СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 51 831
  • 1 433
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 187
При мен въпреки различията в точките няма проблем.Ако искам примерно 4-та да отиде на мястото на 2-ра си действам със стрелката нагоре.Ако са много кандидатурите си ги запишете в реда в който ги искате на лист и действайте. Peace


Не е проблем ако се опитваш на 4 - 6 места... но е СЕРИОЗЕН проблем, ако са 60 - 80.

Нали класиранията в крайна сметка стават по точки. След третото желание точките в общият случаи са 5. А в колко градини приемат с 5 точки? Така че едва ли ще се случи да те приемат на две или три места с 5 точки, та да има значение подредбата. Пък и кандидатстването в повече от 10 градини за мен лично си е безмислено упражнение. А за споменатите от теб цифри направо глупост.

 Анна точно и аз това исках да напиша,ама ме изпревари! Grinning

# 91
  • Мнения: 86
Здравейте, мами,
Моля Ви за малко помощ, че не всеки път успявам да прочета всички постове.
Детето ми е родено март 2009г., направихме й профил, а днес добавих и двете градини, където кандидатстваме. Питането ми е кога ми дава допълнителните 0,3 точки, които сме събрали от това че работим, че живеем на територията на градината и че  единият работи на територия на градината? И кога дава точката, че другото дете е на градина в едната ни градина, която сме избрали като първо желание? Дава ни 8 точки за 1-ва градина и 7-за втора.
Благодаря Ви предварително.
Успех на всички чакащи! Hug

# 92
  • София
  • Мнения: 8 947
Здравейте, мами,
Моля Ви за малко помощ, че не всеки път успявам да прочета всички постове.
Детето ми е родено март 2009г., направихме й профил, а днес добавих и двете градини, където кандидатстваме. Питането ми е кога ми дава допълнителните 0,3 точки, които сме събрали от това че работим, че живеем на територията на градината и че  единият работи на територия на градината? И кога дава точката, че другото дете е на градина в едната ни градина, която сме избрали като първо желание? Дава ни 8 точки за 1-ва градина и 7-за втора.
Благодаря Ви предварително.
Успех на всички чакащи! Hug
Когато започне официалното кандидатстване.

# 93
  • Мнения: 86
Благодаря, Анна.   bouquet

# 94
  • Мнения: 4 393
Здравейте, мами,
Моля Ви за малко помощ, че не всеки път успявам да прочета всички постове.
Детето ми е родено март 2009г., направихме й профил, а днес добавих и двете градини, където кандидатстваме. Питането ми е кога ми дава допълнителните 0,3 точки, които сме събрали от това че работим, че живеем на територията на градината и че  единият работи на територия на градината? И кога дава точката, че другото дете е на градина в едната ни градина, която сме избрали като първо желание? Дава ни 8 точки за 1-ва градина и 7-за втора.
Благодаря Ви предварително.
Успех на всички чакащи! Hug


Виж дали допълнителните критерии, на които отговаряте, са приети от тези детски градини, в които кандидатствате. Ако не са, няма как да получиш тези 0,3 т.

# 95
  • Мнения: 246
Здравейте, мами,
Моля Ви за малко помощ, че не всеки път успявам да прочета всички постове.
Детето ми е родено март 2009г., направихме й профил, а днес добавих и двете градини, където кандидатстваме. Питането ми е кога ми дава допълнителните 0,3 точки, които сме събрали от това че работим, че живеем на територията на градината и че  единият работи на територия на градината?

При мен допълнителните точки ги дава автоматично, ако са в критериите за съответната градина (за някои трябва да се посочи ръчно в списъка с точките)

# 96
  • София
  • Мнения: 211
Отговориха ми: Всяка добавена кандидатура се добавя най-отгоре в списъка с кандидатури.  Но не е така!!!!!!!!!!!!!!!! При мен също всяка има собствен живот - веднъж отпред, веднъж отзад, няма никаква логика - от 1 ч го проверявам.... В тази връзка и съветите от мамата, дето пишеше да ги почнем от най-малко желаните не е добър, тъй като пак ми се разбъркват не всяка нова отива нагоре.... ех, такава тъпня не бях очаквала, думи нямам!!!
няма да пиша места в които и да ни приемат, няма да я запиша, но в квартала ми са достаааа, както и в квартала на моята и на мъж ми месторабота!

