Как да помогна на баща си

  • 9 270
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 182
Много тъжно...ни един читав родител...и вечна вина...Не знам какво да те посъветвам, освен да заминеш и да ги оставиш да се оправят. Живота си е техен, не може все ти да ходиш да ги оправяш. Успех ти желая, дано се нормализират нещата.

# 16
  • Мнения: 30
Tinkyrbell, ако един човек не иска да му се помогне, значи не може да му помогнеш. Е има го и варианта с принудително лечение, но това не е работа ...
Мога да ти кажа, че ако продължаваш да се тормозиш ще навредиш на себе си и на семейството си. Колкото и гадно да звучи понякога човек просто трябва да направи избор, а в твоя случай той е елементарен - от една страна са твоето душевно здраве, твоето семейство, на което не си длъжна да причиняваш всичките тези драми, твоето дете, което има правото да расте с една спокойна и усмихната майка, а не с кълбо от нерви. От другата страна е един човек, когото ти вече си преценила какво представлява и който вече е изживял по-голямата част от живота си.
Колкото до манипулациите със самоубийство - гледала съм го многократно този филм от собствената ми майка. До последният път, когато след поредната заплаха и отговорих, вече извън кожата си - "ми хайде какво чакаш - действай". От тогава не споменавала за самоубийство.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Може би мъжът ти е прав. За всички ще е по-добре. За баща ти най-вече.
Аз затова ти писах в първия пост, че психотерапевт преди всичко ти е нужен на теб, защото вредата, която си нанасяш с тези терзания, цялото ти семейство дълго време ще разгребва.
Бъди повече егоист /учи се от баща си  Hug/ и не му се връзвай чак толкова. Знам, че е трудно, защото преди две години и аз минах през подобна драма. Но по-добре сама да напишеш исковата молба за развод на родители си, отколкото да се опитваш да слепяш нещо, което отдавна се е разбило на парчета. А ти, дълбоко в себе си, таиш надеждата, че те ще се съберат...

# 18
  • Мнения: 74
Сега пак звъннах и ми вдигна мама.
Бил отишъл на работа,не се знае пиян ли е,друсан...Стоял неадекватен на една пейка и така...Не можел името да си каже.
Това на 1-2 месеца му е редовен номер.Отива на работа и се поклаща на една пейка с празен поглед,
Пълен олигофрен.Думи нямаааам #Cussing out

Срам ме е,честно ви казвам.

# 19
  • Мнения: 1 959
Tinkyrbell,
ако знаеш колко добре те разбирам.
Ситуацията при нашите е много по-различна,
но противоречието в душата ти-да обичаш безкрайно баща си
и в същото време да се отвращаваш от това, което е и което прави..
Ужасно е, не го пожелавам на никого.

Знам за голямото ти желание да се устроите в Англия.
Направи го, без да изпитваш вина, с ясното съзнание,
че всеки си има неговата пътека.
Сигурна съм, че пак ще се терзаеш, но поне няма да гледаш ексцесии всеки ден
и това да афектира и върху твоето смейство.

Не виждам с какво може да помогнеш на баща си.
Той не търси помощ. Майка си не може да я върнеш към него.
Безумно ми се вижда да му търсиш жена в сайт.
При тези проблеми, не е честно спрямо търсещите любов и щастие там.

По-скоро се погрижи за себе си и за твоя вътрешен мир.

# 20
  • Мнения: 74
Благодаря ви,момичета!Прави сте за всичко!
Пред мен отдавна вече не стои дилемата:"Да заминаа,или не."
АЗ НЯМАМ ИЗБОР!
Дъщеря ми пораства,обича дядо си,защото още е малка милата,но като прогледне... Cry
Не искам и тя да ги яде тея лайна!Не е честно,по дяволите!

Аз,не съм кълбо от нерви,нищо,че от тази тема изглеждам като някаква депресарка.Просто имам моменти,в които ми се крещи от тази несправедливост нанасяна от собствения ми баща,който обичам!
Леко съм претръпнала,колкото и грозно да звучи.Само възмущението и отвратата-да,тях не мога да ги покрия с пепел.
Мъжът ми като типичен мъж,за който нещата са по скоро черно и бяло често ме пиа:"Инка,как можеш да обичаш такъв нещастник?"
Явно мога!Но обичам повече детето и мъжа си и ако не заради мен,то заради тях съм длъжна да избягам!

Ето,сега ми звънна баща ми и мълчи...Не може да говори,дума не може да каже #Cussing out

# 21
  • гр.София
  • Мнения: 184
Ако и това заминаване не го отрезви - но на теб няма да ти е по-леко - дано всичко накрая да е благополучно

# 22
  • Мнения: 183
Олеле, миличка, направо не знам какво да ти кажа. Много ти съчуствам. Да знаеш, че той се опитва да манипулира майка ти, не теб. Пък и ти си му дъщеря, не родител и за да го държиш под напрежение и в кондиция никога не трябва да ги разменяш. Хората са по-склонни да откликват на нуждите на децата си отколкото на тези на родителите си. Не се наемай да им посредничиш и да бъдеш проводник на политиката му, в смисъл да го издирваш по начин по който на майка ти да й стане ясно, че пак го няма. Накарай го той да поема инициатива за нещо - примерно да ти се обажда вечер след работа, натовари го с разни задължения - да купи нещо и да го донесе или да ти оправи нещо в къщата, абе измисли нещо да го ангажираш и искай непрекъснато. Ако не иска да ходи на психотерепевт можеш да потърсиш помощ и в хомеопатията - ефекта е сходен! 

# 23
  • Мнения: 139
лоша работа! newsm78 абе те и нашите се разведоха след 40 год, брак  ама такова нещо нямаме да патим! татко ми е казвал-"и да умра ,на гроба ми не искам да идва"-грозна картина!единствения ход е лекар!

# 24
  • Мнения: 7 947
А не може ли да вземеш баща си в Англия? Тук сам, в това състояние, просто... Tired
Смяната на обстановката е един от основните фактори за справяне със стреса.

# 25
  • Мнения: 12 681
Само майка ти може да помогне на баща ти, но тя явно няма намерение.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 744
А не може ли да вземеш баща си в Англия? Тук сам, в това състояние, просто... Tired
Смяната на обстановката е един от основните фактори за справяне със стреса.
Ти добре ли си? Човек с психически отклонения, наркоман и алкохолик. Човек, който сам НЕ желае да си помогне. Той в България, в позната за него среда успява да създаде толкова грижи и проблеми на всичките си роднини, какво остава в Англия.

Майката на Тинкърбел хич не е длъжна да му помага и да се занимава с него. Човек каквото си надроби...

Тинкърбел, според мен, единственият изход като че ли е принудителното лечение.

# 27
  • Мнения: 7 947
Съжалявам подобни егоистични изказвания, съжалявам и хората, които не ценят рода си  Tired

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ъ-хъ, той, защото въпросният  баща е един такъв ценител на рода си, тцъ, тцъ... /посипва си егоистичната глава с пепел/

# 29
  • Мнения: 7 947
Ти наистина не си наясно какво значи депресия, зависимост...

Общи условия

Активация на акаунт