Расте и хубавее, ЯНУАРЧЕ като слънце грее

  • 67 943
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 336
Мерси, Галита, всички това ми казват, но пък и една приятелка ми се зарадва истински и каза че отдавна го е чакала Mr. Green

Утре сме на родителска среща, ще бъде една за всички 1 класове и ние сме решили да заведем децата с нас. Хем Ники ще може да види госпожата си и да си прецени какво остава последно. Повечето деца от предучилищната май са записани при младичката госпожица, та не знам ако реши да е при нея все пак  дали ще може вече... Ама да видим как ще мине. Вероятно класните им стаи ще са една до друга, та това няма да е проблем. Единствено тържества и родителски срещи ще са проблем. Ама ще се оправям някак Mr. Green Галита, вие бяхте ли на родителска среща вече? И купихте ли раница? Аз ходих да гледам разни и цените на приличните раници варираха от 60-100 лв Shocked По две...много добре ще ми се върже. А искам да им взема и някакви телефони, имало някаква оферта на Глобул за 3 фиксирани номера по 9 лв на месец - нещо такова.

При Ники още нито 1 зъб на се клати, като ви чета вас чак се учудвам newsm78 Пепи, много добро решение си взела за предучилищна в училище. Вярвам че ще останеш доволна. Вярно, лятото има гимнастики, но следобедното мъчение наречено сън се елиминира Laughing

# 646
  • Мнения: 4 490
Момичета, предучилищната в у-ще целодневна ли е?

Стефан ще е първокласник в София. Налага се да се преместим. Мъжът ми отива пръв, аз ще чакам да му мине предучилищната тук, да завърши годината. 2013-та наесен с песен - първи кл. в София. Обаче дребният ще е предучилищна тогава. Не искам да е на градина, за мен добър вариант е да е в у-щето на брат си. Но трябва да е целодневно. Та затова питам в училище предучилищната по цял ден ли е или само до обяд?

# 647
  • Мнения: 678
McKitty ,Ние сме в малък град до Варна-Аксаково.Тъй като има много деца,2 градини+ясла в тях...не стигат стаите,кмета реши предучилищната да е в училището..Има 3-4 групи там имаме избор за целодневно или полудневно обучение.Аз Ади съм я писала целодневно,тъй като мъжът ми работи от 8-17,и ще ми е трудно зимата да ходя с малкия да я прибирам...Но пък имам избор след 14 часа да я вземам когато ми е удобно...Прости искам да имат обяд  там,а ако е полудневно обучение трябва да я вземем в 11.30 часа....Е ,аз аджеба как ще успея да се оправя с малкия ,да наготвя и детето да си е в къщи 12 часа.....И точно когато слагам малкия да спи,да усмирявам каката да запази тишина в детската стая..та затова съм я писала цял ден....

# 648
  • Мнения: 3 336
Кити, по принцип предучилищната е до обяд. Но... в нашето училище  - 34, има занималня в която са до 6-6.30. Стаята е до тази на предучилищната и даже е преходна с тази на предучилищната, т.е. сутрин в занималнята си оставят нещата и после нищо не пренасят от сутринта. На обяд ги взема какичката от занималнята и ги води в стола да обядват, после горе пишат домашни - никога нищо не сме писали вкъщи досега. След това интерактивни игри докато дойдат родителите. Моите вечер не искаха да ги взимаме. Удоволствието струва по 105 лв месечно, но си струва Peace

Не знам какви са причините да предпочиташ предучилищната във Варна още една година. Аз съм много доволна от нашата в училище и смятам че сега наистина прехода в първи клас в същото училище няма да е труден. Децата се чувстват спокойни и на място в училище, оправят се сами в лавката, в тоалетната, познават учителите, защото пускат децата от малките класове да играят с децата от предучилищната в двора. Децата смятат до 12, вчера сами искаха да им пишем задачи. Азбуката я минаха цялата и пишат думи.

Не знам дали във всички училища в София предлагат такива занимални, но сега много от директорките са се активирали да правят прекрасни училища по разни програми. Аз днес бях на родителска. Ще имаме безплатна занималня в първите 3 класа поне. до 6 часа вечер. Отделен е въпроса че работното ми време е до 6 и работя на 10 км от нас и училището Rolling Eyes Но ще гледам да си сменя работното време с половин час. Според мен потърси в нета сайта на училището и звънни по телефона да разпиташ.

