефективност в режим на отопление:   3.92 - клас А
Гаранция:   3 години
BTU:   12 000
Вид климатик:   Инверторен
Енергиен клас:   A+/A

Последна редакция: вт, 15 сеп 2015, 12:05 от Николай Дюлгеров

# 250
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 869
Не съм специалист, но като му гледам характеристиките: консумирана енергия - отдавана топлина, не мисля че е достатъчно икономичен - виж: http://vimax.bg/product/43/invertoren-klimatik-fujitsu-asyg12llca-aoyg12llc.html, а и минусовите температури, при които е даден да работи, също има още какво да се желае. Влез на сходни продукти в същия сайт и виж примерно този:
http://vimax.bg/product/43/invertoren-klimatik-fujitsu-asyg12llca-aoyg12llc.html и този, но той е по-скъпичък: http://vimax.bg/product/2336/invertoren-klimatik-panasonic-cs-re … re12qke-2014.html

Общи условия

Активация на акаунт