СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 767
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 011
Ника, не си много в час, но няма да споря.  Grinning


Не е въпроса в спора, кажи за кое точно от предварителното кандидатстване не съм в час? Затова, че детето ми седя с такова кандидатстване месеци наред и това не даде никакво предимство в градината, която бях посочила? Не съм в час, че не се виждат опашките при предварителното кандидатстване? Не съм в час, че не виждаш точките на другите? Кандидатствам в момента за две деца 2009 и виждам много добре какво предлага системата чрез предварителното кандидатстване, а то е едно нищо за родителите.
Та, интересно ми е да разбера с какво точно не съм в час относно предварителното кандидатстване?



Ами така и ще могат да добавят предимства, като баба/дядо например, досега не са имали никакви секции, сега като са отключени секциите, ще могат да си добавят и някакви други предимства, освен тези, които се изчисляват автоматично от инфото в профила, така че има някакъв смисъл.
Добре, а какво значение има дали вчера съм добавила предимствата /когато позволиха въпросното предварително кандидатстване/ или ще си добавя предимствата при същинското кандидатстване, без да правя предварително например? ТЕЛК-овете и разните му други предимства се проверяваха преди всяко класиране и се чистеха неправомерно заявените точки, това лесно може да се проследи лесно в секцията новини на сайта по време на миналогодишните класирания.

# 121
  • София
  • Мнения: 6 011

Ника, не си много в час, но няма да споря.  Grinning

Не е нужно да спориш, може само да обясниш. Сигурно имаш предвид, че като кликнеш върху съответното ДЗ можеш да видиш списъците с чакащи.
Ами кликам, кликам и не виждам списъци с чакащи 2009 за септември 2010, нито обявени места за този набор въобще. Така че едва ли това има предвид.  Laughing

# 122
  • София
  • Мнения: 2 437
Да, точно...и се виждат точките на чакащите. Никой не проверява предварително верноста на заявените предимства. Това се прави след класиране. Освен, че някои хора заявяват много точки за да откажат останалите с по-малко, други пък после се пробват да платят и да накарат персонала да си затвори очите.  
Но от миналата година се видя колко много са тези, които заявяват фалшиви предимства с такава цел. Много го дискутирахме.
Обясних се и сега ще започне излишна полемика  Crazy

Ника, не се пали, а прочети за какво питат и какво се отговаря конкретно по въпроса. На твоите ще се въздържа да отговоря Simple Smile

# 123
  • София
  • Мнения: 6 011
Виждаш точките на чакащите 2009?

# 124
  • Мнения: 2 171
Dachy, предполагам че детето ти е по-голямо от набор 2009 и затова виждаш списъците на чакащите от текущото класиране деца. Добавените сега кандидатури на набор 2009 не се прибавят към тези списъци, защото те кандидатстват не за текущото класиране, а за новата кампания.

# 125
  • Мнения: 9 814
И още два въпроса:
1. Пише НЕ СТЕ КЛАСИРАНИ НА ТОЗИ ЕТАП. А има ли някой класиран?
2. Кандидатури за следващо класиране + списък с желаните от мен ДГ. Е, кога е това следващо класиране?

Dachy, къде са списъците с чакащите, ако има такива разбира се, в които мога да видя точките на конкуренцията?

П.П. Абе, тези хора са за порицание. Още две виШи трябда да изкарам за да се ориентирам в системата

# 126
  • София
  • Мнения: 2 437
Съжалявам  Peace Нямам идея защо за набор 2009 не се виждат точките

# 127
  • София
  • Мнения: 6 011
Съжалявам  Peace Нямам идея защо за набор 2009 не се виждат точките
Ами ние точно това дъвчем досега....
Франчи, това "Кандидатури за следващото класиране" си е стандартния текст, който си го има на всички набори.  Peace За 2009 няма да е скоро това "следващо" класиране.  Laughing Няма никой класиран на този етап, споко, нито места са обявявани някъде.

# 128
  • Мнения: 9 973
Съжалявам  Peace Нямам идея защо за набор 2009 не се виждат точките
Нали Ника точно това ти обясняваше Wink

# 129
  • Мнения: 9 973
Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2010-01-25 20:21:16 вашето запитване:
Цитат
Здравейте!Детето ми има ТЕЛК 70% поради сърдечна операция.В социалните ми казаха,че се води в групата от 71%-100%.В този случай може ли да ползваме този критерий при кандидатстване?Или да заявим СОП?Но не съм сигурна,че имаме нужда от СОП все пак.
Към кого да се обърна за този критерий СК 8.(благодаря предварително!
Цитат
Моля, обърнете се към дирекция "Образование" на Столична община, за да разгледат случая Ви.



Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg

 Thinking сега и там ли да ходя? ooooh! Просто исках да знам ползвам ли прословутите 3т. за ТЕЛК

# 130
  • Мнения: 4 393
`Деси` ако детето ти има 70%, според мен не би трябвало да ползваш 3 т. по този критерий, тъй като там пише от 71% до 100%, но тук се обсъждаше, че децата с ТЕЛК ги класират през работната група, така че питай мама Саня или Ели(Хриса), те взимат участие в работната група и ще ти кажат какъв е редът.  Peace

# 131
  • Мнения: 98
Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2010-01-25 20:21:16 вашето запитване:
Цитат
Здравейте!Детето ми има ТЕЛК 70% поради сърдечна операция.В социалните ми казаха,че се води в групата от 71%-100%.В този случай може ли да ползваме този критерий при кандидатстване?Или да заявим СОП?Но не съм сигурна,че имаме нужда от СОП все пак.
Към кого да се обърна за този критерий СК 8.(благодаря предварително!
Цитат
Моля, обърнете се към дирекция "Образование" на Столична община, за да разгледат случая Ви.



Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg

 Thinking сега и там ли да ходя? ooooh! Просто исках да знам ползвам ли прословутите 3т. за ТЕЛК


обади се по телефона-няма нужда да ходиш до там. Любезни са и даават пълна информация. Все пак виж как са записани критериите-мисля, чеТЕЛК-а ви води към СОП.

К8:Определя се по заявление в ИСОДГ.
За да заявите, трябва да посочите родител или дете, което има намалена работоспособност. Трябва да въведете номера и датата на решението на ТЕЛК. Деца с ТЕЛК ще получат точки по този критерии. Те ще бъдат класирани предварително от Дирекция „Образование" като деца със специални образователни потребности.
Информацията ще бъде сравнена с данни от комисиите ТЕЛК преди класирането. Ще бъдете уведомени, ако има несъответствие.
При записване трябва да предоставите оригиналното решение на ТЕЛК.

# 132
  • София
  • Мнения: 8 940
Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2010-01-25 20:21:16 вашето запитване:
Цитат
Здравейте!Детето ми има ТЕЛК 70% поради сърдечна операция.В социалните ми казаха,че се води в групата от 71%-100%.В този случай може ли да ползваме този критерий при кандидатстване?Или да заявим СОП?Но не съм сигурна,че имаме нужда от СОП все пак.
Към кого да се обърна за този критерий СК 8.(благодаря предварително!
Цитат
Моля, обърнете се към дирекция "Образование" на Столична община, за да разгледат случая Ви.



Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg

 Thinking сега и там ли да ходя? ooooh! Просто исках да знам ползвам ли прословутите 3т. за ТЕЛК
Aми СОП означава спец. образователни потребности. Твоето дете няма такива, по-скоро за теб си важат 3-те точки за ТЕЛК. Но се обади за всеки случай да питаш в Общината. Peace

# 133
  • София
  • Мнения: 6 011
Деси, пиши едно ЛС на Ели/Хриса, вероятно няма да ти откаже информация как да постъпиш.
Иначе самият СК8 според мен важи за близък на детето, не за самото дете: СК8. Деца, на които поне един член на семейството е с трайно намалена работоспособност 71 % до 100 % - 3 т.
Така че Индп. Гаджет вероятно е права и случай като вашия - самото дете да е с ТЕЛК, да се разглежда в Работната група, а не да кандидаства по каналния ред, знам ли и аз.

# 134
  • София
  • Мнения: 17 592
При мен въпреки различията в точките няма проблем.Ако искам примерно 4-та да отиде на мястото на 2-ра си действам със стрелката нагоре.Ако са много кандидатурите си ги запишете в реда в който ги искате на лист и действайте. Peace


Не е проблем ако се опитваш на 4 - 6 места... но е СЕРИОЗЕН проблем, ако са 60 - 80.

Нали класиранията в крайна сметка стават по точки. След третото желание точките в общият случаи са 5. А в колко градини приемат с 5 точки? Така че едва ли ще се случи да те приемат на две или три места с 5 точки, та да има значение подредбата. Пък и кандидатстването в повече от 10 градини за мен лично си е безмислено упражнение. А за споменатите от теб цифри направо глупост.


1. Има - уви - и градини, които приемат с по 5 точки... и в повечето случаи човек не би отишъл там.
2. Не е точно глупост... а отчаяние. И проста сметка, че ако се наложи да се дадат, примерно, 150- 200 лв. за транспорт до неудобна градина, пътувайки по час сутрин и вечер, това, заедно с 60те лв, такса, са значително по- малко пари от таксите в ЧДЗ.
Така че... въпрос на нужда е също.
3. за теб може да е безсмислено, но някой може да живее в Люлин, или Младост, където градините са над 10 само в района, да живее през няколко района... не е никак мило да раздаваш така квалификации, без да си запозната не само с отделните ситуации на всеки потребител.   Naughty

Не искам да съм мила с някой, защото твърдо смятам, че изборът на толкова градини не е нормален. И имам приятелки, които пострадаха заради такива хора, които присъстват във всички възможни градини. Смятам, че е нормално да напишеш само градини, които наистина смяташ да ползваш, ако те приемат. Твоят прием в Бухово е пример за това, колко безмислено е да кандидатстваш навсякъде за спорта.


Не виждам по какъв начин би могъл да пострада някой от присъствието на друг на опашката.
Има хора, които биха приели за... как беше? ненормално приемането на всекидневните 2кратни 40 минутни разходки до далечна ДГ, или 15 минутни разходки с кола до още по- далечна такава, когато има няколко на 1 - 3 минути. Е, да, но има и такива, които биха били щастливи да пътуват и по 1/2, и по 1 час на отиване допълнително - само и само да не се принуждават да дават цялата си заплата за бавачка или ЧДЗ.
Това, че ти можеш да си позволиш да си претенциозна не означава, че всички, които са в по- сериозна безизходица, са ненормални. Само по- отчаяни. Радвай се, че не си стигнала до там.
Впрочем, аз имах известно намерение да запиша Давид в Бухово... и ако някоя от колите ни харчеше по- малко щях да го направя.

ПП
Пише се безСмислено - т.е. няма смисъл, не няма мисъл.
"Безмислено" е много характерен софийски говор... но от това не става по- правилен.

Общи условия

Активация на акаунт