Как да помогна на баща си

  • 9 273
  • 121
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 562
Исках да кажа, че майката може да помогне, като се разведе с него, реши въпроса с апартамента - в края на краищата, той на никого май няма да трябва. Да му помогне да осъзнае, че го е напуснала завинаги.
Подкрепям напълно.

 Peace

Щом няма да се връща, не бива да му дава никакви надежди!!!

А ако наистина не гори пътищата след себе си, за да се върне при него, ако новият мъж в живота й почине, то това е абсолютно егоистично от нейна страна и за мен е най-малкото неприемливо (не ми се иска да се изказвам по-тежко, за да не прекаля).

# 46
  • Мнения: 182
Да  Peace
7 години.
Упоритост, търпение, мъка, но...успешен изход! Никога не е оставян сам, никога не е зачеркван от близките си, но му трябваха години наред да осъзнае /защото тия процеси се променят при болестното състояние/, че трябва ...

Радвам се на щастливата развръзка, но това са редки случаи...Иначе лечението на зависимостите щеше да е много често успешно. Дано никога не се върне към предишното си състояние. Но не можеш да правиш такива обобщения.

# 47
  • Мнения: 7 947
Исках да кажа, че майката може да помогне, като се разведе с него, реши въпроса с апартамента - в края на краищата, той на никого май няма да трябва. Да му помогне да осъзнае, че го е напуснала завинаги.
Подкрепям напълно.
Ама разбира се, така бащата тотално ще се сгромоляса, като му отнемете съвсем надеждата...ooooh!
Понякога се търси опование дори в нереални неща, само и само да може някои да събере сили и да се изправи...

Съберете се всички на един откровен разговор. Изяснете си нещата, тоест кажете ги така, щото бащата да ги чуе. Майка ти да не се крие така, щото е живяла с тоя човек достатъчно дълго и му дължи елементарно уважение. Говорете с брат ти също. Ти сама не ще се справиш. Има програми за алкохолна/или друга зависимост. Има дневни стационари. Поинтересувай се.

anedi - повече от факт е, че лечението е възможно! Повече от факт е, че близък човек никога не трябва да се изоставя!!!

# 48
  • Мнения: 182
А защо си мислиш,че съм изоставила баща си? Или пък съм го зачеркнала? И при всяко неуспешно лечение, при всеки смъртен случай на наркоман всички останали са виновни? Имам приятелка, която живота си даде за сина си-наркоман. Какво ли не направи и не , и не. Тя ли е виновна? Дали го е зачеркнала? Тя почина преди няколко години от дертове по него , а той още си живее. Радвам се,че при теб е успешно преминало всичко, но не всички случаи са такива, затова недей да правиш такива обобщения.

# 49
  • Мнения: 562
Вилико, знаеш ли какъв е преводът на "хомеопатия" от латински на български език? "Лекуване на подобното с подобно." Е - тук не става въпрос за физическа болка, а за душевна, но принципът е същият. Лекуваш болката от загубата й с болката, че никога няма да се върне. Тя така или иначе няма да го направи, защо да му оставя надежди? Обикновено това само удължава агонията.  Peace

Мое мнение, а и не само мое. Wink Пък и в крайна сметка те сами ще решат/няма да решат семейния си проблем с техния собствен избор, в който ние само можем да допринасяме с идеи, но не можем да го вземем вместо с тях.  Peace

И защо мислиш, че са нямали откровени разговори (не един, а много)?

Както казах - според мен напомнянето за това, което е имал и което "отново може да има"/няма да има само забива ножа все по-дълбоко, все по-дълбоко, все по-дълбоко ... и все по-болезнено в сърцето му!!!  Sad

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 14:27 от pudding

# 50
  • Мнения: 7 947
А защо си мислиш,че съм изоставила баща си? Или пък съм го зачеркнала? И при всяко неуспешно лечение, при всеки смъртен случай на наркоман всички останали са виновни? Имам приятелка, която живота си даде за сина си-наркоман. Какво ли не направи и не , и не. Тя ли е виновна? Дали го е зачеркнала? Тя почина преди няколко години от дертове по него , а той още си живее. Радвам се,че при теб е успешно преминало всичко, но не всички случаи са такива, затова недей да правиш такива обобщения.
Това за зачеркването не беше към теб, а към авторката, която точно това ще направи, ако замине!!!
Това, че твоя позната починала, пък баща ти не се оправил - въобще не е основание да твърдиш, че заключението ми - а именно - да се помага, да има търпение и т.н. - е погрешно! При два случая ако не е помогнало - при трети помага. За наркоманите - айде да не вадим статистики последните години има ли успешност!

Единственото, което авторката трябва да проумее е, че баща й има проблем - той е болен и трябва да се лекува! А не да се изоставя!

pudding , права си. Но...човек осъзнава нещата и ги приема след дълга работа със самия себе си /дали самостоятелно, дали с близки, дали с професионална помощ/.

# 51
  • Мнения: 562
pudding , права си. Но...човек осъзнава нещата и ги приема след дълга работа със самия себе си /дали самостоятелно, дали с близки, дали с професионална помощ/.

