Уреаплазма

  • 291 716
  • 915
  •   1
Отговори
# 150
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
В ужас съм, че може да са ми заминали тръбите… и то безсимптомно.
Само за сведение: МБ ми е чиста, цитото ми е ПАП II и според док имам раничка, която третираме със Solco.

По-добре сега изобщо не мисли за тръбите. Излекувайте микоплазмата, а след това направи изследване за проходимост на тръбите. Лечението отнема различно време при различните хора, дано при теб се изчисти след един цикъл АБ и всичко да е наред.  Hug

# 151
  • Божурище
  • Мнения: 36
 след спонтанен аборт -спукване на околоплодният мехур в 14-15г.с. предшествано от кръвоизливи преди това, частен гинеколог ми назначи изследване за
 уреаплазма , резултата беше положителен лекувахме се и двата с АБ Авелокс 5 дни. Сега пак съм бременна и правих ново изследване,което е отрицателно.  може би  това е било причината за спукването първият път, но в Аг болницата не си направиха труда да разберат от какво е "Случвало се" беше отговорът ,така че трябва непременно да се лекува, също така води и до запушване на тръбите.

# 152
  • Мнения: 531
hubavataemi, ако си имала кръвоизливи преди спонтанния то много вероятно НЕ уреаплазмата е причината за нещастието ви. Съжалявам за това което си преживяла и се радвам че сте на път да сбъднете мечтата си!
Кураж!

# 153
  • Варна
  • Мнения: 4 108
И аз да се запиша в темата с прясна положителна уреяплазма и един спонтанен аборт преди почти година.
Има ли някой с такъв кахър, заедно да борим гадината  Tired

# 154
  • Мнения: 1 661
От влагалищен секрет ли се пуска уреаплазмата? Никога не съм правила това изследване, но и аз имам спонтанни аборти и мисля да го направя. newsm78

# 155
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Цервикален секрет ми взеха, изследването отне 5 дни, в тях имаше и два почивни. Струва ми 60лв в Геника, троен тест беше: Хламидия, Уреяплазма и Микоплазма.
Доколкото прочетох е добре с теста да има и антибиограма, та ако се наложи лечение да са видни антибиотиците, които не биха дали положителен резултат при лечение.
Курсивете на лечение могат да са повече от един, като продължителност четох за различни - от два дни до три седмици, май зависи от медикаментите.
Дано не се наложи при теб Жълта роза, стискам палци.

# 156
  • Мнения: 1 661
Мерси Мира! Hug
И аз ще ги пусна така трите заедно, пък да видим какво ще излезе.

# 157
  • Мнения: 182
Да се включа и аз с "моите" микоплазми - ами, уморили сме ги гадовете с един курс АБ (явно са били наистина подходящи). Правих контролен PCR тест, раничката на шийката също я няма. Сега чакам резултати от нови цитонамазка и МБ и действаме по проходимостта на тръбите.
evro, Bell@ - благодаря ви, момичета   bouquet
Жълта РозаМира Иванова, успех!

# 158
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Браво Девора, това са чудесни новини. Пожелавам ти след това и едни проходими тръбички.  Hug

# 159
# 160
  • Мнения: 354
Мира какво стана с теб?
Започна ли някакъв антибиотик вече?

# 161
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Не, не съм ходила още на док, в сдяра излиза и цитонамазката и в петък, на 18 Май ми е часа. Док иска да ме види на 13-14 ден от цикъла, за да огледа фоликулите (как растат в нормалната овулаторна фаза). Ураплазмата е изненада в случая ...

# 162
  • Мнения: 354
Ясно.
Дано всичко др да е ОК мила, пък уреаплазмата ще я пребориш. Виж аз като я отрепах тая гадина и докъде стигнах с бременността. Дай боже и до края всичко да е ОК. Hug

# 163
  • Мнения: 65
Цервикален секрет ми взеха, изследването отне 5 дни, в тях имаше и два почивни. Струва ми 60лв в Геника, троен тест беше: Хламидия, Уреяплазма и Микоплазма.

    Да ви попитам, в Геника ли ви взимат секрет за тройното изследване?

# 164
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Asly, здравей, док взе секрета, прибра го в нещо като пластмасова епруветка и го занесох в Геника.

Общи условия

Активация на акаунт