Уреаплазма

  • 292 234
  • 915
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 359
Цервикален секрет ми взеха, изследването отне 5 дни, в тях имаше и два почивни. Струва ми 60лв в Геника, троен тест беше: Хламидия, Уреяплазма и Микоплазма.

    Да ви попитам, в Геника ли ви взимат секрет за тройното изследване?
Не ,взима ги гинеколога и после ти си ги носиш в Геника.

# 166
  • Мнения: 706
 Здравейте и от мен  Simple Smile . Предстои ми да си правя цветна снимка. Преди нея ми направиха разширена микробиология, която показа наличието на мико- и уреаплазма . В момента я лекувам, а в края на месеца съм на контрола .Паралелно на мен изписаха същото лечение и на приятеля ми .Той още не го е почнал , защото си мислех да му пуснем и на него една МБ с антибиотикограма. Знаете ли какъв секрет е по- подходящо да се даде за изследване - семенна течност , или уретрален секрет. Първото може да си го занесем от вкъщи , но второто знам, че се взима от лекар ?  newsm78
 Успех на лекуващите се  Hug Hug Hug.

# 167
  • Мнения: 359
Нека пусне и стерилна урина. Уролога на моя мъж ,по мое настояване за проверка дали има хламидия ,го накара да даде семенна течност пак се дава стерилно. Не знам кое е по-добре ,натривка или директно семенна течност .Питай доктора пак. Ако трябва пусни и трите,за да няма капка съмнение.При мъжете канала е един и от там минава всичко ,но може би има смисъл от натривка от уретера защото така ще се вземат повече клетки от епитела на лигавицата.

# 168
  • Мнения: 706
 Azzia - благодаря за препоръката    bouquet . Наистина ще взема да питам лекаря - моят мъж хич не обича да ходи по доктори и ако това е начинът за даване на проба , може би ще минем на варианта антибиотик и контролен преглед . Ще го оставя да избере  Peace

# 169
  • Мнения: 359
Никой мъж не обича да ходи по лекари. Взимането на секрет от мъжете не е неприятно и болезнено. Убеди го че това е добре и за него ,за да не развие след време простатит ,който вече се лекува с много АБ и продължително време. Това е добре за вашето общо здраве.
Понякога простатита при мъжете може да хронифицира и лечението му става много трудно .При теб това също може да рефлектира с чести цистити или вагинални течения.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Изписаха ни Levoxa за двамата, за една седмица, после към края на Юни контролно изследване утрепана ли е гадюхата.

# 171
  • Мнения: 354
Мира дано да я утрепете от първия път! Стискам палци!

# 172
  • Мнения: 59
  Здравейте и от мен. Откриха ми уреаплазма первум и това го направи петият доктор за рамките на 2 -2.5 години, като всичките преди това ми обясняваха, че съм наред и ако много ми пречи кървенето между циклите да пия противозачатъчни.Изумена съм и ужасена от безхаберието на определени лекари. Надявам се накрая да съм намерила моят лекар.
  Но пак ми кърви и ме болят яйчниците. Притеснено ми е. Много. Антибиотик ще ми се изпише чак след почивните дни, а няма как да се свържа по телефона.
 Чудя се да почнали на своя глава  някой антибиотик, знам че е не правилно, всичко изчетох, но как да изчакам до понеделник.То така и иначе явно няма да се излекувам само с един курс антибиотик. Разалгинът тушира усещанията от кандидата.Но ме болят яйчниците и се плаша. Това е.

# 173
  • София
  • Мнения: 36 073
  Здравейте и от мен. Откриха ми уреаплазма первум и това го направи петият доктор за рамките на 2 -2.5 години, като всичките преди това ми обясняваха, че съм наред и ако много ми пречи кървенето между циклите да пия противозачатъчни.Изумена съм и ужасена от безхаберието на определени лекари. Надявам се накрая да съм намерила моят лекар.
  Но пак ми кърви и ме болят яйчниците. Притеснено ми е. Много. Антибиотик ще ми се изпише чак след почивните дни, а няма как да се свържа по телефона.
 Чудя се да почнали на своя глава  някой антибиотик, знам че е не правилно, всичко изчетох, но как да изчакам до понеделник.То така и иначе явно няма да се излекувам само с един курс антибиотик. Разалгинът тушира усещанията от кандидата.Но ме болят яйчниците и се плаша. Това е.


Чакала си 2 год. изчакай още 2-3 дни.
Ако не се лекуваш с подходящия АБ, може да се усложнят нещата.
Не мисля, че извънменструалното кървене е от Уреаплазмата, може да има и др. проблем - хормонален дисбаланс напр.
Имаш ли редовна О.?

ПП. Може да си се заразила с Уреаплазма скоро, да не е преди 2 год.

# 174
  • Мнения: 59
  Бях година и половина на противозачатъчни. Имам хормонални изследвания, почти идеални са. Да, идва ми редовно, 5-6 дни по- рано, като вторият ден ми е кошмарен, имам предвид много кръв.

  Знам, че не може за ми кърви от уреаплазмата, но се надявам  нещата да се оправят след лечението, а и  най- важното  теста за  папилома вирус е отрицателен. Болят яйчниците, и в тези почивни дни си стоя у дома и съвсем пощурявам. Просто трябва да изчакам,  но е по- лесно е да се напише, отколкото да вляза в това състояние.

# 175
  • Мнения: 359
rosi907. В никакъв случай не трябва да имаш междинно кървене. Щом хормоните са наред ,може би проблема е във възпалението. Вероятно яйчниците те болят поради възпалителен процес. Трябва да се лекува непременно. Говори с лекаря първо за венозен АБ и после с продължение през устата. Цитонамазка правили си в чистите дни? Как си изследвала папилома вируса.? По отношение на това само изследване от кръв не е достатъчно,трябва цитонамазка .
Ако е сигорно че имаш възпалителен процес ,първо го лекувай него.След това контрола.

Ако имаш силно изразен възпалителен процес,може от него да имаш междинно кървене.Или по-дълго да продължава менструацията. Но това трябва да го уточните.
Другия вариант е хормунален дисбаланс.Които не винаги могат да се хванат с кръвни тестове. Гледа се не само дали стойностите са в референтни граници а и съотношението между хормоните и то в точно определени дни. Предполагам това лекарят ти го е направил. Написах го само за твоя информация.

Ако това междинно кървене е от 2години ,малко вероятно е да е от възпаление . Досега това е щяло да даде сериозни поражения и отклонения в кръвната картина ,като повишени левкоцити,повишен реактивен протеин и доста сериозно болестно състояние. повишена утайка и т.н.. Което няма как да не се е хванало до сега . Най-вероятно проблема е хормунален.

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 10:55 от azzia

# 176
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен! Многократно ми откриваха гъбички-предимно кандида и затова решиха да ме изследват с пълния пакет за микроплазни, уреаплазми и хламидия в лаборатория Геника. Оказа се, че имам Ureaplasma parvum. Още не е готово само изследването за Chlamydia trachomatis, но докрая на деня трябва да бъде готово и то. Какъв е опита ви с това заболяване и трудно ли се лекува? Благодаря предварително за отговорите и помощта ви!

# 177
  • Мнения: 59
  Здравей, MuciМ. Моята диагноза е точно Ureaplasma parvum, и да трудно и упорито се лекува.

След 14 дневен курс с Макропен, през 8 часа, първият месец нямах кървене, но вторият месец нещата не бяха така. Вчера ходих за контролен PSR, но лекарят прецени, че е по-добре локало да третира шийката на матката. Два пъти преди да ми дойде и два пъти след и после  да направим контролният тест.
При мен явно има и нещо хормонално, но сега лекуваме уреаплазмата, пък дано междинното кървене да спре.

Определено всеки случай е много различен, всеки организъм реагира различно, колкото и диагнозата да е една. Вярвам на гинеколога, а още повече на микробиолога, който ми е познат и съвсем по -друг начин се чувстваш когато ти обяснят нормално и виждаш ангажираност отсреща.
Ако мога да ти помогна с нещо, питай

# 178
  • Мнения: 329
Здравейте момичета,
аз приключих с лечението на уреаплазмата миналата събота
и сега се чудя колко време трябва да мине преди контролния ми
преглед? И колко време за мъжа ми, защото и той пи
антибиотик и сега искаме да пусне микробиология на еякулат Thinking

# 179
  • Мнения: 106
Най-добре изчакай 20 дена, за да е сигурен резултата, че ако подраниш, може да има отстатъчни не знам как да го нарека - уреаплазми например- и да започнеш пак да се лекуваш,  а то всъщност да я няма вече.

Общи условия

Активация на акаунт