Диета "Южен бряг"

  • 39 277
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 601
Това, което прави диетата South Beach различна, е, че тя не обещава светкавично отслабване с цената на мъчителен глад, а ви предлага нов начин на хранене, който разчита на точните пропорции на мазнини и въглехидрати. Този нов начин на хранене ви позволява да ядете нормално, изключвайки единствено лошите мазнини и въглехидрати. Така ще станете по-здрави и ще се радвате на загубата на от 4 до 7 излишни килограма само през първите две седмици. Повечето хора вече са уморени от изпробването на нови и нови диети и причината е една - те просто не действат!

Диетата е създадена от д-р Артур Агатстоун, известен американски кардиолог, за да подобри сърдечно-съдовата система на неговите пациенти. След като диетата става известна в Маями, д-р Агатстоун издава книгата The South Beach Diet, която става бестселър в цяла Америка и превръща диетата в абсолютен хит.

Диетата е лесна за спазване в реалния живот. Състои се от три фази, като първите две са за определен период от време, а третата е за цял живот. Не е нужно да броите калории, нито да мерите порциите си. На практика ядете нормално по три пъти на ден, плюс две закуски между основните хапвания. А най-хубавото от всичко е, че виждате резултата почти веднага.

Фаза 1
"Две седмици въздържание"

Първата фаза на диетата South Beach продължава две седмици. През това време можете да ядете - пилешко и телешко месо, пуешко, риба и ракообразни, повечето зеленчуци, яйца, сирене, ядки и градински салати с олио за заливка. Задължително е да разпределите храната си на три основни хранения и две закуски - между закуската и обяда и следобедна - между обяда и вечерята. Задължително е да пиете вода, разбира се, плюс кафе или чай, ако желаете.

Не трябва да ядете - никакъв хляб, ориз, картофи, макарони и спагети, нито сухари. Никакви плодове. И преди да се паникьосате, не забравяйте, че ще върнете в менюто си част от тези храни само след две седмици. Но за първата фаза те са абсолютно забранени. Както и всякакви сладкиши, кексове, сладки, сладолед или въобще каквато и да е захар. Никакъв алкохол. През втората фаза ще можете свободно да пиете вино, тъй като от него има много ползи.

Разрешени храни през Фаза 1
(можете да избирате от тези храни с посочените ограничения)

Протеини (белтъци)
(телешко, сирене обезмаслено или нискомаслено, яйца, агнешко без мазнините)

Месни храни (на основата на соя)
(бекон - максимум 2 парченца на ден, пилешки наденички, кебапчета - 2-3 на ден, наденички или салам - един на ден, фъстъчено масло - можете да избирате между него и ядките)
Свинско месо (без мазнините)
Домашни птици (без кожата и крилцата)
Риба (всички видове ракообразни и немазна риба)

Зеленчуци можете да използвате пресни, замразени или от консерва, но само ако са без добавена захар - артишок, аспержи, фасул, броколи, зеле, целина, краставици, патладжани, марули (всички видове), домати, гъби, лук (половин глава на ден), чушки, репички, ряпа, спанак, бамя

Мазнини в ограничени количества
Слънчогледово олио (препоръчва се за всекидневна употреба), царевично олио, соево олио
Шафран
Ядки - ограничавайте до един път дневно, за препоръчване е да са сухи и изпечени (бадеми - 15 бр., кашу - 15 бр., орехи - 15 бр., фъстъци - 20 бр., ако са от малките, шам-фастък - 30 бр., фъстъчено масло - 2 лъжички)
Други мазнини - авокадо - 1/3 от плода, маргарин, майонеза -обикновена или нискомаслена, маслини

Всякакви подправки и бульони

Захари максимум 75 калории дневно подсладител, шоколадова или какаова пудра - без захар, желатин - без захар, дъвки без захар

Млечни продукти нискомаслени млека или соево мляко, нискомаслени плодови млека


Забранени храни
Мазни меса, кожата от птиците
Мазните сирена например “Бри”
Зеленчуци (цвекло, картофи, царевица, моркови)
Плодове - всички видове
Всички храни с нишесте и скорбяла - хляб, ориз, спагети и макарони, сухари)
Млечните храни с високо маслено съдържание
Всички видове сосове и заливки


Фаза 2
"Връщане на въглехидратите"

През втората фаза настъпват още по-големи промени в тялото ви. Въпреки че вие не можете да го видите, вече започвате да променяте вътрешната химия на тялото си. През тези първи две седмици сте изменили начина, по който тялото ви реагира на храните, които ви карат да напълнявате. Защото отслабването не се получава тогава, когато се опитвате да ядете по малко от всичко, а тогава, когато ядете по-малко от онези храни, които задържат в тялото ви излишни мазнини. В резултат на тези промени вие ще продължите да сваляте килограми дори след края на този 14-дневен период.

Какво можете да ядете - можете да започнете да връщате част от забранените през първата фаза храни. Ако например обичате хляб, върнете го. Ако ви липсват макароните - върнете и тях. Или ориза, или пък картофите. Със сигурност трябва да върнете плодовете. Шоколад? Ако така ще се почувствате по-добре, защо не.

Трябва да изберете едно нещо и да си разрешавате само него, но не и всички забранени храни наведнъж. Така ще се научите да им се наслаждавате по малко по-различен начин.
Втората фаза продължава докато не постигнете желаните си килограми. Колко дълго ще е това е строго индивидуално и зависи единствено от това колко излишни килограма имате. Очаква се да сваляте приблизително между 0.5 и 1 кг на седмица.

Разрешени храни през Фаза 2
(Храни, които можете да върнете в менюто)

Плодове - ябълки, кайсии, праскови, киви, манго, грозде, грейпфрут, портокали, ягоди, круши, сливи, череши
Нишестени храни (консумирайте умерено)
пуканки, кафяв ориз, пълнозърнест хляб, зелен грах, макарони и спагети - пшенични
Червено вино
Шоколад - черен или с подсладител

Храни, които трябва да избягвате
Хляб, бял ориз, корн флейкс, бисквити и кексове
Зеленчуци (моркови, картофи, царевица)
Плодове (банани, пъпеш, ананас)
Мед, сладолед, сладка и конфитюри


Фаза 3
"До края на живота"

Последната фаза трае до края на живота ви и когато стигнете до този момент, ще видите, че планът е по-скоро начин за здравословен живот отколкото диета.

Последни промени, след като достигнете желаното си тегло и разберете как тялото ви реагира на различните храни, ще откриете третата промяна. Вие вече сте променили химията на вашето тяло, а в дългосрочен план сте подобрили сърдечно-съдовата си система.




Хайде момичета има ли желаещи?
Вчера я започнах.
Ще се радвам ако имам и компания  Hug

# 1
  • Мнения: 5
Innocent добро утро и от мен и аз се присъединявам към теб ако ще и двечките да сме !Но ми остава още  една седмица  да ми дойде и каквото и да правя резултатите ще  бъдат мъчителни най  добре след  цикъла ми освен да започна  пък каквото ще да става.Аз толкова не съм да смъквам на седмица по 1 гк както другите и по сле йо -йо при мен искам мазнините да се топяттова е най важно,защото при ония диети мускула ти отлабва и си мислим за  седзмица 1 кг оха добре е! Не е  !Мускула слабее за сметка на мазнините.Снощи получих  Метро и са пуснали ел.везна за измерване  нателесни мазнини струва 35.99 как я искам ама в момента сме на дохода на моя а пък ми предстои  да замина в Англия на бригада и трябва да ги оправя тия кг.Мисля от понеделник да започна,защото съм канена на помен в събота .И  така ще си пишем  ще искам мнение до понеделник ще се настройваме и по вече  воля! Абе един вид ще се настройвам!

# 2
  • Мнения: 601
Добре настройвай се до понеделник  Laughing Аз от своя страна ще дамо отчет за изминалата седмица. Днес за обяд ще ям салата а за вечеря пъстърва на фурна и салата пак.

# 3
  • Мнения: X
хммм ...  newsm78

4е това си е 4ист Аткинс
разлика с него няма особена

успех ви желая

# 4
  • Мнения: 601
Не съм съгласна с теб. Прочети и двете диети и открйй разликите  Simple Smile. Тук мазнините са ограничени, а зеленчуците позволени. При Аткинс се приема повече протеини и мазнини. А във втората фаза са позволени и плодове по-малко което при Аткинс е забранено. И още много други разлики.
 И аз ти желая успех с твоята диета  Peace

# 5
  • Мнения: 5
Този фасул не мога да разбера боб или зелен боб.Зеления боб го  включват в диетите слушала съм Марта Вачкова  с една  се разправяха за него ,че е много полезен,аз го обожавам но естествен но в умерени количества.За това се чудя ,а имам приготвен в буркани  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 601
Мииии, зелен боб го разбирам, другия е много въглехидратен и не се препоръчва при диетите.

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 13:51 от ЗлаВещица

# 7
  • Мнения: 5
Innocent как си ?Какво ти е днес менюто има ли напредък?Е то за 2 дни не знам но да се чувстваш по добре!Резултатите ще дойдат рано или късно!Който се старае постига нещо!

# 8
  • Мнения: 50
Хайде и аз съм с вас!Преди години я правих и за 1 месец свалих 10кг.Сега нещо волята ми куца , но от утре ще се опитам да започна и аз.Знам , че действа просто ми трябва малко стимул , а той зависи само от мен.
Нека си даваме взаимно кураж! newsm10

# 9
  • Мнения: 601
Добре дошла.  Hug
Много си отслабнала за 1 месец . Хайде пак с нас.
През този месец само на първата фаза ли беше? Или премина и на втората. Аз си спомням, че я гледах за пръв път в предаването на Гала преди години. И тя каза че за 20 дни е свалила 5 кг. Което за един слаб човек си е много добър резултат. Ще се радвам да отслабна по 3-4 кг на месец. Това са мен ще е супер резултат. имам още към 12 кг. за сваляне. Първите 10 свалих с точковата диета. Малко нагоре малко надолу и така имам твърди -10. Но ми се иска поне още 12 да отслабна за да стана 60-58 кг. Толкова колкото бях когато забременях  Flutter

# 10
  • Мнения: 5
Казвайте какво ядете и да си направим  менюта.Например от твоето от другата която каже  рецепта и така да бъдем в крак!Ох бях на погребение и сега съм само на едно кафе сутринта с подладител 2 ч.л овесени трици със 3 с.л извара и сега на обяд едно пилешко  кебапче,защото умрях от глад и не съм пила вода ,което е много лошо за вечеря не знам казвайте ще ви следя,че съм много разстроена! До довечера милички !

# 11
  • Мнения: 601
Пенева хубавото е че всичко можеш да ядеш от позволените храни.За вечеря на зелева салата и кюфрета печени на фурна . Каймата ми стана много рядка и сложих дна супена лъжица овесени трици. Нали нямат много въглехидрати. Утре мисля да направя посно зеле с домати и отгоре го ръся с малко извара та да стане по- блажно Laughing и да ми държи сито  Joy

# 12
  • Мнения: 97
Момичета, доста ме заинтригува тази диета Simple Smile
Като начало бих искала да попитам - овесените трици разрешени ли са? Аз лично мисля, че не би трябвало да бъдат разрешени, но виждам че и двете ги ползвате... newsm78  На мен това ми е дежурната закуска сутрин - обезмаслено мляко с овесени трици. Всъщност споделете какво закусвате вие, т.к. нямам идея през тази първа фаза какво може да се яде за закуска ooooh!

# 13
  • Мнения: 5
С две ч.л овесеви трици или ядки те са много полезни.Аз докато бях на Дюкян ги препоръчваха и от там свикнах.А какво ще кажете за това ленено семе или масло което го пият ?В него съдържало омега 3.Някъде го четох из нета.Аз уж от понеделник ще  започна тая диета от сега гледам ,че постепенно преминавам към нея.Довечера ще си направим с моя мъж гювече в микровълновата като слагам печени чушки от буркан малко сръбска наденица,сирене и яйце.Но!!!Сиренето ми обезмасленото свърши и ще сложа обикновенно изкиснато.Аз живея в по малък град в Североизточна Б-я и по някога в градчето ни няма.А вчера си правих за  обяд зелен боб от консерва поръсен с извара малко зехтин и малко чесън и в микровълновата за малко и става чудо!Моя го хареса много за мезе за ракийката!

# 14
  • Мнения: 601
vessit Да ти кажа не е много препоръчително за първата фаза. Ако можеш се въздържай от тях през първите 2 седмици. След това пише че може да се приемат кафяв ориз. Предполагам че за овесените трици също, но в умерени количества.
Дне малко згафих с тях, но не е болка за умиране. Готвих супа топчета и остана малко кайма, чукнах едно яйце и като стана едно рядко такова. Не може нито да го събереш с шепите нито да го опечеш. Затова реших да сложа 1.с.л. овесени трици, иначе трябваше да хвърля каймата и да няма какво да вечерям  Laughing
Peneva 11 съгласна съм с теб за ползата от овесенита трици, но трябва да се въздържаме от тях 2 седмици. Както писах по-горе. Иначе след 2 семици ще можем да закусваме с тях и да си позволяваме и плодове. Обожавам да закусвам с ябълки, който скоро не съм си позволявала заради точковата диета. Харесва ми тази диета защото е някак си полезна за организма. Какво по-хубаво от това на закуска да изядеш 1 ябълка, на обяд- една голяма салата с нещо към нея. И за вечеря пак да изядеш салата с нещо.
Точковата е супер, но ми писна да ям крамвирши, меса и др. вместо да си набавя необходимите витамини и минерали със плодовете и зеленчуците. Вече четвърти ден съм на тази диета и се чувствам супер. Жизнена и бодра.

# 15
  • Мнения: 97
Така и не споделихте какво закусвате Sad Ясно е, че и плодове не може.
ОК, явно ви преча на диетата. Желая ви много минуси и успехи Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 774
Здравейте момичета, спазвах тази диета преди известно време и бях много доволна. Отслабва се сравнително бавно, но затова пък трайно. Аз свалих 8кг. за около три месеца, но после ги задържах цяла година. Също така свикваш да се храниш по този начин и общо взето е лесно. После дойдоха едни коледни празници и развалих режима, като така и не можах да го почна отначало. Категорично не съм съгласна, че е Аткинс - пазила съм и тази диета. Тук има много повече разнообразие и не се лишаваш от основни и важни хранителни продукти като при Аткинс. Може да я пробвам пак като родя, живот и здраве. Успех момичета!

# 17
  • Мнения: 75
Това е моята диета! Преди 2 години за 9 дни бях свалила 5 кг. Бях страшно доволна, обаче пък провалих всичко на едно гости като ядох сушени плодове. Иначе с нея се отслабва доста бързо и е лесна диетата според мен, тъй като се ядат млечни продукти (аз без сирене не мога). С вас съм!

# 18
  • Мнения: 601
vessit Е как ще ни пречиш на диетата. Ти пък....... Rolling Eyes Намери си друга закуска да закусваш. Сварено яйце + зеленчук например. Това ще е за 2 седмици само. Ако пък искаш си яж овесените трици с кисело мляко. Твоя работа. Никой не може да ти определя с какво да закусваш, само ти. Така че, ако искаш да я спазваш винаги се добре дошла в темата. Hug Явно не си достатъчно мотивирана. Успех
bibi76 Леко раждане   bouquet Сега не мисли за диети ами си хапвай на воля.  Wink
Roscoe Дибре дошла. Hug Отбора ни става все по-голям. Много добър резултат. Виждам, че живееш в Щатите. Там диетата е много поулярна, нали? Ако имаш повече информация дай насам. Рецепти и др. Но не ми пускай линкове на англ. , че уж съм го учила, но не ми е силната страна  Simple Smile
Мъжо ми каза снощи че съм отслабнала, но не смея да се претегля. Като направя 2 седмици ще дам резултат. Peace
Чао момичета.
Хубав ден  bouquet

# 19
  • Мнения: 75
Да, тук диетата е много популярна. Дори имам и книгата с примерни менута за първите 2 фази, с рецепти. Като ми остане малко време ще преведа някои неща. Обаче ако спазваш всички рецепти точно, доста солено излиза цялата диета. От днес вече започвам диетата. Успех на всички момичета!   bouquet

# 20
  • Мнения: 601
Имах си аз да не го обърнат на бизнес  американците, както е при Дюкан.  Laughing
Защо излизат скъпо? Заради съставките в храните ли?
Ще си готвим по български  Laughing
Да те питам свинското не е позволени нали, дори и да чисто не мазно месо?

# 21
  • Мнения: 5
Браво ето ,че се събираме!Съгласна съм за овесените трици за първите две седмици!Аз ще закуся с два белтъка  като омлет и малко доматен сок!Innocent радвам,че се чувстваш по -добре и че мъжо те е забелязал чак аз се радвам,че имаш напредък.аз ще започна от понеделник ,защото във  форума отначало писах защо и така не искам да ви бъркам с менюта!Давайте рецепти и  да си съставяме менюта!На точковата не харесвам това,че наистина само меса не може ,а няма така зеленчуци това е лошото.В организма трябва да има и малко въглехидрати както във втората  фаза при нас.Познавам моя позната ,която е на точкова диета от толкова време е станала една жълта ,бледа ,изпита ама тя нищо не употребява от рода на ориз ,картофи ,пълнозърнест хляб,казва ,че ги  употребявала но не вярвам!Стяга ме!В у мерени количества де!Хайде пишете,че от понеделника съм на  диетата!

# 22
  • Мнения: 0
Ето това е едно момиче , трансформирало се със Саут бийч :

http://www.bodybuilding.com/fun/transf69.htm

# 23
  • Мнения: 601
Доколкото разбрах е отслабнала за 5 месеца. 37 паунда на колко килограма се равняват? А и е тренирала 5 дни в седмицата.

# 24
  • Мнения: 0
Около 20 кг . Simple Smile

# 25
  • Мнения: 75
Здравейте, токущо проверих в книгата за свинското. Пише, че е разрешена само варената шунка и бекона. Тук продават една Honey ham, което ще рече шунка с мед. Тя е по - сладникава, и поради тази причина не е разрешена. Диетата излиза скапа, ако я следваш точно по книгата. Първият път бях решила да я следвам както си е по книгата, и за 10 дни продуктите ми излязоха над 100 долара. И тъй като менютата рядко се повтарят, всичко което оставаше, го изхвърлях. Е, може и да се повтарят менутата, но аз исках да бъде както по книгата. Само дето заменях всякакъв вид месо с риба, тъй като не ям пилешко, телешко и тем подобни меса.
Само да кажа, че в тази диета са разрешени ядките.
Бадеми - 15
Кашу - 15
Фъстъци - 20
Орехи (половинки) - 15
Шам фъстък - 30
Броят им е за ден.
Също така е позволено и фъстъченото масло - 2 чаени лъжички.
И да спомена, че може да се яде примерно 15 бадема на ден, и никакви други ядки за деня. Не да си изядеш 15те бадема и след това да изядеш още 20 фъстъка. И ядките се ядат само, когато чувстваш глад между яденетата.
Днес  ми е първи ден.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 18:24 от Roscoe

# 26
  • Мнения: 601
Мерси много за инфото.   Hug
Значи модга да ям свински пържилки немазни.
Днес съм на 4 пирера печени и малко сирене,  2 кафета а за вечеря направих  манджа прясно зеле с домати. и нещо към тях ще хапна  Wink

# 27
  • Мнения: 75
Днес съм на рибка с доматен сос. По - късно ще хапна и миш маш. Сиренето е пълномаслено, но пък е 3 пъти по - евтино от полуобезмасленото сирене.  Laughing Laughing Laughing

Ето и една рецепта:
Омлет от яйца и гъби
2 яйца, 2 суп. лъжици вода, 3 стръкчета аспержи, 1/4 чаша гъби, 1/4 чаша настъргано полуобезмаслено моцарела сирене (Аз лично го заменям с обикновенно българско сирене).
Сварете аспержите, докато станат хрупкави. Разбъркаите яйцата с водата, докато жълтъците и белтъците се смесят добре. Намазнете съвсем леко тигана, изсипете яйцата. Прибавете аспержите, гъбите и сиренето. Когато е готов омлета , сгънете го на две и го сервирайте веднага.

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 19:58 от Roscoe

# 28
  • Мнения: 5
Искам сега малко да задам няколко въпросчета.Първия етап го разбрах и то много добре.Втория включваш това което ти е липсвало но не всичко напр.искам шоколад то не значи да се тъпча с него,но продължавам така  докато смъкна кг.Значи аз на  третата седмица не мога да отслабна с 10 15 кг това значи ли ,че втората седмица може да изключа шоколада  а да си включа например овес.трици или пък малко картоф.и т.н докато стигна желания ефект .Но 3 етап сега как да го разбирам аз не мога да стоя на кантара  постоянно и да се меря или със сантиметъра например ако съм яла еди какво си съм напълняла с еди колко си.Аз например в къщи картофи и ориз нещо не ги долюбваме както и зрял боб един път в месеца може.От утре ще я започна и така днес ми го разяснете!Roscoe  и Innocent чакам да ми отговорите!Извенете ме предварително! newsm78

# 29
  • Мнения: 601
Да ти кажа и аз не съм много наясно. По добре Roscoe да ни отговори. Тя е чела книгата май.
Решила съм когато достигна 2-ра фаза да си позволявам само плодове, по малко и до обяд. Иначе ще си влача още дълго килограмите от бременноста.

# 30
  • Мнения: 5
Здравейте момичета  Hug Пожелавам много успех на всички тук и задоволителни минуси   bouquet
Разгледах диетата подробно и ми се струва лесна за спазване и изпълнение, тъй като и на работа в офис може лесно да се съчетаят нещата. Скоро мисля да се присъединя към вас Crazy
За сега ще събирам информация.
Успехи

# 31
  • Мнения: 75
Peneva 11, много не мога да схвана какво точно питаш. Първият етап, който е от 2 седмици (по желание може да се направи 3 или 4 седмици, но не повече, изключва всякакви плодове,  тестени изделия... Това е етапа, в които се свалят най - много килограми. След това преминаваш към 2-ри етап, в които вече се включат и определени плодове. Някои плодове е добре да се избягват. В момента съм на работа и книгата не е в мен, но по - късно ще ви напиша точните храни, които са разрешени през 2 етап. Питаш за шоколад. Ядеш само черен шоколад, но само 1-2 парченца. Триците и зърнените храни се включват във 2ри етап, но избягвай тези с мнoгoто добавена захар. Позволени са и тестените изделия, но да са пълнозърнести. Втората фаза се спазва докато достигнеш желаното тегло. Ако нещо прегрешиш и видиш, че качваш килограми, веднага се минава отново към етап 1! В 3 етап на диетата се включват и останалите храни, които са забранени във 2ри етап. Разбира се трябва да са в ограничени количества. По - късно като се прибера вкъщи, отново ще погледна книгата и ще допълвам, ако съм пропуснала нещо.
 Ето тук намерих кой храни са позволени в 1 и 2 етап на диетата. http://www.south-beach-diet-plan.com/phase2.htm Иначе на мен днес ми е 2ри ден. Но не спазвам диетата стриктно. Хапвам си пълномаслено сирене от време на време  Blush


# 32
  • Мнения: 601
Еххх това сиренце и аз не мога без него  Laughing
Някой знае ли колко мазно  е българското? Никъде не намирам данни. Купувам Роса, Елена, Сердика.

# 33
  • Мнения: 75
Скоро бях гледала калориите на сиренето и май 30 гр сирене имаше към 8 гр мазнина. Или нещо такова беше. Ще трябва да проверя и ще докладвам.

# 34
  • Мнения: 5
Благодаря ти Roscoe схванала си какво  искам да питам и те разбрах но на английски нищо не разбирам не съм го учила и това което ми изпрати не мога да го прочета!А що се отнася за сиренето на мен е много  солено и го избягвам ползвам извара но то нашето сирене вярвате ли ,че е истинско аз не!Бъкано е с консерванти и аз вземам Елена в къщи за моя те са по добри!За черния шоколад така е  по 2 парчета аз хляб  не ям тестени изделия почти не .Така ,че няма нищо сложно !Само ни изпрати храните  но на Български ако не те затрудни!От утре съм на линия!Тая  вечер ядох миш маш !До утре милички кокичета  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 531
някой може ли да сподели актуални резултати? аз имам една книжка, която синът ми ми бутна в ръцете предните дни и в нея пише, че за две седмици могат да се свалят 7 кг.

# 36
  • Мнения: 75
Тези дни ще ви напиша какви храни се ядат.  chef
Sunbeam, през май 2007 година, правих диетата за 10 дни и имах свалени 5 кг без да спортувам. Бях 60 кг и станах 55. Много бях доволна, но се издъних след това и сега съм 70 кг!  Close Close Close Нека да не забравяме обаче, че свалянето на килограми зависи и от физическата активност на човек и от метаболизма му.

Последна редакция: сб, 30 яну 2010, 21:05 от Roscoe

# 37
  • Мнения: 5
Недей те  Naughtyтака рязко не е хубаво!С тази диета ,ако мога така да я нарека ний ще започнем да се храним здравословно,защото ще разберем за даден индивид коя храна не  понася и така няма да я ползва или в  умерени количества или в много  малко количество.Аз предпочитам бавно но трайно.При мен преди години се получи с едни чайове и плодове на Л.Ковачева за 14 дни 5- 6 кг и после не двойно ами не знам какво беше и до днес днешен.И с Дюкян беше така но спрях вървежа и съм на полето работя лятото.Бране на малини върви ,че недей да ядеш малини LaughingНо тоя път докато почна работа трябва да се ошлайфам ,защото ще ми тежи,а пък се чувствам по добре.Днес вървях пеша 5 км много добре се чувствах освежена ,бодра!

# 38
  • Мнения: 1 531
лошото е, че съпругът ми има рожден ден в понеделник, но иначе мисля да съм във вашете редици за известно време. моят малък син не може да чете. извади тази книга напосоки от библиотечката ми и ми я подаде и ми каза: "мамо, тази книга е за теб." приех го като знак. бях я забравила тази книжка. има интересни менюта. сега поразрових из чужди сайтове да видя примерни менюта и се оказва, че човек доста богато може да се храни. един испански диетолог препоръчва месото да е 200 г на порция. рибата 200 или 300. салатите му са средно 300 г. мисля, че е супер приемливо, въпреки че аз понякога си изяждам по една огромна салата от 500 г.
омлетите са невероятни - със спанак, с лук, със сиренце или бекон. също така има спанак на пара с настъргано сирене. сигурно е вкусно.

# 39
  • Мнения: 75
Peneva 11, и аз мисля, че ''благодарение'' на плодовете с мед и лимон си върнах килограмите двойно. за 10 дни свалих 5 килограма и после качих 10! Най - добре е бавно, но славно както се казва, обаче аз нямам търпение. Чакенето ме изнервя!  newsm61
Sunbeam, щом имаш рожденник в понеделник, почваш диетата от вторник тогава. А гледам и на лентичката доста килограми си изгубила.  smile3501Следвала ли си някаква диета?

# 40
  • Мнения: 601
Здравейте момичета. Днес не издържах и се претеглих. Почти - 2 кг.  Partyза една седмица даже по-малко.
Аз сега уча са изпит и почти не се движа. Така ще е до четвъртък, няма как. ooooh! Дано да го взема, че ми е последен и се дипломирам. Не е лесно на стари години да учи човек  Laughing. Нарви не ми останаха Close.
Добре дошли на новите. Заформя се добър отбор при нас   bouquet

# 41
  • Мнения: 5
Innocent  браво!Аз съм твърдо от днес в петък ми дойде но преди това така се ограничавах ,но аз се меря със сантиметър има напредък ,защото моя кантар нещо не му вярвам.Стискаме ти палци за изпита ще го вземеш и аз съм на 45 год. и вие сте много по млади от мен така,че ....успехи !Когато човек иска да се чувства добре той го прави и на 70 год.Сутринта закусих със омлет с извара,на обяд миш маш,вечеря нещо с бяло пилешко месо и гъби.Хайде и другите пишете какво закусвате,обядвате и вечеряте.  chef

# 42
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Темата ми е интересна.  Peace Засега обаче само ще следя...

# 43
  • Мнения: 75
Привет на всички,
Innocent, честити минус 2 кг. Продължавай напред и няма начин да не свалиш и останалите!  newsm10
Peneva11, няма значение на колко години е човек за да си поддържа формата. Преди няколко месеца бях на пилатес клас и в класа имаше две 70-80 годишни баби. Въобще не им пукаше и си правиха упражненията колкото могат!
Скоро бяхме обсъждали колко калории е българското сирене. Та 28 гр. сирене има 90 калории и 8 гр мазнини. Мен това не ме притеснява. Ям си от него, нищо че диетата казва да се избягват пълномаслени сирена. Иначе полуобезмасленото сирене има 5 гр мазнини и сега за 3 гp мазнини по - малко не ми се плаща тройна цена. smile3502 Това да му е прегрешението на човек.... Снощи бях на рожден ден и да си призная без бой, че изядох 1 парче торта и панирани сиренца. smile3506 Дано да не прегрешавам повече....
Иначе днес си хапнах миш маш за обяд  и мисля за вечеря да си направя шопска салата.   newsm08

Innocent е дала много подробно храните, които са позволени и забранени през Етап 1.
Ето какви храни можете да добавите към менюто си в Етап 2:
-Ябълки, кайсии (сушени и пресни), банани (средно големи), боровинки, пъпеши, череши, грейпфрут, грозде, киви, манго, портокали, праскови, круши, сливи, ягоди.     

-Обезмаслено кисело мляко (може и да е подсладено с изкуствени подсладители.
-Xляб - многозърнест, ръжен, овесен и от трици.
- Tрици
- Cпагети и макарони - пълнозърнести
- Пуканки
- Oриз - див, кафяв
- Eчемик
- Зеленчуци - грах, боб, моркови
- Шоколади - черен, полуподсладен
- Bино - бяло или червено

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ: Бял хляб, бисквити, спагети от бяло брашно, картофи, бял ориз, цвекло, царевица, компоти, на които им е добавена захар, плодови сокови, ананас, стафиди, диня. мед, сладолед, сладко.

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 04:59 от Roscoe

# 44
  • Мнения: 601
Добро утро момичета Hug засега съм на кафе с мляко. И сядам да се боря със закона по ДДС Close. Не съм решила какво ще закусвам. Може да е малко кисело мляко. За обяг ше си направя салата зеле и малко сирене ще хапна. За вечеря незнам. нещо мр хвана нервата и не ми се яде нищо.
Когато мина към втора фаза ще си направя любомата ми спаначена супа със кафяв ориз обаче. Трябва да видя как се готвеше той, май се накисваше преди да се сложи, за да уври по-бързо.
Хубав ден от мен и папкайте режимно.

# 45
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте момичета  Party
Мисля да се присъединя към вашата групичка  Mr. Green Имам едни излишни 10-13 кг който се надявам да махна за 3-4 месеца  Crazy
Тази диетка ми се вижда лесна за приложение в работни условия  Embarassed И ще се пробвам да спазвам режима въпреки че на мен тези неща са ми много трудни  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да се присъединя към вас за да се разделя с 6 килограма, които свалих с Дюкан, но засъжаление си ги върнах. Този режим на хранене е двоста приемлив и не толкова ограничаващ и ме притеснява дали наистина ще има резултат. Не можах да разбера дали през първа фаза е позволено нискомасленото кисело мяко. Благодаря предварително за отговорите.

# 47
  • Мнения: 601
Млякото е позволено и през птрвата и през втората фаза  Peace

# 48
  • Мнения: 1
Благодаря за бързия отговор, аз се порових в интернет и четох, че за първа фаза е добре да се ограничи и млякото, от млечните продукти се позволява само нискомасленото сирене. Вие как мислите, че е по-добре според постигнатите от вас резултати. Вие на какво наблягате повече на местните продукти или на салатките. Извинявам се, че ви  засипвам с въпроси, но искам да събера достатъчно информация за този режим.

# 49
  • Мнения: 3 926
И аз ще се присъединя към групата. Надявам се да махна едни 10 кг. Като около 6 са ми възлови. Мисля, че няма да се придържам стриктно към указанията за нискомаслените продукти. Т.е. немазно месо - ок. Но сиренце и кашкавал също имам намерение да хапвам. НЕ бързам с килограмите Peace

# 50
  • Мнения: 601
Добре дошли на новичките  Hug
td777 аз няаблягам на саладките. Преди това бях на точковата диета е се оядох на месо  Mr. Green . Така че който както иска. Хапвам си и сиренце и кисело мляко по-малко. Забранени са пълномасленните млечни. По време на точковата ядях и майонеза, която сега е забранена, защото е мазна. Или май беше позволена. Прочети хубаво първия пост. Peace
Асенцето Simple Smile хаовай си ги, но по-по малко. Колкото по бавно се смъкват толкова са по-трайни.  Peace
Чао засега.  bouquet

# 51
  • Мнения: 3 926
Асенцето Simple Smile хаовай си ги, но по-по малко. Колкото по бавно се смъкват толкова са по-трайни.  Peace
Чао засега.  bouquet
Точно това имах предвид - за по-бавното смъкване. 4 кг. на месец не е зле (въпреки, че ми се иска повече) Но пък диетата обещава до 7 за две седмици, а ми се струва прекалено бързо това. Затова ще съм си на белтъчини и зеленчуци. Но сиренето... Crazy ще си го хапвам Simple Smile
Аз с Дюкан бях свалила преди три години 8 кг. Върнах си ги преди да забременея с второто, но пък след беременността свалих всичко и малко отгоре. За себе си съм установила, че само мисълта "диета" ме изкарва от равновесие, но пък в същото време искам все пак да имам стимул, като се ограничавам.
Затова този режим ми допада на описание Wink Имам си едно на ум за въвеждането по време на втората фаза. И знам, че ако успея и привикна да вечерям до към 19 часа и то основно салата ще задържа килограмите Peace

# 52
  • Мнения: 75
Майонезата е разрешена само ако е полуобезмаслена. Иначе за по - бързо сваляне на тегло, във всяко ядене трябва да се вклъчват храни богати на белтъци.

# 53
  • Мнения: 3 926
Втори ден, а вече не се чувствам съвсем добре. Пада ми кръвното и ми се спииии..., а ми се намират две деца, не само в подписа Wink
Гони ме яка въглехидратна абстиненция... Лошо!

# 54
  • Мнения: 601
Асенце първите 5 дни е така. После се всиква. Ако не можеш да издържиш хапни си една ябълка, ще ти олекне душко  Laughing

# 55
  • Мнения: 75
Асенце, можеш да хапнеш и парченце черен шоколад.
Вчера започнах диетата отначало, тъй като за 4 дни на режима, 3 дни бяха с прегрешения. А и нов месец, нов късмет. Закуската я пропуснах вчера, тъй като станах в 12 часа на обяд. За обяд хапнах шопска салата и за вечеря бъркани яйца с лук и за десерт парченце черен шоколад. Много ми се ядеше сладичко...

# 56
  • Мнения: 3 926
Ох, олекна ми Hug Хапнах зелена салата с раци и пармезанче, обаче с половин питка арабски хляб - от тънките, при това препечен Wink
Та се надявам да не се брои за огромно прегрешение, защото после два часа борих софийските снегове с количката и малкия Laughing Та дано съм го поизгорила хлебчето... Всъщност то е от онези питки, в които слагат дюнерите среден размер... (лелеее, как се оправдавам) hahaha
Утре съвсем режимна. Първият ден ми е безпроблемен обикновено, но после сдавам багажа. Сега обаче се чувствам добре - сита и спокойна.
Благодаря ви, момичета, за подкрепата Hug

# 57
  • Мнения: 601
Асето със сигурност си ги изгорила, даже и повече. Обаче от утре без прегрешения нали. Wink
Нали е петлюв ден  мъжо купи за вечеря пилешки пържолки и направих и салата от печен пипер с чесън и оцет и малко олио. Та това ми е вечерята. През деня ядох каквото имаше режимно в хладилника. - маллко ситенце, малко краставичка, малко саламче.
Абе момичета как стоят нещата със саламите. Позволявате ли си ги? В точковата дията бяха позволени, но тук незнам.
Роско да се включи с компетентно мнение, моля  Praynig
Приятна вечер от мен   bouquet

# 58
  • Мнения: 3 926
Ами до колкото прочетох май по-мазните салами не са за препоръчване, но аз за обяд ядох зелена, сурова чушка, пълнена със сирене и 5-6 парченца салам "Бургас".
А утре и до края на седмицата - плътно режимна! И на отчет, че друго си е човек да има подкрепа Hug

# 59
  • Мнения: 75
Мазните салами не са позволени. Има едни по - сухи, от тях можете да си хапвате. Но моят съвет е да наблягате повече на шунки.   chef

# 60
  • Мнения: 3 926
Вчера по повод шунките слязох в магазина под нас... купих си риба, миди и забравих да си взема шунка Crazy Загубена глава.
Днес отчет за закуска - две варени яйца, три печени чушки и парче сирене.
Предвиждам по някое време да ям чушка, пълнена със сирене. Приготвила съм си и едно кисело мляко. Довечера сме на гости и съм обяснила какво ям, така че за вечеря... каквото са се погрижили да ям Wink
Успешен ден на всички Hug
Аааа, забравих да добавя - за двата дни -1.300 кг. Доволна съм мноооого Simple Smile

# 61
  • Мнения: 601
Ехооооо има ли някой на " южния бряг"  Grinning
Стискайте палци за изпита утре. Не знам на кой свят се намирам от нерви и притеснение  Close

# 62
  • Мнения: 5
Ще ти стискаме палци и сме сигурни ,че ще го вземеш!Споко само!!!!

# 63
  • Мнения: 75
Успех и от мен на изпита, Innocent. newsm10 newsm10 newsm10
 Днес сутринта сгафих с едни сладки и чипс, но продължавам напред, все едно нищо не е било.

# 64
  • Мнения: 601
Момичета взех гоооооо Party Вече съм завършила семестриално.  Wink Това беше най-гадния изпит през живота ми. Егати цедката, егати изискванията. Ама мина.
Благодаря ви за палците.
Не съм яла нищо днес 2 кафета и 10 цигари. Станах в 5 сутринта. Скоро сметам пак да спирам да пуша, че нещо вече се напуших и ми писна.
Отивам да си взема детето, което съм заточила от 20 дни при баба си. Смятам да се възнаградя с черен шоколад  Embarassed ама си го заслужих  де. Wink
Чао от мен.

# 65
  • Мнения: 5
Innocent браво аз ти казах само спокойствие ти трябва   bouquetбраво  заслужава си черен шоколад аз съм минус 2 кг и по см талия корем също но аз изцяло наблягам на чисти протеини .Бяло пилешко месо ,скумрия на скара ,обезмаслено прясно мляко 0.1% кисело мляко Боженци 2% масленост,защото тука нямам култура не винаги носят в нашия магазин.така е в малките градчета но  пък успявам когато ходя до по големия град си купувам всичко.Днес съм на пилешки кебапчета с малко майонеза размесено със кисело мляко сос от Дюкяновските рецепти.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 061
А, чак сега ви видях. И аз спазвам правилата за хранене по тази диета. Във втора фаза съм. По време на първата свалих 4 кг, които задържам. Имам да свалям още 2.

Харесва ми този начин на хранене, защото е здравословен, отслабващ и не се ограничавам от определен вид храни за дълго време. Страхотна диета.

# 67
  • Мнения: 75
Innocent браво. Гордост си ни ти!  bouquet
Честити минуси на всички, които се похвалиха. Днес съм на една шопска салата за обяд и 1 коричка бял хляб. Бяхме с приятели в един босненски ресторант и много хубав хляб ни сервираха. Слюнчих се половин час над него и най - накрая му изядох коричката. ooooh! За вечеря хапнах риба с варени броколи, кисели люти чушлета и маслинки. Днес си купих и един шоколад, с изкуствен подсладител и от него ще си хапвам. По принцип съм изключително против изкуствените подсладители, но ако не хапна нещо сладичко след вечеря, полудявам.  
Да ви се похваля, че вече мога да си закопчая дънките. Сланинките отстрани и коремът доста  стърчат, но и съм била и по - зле. Само трябва да стоя далеч от солети и чипсове, че те ме докараха до тук... .  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Дона Флорзиня, добре дошла сред нас, но като гледам скоро ще ни напускаш. Laughing Еееее, дали някога и аз ще имам да свалям САМО 2 килограма??? Thinking

# 68
  • Мнения: 601
Не съм добре да ставам толкова рано....... Mr. Green явно от изпита ме държи.
Вчера се претеглих и ооооо изненада отслабнала съм цели 4 кила за 12 дни. Това е супер. Аз май ще продължа 1 месец на първа фаза. Така и така съм почнала още 2 седмици нищо не е.
Пенева по принцип за киселото мляко гледам въглехидратите в Култирата бяха 4 и нагоре , а в Елената бяха 3 и нещо. Обезмаслените млека ги бъкат с нещо за да се сгъстят. Не е голяма разлликата в мазнината според мен. Така че смело си хапвай 2%
Роско щом закопчаваш дънките друго е. Вече имаш стимул. Продължавай все така и скоро и на теб и мен ще останат по 2 кг. Ти колко искаш да станеш?Аз искам 60кг. колкото преди да забременея. Такова парче бях не е истина. Имах си всичко - цица, бедър. А И тренирах тае-бо  и всичко ми беше стегнато.Не харесвам прекалено слабите фигури. Обещала съм на мъжо за лятото като отслабна да си купя рокли, и по точно той да ми купи Laughing
Една съседка ще ми даде упражнения за вкъщи. Пилатес и йога на БГ. Решила съм  да започна да правя и тях всеки ден по колкото мога. Нещо много омекнах навсякъде. Корема е най-зле. Вие как сте с увисването на кожата? Мажете ли нещо? 

# 69
  • Мнения: 75
Innocent, и моят корем е много зле. Колкото и да го гълтам, пак излиза навън. Направо срамота. Но не го мажа с нищо. Имам едни стрии останали като спомен от бременноста ми, но не ми е кой знае какъв проблем това. Twisted Evil Аз искам да стана 50 кг, колкото бях преди 10 години.... Преди да забременея бях 58 и се имах за дебеланка, а сега какво да кажа като съм 67?  ShockedНо няма да се отказвам. Чакам с нетърпение да почна втората фаза, че едва издържам на риба и яйца вече. Sick Sick Sick Sick Яде ми се плодче! Много добре, че си решила да се занимаваш с каланетика. Аз пък се опитвам да ходя пеша доста, но в тази зима не ми се отдава доста често. Ето, тази вечер имах намерение да се прибера пеша след работа, а то има снежна буря... и си хванах рейса.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 70
  • Мнения: 601
Роско ти си мръднала линийката бравос на теб  Wink
Колко си висока. 50 кг ми се струват много малко бе жена. Направо кльощавел  Laughing

# 71
  • Мнения: 5
Защо така бе  Роско се получава при теб !При мен няма  само малко паласки имам отстрани.Всеки има по нещо!не можем изцяло да бъдем перфектни.Те тия по телевизията не ги гледай парите всичко правят и аз да има пари ще си направя липосукция малко ми трябва.Така ,че нека се харесваме такива каквито сме ,така си обичаме тялото и то ще ни се отблагодари .При Дюкян и при мен се получи така това да не е от бързото отслабване?Но после в продължение на  няколко месеца всичко се прибра и сега  съм добре бавно отслабвам без увисвания.Тая сутрин съм на кисело мляко със канела и една капка подсладител оф имам прегрешения хапнах малко халва,но за обяд ще съм в крачка минус 1 кг съм

# 72
  • Мнения: 5
Абе в тоя форум 90 дневна диета вчера се  зачетох бе те много пишат ,а ний къде сме?Пишете бе хора какво става с вас да не сте замръзнали?Я се събудете и на линия !Хайде милички кокичета ,че пролетта идва! Simple Smile

# 73
  • Мнения: 601
Пишат Пенева щот са много  Laughing , а ние сме около 4-5 човека.
Слабеят хората.  Rolling Eyes  Мен ме е страх да  съм на този режим , като се знам как пълнея от въглехидрати мани, мани.
Змес съм на 1 яйце, малко луканка и една краставица 2 кафета. За вечеря ще имаме гости и ще готвя пържолки на скара свински и салати 2 сметам да направя зелена и зелева. И винце ще си позволя червено.

# 74
  • Мнения: 75
Добро утро и от мен, то при вас отдавна е следобед, но тук е 8,50 сутринта и бързам за работа. Висока съм 160 см. Като бях 50 кг се чувствах най - добре. Но тогава и годинките ми бяха малко. Сега точно след месец правя 30. Кога мина това време? Shocked Днес ще хапна риба и зеленчуци. Ползотворен ден на всички и много минуси девойки...

