Професионални серии за коса - 10

  • 67 651
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6
Повечето момичета тук можете да заместите 90% от фризьорите в България.  Crazy
А аз да попитам за aqua oleum ампулите,отзиви? Четох само превъзходни мнение в makeupalley,но да не би да са прехвалени?  Hug

# 646
  • Мнения: 2
MissNellie, ти си като енциклопедия за използването на продуктите  bouquet

# 647
  • Мнения: 3 675
Реконструктора е чудесен продукт ако косата е химически третирана, оссобено изрусявана, горена с преси и т.н. иили просто тънка и късаща се. Пробвала съм няколко различни продукта с протеин, вкл. шампоан с много по-малко протеин и 'дженерик' варианта на реконструктора, но той си ми остава любим. Бих препоръчала да се вземе комплект с Intense Hydrator пак от серията К-рак, защото този протеин има нужда от дълбоко подхранване веднага след като се сложи. есттествено, и много хубава тежка маска ще свърши същата работа.
За Intense Hydrator прочетох, че трябва да се седи с  него най-малко 5 мин и сега се питам ще има ли проблем да седя да речем 1 час с него? До колко може да седи максимум? Ако резултата ще е по-добър, то бих си легнала до сутринта  с него  Laughing Също прочетох, че се взима малко количество (ама колко е това малко- за едни малко е грахово зърно, а за други половината туба  Thinking), което се втрива в косата и се разресва. Пиша всичко това, защото не искам да стават грешки, а не съм много сигурна, че съм разбрала всичко правилно. Embarassed Другият ми въпрос е: Какво се има предвид под тежка маска? Маските Phytokarite и Absolut Repair на Loreal могат ли да ми подхранят косата след като съм използвала K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor. И още един от моите тъпи въпроси  Embarassed - Под дълбоко подхранване, да разбирам слагане на маска и затопляне на косата? 
Понеже много искам да си оправя косата, а и след една седмица ще ходя на фризьор и трябва да съм сигурна, че не може нищо да се направи и се налага драстично да бъде отрязана, започнах да я мия всеки ден. Днес си направих маска с 2 жълтъка и зехтин и си слагах кърпи, които затоплях в микровълновата. Една кърпа изгоря, та за това внимавайте с този вид затопляне - може да стане пожар  Joy. След това взех още 3 жълтъка и ги разбих на пяна с малко вода и с тяхна помощ си измих косата  Shocked Косата ми се изми и не е мазна. Накрая си сложих и masquintense. Не знам, може и да си внушавам, но имам чувството, че косата ми стана малко по-прилична.
В момента разглеждам продуктите на Revlon и честно да си кажа доста се изкушавам да ги пробвам. Решила съм да пробвам всичко  Joy
Много благодаря на всички, които взеха присърце проблемът ми, дадоха ми безценни съвети и ми отговориха на тъпите въпроси   bouquet
Не знам какво щях да правя без вас  Heart Eyes

# 648
  • Мнения: 3 675
Пак съм аз  Grinning
и отново имам въпрос.
Мислите ли, че това нещо би ми затоплило достатъчно косата при подхранването с маските?

Аз няма сешоар и в момента се чудя дали сешоар да си купя или тази, нека я нарека шапка  Simple Smile

# 649
  • Мнения: 616
Може да стоиш повече време, 30-40 мин ако топлиш, час и половина ако не топлиш, няма смисъл да спиш с него. КОличеството - достатъчно да покрие косата, това е индивидуално.

За дълбокото подхранване може да ползваш и Интенс Хайдреътъра, и тези които си изброила ако ти се струват достатъчно богати за типа ти коса. Някой маски, дори да пише възстановяващи и т.н., ползваш ги и ти се струват или рядки като консистенция, или ти се струва че не подхранват много и косата след тпх си е все същата...тези маски не са достатъчно богати. Богата, тежка  маска е тази, която видимо ти подобрява вида на косата и я омекотява. Тези които си изброила според мен са достатъчно тежки, но все пак за различните коси това си е различно...И да, това е дълбокото подхранване - на косата, затоплена, поне 30 мин.

Яйцето подхранва хубаво, но да знаеш че доста бързо сваля цвета...То повечето въстановяващи неща май свалят цвета....Плескай и масла каквито имаш, кокосово, бадем, дори хубав зехтин става...

Тази 'шапка' предполагам че точно с таиз идея е направена, въпреки че са първи път виждам...Аз бих взела направо сешоар, защото е по мултифукционален, можеш да го използваш и за топлене на маски, и ако решиш да се издухаш, а това чудо предполагам струва колкото един сушоар, пък не ми изглежда много полезно newsm78 идеалния вариант е да си имаш вкъщи сушоар на стойка с твърдо боне (не знам как им се вика на БГ) ама то си е инвестиция...Аз щях да ти преперъчам с кърпите и МВ Laughing сетила си се сама. Също може да ги топиш във гореща вода и изтискани да слагаш.

