Как да помогна на баща си

  • 9 241
  • 121
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Дали?

# 31
  • Мнения: 3 621
Tinkyrbell , от всяка написана от тебе дума си личи колко много обичаш баща си. Истината е, че ако не го обичаше щеше да ти е по-лесно.
Дори и на собствения си баща не можеш да помогнеш, ако той не го иска. И майка ти дори няма как да му помогне, явно жената е опитвала с години и и е писнало и се е отказала.
Може пък когато баща ти остане наистина сам, когато заминете и вие, да се отрезви и да осъзнае, че той сам е виновен, че е "изгонил" семейството си, че не са до него и жена му, и сина ми, и дъщеря му и внучката му.
Баща ти е тръгнал към самоунищожението си и или ще се вземе в ръце, или ще се довърши.
Не мога да ти помогна със съвет, защото рецепта няма. Искам само да ти пожелая късмет.

# 32
  • Мнения: 12 674
Исках да кажа, че майката може да помогне, като се разведе с него, реши въпроса с апартамента - в края на краищата, той на никого май няма да трябва. Да му помогне да осъзнае, че го е напуснала завинаги.

# 33
  • Мнения: 7 947
Не мога да повярвам, че има хора, които препоръчват да изостави родния си баща, защото той сам трябвало да си помогне  ooooh!
Вие наистина не отчитате ли факта, че явно това е болен човек??????????

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Исках да кажа, че майката може да помогне, като се разведе с него, реши въпроса с апартамента - в края на краищата, той на никого май няма да трябва. Да му помогне да осъзнае, че го е напуснала завинаги.
Така да, и аз съм съгласна. Това, че не се развежда, му дава някаква надежда, че ще се върне към него.

Тинкърбел, последвай съвета ми за дарение на жилището. Нека го дарят на вас двамата с брат ти, като баща ти си запази правото на ползване.

Ох, вилико, не ти ли омръзна да се изживяваш като светица-страдалница, понесла на плещите си всичката мъка на този свят. Не разбра ли, че няма как да помогнеш на човек, който сам не го желае, както и че не можеш насила да направиш някого щастлив?

# 35
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Психолог, ако  yesсе наложи лечение и най-вече подкрепа ама много яка!!! Този човек не бива да остава сам и ден...

# 36
  • Мнения: 7 947
За да помогнеш - трябва да накараш човека да осъзнае какво става, че има нужда от помощ. За съжаление това  е най-трудната част при зависимостите и психичните разстройства.  Дано не ти се случва подобно нещо в семейството, защото тогава няма /предполагам/ с лека ръка да отпишеш роднините си  Tired
mimi135 , така е, именно  Peace

Като гледам ника обаче - ясно е, че самовлюбения и егоистичен човек няма как да ме разбере...

# 37
  • Мнения: 182
За да помогнеш - трябва да накараш човека да осъзнае какво става, че има нужда от помощ. За съжаление това  е най-трудната част при зависимостите и психичните разстройства.  Дано не ти се случва подобно нещо в семейството, защото тогава няма /предполагам/ с лека ръка да отпишеш роднините си  Tired
mimi135 , така е, именно  Peace

Като гледам ника обаче - ясно е, че самовлюбения и егоистичен човек няма как да ме разбере...

Как няма да осъзнава какво става след като е бил в безпомощно състояние? Явно човека си е с лабилна психика и там такова "осъзнаване" няма. Имала съм си работа с такъв вид човек и не можах да помогна. Самият ти затъваш все повече и повече...Ако може да издейства да го приберат за принудително лечение, само това е изхода. На тия години ако не си е осъзнал живота...няма кога да го осъзнае...Зависимоста е нещо много страшно. И...Вилико...имала съм такъв човек в семейството, от опит ти говоря. Правиш каквото можеш и никога не е достътъчно, винаги чувстваш угризения и вина,че си можел еди какво си или еди що си да направиш. Само професионална помощ и тя е до време. Понякога и за нея е късно.

