Грешно ли е да се празнува РД предварително?

  • 34 621
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 298
Да, наложи ми се веднъж. За първият рожден ден на дъщеря ми.
Беше делничен ден. Да го отпразнуваме след него не ставаше, понеже си заминавахме.
Става въпрос за малко парти с деца. Родителите не можеха през деня, някои дори към 5 им беше рано.
Не  го намирам за тъпо, просто понякога се налага, ако искаш все пак да го отбележиш.

# 46
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не. Никога предварително. Може и някакво суеверие да е, но... newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 7 035
Никога не сме празнували празник предварително, просто ми е нелогично.

# 48
  • Мнения: 2 090
Празнуваме или на деня,или след него Peace.Предварително не сме празнували нито детските рожденни дни,нито нашите.

# 49
  • Мнения: 4 841
Нищо не празнуваме предварително. Нито рождени дни, нито именни, нито семейни празници, годишнини и т.н. В 99% от случаите празнуваме точно на деня. Само в много, много крайни случаи - първия възможен уикенд. Но може би това има връзка и с факта, че не празнуваме рождените си дни като мини-сватби с по 30 човека и не се съобразяваме с това кой може да дойде и кой - не.
Обикновено правим празненствата си в кръг от хора, които биха дошли независимо дали е делник, празник, среднощ и т.н.

# 50
  • Мнения: 3 880
Но може би това има връзка и с факта, че не празнуваме рождените си дни като мини-сватби с по 30 човека и не се съобразяваме с това кой може да дойде и кой - не.
Да, мисля, че точно в това се крие тънката разлика и неразбирането на едните към другите  Simple Smile Ние също не празнуваме такива голеееми рожденни дни и съответно не е трудно да събереш малкото поканени деца по всяко време на седмицата. Аз също и никога не каня майките на гостенчетата, така че не ми се налага да се съобразявам с работното време на някой родители и  нещата съвсем се улесняват Simple Smile А през идните уикенди си допразнуваме с приятелски семейства, роднини и т.н., на кой когато му е удобно Simple Smile За мен това е важното- на този ден детето да може да сподели превъзбуденото си настроение с нейните си приятели, пък после както дойде.
Е, ако примерно се наложи някакво по-дълго пътуване или нещо подобно, което ще възпрепятства празнуването, бихме отбелязали и предварително, няма лошо, по-добре е отколкото да остане съвсем неотпразнуван рожденния ден, но просто досега не сме попадали в такава ситуация.
Всеки да си празнува както го чувства Peace при всички положения обаче бъдете сигурни, че никой не седи там "горе" с отворен тефтер и да прави отметки на празнуващите предварително "ахааа, чакай да го видим този, дето бърза да празнува... да вземем да го накажем с нещо"  Laughing

# 51
  • Мнения: 6 206
Всеки да си празнува както го чувства Peace при всички положения обаче бъдете сигурни, че никой не седи там "горе" с отворен тефтер и да прави отметки на празнуващите предварително "ахааа, чакай да го видим този, дето бърза да празнува... да вземем да го накажем с нещо"  Laughing

 Joy Joy Joy

Много весело... Де да бяха повечето хора така скроени и да мислят по този начин

# 52
  • софия
  • Мнения: 2 542
Никога предварително. Това все пак е рожден ден, не банкет по случай Коледа.

# 53
  • Мнения: 24 467
Ако е "преди", то нямаме какво да празнуваме. Затова организираме първия възможен почивен ден след датата, ако не може на нея. Хората с по- големи деца знаят, че именно това е удобно за рожденика и децата. Ние не каним възрастни, а приятели на детето ми, събраха се тази събота 6 деца, но пък им предоставихме половин ден, т.е. 9 часа игри наволя у нас и децата се нащуряха, което е невъзможно да стане в делничен ден. Дори една неделя не е удачна- след такава игра децата имаха нужда да се наспят, та затова предпочитаме съботния ден за подобни инициативи.

# 54
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Всеки да си празнува както го чувства Peace при всички положения обаче бъдете сигурни, че никой не седи там "горе" с отворен тефтер и да прави отметки на празнуващите предварително "ахааа, чакай да го видим този, дето бърза да празнува... да вземем да го накажем с нещо"  Laughing
Laughing
Аз още съм повлияна от нашенското суеверие и традиция да е на датата или след  ooooh! Crazy Blush
Гледах много странно хората решили да празнуват предварително и ми се струваше "тъпо", както повечето са написали. Докато не попаднах в една малко по-различна среда, с други си традиции и суеверия, където баш предварителното отбелязване на РД е нещо нормално. Така че ако можете да се отърсите от страха и усещането за тъпо, празнувайте когато и както пожелаете, важното е да изкарате хубаво и да доставите удоволствие на себе си и децата си  Peace

# 55
  • Мнения: 830
Чувала съм че не било на хубаво да се празнува предварително, суеверия разни...

Празнуваме на рожденият и ден, който иска да идва, не мога да се съобразявам с всички. Този празник е нейн, те са тези които трябва да си пранастроят графиците.

# 56
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз съм си празнувала РД и пред и след и на децата ми така - спокойно не робувайте на суеверия.

# 57
  • Мнения: 458

И ние така тази година си празнувахме РД предварително..просто си избрахме ден , занесохме тортата в ДГ и празнувахме.  Peace
Няма нищо лошо. важното е детето да се чувства добре. И не вярвам на суеверия  newsm78

# 58
  • Мнения: 9 436

Не,не е грешно!Това е поредното бабино схващане Crazy
Ако празнуваш по-рано можело да не доживееш РД,а по-късно можело вече ooooh!

# 59
  • Мнения: 1 473
Не празнувам нищо предварително. Много съм суеверна.
Ако не става на деня, то след него се събираме и празнуваме.
Така и така рожденията ден е повод, който се знае предварително и всичко може да се планува и обмисли предварително.
Който може да дойде идва, които не може, здраве да е, догодина.

Общи условия

Активация на акаунт