Wizz air - как да платя?

  • 56 259
  • 732
  •   1
Отговори
# 60
  • при моите любими
  • Мнения: 2 535
И аз имам конкретен въпрос за чек-ин онлайн. Пътуваме на 18.06 за Барселона, която не фигурира в спусъка за онлайн чек-ин. Значи ли това, че тръгвайки от София, правим онлайн, а след това като се връщаме от Барса, там си взимаме бордовите карти на летището, или е обратното? Надявам се да сте ме разбра ли. И другият ми въпрос е: Като съм пътувала преди, отивайки на летището да си взема бордовата карта и си давам багажа да ми го премерят дали влизам в лимита - 15кг. , сега като ми отпада чек-ина и взимането на бордова карта, къде си давам багажа? Нещо ми се губи логиката за този онлайн чек-ин. Може би е удобно за хората само с ръчен багаж, ама за такива като мен, не. Това само ме ангажира, с допълнително търсене на начин, да си принтирам самостоятелно бордовата карта.  newsm78

# 61
  • Мнения: 1 893
Вълнуват ни едни и и същи въпроси, но предлагам да не се чудим, а да изчакаме Mims да се върне и да помогне, с каквото може.

steli, и аз си мислех същото, редно е при каквито условия си купил билета, при такива ще го ползваш.
Обаче по- гадно от задължителния чек- ин е смята на датите и на двата ми полета и объркването на плановете ми.

# 62
  • при моите любими
  • Мнения: 2 535
Аз на единия въпрос си отговорих, като влязах да разгледам в сайта на Wizz за онлайн чек-ин и като дадох за моя полет излезе, че за полет София - Барса, може онлайн а от Барса-София не, което за мен е плюс, защото не знам къде там щях да търся принтер да си разпечатвам бордовите карти, освен на летището няколко часа по-рано. Но все още си ми седи въпроса за багажа, който така или иначе трябва да чекирам  newsm78  Определено ми се вижда безсмислено

# 63
  • при моите любими
  • Мнения: 2 535

Обаче по- гадно от задължителния чек- ин е смята на датите и на двата ми полета и объркването на плановете ми.

Кои полети са ти сменили, защо и как те уведомиха?, Според мен писането на мейл не е изобщо достатъчно, за информиране на каквито и да е промени, дори и въвеждането на задължителен  чек-ин онлайн. Ами аз може да ползвам пощата си само веднъж в годината за резервация и като я направя, повече да не влизам в нея.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Натъквам се на един парадоск -  он-лайн чекирането влиза в сила за всички от април месец, но още сега ни подтикват да го правим, защото иначе ще плащаме по-скъпо за него на летището...Но аз съм си купила билети декември месец при други условия т.е. платила съм всичко и тогава не е имало опция за онлайн чекиране. Защо трябва да съм задължена да се чекирам он-лайн?!
Не ме разбирайте погрешно, не съм против, но е меко казано некоректно да карат всичките си клиенти да се ползват от услуга,която са обявили че е задължителна от април 2010г. Rolling Eyes

Плащането за чек-ин на летището се въвежда от 1 април. Значи до тогава и да не се чекираш онлайн, няма да те таксуват на чекина на летището.
Аз намирам за много удобно чекирането онлайн, най-малкото заради това, че няма да ми се налага да вися на аерогарата 3 чАса по-рано. Това е далеч по-удобно, пред "неудобството" да намеря къде в чужбина да ми разпечатат бордната карта (ако се чекирам онлайн там) - във всеки хотел ще свършат тази услуга  Simple Smile

И аз имам конкретен въпрос за чек-ин онлайн. Пътуваме на 18.06 за Барселона, която не фигурира в спусъка за онлайн чек-ин. Значи ли това, че тръгвайки от София, правим онлайн, а след това като се връщаме от Барса, там си взимаме бордовите карти на летището, или е обратното? Надявам се да сте ме разбра ли. И другият ми въпрос е: Като съм пътувала преди, отивайки на летището да си взема бордовата карта и си давам багажа да ми го премерят дали влизам в лимита - 15кг. , сега като ми отпада чек-ина и взимането на бордова карта, къде си давам багажа? Нещо ми се губи логиката за този онлайн чек-ин. Може би е удобно за хората само с ръчен багаж, ама за такива като мен, не. Това само ме ангажира, с допълнително търсене на начин, да си принтирам самостоятелно бордовата карта.  newsm78

Да, предполагам, че за всеки отделен полет си правиш отделен чек-ин и си получаваш отделна бордна карта, няма логика да е по друг начин. А багажа си го даваш там, където би го дала и ако се чекираш на летището - на указаното гише, като представиш предварително принтираната бордна карта. Ще те претеглят, ще видят дали влизаш в нормата и си готова  Simple Smile
Защо да е удобно само за хора с ръчен багаж?

# 65
  • Мнения: 1 893
Не оспорваме удобството на он-лайн чекинга, а на факта, че го въвеждат за вече закупени билети.
И чекирането в чужбина ме тормози- ще трябва да търся компютър с нет и принтер- в хотелите тази услуга може и да се предлага, но в апартаментите не.
Вероятно там ще си плащам на летището, вместо да губя време в търсене и пак ще трябва да платя за ползване на нет и принтер.

Промениха ми полета до Венеция и до Барса, а мейл въобще не получих, добре че погледнах резервациите си в сайта навреме.
Иначе ми предложиха варианти, но аз имах и други купени билети и повечето не ме устройваха.

