Предстои ми лапароскопия - тема 5

  • 142 129
  • 1 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 317
Здравейте и от мен!
И при мен всичко мина без проблеми. Няма да разказвам в подробности, беше горе-долу като при другите момичета. Антибиотик не са ми вливали нито преди, нито след лапарото. Обезболяващо само веднъж ми сложиха, после отказвах - нямах нужда. От упойката излязох много лесно, изобщо не ми е ставало лошо. Мен ме изправиха в 5 следобед. Тогава ми махнаха и катетъра. Температура вдигнах само втория ден 37.1, казха че е нормално. Стоях общо 4 дни в болницата. Вчера ми махнаха конците.
Подуване нямам, до тоалетна ходя нормално. Дразнеше ми само като ми махнаха катетъра малко.
Ако нещо някой го интересува конкретно ще отговарям и аз. Успех на всички и не се притеснявайте!

# 31
  • Мнения: 89
Здрасти,мото! Радва се, че при теб всичко е минало. Интересува ме колко дни след лапарото можеш да се върнеш на работа и трябва ли много да се лежи. Знам, че всичко е индивидуално и зависи какво ти е правено,но ориентировъчно.

# 32
  • Мнения: 646
Можеш да се върнеш в момента, в който се усетиш добре. Мисля ,че ти трябват поне 10-15 дни.

# 33
  • Мнения: 317
Аз не ходя на работа, но мисля, че примерно след около седмица би могла да се върнеш. И зависи от работата де. Ако работиш седнала например, не виждам пречки. Аз лежах общо взето само в болницата. В къщи с детето няма как да се олежа и да искам. Не го вдигам, въпреки че доктора каза, че няма проблем да го правя. А то си е 15 килца вече.
Няма нищо страшно, успех на всички момичета!

# 34
  • Мнения: 3 642
Момичета, след лапарото (месец по-късно) имали ли сте болки ниско долу в корема, усилващи се при уриниране?

# 35
  • Мнения: 57
Привет ,момичета!
Вече минах една лапароскопия в Майчин дом , но след 10-тина дни ще правя втора , този път в Шейново. Ще съм ви благодарна , ако споделите впечатления и ме ориентирате за условията и изобщо ... колко време е престоят там ,защото в Майчин дом ме изписаха на следващия ден след операцията?
Благодаря ви предварително! Hug

# 36
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, днес бях на контролен преглед /месец след лапарото за премахване на киста/ и си взех епикризата, оказа се че не е ендометриоза  Grinning. И моето лапаро беше при д-р Марков във Военна болница Варна, всичко което е написала Pet_ya го преживях и аз на 15.01. сега вече съм добре, от една седмица съм на работа. По време на лапарото освен премахване на кистата и срастванията са ми направили и ЦС, на първия преглед разбрах, че тръбите са проходими. Сега ми предстоят 3 месеца Дуфастон и Май месец опити за забременяване.  Успех на всички... Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 646
Привет ,момичета!
Вече минах една лапароскопия в Майчин дом , но след 10-тина дни ще правя втора , този път в Шейново. Ще съм ви благодарна , ако споделите впечатления и ме ориентирате за условията и изобщо ... колко време е престоят там ,защото в Майчин дом ме изписаха на следващия ден след операцията?
Благодаря ви предварително! Hug

Ей това не го разбирам , защо ще правиш второ? ooooh!

В Шейново на едният ден те приемат, на вторият лапаро и на 3 или 4 те изписват.

# 38
  • Мнения: 57
 HugБлагодаря за отговора ! Доколкото схванах впоследствие това е практика в Майчин дом- първо диагностика , после оперативно...лапаро... Confused

# 39
  • Мнения: 646
Рая, мнго съжелавам ,че така стоят нещата при теб.

Към всички момичета на които им предстои лапароскопия, моля ви, внимавайте при кой ходите за да не ви се налага да преминавете през 2 лапароскопии, вместо всичко да мине с 1.

Не мога да проумея как може някой доктор само да те отвори, да види проблема и вместо да го оправи да те зотвори и да парвиш още 1 лапароскопия Whistling

# 40
  • Мнения: 471
Рая, мнго съжелавам ,че така стоят нещата при теб.

Към всички момичета на които им предстои лапароскопия, моля ви, внимавайте при кой ходите за да не ви се налага да преминавете през 2 лапароскопии, вместо всичко да мине с 1.

Не мога да проумея как може някой доктор само да те отвори, да види проблема и вместо да го оправи да те зотвори и да парвиш още 1 лапароскопия Whistling

Отговорът е ПАРИ!  #2gunfire

ИЛИ отговорът, който искам да си внуша е: че искат мнението на пациентката да режат при условие, че тя е отишла само за диагностична лапароскопия.

# 41
  • Мнения: 646
Точно затова призовавам, да говорите с лекарят и да му  казвате, ако намери нещо да го оправя ,за да не се налага да се подлагате на всичкото това 2 път.
Ако пък сте платили за избор на екип и не са ви свършили работа, тогава оставам без думи  Cry

# 42
  • Мнения: 57
 SadРадостина ,платих си.
Продължавам напред , но нека други момичета не допускат моите грешки... Hug

# 43
  • Мнения: 646
Рая, дано всичко при теб приключи бързо и успешно.

# 44
  • Мнения: 277
здравейте момичета,
на 18.02. мина и моято лапаро в клиника Малинов.Тръбите са отпушени,но имало наченки на ендометриоза,на 3.03. съм на прегледи да видим какво ще предприемем с доктора.Това е от мен и успех на тези които им предстои операция.

Общи условия

Активация на акаунт