# 38
  • Мнения: 7 947
Именно - длъжен си и правиш всичко възможно, а не го заебваш сам да се оправя  Crazy
Има ли смисъл да поставям линкове, така щото всеки да може да разбере какво е психологичен/психичен проблем, до какви промени в поведението води и т.н....
На болен човек трябва да се помогне. Още повече, ако ти е баща, аз никога не бих се отказала!
В случая не бих заминала дори, ама авторката си знае...

# 39
  • Мнения: 182
Именно - длъжен си и правиш всичко възможно, а не го заебваш сам да се оправя  Crazy
Има ли смисъл да поставям линкове, така щото всеки да може да разбере какво е психологичен/психичен проблем, до какви промени в поведението води и т.н....
На болен човек трябва да се помогне. Още повече, ако ти е баща, аз никога не бих се отказала!
В случая не бих заминала дори, ама авторката си знае...

Ако не я интересуваше авторката, нямаше да пусне тема- "как да помогна на баща си". И при мен беше баща ми- никой не се отказа да му помогне, ама нямаше как- това е. На практика и когато ти дойде до главата в твоето семейство, нещата са "малко" по-различни. Ако си психиатър може да и дадеш професионален съвет. Ако ли не само викай- "пази Боже".

# 40
  • Мнения: 7 947
Не е вярно това.
Човек с желание, обич и малко повече четене - разбира доста неща, доста начини, но най-вече - разбира какво му е на човека отсреща. Да, и аз съм се сблъсквала с такова нещо, затова знам. И също знам, че в такъв момент единственото, едно от най-важните неща е подкрепата на близките хора  Peace

# 41
  • Мнения: 562
Колкото повече му говориш за случилото се, толкова повече ще мисли за него. Не го прави - говори му за детето, за работата ти, ако щеш отидете някъде заедно (с твоето семейство и него) за 1-2-3 дена. Ако е съгласен го запиши на някакъв спорт, купувай му книги с подходяща тематика (много внимателно подбрани, за да не се окажат такива, които да задълбочат депресията му), изобщо - трябват му странични мисли и занимания. Не му напомняй за преди!!!

Все пак не мисля, че ти си човекът, който може сам се справи със ситуацията (освен ако нямаш квалификацията или възможността поради друга причина, която ние не знаем) - можеш да бъдеш само "успокоителното", но не и "лекът". Според мен му трябва специалист психолог/психотерапевт и то много добър (и дори е по-добре да не е ваш близък, защото така вероятно няма да се отпусне достатъчно - понякога и в определени житейски ситуации някои хора се разкриват по-лесно пред непознати)!!!  Peace

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 14:10 от pudding

# 42
  • Мнения: 182
Не е вярно това.
Човек с желание, обич и малко повече четене - разбира доста неща, доста начини, но най-вече - разбира какво му е на човека отсреща. Да, и аз съм се сблъсквала с такова нещо, затова знам. И също знам, че в такъв момент единственото, едно от най-важните неща е подкрепата на близките хора  Peace

И...излекува ли го този човек? Щото аз 13 години се мъчих, аз семейството ми, брат ми, неговото семейство, майка ми....И не ми определяй колко съм обичала баща си и колко съм имала желание да му помогна. Важно е той да има желание да му се помогне, иначе е ЗАГУБЕНА КАУЗА.

# 43
  • Мнения: 7 947
Да  Peace
7 години.
Упоритост, търпение, мъка, но...успешен изход! Никога не е оставян сам, никога не е зачеркван от близките си, но му трябваха години наред да осъзнае /защото тия процеси се променят при болестното състояние/, че трябва ...

# 44
  • Мнения: 36
Исках да кажа, че майката може да помогне, като се разведе с него, реши въпроса с апартамента - в края на краищата, той на никого май няма да трябва. Да му помогне да осъзнае, че го е напуснала завинаги.
Подкрепям напълно.

Общи условия

Активация на акаунт