Това вече е така! А е вярно и това, че трябва време. Както и фактът, че всеки случай е уникален.  Peace

# 52
  • Мнения: 182
Аз също смятам,че всеки случаи е уникален и статистиката тук работа не върши. Да не говорим  за единични случаи.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Моля ви се, недейте да спорите с вилико - тя е местната светица. И психично болни лекува, и за залежали старци с Алцхаймер се грижи, и е всеотдайна майка и съпруга.

Ние, другите, сме просто нормални хора, които желаят да запазят собствената си психика и семейство от външни посегателства.

Според логиката на вилико Тинкърбел трябва да зареже дете и семейство, да зачеркне собствените си планове за успех и да положи живота си в грижа за неуравновесения си баща. Майка й също трябва да се върне при мъжа си, 'щото не дай си боже, горканчо не си посегне. Нещо, с което винаги ги е манипулирал. Нали знаете, че човек, заплашващ със самоубийство, никога не го извършва. Той само заплашва.
И, още един момент, въпросният горканчо жалък цял живот е манипулирал близките си по този начин. Нервният му срив не е отскоро, а продължава цял живот. Просто иска внимание. Не му пука, че по този начин руши семейството и психиката на дъщеря си /да кажем, че не му пука за психиката и живота на жена му/

# 54
  • Мнения: 74
Момичета,благодаря на всички за съветите ви,аз вече реших.До края на годината ще заминем за Англия,защото моето дете ми е на първо място и никога,никога няма да позволя тя да минава през това.Как ще го изоставя?Бил в депресия,болен човек? viliko,четеш ли ме?Баща ми беше на 30г когато манипулираше майка ми със самоубийство,аз бях на 4.При всеки скандал,аз и братчето ми слушахме,как той ще се свърши,ако го изостави!!!И любимо му беше да ни замесва.Майка ми ни събира багажа,а той реве и ме вика и ме пита:"Тати,мама не ме иска вече,и ти ли не ме искаш?"И аз плача и се моля на мама да не го оставя!!! #Cussing outТова честно ли е???Той е израстнал като на мама синчето,много глезен и явно се е отразило.Знаете ли колко пъти съм присъствала като малка и голяма на ужасно грозни сцени,как той се прибира мъртво пиян и ни разваля вечерта с неадекватността си!Какъв му е бил проблема тогава?Имал е жена,пари,дом!!!Той е вечният егоист,толкова ли не разбирате!Аз направих каквото можах,защото го обичам и защото като изключим отвратителните му пиняства,случаващи се задължително на 3 месеца 1 път...съм имала страхотно детство и баща,който ме е глезил и гушкал и т.н.Но няма да платя за детството си с ДЕТЕТО и МЪЖА СИ!Защото няма нищо по-нормално от това един родител да е дал всичко от себе си,за да децата да са растяли щастливи.И родителите са,за да помагат,като децата пораснат,а не,за да РУШАТ!На Ники му побеля косата от всичката тази простотия.Млад мъж!Защо???Това правилно ли е?Най накрая ще вземе да почине той,не баща ми,защото нервите убиват.И аз и Крис ще отидем при невероятния егоист-баща ми,тогава не ми се мисли какво ще ни чака и двете!Пази Боже!

Аз си искам моя живот!И не виждам нищо егоистично в това!Един родител няма право да скапва живота на детето си,на внучето си и на любимия си зет.А дъщеря ми пак казвам заслужава едно нормално детство и една нормална майка.Няма да плаща тя за това,че баба ми е възпитала егоист,няма да плащам и аз!Обичам го,но майната му!Крис е прекрасно дете и с баща и сме длъжни да и дадем макс от живота-нормалната среда за нейното градивно развитие!

# 55
  • Мнения: 31
 Hugсамо така-борбена,решителна,сигурна!!!!! newsm10

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Тинкърбел, мила  Hug, толкова се радвам, че си взела това решение. Вече звучиш много по-ведро, по-борбено от вчера. Сигурна съм, че ще се справиш! Стискам ти палци и ти желая успех!

П.С. Помисли все пак за психиатър за баща ти. И за лечение. Доколкото знам, не е нужно да му казваш, че лекарят е психиатър. Просто лекар, който желае да го прегледа. ВИж в сайта, който ти дадох за кабинет на такъв. Може би правят частни посещения.

# 57
  • Мнения: 7 947
родителите са,за да помагат,като децата пораснат - и децата са тези, които носят същата отговорност, това не е едностранно!

Обичам го,но майната му! - темата за мен се изчерпа, отвратително ... Sick

Дано само някой ден, ако на теб се случи нещо - твоето дете не те изостави, в търсене на личното си щастие  Tired

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 744


Дано само някой ден, ако на теб се случи нещо - твоето дете не те изостави, в търсене на личното си щастие  Tired
твоите думи са отвратителни  #Cussing out

# 59
  • Мнения: 31
Цитат
Дано само някой ден, ако на теб се случи нещо - твоето дете не те изостави, в търсене на личното си щастие  Tired
Mr. Green Mr. Green Mr. Greenне бих провалила бъдещето на детето си заради мои неприятности!!!!!!
 Joy Joy Joyщастието на децата е преди всичко.....не бих  ги принудила за нищо,особено за разни мои фобии да стоят до задника ми..

Общи условия

Активация на акаунт