Изхождах от това, че все ми повтарят да не смесвам серията с други, но явно е ставало въпрос за други серии на Керастаз, а не изобщо  Peace 


То си е хубаво правило по принцип, за да не си мешат хората както им падне, маска от тук, шампоан от там, и накрая да се окаже че ефекта се  е загубил заради неправилното смесване на продуктите. Но в конкретния случай, няма проблем (според мен) да се добави протеинов продукт. Ако някой иска повече да разбърква продуктите, тогава вече е друго и тряба да се подхожда индивидуално, кой продукт може да се добави...Или поне на мен ми е такава логиката Wink

# 650
  • Мнения: 3 675
Шапката струва 43 евро и мисля, че служи за сушене на косата, при използването на ролки. Слагат се ролките, след това шапката и се седи докато изсъхне косата (това са моите предположения за това чудо). Утре ще ходя да я видя тази шапка и дано може да се пробва  Simple Smile
Притеснява ме това, че е само 600 вата, което ми се вижда прекалено малко, но ако затопля достатъчно ще е много удобно Simple Smile Не знам, аз лично не си се представям по 1 час в банята със сешоар в ръка, а стойки не съм виждала да се продават.

# 651
  • Мнения: 616
Аз съм по-скоро за ето това

http://www.google.com/products?q=hard+bonnet+blow+dryer&um=1 … 0CD0QrQQwAA 

ако можеш да си намериш. шапката ти е просто версия на това...

# 652
  • Мнения: 636
Повечето момичета тук можете да заместите 90% от фризьорите в България.  Crazy
А аз да попитам за aqua oleum ампулите,отзиви? Четох само превъзходни мнение в makeupalley,но да не би да са прехвалени?  Hug

Не, не са прехвалени. Аз ги харесвам в пъти повече, отколкото циментовите ампули, защото ми омекотяват косата. Използвана е специална нано-технология, при която се смесва вода с олио. Последно като ги ползвах си бях купила цяла кутия



После ще напиша за другите ампули, които съм ползвала.

# 653
  • Мнения: 77
ако може малко помощ от вас с мнения Hug
моята коса е с мазни корени и малко сухи краища но не прекалено.с тънък косъм боядисвана.мия я 2 пъти в седмицата но използвам преса,сешоар лакове пяна.......
какво бихте препоръчали за подхранване на косъма и уплътняване малко?
дали може да се ползва нещо от сериите на лореал професионал? newsm78
благодаря ви!  bouquet

# 654
  • Мнения: 636
Ето този концентрат има уплътняващо и втвърдяващо действие. На мен като резултат ми прилича на ампулата цимент на Керастаз

http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=104&products_id=561

А това е като се замисля най-доброто възстановяващо, от всичко което съм ползвала с впечатляващи резултати. Косата става друга, само миризмата не е много приятна

- http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=151&products_id=850

# 655
# 656
  • Мнения: 171
А това е като се замисля най-доброто възстановяващо, от всичко което съм ползвала с впечатляващи резултати. Косата става друга, само миризмата не е много приятна

- http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=151&products_id=850

Люлякова, има ли някаква хитринка при ползването на ампулата? Ползвах я, доволна съм, но чак да съм усетила нещо невероятно по отношение на възстановяване и да съм супер впечатлена, не съм. А виждам, че с теб сме на едно мнение за доста продукти и явно косите ни са със сходни нужди, мисля си дали нещо аз не съм направила както трябва...  newsm78

# 657
  • Мнения: 636
Аз си имам моя си хитринка, която май е в тотален противовес с предназначението  Embarassed

Нанасям го на влажна коса, но не изсушавам после със сешоар, както се препоръчва, а оставям да изсъхне така. Прави ми впечатление, че след употребата косата ми е с много по-оформени къдрици, както след Форсинтенс на Керастаз. Но моята коса не е права, не знам дали това не е от значение, защото няма насищане на нищо

La mademoiselle, с каква коса си ти?

# 658
  • Мнения: 171
Аз си имам моя си хитринка, която май е в тотален противовес с предназначението  Embarassed

Нанасям го на влажна коса, но не изсушавам после със сешоар, както се препоръчва, а оставям да изсъхне така. Прави ми впечатление, че след употребата косата ми е с много по-оформени къдрици, както след Форсинтенс на Керастаз. Но моята коса не е права, не знам дали това не е от значение, защото няма насищане на нищо

La mademoiselle, с каква коса си ти?

Ами с дълга, права, суха по природа коса съм и силно изрусена, макар и само с боя.
То и аз съм доволна от ампулката, косата я усетих много хубава и плътна. Но все пак, не е както ти го описваш, за това попитах. Може би просто си зависи от самата коса.

# 659
  • Мнения: 1
Пак съм аз  Grinning
и отново имам въпрос.
Мислите ли, че това нещо би ми затоплило достатъчно косата при подхранването с маските?

Аз няма сешоар и в момента се чудя дали сешоар да си купя или тази, нека я нарека шапка  Simple Smile

Аз си мисля ,че това няма как да прави обем на косата и изглежда доста смешно

Общи условия

Активация на акаунт