# 649
  • Мнения: 4 490
Мерси, момичета!
Мишленце, не искам да прекъсвам предучилищната на Стефан в Бургас, защото ми харесва как се справят учителките, а и защото, честно, не ми се търси детска градина в София за малкия. Плюс това преместването ще стане в такъв момент, по средата на учебната година/началото на календарната, че надали ще мога да се вредя където и да било. По-добре е да замине само баща им, да си уреди нещата, а през пролетта да отидем ние.
Още не знам къде ще живеем. Имам апартамент в Надежда, но може и да не живеем там. Така че дори не знам още в кой район ще търся училище. Но ще измъдря нещо. Важно ми е да са по цял ден на предучилищна и училище, защото няма кой да ги прибира наобед. Ако намерим вариант като при Пепи, ще е идеално.

# 650
  • София
  • Мнения: 1 152
другата седмица ще има родителска среща в нашето у-ще. Още не съм мислила за раници и т.н. пособия. Само детската ремонтирахме и сложихме нови мебели и с бюро и стана по-просторна. Една приятелка ми каза, че е намерила от къде да се купят хубави неща и на добри цени, ще я питам и ще ти кажа, мишленце.

# 651
  • Мнения: X
Мишленце, ти си една от редовно списващите тук, преди известно време те четях, помня, че ги беше записала твоите за алианса, и на Крис му предстои същото.
Аз писах много малко в отчетните, докато бях бременна. Тогава се разделих с бащата на сина ми и ми беше тежко писането тук, с радостните бъдещи мами и емоции.
От близо година съм с приятеля си, преди месеци се пренесохме да живеем с него. Крис сам реши да му казва татко. Идеята е в скоро време да си има и братче/сестричка. Минава, заминава, преживява се.
Като те чета, добре го приемаш...
Незнам какво да ти кажа, наистина. Има много трудни моменти, но раздялата си заслужава. Ако си преценил, че си нещастен с този човек. А когато някой ден намериш друг, ще видиш колко е сладко.

# 652
  • Мнения: 3 336
Нощна птица, благодаря ти за куража Hug В момента даже бих избягвала връзки, просто нямам нужда от допълнителни емоции Grinning Но някой ден съм сигурна, че и това ще стане. Старая се да го приемам леко и да гледам на нещата откъм позитивната им стана Grinning

От Алианса съм много доволна, от септември започваме в групата на първокласниците. Крис в коя група ще бъде?

# 653
  • Мнения: X
Нощна птица, благодаря ти за куража Hug В момента даже бих избягвала връзки, просто нямам нужда от допълнителни емоции Grinning
Ами да, това е съвсем естествено, нормално е, даже другото ми се струва по-ненормално. При мен продължи години този период на самуване.....
За алианса - незнам в коя група ще е, за предучилищна кандидатстваме, но иначе май ще е първи клас. Незнам, нещо стана каша при нас, знам, че има вариант да ходи лятото да учи и да приравни и после да го запиша с групата за първи клас, но не съм го проучвала. По-скоро ще си върви една година по-късно с алианса /сиреч училище 1 клас, алианс предучилищна/, по мое време имаше такива деца. Ще видя какво ще ми кажат там. Решавам всичко в последния момент, не се знаеше дали ще тръгне сега на училище, сиреч - аз не бях решила още. А иначе езикът е немски. Simple Smile

# 654
  • София
  • Мнения: 1 124
Мишленце, ако искаш ела при нас в темата на Разведените мами http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=663819.msg22335729#msg22335729 определено, ще ти е по-забавно  Hug

Иначе при нас нещата са добре, чудя се рано ли е да се оглеждам за училище, в смисъл за записване или пък му е дошло времето и да няма истериите като за ДГ. И имам следната дилема дали да я запиша в това до нас, където и родителите ми ще могат да я взимат и въпреки, че нямам много добри отзиви или са противоречиви или в това дето е на поне 5 спирки от нас, което е с по-добри отзиви. В една дилема съм  ooooh!.

# 655
  • Мнения: 3 336
Нощна птица, благодаря ти за куража Hug В момента даже бих избягвала връзки, просто нямам нужда от допълнителни емоции Grinning
Ами да, това е съвсем естествено, нормално е, даже другото ми се струва по-ненормално. При мен продължи години този период на самуване.....
За алианса - незнам в коя група ще е, за предучилищна кандидатстваме, но иначе май ще е първи клас.

За английския знам че ще има 2 групи за 1 клас - едната ще бъде за деца които не са били в Алианса преди това, те ще вземат по-ускорено учебника от предучилищната плюс другия, а другата ще е за тези които са били в предучилищната. Вероятно и за немския е така. Хубавото е, че ако звъннеш по телефона отговарят любезно на всички въпроси. Също за учебниците - ако се предплати първата такса до 17 юли май беше - учебниците са безплатни.

Фурия, мерси ще се запиша и там Grinning И аз бях в големи дилеми, бих те посъветвала да се видиш с директорките и с учителките. Аз в едното училище не харесах директорката, в другото ми харесаха и директорката и учителката.

# 656
  • Мнения: X
Аха, ами дано да е така наистина. И аз мисля да записвам през юли, за да взема безплатните учебници.
И аз навремето пишех /и четях/ в Самотните, но ми писна  Crossing Arms, пък и вече не се броя самотен родител, това като оправдание ми идва де.  Laughing

# 657
  • Мнения: 3 336
Чудя се какви раници да купувам за училище. Хем не ми се дават много пари, хем пък ми се ще от друга страна да взема нещо качествено, за да не се скъса на първата година и евтиното да излезе скъпо. Ето какво съм харесала:http://www.herlitzbg.com/product-22 Лилавата и тази с колата съм избрала. Цена 118 лв с ДДС на комплекта. Несесера май е зареден с всичко необходимо. Мисля че са анатомични и по всички стандарти.

Галита, ти нали каза че и вие ще сте ученици, ако имаш някакви линкове бих разгледала с удоволствие. Може да не съм намерила най-добрия вариант.

# 658
  • Мнения: X
Аз от майки знам, че раниците се сменят всяка година, да видим, с тези, които вземеш, как ще е.
Аз това ще го мисля наесен. Т.е. хубаво ме подсети, ще погледна и аз, но 120 лв няма да дам де... Нещо по-тънко ще е.

# 659
  • Мнения: 3 336
И на мен не ми се даваха толкова пари и настройката ми беше да мина по тънката лайнсна с раниците, но като отидох да ги видя на място и много ми харесаха. Взех от тези които са 118 лв с ДДС, но имаше и по-евтини и по-скъпи. По-евтините нямаха несесери към тях и спортна торба. Несесера който е тип книжка е зареден с линийка, гума, острилка и по 6 нормални и 6 по-дебели цветни моливи и един по-дебел черен. Забелязах че в двата несесера има различни моливи, в едните няма жълто, в другите розово например. Хареса ми, че по всеки ръб на раницата има светлоотразители, както и на предния джоб, на закопчалката и на дръжките. Свети доста в тъмното, няма как да не видиш движещото се дете. Освен това дъното е от пластмаса, забърсваш с мокра кърпа и готово. Благодарение на дъното стоят стабилни на земята като кош за пране. Няма мърдане. Плата е по-дебеличък и предполагам че с мокра кърпа ще се почистват достатъчно добре. Корпуса на раницата е твърд, вътре има разпределение: джобче за пари, отдолу зашити към задната страна има голям и малък джоб за учебници и тетрадки и отпред остава място за спортния екип, за чашка за рисуване, за несесерите и въобще има доста пространство. Раницата тежи 900 грама въпреки че изглежда доста обемиста:peace:  От същия склад взех и всичко от списъка за 1 клас, останаха само триъгълници и тетрадки за Ники, че нямаше момчешки. За наесен съм оставила анцунг, тениски и гуменки, че не знам колко ще пораснат. Не исках да оставям всичко за септември, за да не тичам в последния момент.

Последна редакция: нд, 08 юли 2012, 11:51 от mishlentze

Общи условия

Активация на акаунт