Как да помогна на баща си

  • 9 275
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 74


Обичам го,но майната му! - темата за мен се изчерпа, отвратително ... Sick


Прав ти път Peace
Дъщеря ми няма да е жертвеното агне.Трябва да съм с извратен мозък,за да го допусна!!!

Тинкърбел, мила  Hug, толкова се радвам, че си взела това решение. Вече звучиш много по-ведро, по-борбено от вчера. Сигурна съм, че ще се справиш! Стискам ти палци и ти желая успех!



П.С. Помисли все пак за психиатър за баща ти. И за лечение. Доколкото знам, не е нужно да му казваш, че лекарят е психиатър. Просто лекар, който желае да го прегледа. ВИж в сайта, който ти дадох за кабинет на такъв. Може би правят частни посещения.

Благодаря ти!Много ми помогна ти и другите момичета Hug
За психиатър с Ники сме обсъждали много пъти,но баща ми никога няма да даде.Веднага ще си представи,че майка ми ще разбере,което според него означава,че няма да се върне при него,защото ще го сложи в графа "куку".Освен това,той не иска да се излекува.Неговата манипулация е да показва постоянно на мама колко е нещастен,за да тя да го съжали.Все повтаря:"Не ме ли вижда колко съм отслабнал,аз не мога да ям сам вкъщи.." И аз го питам дали иска мама да се върне от любов,или от съжаление.Той просто не иска да е сам,това не е любов,мили ми момичета....

Ще видя какво ще направя.Ние като заминем и като си стъпим на краката,ще му плащам билета да идва вкъщи за няколко дни.Това е нормално.Но да си го взема внас за постоянно-НИКОГА!

# 61
  • Мнения: 74


Дано само някой ден, ако на теб се случи нещо - твоето дете не те изостави, в търсене на личното си щастие  Tired
твоите думи са отвратителни  #Cussing out

Те тези,които кълнят така,всички знаем как и на кой се връща Peace
Мисля,че каза,че темата за теб е изчерпана?
Чао!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 524
Това се нарича тормоз от старна на слаб баща. Стига с тези високопарни думи. Момичето се съсипва, търси път, дано го намери. Може точно нейното заминаване да отключи нещо при баща и, да се вземе в ръце или недай си боже да си замине. Аз не знам какво бих направила в такава ситуация, да не дава господ, но първото за което ще мисля е детето ми. Съжалявам колкото и егоистично да е.

Не се пали, болката ти е голяма, всеки нормален човек го вижда.

# 63
  • Мнения: 36
Това се нарича тормоз от старна на слаб баща. Стига с тези високопарни думи. Момичето се съсипва, търси път, дано го намери. Може точно нейното заминаване да отключи нещо при баща и, да се вземе в ръце или недай си боже да си замине. Аз не знам какво бих направила в такава ситуация, да не дава господ, но първото за което ще мисля е детето ми. Съжалявам колкото и егоистично да е.

Не се пали, болката ти е голяма, всеки нормален човек го вижда.
Чудесен пример даваш на детето си - как се изоставят най-близките от семейството в кризисен за тях момент!
А така, помисли за него!!!

# 64
  • Мнения: 74
А така, помисли за него!!!

Определно смятам да го направя.Както и за себе си и за мъжа си Peace
Крайно време е Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 1 524
Да ти имам и кризистния момент - продължаващ вече 20 и колко си години.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Тинкърбел, обикновено такива манипулатори са много егоцентрични и бързо се изморяват, когато не са център на внимание. Освен това са и самовлюбени и много се ценят сами себе си. Тоест, оставайки без "скърбяща и подкрепяща" го публика, много е вероятно баща ти да се осъзнае и да започне да се храни сам като за начало Simple Smile Когато никой не му обръща внимание подобен тип човек много бързо се стяга и не желае физическото си елиминиране. Иначе досега да си е теглил въжето.

Спокойно, всичко ще бъде добре.

# 67
  • Мнения: 31
read only....
 Mr. Greenти изобщо наясно ли си с историята или просто си чешеш езика
 smile3560май е второто.....

# 68
  • Мнения: 1 249
Човекът е болен, а авторката се дразни, че с болестта си и пречи.
Не виждам да се отказва от имота му, а напротив - вече го е разпределила.
Няма да коментирам. Мнението ми е по-близо до това на Вилико, отколкото до другите.

Само ще кажа на мен какво  ми помогна. Една книга - "Психичноболните в домашна обстановка". Не си спомням автора. Беше преди повече от  20 години. Помага да усетиш разликата между болест и слабост.

Болният баща не престава да ти е баща дори когато имаш деца.
Никой не е казал, че е лесно да балансираш.
 
Успех Peace

# 69
  • Мнения: 74
Да ти имам и кризистния момент - продължаващ вече 20 и колко си години.

Имало е случаи да седим на масата,баща ми пиян и бръщолеви някакви тъпотии и брат ми вече беше голямо момче,на 18г. и не му издържаха нервите и подскочи,тропна на масата и изкрещя:"Млъкни,по дяволите,не издържам!"Много грозно,имах чувството,че ще го набие,но му беше му писнало от анти мъжките му прояви и вечно хленчене...
На брат ми не е дал никакъв мъжки пример,баща ми сега и тогава ще си остане путь*,женчо...

С мама,скандалите им бяха много чести,но бяхме претръпнали и не им обръщахме внимание.Сега,връщайки се назад разбирам в каква изкуствена среда съм живяла...

# 70
  • Мнения: 74
Човекът е болен, а авторката се дразни, че с болестта си и пречи.


Не е болен Grinning
Егоист и анти съпруг и баща.Такъв си е бил винаги.
Лошо възпитание,за съжаление.

# 71
  • Мнения: 74


Само ще кажа на мен какво  ми помогна. Една книга - "Психичноболните в домашна обстановка". Не си спомням автора. Беше преди повече от  20 години. Помага да усетиш разликата между болест и слабост.


Мерси за книгата,но предпочитам да чета за позитивното мислене ! Peace

# 72
  • Мнения: 74
Тинкърбел, обикновено такива манипулатори са много егоцентрични и бързо се изморяват, когато не са център на внимание. Освен това са и самовлюбени и много се ценят сами себе си. Тоест, оставайки без "скърбяща и подкрепяща" го публика, много е вероятно баща ти да се осъзнае и да започне да се храни сам като за начало Simple Smile Когато никой не му обръща внимание подобен тип човек много бързо се стяга и не желае физическото си елиминиране. Иначе досега да си е теглил въжето.

Спокойно, всичко ще бъде добре.

Да и мама така твърди,че винаги е имал нужда от публика и в моментите,когато съм се чудила жив ли е или не,тя ме е успокоявала,че няма да посегне на живота си,ако няма някой до него Peace

# 73
  • Мнения: 36
read only....
 Mr. Greenти изобщо наясно ли си с историята или просто си чешеш езика
 smile3560май е второто.....
Наясно съм, доколкото е описана във форума. Допълнително информация нямам.
Аз имам личен опит как присъствието на семейството спасява от самоубийство. За мен баща й е болен и има нужда от помощ, особено голяма нужда от помощ сега. Бих останала няколко месеца, ако не ми е фатално. Ако се налага бих обяснила на близките си за болестта му и че имам желание да помогна. Дори да замина, все пак бих направила минимално следното - натиск върху майка си да излезе окончателно от живота му (бизнес, апартамент, всичко!). Бих отишла в апартамента им и бих собственоръчно премахнала всичко, което принадлежи на майка ми и напомня за нея. После бих го дала на майка си или бих го хвърлила. Бих говорила с психиатър за заплахите за самоубийство.
Щом авторката е набрала толкова на баща си (което става ясно след всеки изминал пост) тя може да си тръгне, защото с ненавистта си по-скоро ще му вреди тук. Да се опита да му прости и да прости на себе си и да се бори за щастие където и да е! Всичко хубаво й желая   bouquet

# 74
  • Мнения: 74
Не е ненавист,а възмущение.Баща ми всеки момент ще дойде,за да излезем тримата с дъщеря ми GrinningПравя всичко възможно,за да се чувства добре.Снимки от нас да махам-абсурд!Говорих,говорих пак...няма ефект.А на ниво самоубийство е от 28год. така че вдигам ръце от тази простотия и тръгвам напред с и заради детето си.

Общи условия

Активация на акаунт