Машина за хляб - 25 част

  • 49 569
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 209
Здравейте!
От вчера и аз съм собственик на хлебопекарна аляска и имам няколко въпросчета.

1. Вчера правих хлябя с айрян и 13 мин. преди края на програмата (първа, със средна степен на изпичане) ми се стори готов и го спрях  Rolling Eyes. Изпечен е, но се чудя ако бях изчакала до края дали щеше да изгори?

2. Правили ли сте същия хляб (с айрян) на кратката програма?

3. Никъде в ръководството не видях да има написано коя програма колко време меси, почива, първо втасване, второ втасване....и т.н. в минути, както е на мулинексите  newsm78 На вашите имат ли? Аз нали съм свикнала да си зная кое колко мин. трае и сега ми е терсене.

4. И последно...за сега Simple Smile Хляба ми имаше леко кисел вкус? От какво може да се е получил? Идеи?

# 706
  • Мнения: 9 776
ЦИТАТ

1. Вчера правих хлябя с айрян и 13 мин. преди края на програмата (първа, със средна степен на изпичане) ми се стори готов и го спрях  Rolling Eyes. Изпечен е, но се чудя ако бях изчакала до края дали щеше да изгори? - не

2. Правили ли сте същия хляб (с айрян) на кратката програма? - не

3. Никъде в ръководството не видях да има написано коя програма колко време меси, почива, първо втасване, второ втасване....и т.н. в минути, както е на мулинексите  newsm78 На вашите имат ли? Аз нали съм свикнала да си зная кое колко мин. трае и сега ми е терсене. - можеш да си засечеш и сама, но е много трудоемко

4. И последно...за сега Simple Smile Хляба ми имаше леко кисел вкус? От какво може да се е получил? Идеи? - няма причина да е кисел, да не би нещо от млякото

# 707
  • Мнения: 407
Дядо Хаджия моля те не спирайда пишеш тук.Темата не е същата без теб!
Толкова добре обясняваш.
Как може някой да каже, не обясняваш както трябва и го изнервяш?
Моля те пиши тук!!!  bouquet

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 17:04 от pepa_ilkova

# 708
  • Мнения: 479
Здравейте!
От вчера и аз съм собственик на хлебопекарна аляска и имам няколко въпросчета.

1. Вчера правих хлябя с айрян и 13 мин. преди края на програмата (първа, със средна степен на изпичане) ми се стори готов и го спрях  Rolling Eyes. Изпечен е, но се чудя ако бях изчакала до края дали щеше да изгори?

2. Правили ли сте същия хляб (с айрян) на кратката програма?

3. Никъде в ръководството не видях да има написано коя програма колко време меси, почива, първо втасване, второ втасване....и т.н. в минути, както е на мулинексите  newsm78 На вашите имат ли? Аз нали съм свикнала да си зная кое колко мин. трае и сега ми е терсене.

4. И последно...за сега Simple Smile Хляба ми имаше леко кисел вкус? От какво може да се е получил? Идеи?

Тифани, честита ти машинчица! Когато аз правих хляба с айрян не киселееше, но имаше дъх на кисело мляко. В ръководството на моята машина (Тефал е) също няма подробно схема за работата на отделните програми. Взех назаем от съседката книжката на Мулинекса и се информирах  Grinning

# 709
  • Мнения: 407
4. И последно...за сега Simple Smile Хляба ми имаше леко кисел вкус? От какво може да се е получил? Идеи?

И при мен несе е получавалдо сега кисел хляба по тази рецепта.

Браво на всички,какви красоти само!

Тодоран карасиво хлебче!

# 710
  • Мнения: 209
Благодаря за отговорите  Hug

И за мен беше странен киселия вкус, защото до сега е ставал винаги перфектен на мулинекса и не намирам логична причина  newsm78 Млякото си беше ОК. Надявам се, че е заради това, че машинката е нова. Имаше и леко странна миризма на пластмаса, но за това знам, че е нормално.

Тифани, честита ти машинчица! Когато аз правих хляба с айрян не киселееше, но имаше дъх на кисело мляко. В ръководството на моята машина (Тефал е) също няма подробно схема за работата на отделните програми. Взех назаем от съседката книжката на Мулинекса и се информирах  Grinning
Благодаря bouquet Но с мулинекса не съвпадат.

# 711
  • Мнения: 9 776
Хляб с домашен пилешки бульон:



Много мек, много приятен хляб се получи. Често готвя пилешко, а бульона не винаги мога да го  употребя целият. И реших да го сложа вместо вода в хляба Peace.

# 712
  • Плевен
  • Мнения: 97
Олееееее звучи много добре...никак не помагате в диетата   bouquet

# 713
  • Мнения: 161
Полина браво страхотен ти е хляба-Това за бульона е страхонта идея.Знамче Дядо Хаджия продължава поне да ни чете така че го моля нека се включи с цените си съвети и добрите и полезни обяснения а на които не му харесва дане го чете

# 714
  • Мнения: 9
izvinqvam se za tupiq vupros ,no kak moga da tarsq recepta dadena ot nqkoi potrebitel -primerno na Pina za kozunak

# 715
  • Мнения: 407
Полина усеща ли се вкуса на пилешкия бульон?

Ох щях да забравяда те поздравя за поредния ти хляб!!!

# 716
  • Мнения: 2 214
Хляб с домашен пилешки бульон:



Много мек, много приятен хляб се получи. Често готвя пилешко, а бульона не винаги мога да го  употребя целият. И реших да го сложа вместо вода в хляба Peace.
Голям експерементатор си ти    bouquet
Аз понеже си дружа с Дюкан и също много бульон ми остава, следващия път и аз ще пробвам.

# 717
  • Мнения: 767
Koni77, виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.0
polin_a , страхотен хляб! Ако беше нарязала и месцето вътре, манджа не ти трябва smile3508 Майсторът си е майстор... smile3501 А какво друго има в хляба?

# 718
  • Мнения: 9 776
Благодаря ви, дами Hug!
За бульона - ако е по-силен - ще се усети. Моят днес беше по-слаб, но снощният, за който писах, че хлябът ми превтаса, беше силен и дори при печенето имаше божествен аромат. Може да се засили усещането и с подходящи подправки. С две думи - не ви трябва чорба с хляба Laughing.

... Ако беше нарязала и месцето вътре, манджа не ти трябва smile3508

Абсолютно Peace. И аз това думам Laughing.

# 719

Общи условия

Активация на акаунт