148 DE - Купонът продължава, Фашинг наближава!

  • 36 340
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 605
Аха, и тук има други танци по селата. Виж в разните Ферайни които ги има. Отделно общината ни е издала една брошура с всички оферти за деца и юноши, много е полезна - та питай и при вас дали нямат нещо подобно  Peace

# 736
  • Мнения: 124
Здравейте! Извинявам се, че нахълтвам в темата ви, но ако може някой да ми отговори на един ?
Пуснах тема и ще дам линк- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=472580.new#new
Ако някой е минал през нещо такова или е запознат с подробности и може да ме насочи ще съм много благодарна!

# 737
  • Мнения: 124
Видях че сте писали за детските градини. Доста високи такси плащате. Ние записахме малката- от март  тръгва- таксата от 8 до 16 е 91 евро/ има обяд вторник, сряда и четвъртък- по 2 евро на ден, та се връзва към 115 евро на месец, ако не съм пропуснала нещ да разбера на време.

# 738
  • Мнения: 1 693
Много ви благодаря.  Hug   bouquet Ще се опитам да разпитам още. Такова нещо търся. Тя е по навита за балет, но аз не искам. Има музикално училище, но като попитахме казаха, че имало най вече балет и нещо съвсем елементарно (смесено) музика и танци. Дори не можаха да кажат какво точно правят.
За справка нашата градина е 86 евро, а за всяко следващо дете намаля.

# 739
  • Мнения: 19 368
Аз понеже доскоро търсех тагесмутер за детето и знам, че ако единият работи, а другият е студент разходите също се приспадат.

Гледам, че повечето от вас са писали, че градините са им до обяд, Това устройва ли ви изобщо. На нас ни предложиха такова място, но го отказахме. А и градината ми се стори малко мърлява, неструктурирана, децата тичаха по стълбището.  Надявам се, ако оставаме тука, да намеря по-нормална градина.

# 740
  • Мнения: 7 605
Здравейте! Извинявам се, че нахълтвам в темата ви, но ако може някой да ми отговори на един ?
Пуснах тема и ще дам линк- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=472580.new#new
Ако някой е минал през нещо такова или е запознат с подробности и може да ме насочи ще съм много благодарна!

Нали ти отговаряме там?!

# 741
  • Мнения: 7 605
Гледам, че повечето от вас са писали, че градините са им до обяд, Това устройва ли ви изобщо.

Е, понякога, особено тия дни  Twisted Evil , ми се иска детето да е по до късно, но общо взето така е добре. Аз не работя, и ако детето е цял ден на градина, то не ми остава никакво време с него. Тя си ляга още в 18.30  Crazy и ако е до 4 или 5 на градина, направо не я виждам. Отделно на тази възраст половин ден е напълно достатъчен за малките мишлета  Peace

Уф, направо не знам дали да се оплача, че да не стресна Сърфинята  Wink Снежното дете е в такава ужасна фаза че не знам вече на коя планета се намирам  Twisted Evil Като й кажа нещо, редовно получавам едно Nöö или Nööö, mach ich nicht за отговор, имаме големи истерии и освен това като искам да й кажа нещо което не иска да чуе, почва да крещи с пълно гърло  Tired Нервите ми са толкова опънати вече, че и аз си излизам от кожата редовно, а вече и мъжът ми. Не се трае! Кажете ми нещо успокоително  Praynig  Crazy

# 742
  • Мнения: 9 052
Ами аз да ти кажа и моето е такова от вчера. Побърка ни вчера в супермаркета, в къщи е но стоп като пружикна и не може да се спре на нищо  Rolling Eyes Явно им влияе застудяването, амплитудите тази зима са ... една седмица снежна с -10, другата се затопля до 8 и на следващата пак снежна с минусови  Confused Май се измарят вече от зимата, а следва и пролетна умора ... аз действам с по 1 чаша фреш на ден за всеки член от домочадието ... за сега се справяме как да е.
А мен тази зима ще ме умори тотално. Аз не знам вашите семейства как се хранят , но тези тук са като бездънни  ooooh! аз не мога да излезна от кухнята. Пуснах корени. Сутринта дадох обилна закуска и сложих на бавно един гювеч - викам си ще стигне за обяд и вечеря ... къде ти, на обед вече слагах мъфини от 12 бройя са останали 3  ooooh! правих фреш след следобедния сън и за вечеря майсторих суши и 2 броя салати ... е познайте какво остана  #Crazy  #Crazy  #Crazy
Искам да е лято и да я карат на доматки със сирене и да не виждам ни тенджера ни тиган до другия ноември  Praynig

# 743
  • Мнения: 7 605
Вижда й се края на пустата зима, от средата на следващата седмица дават плюсови температури....до тогава ще избутаме някак си  Crazy

Измислих и костюм за звяра за вторник, ще бъде градинарка  Laughing Това ми дойде на ум с наличните материали и я убедих колко ще е куул, със сигурност ще е единственната с такъв костюм в цялата ДГ  Mr. Green

# 744
  • Мнения: 11 338
Шерлок, ти си ще пускаш новата тема? Или ще се пробва някой друг.
Сега ме накарахте да погледна за детските градини. Нашата беше общинска до обяд с право на престой до 14 ч. Плащахме по 86 евро месечно - закуската от нас всеки ден. Допълнително плащахме по 3 евро на месец за чай и закуската им веднъж седмично заедно. За нищо друго не сме давали пари и не са ни искали. Дори последната година градината беше безплатна, защото се водеше подготвителна за училище.

Пратете малко сняг насам! Муминтролчетата искат пак да се пързалят с шейни, ама... нъцки  ooooh!

# 745
  • Мнения: 124
Шерлок, ти си ще пускаш новата тема? Или ще се пробва някой друг.
Сега ме накарахте да погледна за детските градини. Нашата беше общинска до обяд с право на престой до 14 ч. Плащахме по 86 евро месечно - закуската от нас всеки ден. Допълнително плащахме по 3 евро на месец за чай и закуската им веднъж седмично заедно. За нищо друго не сме давали пари и не са ни искали. Дори последната година градината беше безплатна, защото се водеше подготвителна за училище.

Пратете малко сняг насам! Муминтролчетата искат пак да се пързалят с шейни, ама... нъцки  ooooh!

А от колко годинки са на предучилищна тук?

# 746
  • Мнения: 11 338
Mария, зависи от провинцията. В нашата за училище се готвят всички деца, които навършват до 30 юни 6 г. и всички останали, които са родени предната година от 1 юли до 31 декември. Т.е. те започват година по-рано в детската градина тази подготовка - при навършени 5 г.
След това минават задължителен зрелостен преглед при училищните лекари, за да проверят доколко детето е способно да се справи с училищните изисквания откъм дисциплина, внимание в час, фина моторика, възможност за концентрация и др. дреболии.

# 747
  • Мнения: 19 368
И при нас стана студено и има малко сняг. Днес за 1 час навън ми се вкочаниха ръцете, а дребното не искаше да се прибира и без малко да се тръшне на земята Crazy

Adolar, мятай по-лесни и бързи манджи във фурната или тенджера. Като хапват повече поне няма да ти се налага да хвърляш храна.  При нас е точно обратното. В чудо се виждам. Готвя в една тенджерка половин литър, на фурна каквото правя го правя в продълговата форма за кекс , защото е по-мъничка. Хич не обичам да хвърляме храна, но все нещо се разваля.

# 748
  • Мнения: 71
И  при  нас  зимата  си  продължава,  сняг  има  малко  но  студът  е  повече...
Днес  бяхме  при  едни  познати  и  на  обяд  малката  им  дъщеря  констатира , че  не  е  виждала  до сега  толкова  малко  дете(Зара)  да  яде  толкова  много  Laughing ,друг  е  въпроса  че  и  аз  като  готвя  не  иска  да  ми  яде  манжите  ако  аз  и  ги  сервирам,  друго  е  да  е  леля  и  ooooh!
Благодаря  за  споделените  линкове   за  щойер абцуг  Wink

# 749
  • Мнения: 9 052
у нас храна се се хвърля  Wink
но си е на периоди - понякога се яде, понякога по-малко ... май с всеки е така  Hug

Общи условия

Активация на акаунт