Уреаплазма

  • 292 927
  • 915
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 35
здравейте момичета, и аз от доста време се опитвам да излекувам уреаплазмата, но без резултат. Ааз също имам кървене извън цикъла (около 8-9 месеца), не знам дали това има някаква връзка
с уреаплазмата?! Изпратиха ме на консултация в майчин дом София и там ми генеколога ми каза, че никога нямало да се излекувам от уреаплазмата, защото вече ми била хронична?! Това го заключи от 5 минутен преглед. Доста стряскащо ми звучи и искам да попитам има ли някой, който да не е успял да се излекува от тази бактерия?

И аз се чудя за това кървене извън цикъла може ли да е причинено от бактерията? И при мен хормоните са в норма? Пих на няколко пъти вече противозачатъчни, който помагат временно, но ... Последния път даже нямах кървене, а цикъла ми продължи 2 дни, като беше съвсем оскъден, ходих на лекър, който видя, че същински цикъл не е протекъл и се бяха образували кисти по единия яйчник.
Не знам може ли да е от уреаплазмата или не? Питам понеже видях, че и още едно от момичетата има същия проблем с кървене извън цикъла.

Друго нещо важно - лекаря от майчин дом в София, каза че вече според новите течения в медицината се смята, че уреаплазмата може и да не се лекува?!?!??! Нещо, което много ме учуди, защото от това, което аз съм чела пише, че предизвиквала спонтаттни
абот и т.н. Но той твърдеше, че не се води патогенна и според западната литература вече не налага лечение?!

# 181
  • София
  • Мнения: 16 691
Пълни глупости- лекува се разбира се....просто е по-упорита бактерия.
Трябват си повече антибиотици Peace

# 182
  • Мнения: 35
Ох, дано. Вече не знам на кой да вярвам. А това ми го казва лекар от Майчин дом, уж там са най-добрите.

# 183
  • София
  • Мнения: 36 174
 
Ох, дано. Вече не знам на кой да вярвам. А това ми го казва лекар от Майчин дом, уж там са най-добрите.
Лекувай се - Уреаплазмата може да причини доста поражения
Уреаплазма уреалитикум е  патогенен микроорганизъм, който може да е причина за стерилитет и за повтарящи се ранни спонтанни аборти. Предава се по полов път и инфектира лигавицата на цервикалния канал.
Причина е и за ТВБ /тазово-възпалителната болест/


Тихият нашественик - уреаплазмата

# 184
  • Мнения: 354
pianist4e уреаплазмата се лекува и наистина както и други са ти писали е честа причина за спонтанни аборти. Чела съм обаче, че ако не се лекува навреме става патологична, както ти е казал док. Дано намериш правилния човек и да пребориш гадината.
Успех!

# 185
  • Мнения: 35
Момичета, много Ви благодаря за хубавите съвети. Аз вече доста курсове с антибиотици съм изпила, но без резултат. А и не знам от преди да ми я открият от колко врем съм я имала. Предполагам, че д-ра в София това е имал предвид, като ми каза, че е хрочнична (т.е. че я имам от дълго време). Можете ли да ми препоръчате някой лекар? Аз вече доста обиколих и съм пила какво ли не? Според вас, въпреки, че явно съм я имала от дълго време има ли шанс да се излекувам? Може ли наистина да е хронична? А тя може ли да е причина за кървене извън цикъла? А тази тазово-възпалителна болест - какви симптоми има?

# 186
  • Мнения: 14
Малко късно се включвам,но много ти благодаря Rosi907 за отговора. Аз вече 10 ден пия вибрамицин на 12 часа и азакс на 1, 7 и 14 ден по 2 заради уреаплазмата. Много ми стана лошо на първия ден от тези четири таблетки антибиотици и добре, че си взех пробиотик, който се разтваря във вода и щади стомаха. Обаче направихме един гаф с моя приятел на 6 ден от започване на пиене на таблетките. Знам, че не трябва да имаме сексуални контакти,но се стигна до орална любов  Rolling Eyes Някой знае ли дали по този начин може да съм прецакала лечението? newsm78

# 187
  • Мнения: 8 348
След 4 месеца опити реших да започна изследвания.
Пуснах хормони и се приготвях за цветна снимка затова пуснах уреаплазма и хламидии и тн.
Уреаплазмата ми беше положителна но се оказа че вече съм бременна. Чесно казано не съм се сещала за това докато не попаднах на тази тема.

# 188
  • Мнения: 25
И аз ще споделя опита си с тази гадост. С мъжа ми ходим на лекар в Щерев - София. Там на него му намериха уреаплазмата. Странно беше, че аз нямах уреаплазма, въпреки, че не се пазим. Той пи два месеца антибиотици и сега е наред. На мен не ми дадоха да пия, моята лекарка, каза че няма нужда.
Сега с нови сили бебеправим Simple Smile

# 189
  • Мнения: 106
Малко късно се включвам,но много ти благодаря Rosi907 за отговора. Аз вече 10 ден пия вибрамицин на 12 часа и азакс на 1, 7 и 14 ден по 2 заради уреаплазмата. Много ми стана лошо на първия ден от тези четири таблетки антибиотици и добре, че си взех пробиотик, който се разтваря във вода и щади стомаха. Обаче направихме един гаф с моя приятел на 6 ден от започване на пиене на таблетките. Знам, че не трябва да имаме сексуални контакти,но се стигна до орална любов  Rolling Eyes Някой знае ли дали по този начин може да съм прецакала лечението? newsm78
Откак прочетох едни работи за рака не правя орална любов с мъжа си, нито искам той да ми прави, защото ми е по-важен от 5 мин. удоволствие. Трябва да спазваш стриктно това което ти казват лекарите...Лично на мен лекарката ми каза, че можем да правим секс с презерватив и сме си правили и след 2 курс антибиотици бях отрицателна. Сега пак ще си пускам контрола, защото ще се опитвам да забременявам, а казват, че ако ти отслабне имунитета, може пак да се активизира. Уреаплазмата е нормална генитална флора, пази от гъбички, но под 10^3, тогава микробиологията не я засича. Когато се увеличи прекомерно става инфекция. Не се шашкайте излишно с тази уреаплазма. Само ако предизвиква течение, може да се получат сраствания по тръбите, както виждате нашата съфорумка си е забременяла с уреаплазма..

# 190
  • Мнения: 14
Благодаря ти много! Да, наистина много се шашнах, защото прочетох, че при уреаплазмата се появява и розово течение до кървене между двата цикала, а аз имах такова и преди 3 години.  Confused Притесних се, че ако се е развивало толкова дълго може да са ми увредени тръбите. Дано да няма нищо, че и аз искам някой ден като решим да стана мама Simple Smile

# 191
  • Мнения: 329
Здравейте,
и аз ви писах скоро , че ми откриха уреаплазма,
но след 1 курс с доксицилин вече е отрицателна,
така че не се шашкайте, лекува се  Peace

# 192
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Утре съм на контрола, дано излезе и при мен отрицателна  Praynig

# 193
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Няма я гадта недна, една седмица Levoxa беше достатъчна  Peace

# 194
  • София
  • Мнения: 36 174
Няма я гадта недна, една седмица Levoxa беше достатъчна  Peace
Браво! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт