148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!

  • 36 350
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Никой нотариус няма да направи декларация без физическото наличие на таткото при него.
Обади се по телефоните в най-близкото БГ консулство и питай, мисля че декларации може и при тях да се направят.

# 721
  • Мнения: 166
Ние сме правили в посолството нотариална заверка. Струва 15 евро на подпис. Няма проблеми.

Днес сутринта моята питка втаса в 5:30.  #Crazy Няма да ви казвам как ми се спи

# 722
  • Мнения: 9 052

А вярно ли е, че част от парите за градина могат да се абцийнат после от данъците?
Да, ама как, защо и дали има някакви условия, да кажат запознатите.

условието м исля е двамата родители да работят ??? но не съм сигурна.
но може да се приспаднат и от гледачката и от занималнята след училище ...

# 723
  • Мнения: 1 693
Добро утро. Не е задължително да работята и двамата. Аз съм в нас. Само мъжът ми работи. Взема се документ от кметството за годината колко пари сте платили ( но само до навършване на 6 години на детето ). Да не забравите и 100- те евро допълнителни за дете от тази година. Ние ги бяхме забравили.
А това с декларацията за пътуване ми се струва доста парички.
От Бг може ли да се извади декларация.

# 724
  • Мнения: 1 677
Здраеейте,
и аз да попитам за данъчните декларации. В нашето семейство само мъжа ми работи, той ще подаде данъчна декларация, аз не работя - трябва ли и аз да подавам данъчна декларация?

# 725
  • Мнения: 1 693
Здраеейте,
и аз да попитам за данъчните декларации. В нашето семейство само мъжа ми работи, той ще подаде данъчна декларация, аз не работя - трябва ли и аз да подавам данъчна декларация?
Трябва да се разпишеш на неговата само. Пише се че нямаш никакви доходи. Има си графи.

# 726
  • Мнения: 7 605
Да не забравите и 100- те евро допълнителни за дете от тази година. Ние ги бяхме забравили.

Кои 100те евро?  newsm78

# 727
  • Мнения: 166
Да не забравите и 100- те евро допълнителни за дете от тази година. Ние ги бяхме забравили.

Кои 100те евро?  newsm78

Нали имаше еднократен бонус, ама те какво общо имат? ПОпълваха ли се някъде?
Аз доколкото знам май до 3 години ако не работи майката няма право ясата да е разход, след 3 да. Ама май бяха по различни параграфи. Ама сега говоряя наизус.

# 728
  • Мнения: 7 605
А, ясно, разбрах, при получените детски да не забравяме и бонуса - вярно, мерси, аз щях да го забравям сигурно  Whistling

Таксите за градини и тем подобни могат да се приспадат до 2/3, максимум 4000евро/год./дете, за всички деца между 3 и 6 години. Извън тази възрастова група само, ако и двамата родители работят или ако един самотен родител работи - максимум до 14 години.

Разликата е, че при семейства в които и двамата работят (или самотния родител работи), разходите се причисляват към Вербунгскостен, а при другите са Зондераузгабен.

http://www.akademie.de/private-finanzen/sparen-altersvorsorge-ve … ich-absetzen.html

# 729
  • Мнения: 9 052
Да не забравите и 100- те евро допълнителни за дете от тази година. Ние ги бяхме забравили.

Кои 100те евро?  newsm78

Нали имаше еднократен бонус, ама те какво общо имат? ПОпълваха ли се някъде?
Аз доколкото знам май до 3 години ако не работи майката няма право ясата да е разход, след 3 да. Ама май бяха по различни параграфи. Ама сега говоряя наизус.

какво се прави за да получи човека този бонус?
това с приспадането о данъци нее само до 6 г. , а до 4 клас мисля , защото и занималнята в у-ще се приспада.
Какво е Geschwisterbonus?

# 730
  • Мнения: 7 605
Да не забравите и 100- те евро допълнителни за дете от тази година. Ние ги бяхме забравили.

Кои 100те евро?  newsm78

Нали имаше еднократен бонус, ама те какво общо имат? ПОпълваха ли се някъде?
Аз доколкото знам май до 3 години ако не работи майката няма право ясата да е разход, след 3 да. Ама май бяха по различни параграфи. Ама сега говоряя наизус.

какво се прави за да получи човека този бонус?
това с приспадането о данъци нее само до 6 г. , а до 4 клас мисля , защото и занималнята в у-ще се приспада.
Какво е Geschwisterbonus?

100? 100% си ги получила миналата година, виж си извлеченията от банковата сметка, автоматично ги изплатиха на всички.  Peace

За възрастова граница - прочете ли какво написах аз по-горе?  newsm78

# 731
  • Мнения: 1 693
Schneefrau , моят мъж няколко пъти ме пита колко са детските за 2009 година. И аз със сигурност му казвам колко са, но 100 евро допълнителните ги забравих.  ooooh! Отидохме двамата да я подадем и там човека каза че сме ги забравили. Не беше умишлено, но изобщо не се сетих че имаше такова нещо. Моята щерка навърши точно 6 години когато свърши и градина. От кметството ни дадоха бележка колко сме платили до тогава. За занимални и т.н. нищо не знам. Тук такова нещо няма.
Имам един въпрос има ли по големите градове спортни или модерни танци като за нашите деца. Тук има балет, но друго не мога да открия.

# 732
  • Мнения: 3 521
условието м исля е двамата родители да работят ??? но не съм сигурна.
но може да се приспаднат и от гледачката и от занималнята след училище ...

Не е задължително - на нас ни върнаха от времето, когато симона беше под 3 г. при само при един работещ - Сърфов демек, но аз бях регистрирана като активно търсеща и си имах Льонщойеркарта Peace Над 3 г. си връщат съвсем официално и при един неработещ.

Katze fee, има, има - мини през ЮАмта и VHS да питаш  Peace

# 733
  • Мнения: 1 693
Katze fee, има, има - мини през ЮАмта и VHS да питаш  Peace
Благодаря, ще мина.  Hug Побърках се да търся тук, но основно намерих балет.
А под какво име са тук?

# 734
  • Мнения: 3 521
Ми при нас има доста - Салца, Мамбо, Латино денс, Джаз балет и Класише танце. Най-добре провери за някое Танц студио наблизо и мини от там да видиш какво има. Ние на такова място изкарахме курс за сватбени двойки(общо взето класическите танци - валс, фокстрот, танго), после малката ходеше там на пантомима, после направиха някакво мамбо за деца... С две думи - най-добре на място да видиш. Търси на Tanzstudio/Tanzraum.
п.п. Ето го нашето Peace

Общи условия

Активация на акаунт