# 97
  • Банкя
  • Мнения: 823
Здравейте, мами,
Моля Ви за малко помощ, че не всеки път успявам да прочета всички постове.
Детето ми е родено март 2009г., направихме й профил, а днес добавих и двете градини, където кандидатстваме. Питането ми е кога ми дава допълнителните 0,3 точки, които сме събрали от това че работим, че живеем на територията на градината и че  единият работи на територия на градината? И кога дава точката, че другото дете е на градина в едната ни градина, която сме избрали като първо желание? Дава ни 8 точки за 1-ва градина и 7-за втора.
Благодаря Ви предварително.
Успех на всички чакащи! Hug
Тези точки ти ги дава, само ако съответната градина е приела тези допълнителни критерии. Щом в момента не са начислени, значи в тези градини, тези критерии ги няма и няма да ти се появят. (Единствено ако ДГ реши да си промени критериите, но не е ясно, дали изобщо ще има промени от година на година.) Peace

# 98
  • София
  • Мнения: 211
Аз не разбрах - с това предварително кандидатстване съм си добавила желаните градини и ...си чакам, или за в бъдеще трябва някаква нова регистрация или актуализация?
и аз искам да разбера, защото ако после пак ще си ги редя, сега няма никакъв смисъл да си губя времето....

# 99
  • София
  • Мнения: 211
Аз не разбрах - с това предварително кандидатстване съм си добавила желаните градини и ...си чакам, или за в бъдеще трябва някаква нова регистрация или актуализация?
И аз това се чудя, дали се запазват предварителните кандидатури и детето автоматично се записва при стартиране на официалното кандидатстване.
и аз се чудя!

# 100
  • Мнения: 4 393
Аз не разбрах - с това предварително кандидатстване съм си добавила желаните градини и ...си чакам, или за в бъдеще трябва някаква нова регистрация или актуализация?
и аз искам да разбера, защото ако после пак ще си ги редя, сега няма никакъв смисъл да си губя времето....


Изчакай да обявят свободните места по градини, за да ги наредиш после веднъж и това е...сега няма смисъл, може да се окаже, че в най-желаната от теб градина, обявят нулев прием за набор 2009, изчакай.

# 101
  • София
  • Мнения: 8 947
А допълнителните критерии дали ще се запазят същите?

# 102
  • София
  • Мнения: 2 437
Не знам защо имам чуството, че тази работна среща е само за пред хората и всичко е решено и обсъдено предварително.
Ужасно ме е яд, че така и не можах да отида на поне една. Като се сетя и ми се обръща корема.

# 103
  • София
  • Мнения: 211
А - не - не може така!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Известен ми е фактът, че мога да размествам кандидатурите със стрелките, но от правилникът разбирам, че "Добавени кандидатури винаги се подреждат най-отдолу в списъка.". А, моите не се подреждат там. Защо е така? Проблемът в софтуера ли е или някъде аз бъркам? Как е при вас? Ако кандидатствам в 10 ОДЗта лесно ще пренареждам със стрелките, но ако искам да кандидатствам в 50 или повече ОДЗ-та, вече става абсурд, защото всяко ново, което добавя ми го слага, където си поиска и аз трябва часове наред да преподреждам.... става огромна играчка така.....
След третото желание няма никакво значение как са подредени кандидатурите, важното е да си следиш първите три да са наред. Peace


Не, това не е точно така.
Ако по някакви причини детето бъде прието по това далечно желание, всички кандидатури след него - независимо дали са били по- желани - отпадат.
В тази връзка, добре е и "долните" да бъдат подредени - за всеки случай...

Благодаря ти - това отговори на въпроса ми!

# 104
  • София
  • Мнения: 17 597
При мен въпреки различията в точките няма проблем.Ако искам примерно 4-та да отиде на мястото на 2-ра си действам със стрелката нагоре.Ако са много кандидатурите си ги запишете в реда в който ги искате на лист и действайте. Peace


Не е проблем ако се опитваш на 4 - 6 места... но е СЕРИОЗЕН проблем, ако са 60 - 80.

Нали класиранията в крайна сметка стават по точки. След третото желание точките в общият случаи са 5. А в колко градини приемат с 5 точки? Така че едва ли ще се случи да те приемат на две или три места с 5 точки, та да има значение подредбата. Пък и кандидатстването в повече от 10 градини за мен лично си е безмислено упражнение. А за споменатите от теб цифри направо глупост.


1. Има - уви - и градини, които приемат с по 5 точки... и в повечето случаи човек не би отишъл там.
2. Не е точно глупост... а отчаяние. И проста сметка, че ако се наложи да се дадат, примерно, 150- 200 лв. за транспорт до неудобна градина, пътувайки по час сутрин и вечер, това, заедно с 60те лв, такса, са значително по- малко пари от таксите в ЧДЗ.
Така че... въпрос на нужда е също.
3. за теб може да е безсмислено, но някой може да живее в Люлин, или Младост, където градините са над 10 само в района, да живее през няколко района... не е никак мило да раздаваш така квалификации, без да си запозната не само с отделните ситуации на всеки потребител.   Naughty

Общи условия

Активация на акаунт