Как да помогна на баща си

  • 9 271
  • 121
  •   1
Отговори
# 90
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Разбирам те, защото съм преживяла почти същото, като изключим хапчетата. Само че при нас аз принудих майка ми да  го напусне / той я пребиваше  от бой и я замеряше с ножове/, като в същото време твърдеше, че без нея не може.   Ами, естествено, че не можеше- на кого  щеше да  излива агресията си.
Взех майка ми у дома, иначе съм сигурна, че  щях  да остана без майка в някой момент, в който   той просто щеше да  забрави да се спре. ДВе седмици идва да й се моли, молеше мен и сестра ми да я убедим да се върне, но и двете  бяхме на категорична позиция- че трябва да се научи да живее  без нея. Е, не се научи. Самоуби се, оставяйки писмо, в което   ни обвиняваше за смъртта си.
Страдах  зверски около година и чувството за вина ме убиваше. После преодолях това и в мен се зароди гняв към него, който с времето става  все по- силен.
Искам да ти кажа, че   според мен,  не можеш да спреш човек, решил да се самоунищожи / във всякакъв смисъл/. Той  страда зверски в момента и  изобщо не разсъждава по начина, по който разсъждаваш ти. Според мен, ще стъпи на крака, ако майка ти се върне, но от друга страна-  и тя има право   да избере начина си  на живот. И ако той не включва баща ти, толкова по- зле за него  и  за вас.
Това е една агония с предизвестен край. Той я е избрал . Не му се живее. Самоунищожава се.
За съжаление.

# 91
  • Мнения: 228
Защо майка ти, след като  е признала ,че не го обича/била си на 10 години когато ти е признала ooooh!/не се е разделила с него?Това ,че ти го е казала на тази възраст е отделна тема за коментар .Не искам да я обиждам , но  цялата тази каша от която вие сте потърпевши , е могла да я приключи много по -рано, ама пусти имоти .Не обвинявай баща си , рядко са мъжете които обичат по този унищожителен начин , за себе си и околните.
Виновна не си ти , баща ти , брат ти   , а майка ти.Не за това , че си има друг приятел и нов начин на живот , а защото не е прекратила това безумие още в зародиша.

# 92
  • София
  • Мнения: 15 486
   Няма смисъл от "защо", сигурно и майка и не може да го обясни. Успяла е да вземе решение накрая, да е щастлива, защо да се връща назад.

# 93
  • Мнения: 228
   Няма смисъл от "защо", сигурно и майка и не може да го обясни. Успяла е да вземе решение накрая, да е щастлива, защо да се връща назад.
Би могла още по - рано да е щастлива.

# 94
  • Мнения: 62
Добрата, пожелавам ти от все сърце мъж като бащата на Тинкърбел. Тогава може и да разбереш написаното от теб.
Развявала си била байрака... Ами байракът /животът/ си е нейн, каквото иска - това ще прави с него.

Съдници!

Божееей, аз ли съм съдник?
Къде поставих присъда, ясна и категорично?
Казвам с какъв гаден вкус в устата ме остави прочетеното, като дори си и признах, че не дочетох внимателно накрая...
Какво значи не е стар? Какво от това? Като няма 60 не може да страда и да е в депресия? Що за глупости?
Не давам категоричен съвет, просто поставям основния въпрос - що за човек ще си, ако оставиш баща си в нужда? тази депресия, това пиене и тези хапчета - те са зов за помощ, те са отчаян опит да се избяга от нещастието. Най-лесно е да кажеж "олигофрен и наркоман' и да си биеш камшика някъде в името на детето, забележете, защото тя била избрала да бъде майка, не мъченица. И как го избра? Това не се избира. Раждаш се нечия дъщеря и после раждаш и свое дете, но едното не заличава другото по дяволите! Да не споменавам, че да си майка не е призвание на живота, а съвсем нормален биологичен процес. Както и старостта, както всичко.

Колкото повече остарявам, толкова повече аз изпитва ужас от това да съм сам на съвсем стари години. И аз съм разделен с майката на сина ми и ако той един ден ме остави да се депресирам сам с оправданието че бил избрал да е баща.... ще страдам много, да.

Мога още много да пиша, но не желая. Проблемите на този човек с алкохола и мистичните хапчета не са причина да бъде изоставен. Напротив, те са зов. Ако иска авторката да се вслушва, ако иска -не. Много дами са й успокоили съвестта, така че ако прецени, да си развива като майка и да абдикира като дъщеря.

# 95
  • Мнения: 12 681
   Няма смисъл от "защо", сигурно и майка и не може да го обясни. Успяла е да вземе решение накрая, да е щастлива, защо да се връща назад.
Би могла още по - рано да е щастлива.

