Скоро всички ще сме във девети, ФЕВРУАРИ ще родим авторитети! (40)

  • 18 111
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 692
Бръмби, добре си се завърнала и каквото и да казваш, за мен си много смела и силна! Важното е, че всичко вече е зад гърба ти и стискам палци и с кърменето да потръгнат нещата. Hug

Айде и от мен малко отчет, че напоследък само влизам, чета по диагонал и нямам никакво време.

Микробиология на мен не са ми вземали.  newsm78   Ако съм секцио, пак ли трябва такова изследване или е задължително само при нормално раждане? А ако има нещо притеснително, то има ли отношение към кърменето после?

Док ме вика за тонове вече всяка седмица, но тоновете се изразяват в гледане на ехографа за няколко минути, а не както съм чела на специален апарат по 15-20 мин. Вас как ви мерят? Миналата седмица бяхме около 3 килограмчета и каза, че коремчето ми е още нагоре и нямало скоро да раждаме  Mr. Green ама корема не може ли изведнъж, дет' се казва за 1 ден да падне?

# 61
  • Мнения: 112
Аз да ви кажа, че си отговорих сама на въпроса с болничния  Joy Поразрових се и видях точно какво са смятали, та наистина плащат месец за месец, а не всичко наведнъж, да знаете  Wink

Цвети, и моята госпожичка току подпре някой крак или ръка някъде  baby_neutral Понякога даже е болезнено - сигурно си прави място детето  Joy Ама е доста спокойна напоследък  newsm78 Днес почти не мърда - много лекичко от време на време... Обикновено като легна и се размърдва. като се роди, се надявам да си напаснем режимите, че не знам иначе  Joy

За кърменето аз знам, че единствено не трябва да се ядат фъстъци, защото било доказано, че правят много алергии, а също не трябва да се прекалява с млякото.

# 62
  • Мнения: 240
Аз подрменах и ето ме пак на линия и след малко ще свърша това онова  Simple Smile

За тапата да кажа, че мойта докторка ми каза, че падането и не е признак, че ще раждам и btw днес ми падна, но на тоновете всичко си беше ОК след това. След понеделник на моменти корема ми става твърд. Малко остана, ще се държа. Важното е да не е преди другата седмица, че тази седмица майка ми и сестра ми са в Рим, а таткото в Белгия и милата докторка така се притесни, че няма да има кой да ме доведе ако тръгна да раждам  Joy

Във Водолей тази година Слънцето влиза на 21.01., а в Риби на 19.02.   Peace

На курсовете за бременни ни учеха как да дишаме по време на раждането за да уселсним бебето и да не се разкъсаме. Дано си спомня как беше като дойде момента  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 85
Sunny9 на мен акушерките ми казваха едно, като се прибрах педиатърката ми казваше друго, в нета чета трето...ааа, и на мен ми писна на шапката и си викам, ай пък ся, от малко нищо няма да стане..не е ли така  Peace За сега бебка не е дала някакви видими признаци на неодобрение, освен, че си има малко колики ама се търпи положението, а и мисля, че причината за тях не е храната...
Плами ме подсети, аз май единствено фъстъци избягвам да ям  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 339
Пу да не ви изгубя някъде.

# 65
  • Мнения: 240
Сред забранените храни за кърмачки са:
фъстъци, ягоди, потрокали; да не се прекалява с боб, леща, броколи, царевица; не повече от 300мл. прясно мляко на ден; банани умерено количество;  1-2 лъжички мед може; шоколад малко; с пресния лук също да не се прекалява
.

# 66
  • Мнения: 7
Бебе Димитър.
http://fevruari2010.snimka.bg/baby/fevruarski-bebcheta.458523.17023276

Между другото на изхода на болницата като изписват бебетата чака цигански оркестър и щеш не щеш им даваш по някой лев. Има и дежурен фотограф, който снима изписването за скромната сума 40лв. + 15лв. чаша с лика на бебето, ако искаш. Какво ви казвах - перфектна организация.

# 67
  • Мнения: 149
Бръм, голям сладур е Митачето Heart Eyes Ти изглеждаш мнооооооого добре Flutter

# 68
  • Мнения: 179
...В изследването ми пише само "коки" ,не пише стрептококи.! В този случай не трябва да се притеснявам нали???  newsm12

Стрептококи???, стафилококи????, някаква цифра след тях няма ли??
Зависи какви са и каква е концентрацията им. Не се шашкай може въобще да не е тревожно, може да се наложи да попиеш антибиотик или др., само че това което посочваш не е достатъчно като информация и лекаря ти ще трябва да го види и прецени. Rolling Eyes
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Мама Уиндоу, айде и ти не се ядосвай - счупи нещо за да ти мине, при мен действа.   А, и замерянето на обекта с храна действа като балсам за нервите.
Понеже съм почти най-старата тук, от дългия ми опит с мъжете ще споделя, че за откриването на коша за пране винаги им е нужна сложна GPS система. Поне моят мъж за 8 години съвместно съжителство така и не го откри въпросния кош.
Същата работа и със съдомиялната - всичко се трупа в мивката, а съдомиялната е точно до нея. "


Ника, много ме развесели и за готвенето също Joy. Аз да споделя моя мъж не само, че не научи къде е коша за пране, но и не знае къде му стоят вече изпраните дрехи. Редовно ме пита:" Къде ми е блузата?" и аз редовно му отговарям:"В хладилника" или "В съседите", а той:"Търсих я вече там- няма я".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Като ви гледам, на всички почти вече ви се ражда, на мен пък-не. Вярно, че и аз  съм към края на Февруари, дето се вика трябва да съм от последните, но не ми е стигнала почивката. Като знам какво ме чака после, сега ми е кеф да мързелувам. И продължавам да го правя.
Лек ден- до после!
 

# 69
  • София
  • Мнения: 833
Бръм, много е сладък Митачето Simple Smile Да ти е жив и здрав, нацелувай го от мен  Hug

# 70
  • Мнения: 4 187
Само да се запиша. Отивам да дочета старата тема.
4 часа нямахме ток и се бяхме евакуирали в МОЛ-а , наложи се да пием , ядем, да ходим и на кино ( Артур и нещо си там - голяма тъпня, но жертвата беше заради Рая )  , после и да пазаруваме, не беше лесно. Много съм изморена  #Silly......

# 71
  • София
  • Мнения: 6 011
Добро утро, наспахме се!
Стар, чак на мен ми стана жал за теб - молуване, пазаруване, кино, тц,тц, дай Боже всекиму такава умора!  Laughing  Hug
Амика, много често корема баш за ден си пада. А микробиология трябваше да ти вземат веднъж в началото и веднъж в края на бременността, независимо как ще раждаш.  Peace
Бръмби, страхотен е Митето! Ти изглеждаш чудесно също!  Hug

# 72
  • Мнения: 307
Бръм много е сладичък Миташки Heart Eyes
Много са ни хубави бебоците момичета-не знам,защото са си нашите гарджета ли,но наистина са сладурчета!
Аз се нахайманосвах,понамръзнах малко,но пък ми беше хубаво!
Моя пък лекар въобще не си направи труд да ми пусне микробиология,а гледам,че на обменната карта има резултат от такава. Confused
Ще си пусна на частно,че нещо не ми се рискува.

# 73
  • Мнения: 304
Стар,голяма жертва си направила.Филмът е "Артур и минимоите"(и аз го гледах,ама аз гледам всичко ново рисувано).
За микробиологията-пусках си в края на 7-ми месец,ама като гледам и на мен не са се засилили да ми я пускат сега(тогава си я платих).Не знам дали да се натискам за такава при положение,че нямам оплаквания или индикации за проблеми.
Бръмби,много симпатичен Митака.Как да не дадеш на циганския оркестър парички да му посвири! Hug
Аз се изпокарах с мъжО и сега смятам да не му говоря известно време,освен служебна комуникация!И за такава тъпотия ме ядоса,че нямам думи!Не мога да не ви се оплача-баща му си купил нов телефон,обаче дава дефекти(днес го е купил) и естествено звъни на мъжа ми.Оставете другото,ами като не можа по телефона да му го оправи,задейства сестра си да го донесе с всичките му документи и той моля ви се да ходи в магазина да види защо така се получава,а не баща му,който е забъркал,л***ната,а и съм сигурна,че е пипал по настройки,които не се пипат.На всичкото отгоре,баща му с претенции-по-бързичко да свършат,че сестра му е на училище!Абе,да ти се незнае на 50годнини мъж ... #Cussing out #Cussing out #Cussing outА моя тъпанар търчи!Нямам против да им помага,ама за неща,за които си трябва,а не след нощна смяна да ходи да се занимава с бакиите на сульо и пульо!А аз да се пазаря с него да си върши домашните задължения-няма да стане!!!Е,като се върна, след моя всепомитащ гняв изчисти в кухнята,ама това не ме омилостивява! Twisted Evil

# 74
  • Мнения: 304
 Момичета,благодаря за отговорите  Hug Аз днес съм по-добре почнах да се поуспокоявам,каквото каже док това ще е,ще слушам и изпълнявам
 Чакам Жоро да дойде да ме прибере от сестра ми и да си ходя вкъщии  Grinning нямам търпение вече

Бръмби-страхотен е дечкото  Heart Eyes стискам палци да минат неразположенията и да кърмиш успешно!

Общи условия

Активация на акаунт