Грешно ли е да се празнува РД предварително?

  • 34 612
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 9 814

Ами тъпо, да, защото празнуваш нещо, което още не се е случило.
То по тази логика дай да празнувам рожден ден през август, щото не ме кефи, че съм родена през зимата.

# 32
  • Мнения: 83
според мен си е правилно на самият ден - все пак тогава е празничният ден  , не утре , не събота, нито преди това
Peace

# 33
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
В никакъв случай не бих празнувала рожден ден предварително.  Naughty Наистина е мноооого тъпо, Франческа правилно се е изразила и съответно обяснила.  Peace
Винаги празнуваме рождените дни на самата дата. Миналата година например, на дъщеря ми рожденият ден се падна в понеделник и го празнувахме в клубче след детската градина. Събраха се сума ти деца и си стана супер тържество, никой не го интересуваше, че е понеделник.
В някакъв много краен случай бих организирала празнуване след датата, но говоря ако е ден-два най-много. И то ще бъде повторение - например, детско парти, а "оригиналът" ще си бъде на самата дата, пък ако ще да сме само ние и да е у дома. Просто рожденият ден се празнува на датата. Naughty

# 34
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Аз не бих го празнувала...

# 35
  • Мнения: 86
Да си призная че съм суеверна  Embarassed - не бих празнувала предварително в никакъв случай. Просто за да не си предизвиквам късмета така да се каже.  Crazy

# 36
  • Мнения: 6 206
Сигурно пък е много остро като сме решили нещо, което трябва да започне в 11 часа сутринта и да свърши къмто 17 часа да е в делничен ден, при това понеделник... И кой да очаквам да ми дойде?
Или пък да оставя детето ми да чака една седмица - знаете ли какво е за шестгодишни да чакат още една седмица, за да празнуват?
Ще трябва да го обмисля някакси, за да подоостря ситуацията.

# 37
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Чак пък грешно, не е. Но според мен е леко глупаво да се празнува предварително или следварително подобен повод. Рождения ден е на конкретна дата, преди това или след това какво да му празнувам?! На сина ми първия рожден ден беше в работен ден и пак се получи прекрасно, въпреки, че хората бяха на работа, но всички гости дойдоха на време и си беше страхотно. Нашите рожденни дни също ги празнуваме на датата, независимо в кой ден от седмицата се падат.

# 38
  • Мнения: 1 725
Не ги разбирам аз тия работи - хем в работен ден, хем да дойдат навреме гостите, ако е през деня, т.е. в рамките на работното им време. Ако човек иска да направи хубав РД, то най-малкото трябва да дойдат поканените, повечето, така че трябва да е подходящ ден от седмицата. И без това като става въпрос за деца, някои не могат да ги доведат поради болест и така или иначе състава може да намалее, ако има такива случаи.
Всеки има право да си празнува преди, на същия ден или след него, но в рамките на кратък период, иначе на тортата ще трябва да пише "приблизително" еди колко си години. Laughing
Стана ми смешно как не можете да осъзнаете, че суеверието и у вас е оставило следи, а вместо това сами се убеждавате, че е правилно, сякаш никак не е дребнаво ooooh!, няколко дни преди рождения ден да не се приеме, че детето е достигнало възрастта, която ще празнува, но също толкова дни след датата, детето си стои все още на същата връзраст, а реално е вече на повече от тази възраст с няколко дни. Абе, въобще цялата тема е много смешна, не заглавието, а доста от постовете в нея! Аз влязох, за да прочета какво е точно поверието, понеже не знаех това за късмета.
Уважение към тези, които осъзнават и си казват, че и да не са много суеверни, все пак за всеки случай, не искат да проверяват дали е вярно поверието за късмета.  bouquet

Последна редакция: пн, 18 яну 2010, 04:20 от desi_sunshine

# 39
  • космополитно
  • Мнения: 941
Хм, аз пък го възприемам като абсолютно ненужно затормозяване по въпроса! И да, склонна съм да мисля, че е суеверие!

Изобщо не съм го мислила колко "грешно" би било да се празнува по- рано!
Тази година РД ни беше в Понеделник. Избрах да го направим в Събота, за да могат дечицата да си отпочинат в Неделя, а родителите им да ги подготвят за понеделнишкия "учебен "ден.

И никак лошо не се получи...Беше един дълъг Рожден Ден (почти като в приказките с три торти- за купона; за в къщи и за в детската градина)....

Сега пък се сещам, че миналата година дойде само за 3-4 дни моя позната от чужбина (бизо10 дни преди РД на детето). Е, лелята се яви с торта и на мига почнахме да празнуваме. Детето беше много щастливо, че е почнал Рождения й Ден)...  Rolling Eyes

В общение- празнувайте от сърце откогато решите и не се страхувайте, че няма да е надобро!
За сведение- сигурно сте чували, че 40 РД не се празнува!? Е, моят беше един от най-хубавите ми Рождени празници! След него ми се случиха най-значими събития в живота ми! Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Цитат
якаш никак не е дребнаво няколко дни преди рождения ден да не се приеме, че детето е достигнало възрастта, която ще празнува, но също толкова дни след датата, детето си стои все още на същата връзраст

Изобщо не става дума за това Naughty Ясно е, че не си стоиш цяла седмица на една възраст. Въпросът е, че е глупаво да празнуваш нещо, което не се е случило. След като е минал РД, той е факт. И след седмица си остава факт. Седмица преди него обаче факт няма. Това е разликата.

# 41
  • Мнения: 934
Уф, стига глупости, естествено че може да се празнува предварително!

Децата искат да има парти с игри и подаръци, а дали е точно на датата, изобщо не ги вълнува!
Така или иначе събитието ще се отбележи на самата дата в семеен кръг, а партито може и да е около датата - преди или след, какво значение има?
Предпочитам празника да е точно на датата, но ако не става, и преди и след ми върши работа Grinning

Сега ще ми кажете, че никога не ходите на Коледно парти преди Коледа!  Laughing

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Добре де, казваме си мнението, проблем ли има? Вие пък си бъдете на противоположното. Темата е за дискусии, не приемаме закон.
А на така наречените "коледни" партита не мисля, че празнуваме Коледа. Съвсем различно е.

# 43
  • Мнения: 9 814
Каспър, точно на теб ли да обяснявам, че зависи кой каниш на парти за РД?
Три поредни години съм празнувала РД на детето си в делнични дни от 16 часа и имаше по 20-на деца. А познай защо? Защото всичките майки бяха по майчинство. След това, та и до сега правя РД винаги след детска градина в 18 ч. Никой не се е отказал да дойде, защото денят е делничен.

Та така, подостри си ситуацията.

# 44
  • Мнения: 1 014
Само че, Каспър сподели, че партиото ще бъде от 11 ч. сутринта до късен следобед - 17 ч. Явно е замислила нещо оригинално. Надявам се да сподели тук след това.

Общи условия

Активация на акаунт