Без да съсипва живота на децата си.

# 96
  • Мнения: 4
Подкрепям напълно ГРИП,майка ти е човекът,отговорен за положението  в момента. Не казвам,че е лошата в случая(да не се разбира погрешно).Ако наистина тези изблици и шантаж са продължавали 20-30 години назад,не мога да разбера защо е участвала в тази лудост.В името на децата си е било нужно да я спре навреме,тъй като последиците са основно за теб и брат ти.Сигурна съм,че ти е много тежко,имахме подобен момент с един от дядовците ми(но това не е към темата).Силно се надявам да се оправи по някакъв начин ситуацията Hug Така че на всички ви да стане по-леко.Не мога да давам съвети кое е правилното в момента,ситуацията не е само черно-бяло,добър-лош.Ти си знаеш най-добре.Но може да поговориш с майка си откровено и двете да помислите заедно какво може да се направи.

# 97
  • Мнения: 59
В момента при мен е същото,но с тази разлика,че баща ми е болен и умира.
Нагледала съм се на какво ли не при двамата ми родители за общият им семеен живот,но не мога да го ставя и да си бия камшика.
Не разбирам как може вие тук да я съветвате да постъпи така.
Грозна работа....
Следващите ще сме ние,ние същите които даваме съвети,дано децата ви са по добри от вас.
И темата не е, кой е виновен или бъркам?
Момиче,помогни на баща си,не абдикирай/като майка си/,всичко се връща един ден.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 744
arween44, баща ти е болен и умира. Това е нещо извън него, нещо с което само с желание не може да се пребори.

Докато бащата на Тинкърбел целия си семеен живот и е бил "на смъртно легло" чрез манипулация и изнудване. Това, че не сте се срещали подобни хора, не значи, че те не съществуват. Разбирам да му се помогне и окаже подкрепа, ако се е сринал след като жена му го напуска. Това е напълно възможно, реално и човешко. Но вие изпускате основния момент - човекът ВИНАГИ е бил в истероидно състояние със заплахи, опити за самоубийство, манипулация..

Не прехвърляйте от болната глава върху здравата. Не е редно децата да заемат място на психологически регулировчик между майка си и баща си.

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 20:54 от Приятно ми е - Богиня!

# 99
  • Мнения: 145
Приятно ми е - Богиня!  май Тинкърбел трябва да ти плаща за правна защита и за сетен път ти повтарям престани да си надлагаш мнението на другите .

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не знам какво означава "надлагам", но няма да е нещо хубаво.

От друга страна, форумът е свободно пространство и не виждам защо трябва да се съобразявам с изказаното в повелителна форма от потребител zuza1984

# 101
  • Мнения: 304
Приятно ми е - Богиня!  май Тинкърбел трябва да ти плаща за правна защита и за сетен път ти повтарям престани да си надлагаш мнението на другите .
Според мен пък съвсем културно си доизяснява позицията момичето. От друга страна, да "повтаряш за сетен път" си е точно вид налагане на мнение Wink От трета страна пък, Тинкърбел май от доста време не следи темата, така че каквото и да кажем от тук нататък ще са приказки по принцип...


# 102
  • Мнения: 228
В момента при мен е същото,но с тази разлика,че баща ми е болен и умира.
Нагледала съм се на какво ли не при двамата ми родители за общият им семеен живот,но не мога да го ставя и да си бия камшика.
Не разбирам как може вие тук да я съветвате да постъпи така.
Грозна работа....
Следващите ще сме ние,ние същите които даваме съвети,дано децата ви са по добри от вас.
И темата не е, кой е виновен или бъркам?
Момиче,помогни на баща си,не абдикирай/като майка си/,всичко се връща един ден.

Ей , имало и нормални хора в тази страна.Шапка ти свалям .  bouquet

# 103
  • Мнения: 145
Не знам какво означава "надлагам", но няма да е нещо хубаво.

От друга страна, форумът е свободно пространство и не виждам защо трябва да се съобразявам с изказаното в повелителна форма от потребител zuza1984

Именно , защото е свободно пространство всеки , който влезе с мнението , че авторката трябва да помогне на баща си в частност ти беше едната , която не приемаше мненията им и казваше , че тя трябва да си живее живота . Та по повод свободната воля ...........

# 104
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Тинкърбел достатъчно е помогнала. Насила се взема, не се дава.
Превръщайки се в патерица на баща си, тя лишава собственото си дете от своето присъствие.

П.С. Да съм писала на някого "за сетен път ти повтарям престани"?

Общи условия

Активация на акаунт