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Здравейте,момичета и от мен!Честито на свалящите килограмчета.Прочетох тази диета и на пръв поглед е точно като за мен.Простете,ако е глупав въпроса ми,но първата фаза не е ли като при Дюкан протеини+зеленчуци.Питам защото досега свалях с Дюкан,но напоследък нещо съм се запънала.Peneva 11,ти си сваляла с Дюкан,защо се отказа.Имам още 10 излишни кг и се чудя как да продължа със свалянето.Споделете опита си с мен,момичета!

# 76
  • Мнения: 5
victoria при мен Дюкян действаше перфектно ,ако кажа колко перфектно няма  да повярвате!Дори ми казаваха на тия години сега съм на 45 че мога да  бъда рекламно лице на  Дюкян.Всичко вървеше както трябва  но!!!Има винаги едно голямо  НО навсякъде в живота.Когато бях към края на  задържането на кг взех ,че спрях цигарите ама от раз и спрях да вървя ,а вървях на ден по 10 км.Работата ми беше на полето бране на малини и др работи и нещо с тия протеинови четвъртъци и тия цигари се обърках много и наддадох.От цялата работа отказах цигарите вече година и 4 месеца но взех да отслабвам.Тая диета всеки се определя на неговата едни на Дюкян други  точкова аз по вече на Дюкян.Започнах с тегло 75 74 а днес клоня към 71 висока съм 1.65 трябва ми много като на дюкян поне 60 да стана.С дюкян достигнах 64 и се чувствах много добре но казаха ,че е много вредна.Чудя се  за тая 90 дневна диета от миналата година и се целя,защото тя отговаря на моя раб.ден и то много.Ако замина на бригада в Англия чакам от Варна да ми се обадят аз съм за февруари но няма за нас подходящи оферти ще е добре да започна тази дори и да не замина моя раб.ден  пролетта е на полето доста ми пасва!За какво учмихме на времето и аз не знам сега да ходя по чужбина и на полето.Няма срамна работа това е което съм разбрала .Живи и здрави да сме!

# 77
  • Мнения: 601
Добро утро момичета. Как сте? Как изкарахте уикенда?
Пенева няма срамна работа да знаеш. Срамно е да работиш за без пари обаче, според мен. Така че щом плащат добре в Англияе по-добре отколкото да работиш тук за без пари.
Днес се претеглих. 2 седмици твърди -4 кг.  Wink
Ще изкарам аз още 2 седмици мисля . Свикнах и искам още да поотслабна преди да включа плодовете.
victoria76970 първата фаза няистина прилича на втората на Дюкан. Разликата е че тук няма протеинови дни, които мен лично не ми понасяха добре.
Роско Hug Аз съм 164 см, смятам ги така -105 стават 59 кг. Повече не искам. На 35г. съм и се страхувам в лицето да не заприличам на шар-пей  Laughing Нали се сешаш, земното претедляне и бръчките  Joy
Хубав ден момичета.  bouquet
 Днес ще готвя на домяшните лозови сърмички посни. Мам само как ги обичаммммм . Може да си позволя само една  Embarassed За мен незнам още какво ще си правя, не ми се е прияло още нищо.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 061
Innocent,не знам дали е добра идея да си удължаваш първата фаза на диетата. Във всички описания на диетата пише, че първата фаза е не повече от 2 седмици. Тук целта е да се активизира метаболизма и за 2 седмици това вече се е случило, независимо от килограмите. След това втората фаза също е доста стриктна и си е диета, така че....Освен това, доколкото съм запозната за 2 седмици организмът се адаптира към начина на хранене и ако се продължи със същия режим, той ще спре да сваля. Във втората фаза свалянето е по-бавно, но затова пък почти сигурно, че няма да се качат кг след това. Е, разбира се ако не се нахвърлим на храната като невиждали. Да цитирам и едно мнение на доц. д-р Байкова, която казва, че режимите трябва да се променят на всеки 2 седмици, за да не се адаптира организма и да продължи да сваля килограми.

Поздрави и лек ден от мен  bouquet

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 15
Innocent, и на мен ми е по-добре да комбинирам протеини със зеленчуци,но се страхувам че нищо няма да сваля.Ще продължа още известно време на Дюкан пък дано тръгна да свалям и последните 10 кг.
Peneva,разбира се че няма срамна работа,важно е как се чувства човек и какво му плащат.Аз също загледах тази 90 дневна диета,но определено не е за мен,защото не мога да спазвам условието:на вечеря половината от обеда.Моето основно ядене е вечер и ще продължа за сега така,пък ще видим дали ще имам успех.Успех и на всички вас!

# 80
  • Мнения: 1
Здравейте, аз също бях на диетата на Дюкан, наистина смъкнах 5/6 кг, но ги качих отново. Висока съм 150 и при мен всеки грам си личи , по-привцип доста отдавна съм все на някакви диети и мисля, че вече организма ми се е прецакал и не мога да смъкна килограми. Основно съм яла плодове, зеленчуци и месо, по-време на дюкан и плодове не съм яла и отвреме на време съм се отпускала със сладко, но то не ми е страст. Вече незнам какво да правя, може ли да ми дадете съвет. Пробвах и тази диета - южен вятър за седмица, но не става.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 061



Южният вятър Joy Joy Joy всъщност е южен бряг - от английски south beach и не се прави една седмица. Естествено, че няма да има ефект като само една седмица си спазвала и то не съвсем режима, а после ...какво? Прочети по-внимателно какви са правилата на този режим и се стягай момиче. Няма такова нещо прецакване на организма, има липса на дисциплина и неспазване...
И ....нали не искаш за една седмица да свалиш 5-6 килограма?! Така няма да отслабнеш трайно. Трябва време и постоянство и ....създаване на навици.

# 82
  • Мнения: 75
Здравейте момичета, От днес вече включвам и плодове. До сега съм свалила 3 кг и не мърдам и грам повече. Close А и много ми липсват плодовете. Peneva11, няма срамна работа. Напълно съм съгласна с Innocent, че е срамно да ти подценяват труда и да не ти плащат достатъчно. Лошото е че сме учили за едно, а накрая сме принудени да работим съвсем друго и то в чужбина. #Cussing out #Cussing out #Cussing out За съжаление така е България. #2gunfire #2gunfire То и аз съм се насочила за Англия, пък да видим какво ще стане. Успешна диетична седмичка на всички!  Hug

# 83
  • Мнения: 601
Дона Флорзиня как ми четеш мислите само. Все едно, че съм го написала аз. Laughing
victoria76970 не съм съгласна с теб, че няма да смъкнеш . Определено ще отслабнеш, но не за 16-20 дни а за 2 месеца например. И основното е, че ще задържиш килограмите си без проблем  Peace Моля кажете ми колко Дюканки са си задържали килограмите? Напоследък все по-често срещам следния пост. " Бях на Дюкан, отслабнах, но си качих всичко свалено" Дисциплина и самоконтрол трябва и време естественно по плавна и продължителна диета. Без стрес за организма. Защото той помни и когато прекалим, си трупа от това което е бил лишаван. Например ето при мен.-прекаля ли със сладкото ето ти на още на другия ден е складирал всичко Mr. Green Не смея и да помисля за 90 дневната, а и много не ми допада вечеря наполовина обяда. Свикнала съм да си хапвам докато ми е сладко  Embarassed.
Роско . И ние с мъжо се бяхме замислили за Холандия, уникална държава според мен, но още стоим тук, и аз не знам защо. Rolling Eyes В такава глупава страна живеем, че не е истина Tired
Днес мисля да съм на зелева салата+ пържени яйца, и печено пиле за вечеря.
чао   bouquet

# 84
  • Мнения: 1
Незнам, кой е казал, че искам да сваля тези 5/6 кг. за една седмица, да не мислите, че не съм наясно с това. Просто е странно да си на режим дори и да  е от една седмица и да няма свалени дори и грамове. Накъде в поста ми пише ли, че искам тези кг да са свалени за една или две седмици, да и по погрешка съм написала южен вятър и голям проблем. Не мисля, че трябва да сте така нападателни и ако продължавате така наистина ще се пише малко в тази тема.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 061
Незнам, кой е казал, че искам да сваля тези 5/6 кг. за една седмица, да не мислите, че не съм наясно с това. Просто е странно да си на режим дори и да  е от една седмица и да няма свалени дори и грамове. Накъде в поста ми пише ли, че искам тези кг да са свалени за една или две седмици, да и по погрешка съм написала южен вятър и голям проблем. Не мисля, че трябва да сте така нападателни и ако продължавате така наистина ще се пише малко в тази тема.

Ех, ех, ех, не с тоя тон, де. Не се сърди!
Никой не е искал да те обиди, а тъкмо напротив. Опитвах се да те стимулирам и да ти обясня, че нещо не е било точно, щом като пък и грам не си свалила за една седмица. Аз досега не съм чула някой да не е свалил от тази диета. Освен това, ако прочетеш книгата или поне по-подробното описание на диетата, там е написано, че стават невидими промени в организма и че целта е да се активизира метаболизма, а това става като първия етап се приложи за две седмици. След това се прилага един здравословен режим на хранене за по-дълго време. Няма начин, ако направиш всичко както трябва да не свалиш, но не бързай с резултатите.

И пак повтарям, не съм искала да те обиждам. А за южния вятър ми беше просто забавно....Ако бях написала всичко, което ми хрумна, сигурно щеше да дойдеш да ме набиеш Mr. GreenШегичка!!!

Хайде, не се сърди! Peace

# 86
  • Мнения: 1
Ако бях написала всичко, което ми хрумна, сигурно щеше да дойдеш да ме набиеш Шегичка!!!
 Е не съм лош човек, но просто си си направила грешни изводи от това, което бях писала. Да наистина спазвам всичко както си е , прочетох достатъчно материал за тази диета южен "вятър" Grinning, но да резултата е нулев и за това исках да кажа, че този режим се доближава до това, което хапвах и преди да го приложа. Даже четох на две места за тази диета, че се изключва киселото мляко през първа фаза, катосе позволява само сирене.
Не се сърдя, просто ми стана гадно, че не бях разбрана.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 061

Ако бях написала всичко, което ми хрумна, сигурно щеше да дойдеш да ме набиеш Шегичка!!!
 Е не съм лош човек, но просто си си направила грешни изводи от това, което бях писала. Да наистина спазвам всичко както си е , прочетох достатъчно материал за тази диета южен "вятър" Grinning, но да резултата е нулев и за това исках да кажа, че този режим се доближава до това, което хапвах и преди да го приложа. Даже четох на две места за тази диета, че се изключва киселото мляко през първа фаза, катосе позволява само сирене.
Не се сърдя, просто ми стана гадно, че не бях разбрана.



Хайде, хайде! Разбрахме се. Съжалявам, ако съм ти прозвучала твърде остро, не съм искала да те обидя Peace
Според мен, ако преди това си правила Дюкан може би организмът ти е свикнал с този начин на хранене и трябва да направиш нещо, за да го "стресираш", т.е. да възприемеш за около 2 седмици друг начин на хранене и след това да видиш какво ще стане. Можеш да го размърдаш, но....трябва воля и усилие. Сега се сещам, че имаше едни двуседмични режими на доц. Байкова, които са на този принцип. Може да ги пробваш тях и след това да опиташ пак южния "вятър" Mr. Green

Поздрави и успех  bouquet

# 88
  • Мнения: 601
Добро утрооо.
Как сте момичета? Не пишете  Confused Спазвате ли диетата.
Аз от вчера включих плодовете. Ще си позволявам по 1 на ден сутрин. Пък да видим дали ще продължа да слабея. Пред МЦ съм и се чувствам много подута. На смея да се кача на кантара .
Как върви при вас слебеете ли?

# 89
  • София
  • Мнения: 2 061
Добро утрооо.
Как сте момичета? Не пишете  Confused Спазвате ли диетата.
Аз от вчера включих плодовете. Ще си позволявам по 1 на ден сутрин. Пък да видим дали ще продължа да слабея. Пред МЦ съм и се чувствам много подута. На смея да се кача на кантара .
Как върви при вас слебеете ли?

И аз съм на същия хал подута преди МЦ, но си задържам килограмите...Добавих и пълнозърнестите продукти тази седмица. Не че ям много ., но гледам да ги включвам вече.

# 90
  • Мнения: 75
И аз включих плодовете. Ще включа и пълнозърнестите храни. Не мърдам и грам. Изглежда, че организмът ми е свикнал на тази диета и не свалям много много. Tired Tired

# 91
  • Мнения: 601
Гледам в магазина има едни крекери, пълнозърнести като бисквитка, правоъгълна. Нещо като сухар, но няма формата на хляб. Има много малко въглехидрати. на еддо парченце 5 гр. Може да си взема от тях, но още удържам фронта. Сутрин закусвам е една ябълка, но не си позволявам по-повече. Ако не сваля нещо до другата седмица ще мина пак на фаза 1-ва.
Роско нали може да се продължи да 1 месец.
Искам да ви питам дали могат дас се чоплят семки  newsm78, ядки са нали? Щото вечер като ми стане гладно си чопля по една шепичка  Embarassed да ми олекне на душичката.
Днес ще готвя за вечеря дробчета пилешки, салата и за семейството ориз със праз за гарнитура.
Хубав ден. И пишете де  Hug

# 92
  • Мнения: 75
Да, Innocent, първата фаза може да е 1 месец (най - много). Но организмът ти като свикне само на протеини и престава да губи тегло. Close Според мен ударната фаза да е 2 седмици и след това да минеш на втора фаза, като плодовете са за закуска. Отслабва се много бавно, но пък след 3-4 месеца ще видите, че ще постигнете добър резултат. Постоянство му е майката! Вече съм включила и плодове и пълнозърнести продукти, но не свалям нищо, но пък се чувствам идеално. Laughing Ще се кача на кантара след 2-3 седмици, та да не се разочаровам....  Praynig

# 93
  • Мнения: 601
Сега си мисля че може и да ги редувам. 2 седмици 1-ва, 2 седмици 2-ра. Така ще е добре. Но първо да изкарам тези 2 във 2-ра фаза.
И аз се чувствам много добре. Едно ми е леко такова  Simple Smile.
Днес сме на РД, но ще си хапна само позволени неща.

# 94
  • Мнения: 1
 Здравейте на всички !
 Започнах тази 90 дневната диета, но мога да кажа, че след месец почти няма резултат/т.е -2кг има няма/......, който след един \"стабилен\" уикенд занулих постигнатия резултат  Cry
Стана ми интересен този режим и като \"бив6а Дюканка 1-та фаза ще я изкарам, но ми е малко X 2-та фаза. Какво, колко и кога вкличвате и изключвате от забранените преди това храни  Confused
четох из нета информация, но си е друго да го черпиш от извора
Uspeh  chef

# 95
  • Мнения: 94
хелоу,мацки! и аз се мятам в отбора на южнячките Wink айде,после ще опъваме стройни снаги на южния плаж,нали  Joy  примерно... от утре я мятам..по принцип хапвам Активия,ама мляко не може в първите седмици,уви.. остава ..закуска ядки и кафе с Coffee Mate (можело) уж..а вие какво ще хапнете в зори ? Rolling Eyes

айди,лека и до  hahaha сабаля

# 96
  • Мнения: 601
Вече има Активия нискомасленна 0.1% така че си купувай от нея, но е само натурална  Peace

# 97
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета! От вчера и аз се пръсъединих към към вашия отбор на южния бряг  Wink Този път се надявам да я изкарам до край, че преди време само около седмица издържаш и после от много гостувания и празнични маси я развалих и тотално зарязох.  И на мен ми е най-трудно да си измислям  закуска, особено ако съм в движение. Вие имате ли си някакви варианти за спясяване от глада, имам предвид за първата фаза? Ако сте навън и нямате възможност да си поръчате някъде салата или друго режимно, а няма как да ръфате по улицата краставици или някакво месо. Мислех да си разнасям морковчета, но те пък не са разрешени  ooooh! Другия вариант да не ям и само на водичка, но след това съм вече много гладна и се ми се ядат толкова много неща и то все от забранените, че рискувам често да нарушам режима.

# 98
  • Мнения: 2
Здравейте, днес попаднах на тази диета и май се замислям дали да не я пробвам, гледам че доста отдавна не е писано във темата, има ли някой който да я е спазвал и да даде някакви отзиви

# 99
  • Мнения: 0
ехооооо, верно че са минали повече от две години, но гледам че сте били сериозни и доста активни. и понеже аз минах първата седмица, но не сэм свалила и  грам, искам да знам вие кога започнахте да топите килца Simple Smile

# 100
  • Мнения: 1
Какво мислите за тази диета, не е много популярна  тук във форума, има ли някои които я е спаЗвал newsm78

# 101
  • Мнения: 437
В тази тема не е писано отдавна, а се чудя дали някой я спазва и има опит с нея, тъй като си купих книгата и смятам да я приложа?  newsm78

# 102
  • Мнения: 5
Здравейте дами!
Гледам,че отдавна никой не е писал в темата, но случайно попаднах на тази диета и от утре мисля да я започна. Имам затруднение с намиране на примерни менюта. Моля споделете опит:)

# 103
  • Мнения: 170
http://www.tialoto.bg/a/29-dieti/2135-taynite-na-dietata-saut-biych/
 Ето примерни идеи за хранения:
Аз я започвам тепърва. Бях я почнала преди години и за един месец свалях около 5 кг. Но за жалост я прекъснах, а не трябваше. Това се превръща в режим за хранене за цял живот и премахва всички вредни навици и премахва желанието за вредни храни.

# 104
  • Мнения: 8
Здравейте от днес започнах този режим но виждам че отдавна никой не е писал има ли желаещи да се подържаме

# 105
  • Мнения: 62
Здравейте! От вчера започнах диетата, има ли някой, който я спазва в момента, да споделяме мнения и рецепти.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Ти какво закусваш по тази диета? Бих могла до Великден да направя първата фаза, ако започна утре.

# 107
  • Мнения: 62
Две варени яйца или омлет, някоерезанче краставица или домат, молко сирене или шунка. Това ми е закуската.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Намерих рецепти на английски. Ето примерни закуски -

Палачинки със сирене Рикота (Фаза 1)

Продукти:     
2 яйца
2 с.л. рикота
1/2 ч.л. ванилия
1/2 ч.л. стевия или друг подсладител (по избор)

Приготвяне:   Разбийте яйцата и добавете другите съставки. Напръскайте с мазнина таган за палачинки /20 см/ и го загрейте. Изсипете сместа в тигана да се разстеле като омлет. Обърнете го веднъж и го печете до готовност.  Сервира се с малко рикота като плънка.

Палачинки със спанак и Рикота (Фаза 1)

Продукти: 
1/4 чаша замразен спанак
1/4 ч.л. пасиран чесън
1-2 с.л. зехтин
сол, пипер на вкус
3 с.л. сирене рикота
2 яйца

Приготвяне: Задушете спанака и чесъна в зехтин, добавете сол и черен пипер на вкус. Можете да добавите гъби или лук. След това прибавете Рикотата, разбъркайте добре и отстранете от огъня.
Направете палачинка от две яйца. Сложете плънката от спанак и Рикота и навийте.

Последна редакция: пн, 03 апр 2017, 09:26 от gpym4e

# 109
  • Мнения: 2 755
От утре и аз започвам. Закусвам с една голяма чаша прясно мляко с разтворимо кафе, за обяд ще видим. Дано ми стигне волята, че нещо напоследък все не успявам с отслабването. Успех на всички.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Моята закуска днес е чаша мляко с какао, малко кисело мляко с бадеми. За обяд ще е месо+ зелена салата, а за вечеря мисля да хапна варени яйца. Радвам се, че няма да съм сама.  Hug

# 111
  • Мнения: 62
Да хубаво е да се подкрепяме Simple Smile Моята закуска беше омлет от 2 яйца с някоя гъбка и малко доматки. За обяд сьомга на фурна с бланширани броколи.

# 112
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Здравейте!

Днес още удържам фронта. Кисело мляко с бадеми и няколко семки за закуска - на мен си ми харесва тази комбинация  Embarassed, обяд: 2 пилешки шишчета с коприва с яйца и сирене за гарнитура, вечерта - зеле, парче ситене, чаша прясно мляко.

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 19:21 от gpym4e

# 113
  • Мнения: 62
Сурер идея за коприва с яйца. Аз свикнах и закусвам само яйца, варени или на омлет. За обяд пилешко на скара и салатка. За вечеря мисля зелена салата с риба тон. А през деня хапвам и малко ядки.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Сурер идея за коприва с яйца. Аз свикнах и закусвам само яйца, варени или на омлет.

Мен ме е страх да ям много яйца. Гледам да не са повече от 4-5 на седмица.

# 115
  • Мнения: 62
Аз за сега нямам проблеми Simple Smile Може да хапваш за закуска сирене с малко шунка, домати и краставици.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Да, през седмицата мога да ям такива готови неща. За два дни съм - 0,5 кг.  Flutter Палачинките ги оставям за уикенда. За днес: З. голяма чаша топло мляко с канела, малко бадеми по-късно. За обяд: краставица + моцарела. В. дробчета с лук


Ето една готина идея за закуска /и не само/ от Зоната. Правила съм я няколко пъти - супер е:

Мекици със сирене:

Продукти: яйце + 1 пълна с.л. хуск + 1 с.л. кисело мляко + 1, 2 с.л.прясно мляко /или вода/ + 30 г обикновено сирене /или 40 обезмаслено/ + шипка бакпулувер

Начин на приготвяне: Всичко се разбърква с вилица, може да престои за малко и се “изпържват” на незалепващ тиган в няколко капки мазнина, като в важно котлона да не е на максимална степен – средна най – добре.

Ето малко инфо за хуска: : представлява 100 % натурални растителни фибри, наричани още растителни влакна, влакнини или баластни вещества. Той се състои единствено от чистите бели обвивки от семената на растението индийски бял живовляк. Помага при – лениви черва, запек, гастрит, хемороиди, раздразнени черва и други неразположения. Може и да се приема, без да съществуват здравословни проблеми, просто като добавка към храната. Изкючително полезен. Все пак не бива и да се прекалява с него, на ден - не повече от 1,2 лъжици.

Последна редакция: ср, 05 апр 2017, 17:05 от gpym4e

# 117
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Още един кг си отиде  Party Тази диета дава от 4 до 7 кг за първите 2 седмици. Дотук съм 1,5 кг за 3 дни. Вече ми се вижда възможно да сваля поне 4 кг.

Днес: закуска - кисело мляко, орехи. По-късно - мляко с канела. За обяд - месо + зелена салата с млечен сос. Другото не съм го измислила още.

Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 13:00 от gpym4e

# 118
  • Мнения: 62
Супер резултати и аз съм така с -1.600кг. Днес за закуска яйца със сирене. За обяд рибка със салата, за вечеря кюфтета на скара със салатка.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Днес кантарът малко мръдна надолу, предполагам утре ще видя нова цифра. Днес си закусих топлата чаша мляко с канела и наколко парчета суджук. Май така ми е най-добре. На обяд обикновено ям салата и месо, а вечер - яйца или месо /снощи едно кюфте на фурна и едно карначе/.

# 120
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Ехо, има ли някой?  Sad
В МЦ и все пак видях по-малка цифра на кантара. В неделя свършвам официално фаза 1, ще видим резултата. Смятам да направя блог, в който да преведа информация от нета, рецепти и т.н. Нямам книгата, но ще пробвам само с наличната информация. Онзи ден готви спанак с рикота и малко пилешко и лук. Стана много вкусно.

# 121
  • Мнения: 62
Аз приключвам в петък с 1ва фаза. Тези дни и аз правя спанак. За обяд правих омлет със спанак. Правя го и на салата със зехтин и лимонов сок.

# 122
  • Мнения: 2 755
Аз не успях да издържа  Sad

# 123
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Аз не успях да издържа  Sad

Нищо, започни наново. Освен ако просто този режим не ти е приятен.

Аз по принцип страшно много обичам въглехидратите - картофи, ориз, хляб, сладки неща, и не мога да повярвам, че издържах дотук. Знам, че са забранени само две седмици и някак си издържам. Просто си мисля как на Великден ще хапна малко ориз и един десерт /няма да прекалявам/. Hug

# 124
  • Мнения: 2 755
Този режим ми се струва един от най-приятните на които съм попадала, ще започна от начало, но се притеснявам, че покрай Великден пак ще объркам нещата.
Все пак започвам !

# 125
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Най-добре започни след празниците. Тъкмо и аз тогава ще започна втора фаза  Flutter

# 126
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Още 1- кг  Whistling Харесва ми този начин на хранене. Не се чувствам гладна. Хапвам риба, яйца, месо - 1-2 пъти на ден, зеленчуци, ядки и млечни през другото време и се чувствам супер. За Великден ще си хапна забранени неща, но после пак ще съм изрядна. Другата седмица - фаза 2. Ще промена закуската - с плод, филийка черен хлаб... Мога да карам по този начин наистина дълго време. Като знам, че нещо ми е забранено, не ме привлича. Ако мина на много либерален режим, се оливам.  Laughing

# 127
  • Мнения: 2 755
Най-добре започни след празниците. Тъкмо и аз тогава ще започна втора фаза  Flutter
Права си, ще започна от вторник и този път няма мърдане. Ще пиша всеки ден за да не се изкушавам от непозволени храни.

# 128
  • Мнения: 208
Някой спазва ли я в момента?

# 129
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Покрай пазниците я понаруших, но от утре пак  Flutter

# 130
  • Мнения: 12
Здравейте момичета bouquet и аз се пъхвам тук Embarassed Въпроса ми е: дали може в първа фаза бял боб, аз поне останах с такова впечатление..... Thinking

# 131
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Въпроса ми е: дали може в първа фаза бял боб, аз поне останах с такова впечатление..... Thinking
Не, не може. Разрешени са само някои зеленчуци - под "фасул" имат предвид зеления, а не боб.

# 132
  • Мнения: 12
Въпроса ми е: дали може в първа фаза бял боб, аз поне останах с такова впечатление..... Thinking
Не, не може. Разрешени са само някои зеленчуци - под "фасул" имат предвид зеления, а не боб.

Могат да се консумират: ядки (шам-фъстъци, фъстъци, гръцки орехи), яйчен белтък, обезмаслени сирена, обезмаслена извара, зехтин и слънчогледово масло, постно месо (телешко, говеждо), пилешко месо (без бутчета и кожа), риба, всички видове морски продукти, зеленчуци без нишесте (краставици, зеле, боб, фасул, ряпа, патладжани, зелени зеленчуци, домати). Тези продукти могат да се приемат неограничено. Не трябва да се допуска чувство на глад......Това как да го разбирам newsm78

В първият етап се губят между 3 и 6 килограма.

# 133
  • София
  • Мнения: 2 061
Разбирай го като импровизация върху диетата. Това описание няма общо първия етап.

# 134
  • Мнения: 208
Да попитам тези които са спазвали диетата или поне са се интересували от нея, дали по време на първа фаза може да се ядат овесени ядки?Според вас добре ли са за закуска?

# 135
  • София
  • Мнения: 2 061
Не и Не!

# 136
  • Мнения: 208
и аз  така предполагах, но да питам все пак

# 137
  • Мнения: 12
Здравейте,
има ли някой на тази диета или всички отслабнахте и вече не ви е интересно да пишете?

Общи условия

Активация на акаунт