# 66
  • при моите любими
  • Мнения: 2 535
Защо да е удобно само за хора с ръчен багаж?

Ами, защото като имаш готова бордова карта , просто си се качваш на самолета. и не минаваш през никакво гише, предполагам.

А мисълта ми беше, че нали уж чек-ин онлайн е заради спестяването на персонал. Аз не го виждам, това пестене, като така или иначе пак един и същ човек ми проверява багажа, който преди 01.04 ми е издавал и бордовата карта. Ако това се извършваше на отделни гишета съм съгласна, но то се правеше на едно, така или иначе. А и време не се пести , защото да ми пуснат картата отнема, не повече от 1/2 минута. Просто не виждам идеята за онлайн чек-ин , каква е, за хора с допълнителен багаж.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Защо да е удобно само за хора с ръчен багаж?

Ами, защото като имаш готова бордова карта , просто си се качваш на самолета. и не минаваш през никакво гише, предполагам.



Така е. Но пък за хората с багаж удобоството е в спестеното време - 40 минути преди полета трябва да си на гишето да ти теглят багажа, а не 3 часа. Веднага ми изниква един много ранен полет миналата година, когато трябваше да се кукна на летището в 2ч. сутринта, посред люта зима. Е не е човешко.

Това за персонала уж и аз не го разбирам. Абе цялата работа е за пари - като не направиш чек-ин онлайн се принуждаваш да платиш на летището.

# 68
  • при моите любими
  • Мнения: 2 535
Абе цялата работа е за пари - като не направиш чек-ин онлайн се принуждаваш да платиш на летището.

Това май е истината, просто нискотарифните компании печелят от тези неща.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Сега да кажа - реших днес да направя онлайн чекина. Попълват се кода на резервацията, имената по документ, с който ще се пътува, отбелязва се вида документ (паспорт, лична карта и т.н.), дата на раждане, националност, къде е издаден документа, на коя дата и валидността му. До тук добре. Казвам "запази", то ми отговаря "вашите данни са запазени" и толкоз. Никакво указание повече. Звъннах им по телефона и една не особено любезна дама ми обясни, че услугата чек-ин онлайн е от 1 април и сега не може. Е добре де, защо формата за регистрация е активна от сега в такъв случай? Ми за информация било  Shocked Е каква информация бе, то това си е жива заблуда, или и от телефонния разговор 96ст на минута да печелите  ooooh! Защото всеки като мен би се обадил като не вижда от къде да разпечата бордна карта, няма нищо на мейла и т.н.
Така че не се лъжете, от 1 април е работата.

# 70
  • Мнения: 914
Mims*, мерси за информацията!  Аз ще пътувам към края на месеца и мен много ме интересуваше как стават нещата! Наистина е много подвеждащо, в сайта пишеше " от днес се въвежда чекиране он-лайн" и човек би си помислил, че ако пътува утре например ще има възможност да се чекира он-лайн newsm78!

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Побеснях!
Пак звънях, защото реших, че поне ще кажа каквото имам да казвам понеже, разбирате ли, "от съображения за сигурност разговорът се записва".
Та, след като обясних, че информацията им на сайта е подвеждаща, защото: (обърнете внимание на болднатото и червеното, новината е от 26 януари, как го разбирате вие?)

26/1/2010
Wizz Air предоставя интернет чекиране от София
Wizz Air, най-голямата нискотарифна–нискоразходна авиокомпания в Централна и Източна Европа, представи новата си услуга интернет чекиране. От днесчекирането по интернет е достъпно за всички заминаващи полети от София и още 10 други летища, като услугата е налична от Брюксел/ Шарлероа, Будапеща, Айндховен, Гданск, Франкфурт Хан, Глазгоу Престуик, Хамбург Любек, Катовице, Лондон Лутън, Париж Бове, Прага, София, Турку, Вийз/Дюселдорф и Вроцлав.
Интернет чекирането се извършва на wizzair.com седем дни преди полета и най-късно до три часа преди излитане. Услугата не влияе на останалите процедури, съпътстващи качването на борда: изисква се пътниците да се явят на гейта за отвеждане не по-късно от 30 минути преди обявеното време на излитане........ и т.н. и т.н.......,

същата невъзпитана кикимора, ми казва: добре госпожо, ако можете сега да се чекирате, чекирайте се  Shocked Shocked Shocked
Абе защо ме подвеждате бе, коригирайте си информацията в сайта, направете формата неактивна! За чий ... ви попълвах лични данни, а? За да направя нещо, което съвсем очевидно не мога да нааправя?
Те били информация само... Ми моята връзка е само с вас бе  ooooh! Информирайте си ръководството и го променете, не лъжете хората! До 1 април има още 3 месеца, колко още излъгани ще има? И за 96-те стотинки и казах. Нека им като им се записват разговорите, ама като гледам не им дреме особено  Tired
Това е то.

# 72
  • Мнения: 1 893
Mims, много неприятно.
Разбирам, че искат да си повишат приходите, ама защо за сметка на нервите ни.
На твое място бих пуснала едно оплакване, имат форма в сайта.

После се чудят, що фалират.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Оооо, пуснах моментално, много цветисто и обяснително  Twisted Evil

Ако има реакция, в което не вярвам особено, ще споделя.

# 74
  • Мнения: 2 697
После се чудят, що фалират.

Те че няма да фалират скоро, няма, ама не е коректно да подават неточна информация в сайта. Чак такъв ентусиазъм да споделят тая новина Crazy Тъкмо се зарадвахме и ни убиха радостта в зародиш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт