Диета "Южен бряг"

  • 39 279
  • 137
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Здравейте момичета  Hug Пожелавам много успех на всички тук и задоволителни минуси   bouquet
Разгледах диетата подробно и ми се струва лесна за спазване и изпълнение, тъй като и на работа в офис може лесно да се съчетаят нещата. Скоро мисля да се присъединя към вас Crazy
За сега ще събирам информация.
Успехи

# 31
  • Мнения: 75
Peneva 11, много не мога да схвана какво точно питаш. Първият етап, който е от 2 седмици (по желание може да се направи 3 или 4 седмици, но не повече, изключва всякакви плодове,  тестени изделия... Това е етапа, в които се свалят най - много килограми. След това преминаваш към 2-ри етап, в които вече се включат и определени плодове. Някои плодове е добре да се избягват. В момента съм на работа и книгата не е в мен, но по - късно ще ви напиша точните храни, които са разрешени през 2 етап. Питаш за шоколад. Ядеш само черен шоколад, но само 1-2 парченца. Триците и зърнените храни се включват във 2ри етап, но избягвай тези с мнoгoто добавена захар. Позволени са и тестените изделия, но да са пълнозърнести. Втората фаза се спазва докато достигнеш желаното тегло. Ако нещо прегрешиш и видиш, че качваш килограми, веднага се минава отново към етап 1! В 3 етап на диетата се включват и останалите храни, които са забранени във 2ри етап. Разбира се трябва да са в ограничени количества. По - късно като се прибера вкъщи, отново ще погледна книгата и ще допълвам, ако съм пропуснала нещо.
 Ето тук намерих кой храни са позволени в 1 и 2 етап на диетата. http://www.south-beach-diet-plan.com/phase2.htm Иначе на мен днес ми е 2ри ден. Но не спазвам диетата стриктно. Хапвам си пълномаслено сирене от време на време  Blush


# 32
  • Мнения: 601
Еххх това сиренце и аз не мога без него  Laughing
Някой знае ли колко мазно  е българското? Никъде не намирам данни. Купувам Роса, Елена, Сердика.

# 33
  • Мнения: 75
Скоро бях гледала калориите на сиренето и май 30 гр сирене имаше към 8 гр мазнина. Или нещо такова беше. Ще трябва да проверя и ще докладвам.

# 34
  • Мнения: 5
Благодаря ти Roscoe схванала си какво  искам да питам и те разбрах но на английски нищо не разбирам не съм го учила и това което ми изпрати не мога да го прочета!А що се отнася за сиренето на мен е много  солено и го избягвам ползвам извара но то нашето сирене вярвате ли ,че е истинско аз не!Бъкано е с консерванти и аз вземам Елена в къщи за моя те са по добри!За черния шоколад така е  по 2 парчета аз хляб  не ям тестени изделия почти не .Така ,че няма нищо сложно !Само ни изпрати храните  но на Български ако не те затрудни!От утре съм на линия!Тая  вечер ядох миш маш !До утре милички кокичета  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 531
някой може ли да сподели актуални резултати? аз имам една книжка, която синът ми ми бутна в ръцете предните дни и в нея пише, че за две седмици могат да се свалят 7 кг.

# 36
  • Мнения: 75
Тези дни ще ви напиша какви храни се ядат.  chef
Sunbeam, през май 2007 година, правих диетата за 10 дни и имах свалени 5 кг без да спортувам. Бях 60 кг и станах 55. Много бях доволна, но се издъних след това и сега съм 70 кг!  Close Close Close Нека да не забравяме обаче, че свалянето на килограми зависи и от физическата активност на човек и от метаболизма му.

Последна редакция: сб, 30 яну 2010, 21:05 от Roscoe

# 37
  • Мнения: 5
Недей те  Naughtyтака рязко не е хубаво!С тази диета ,ако мога така да я нарека ний ще започнем да се храним здравословно,защото ще разберем за даден индивид коя храна не  понася и така няма да я ползва или в  умерени количества или в много  малко количество.Аз предпочитам бавно но трайно.При мен преди години се получи с едни чайове и плодове на Л.Ковачева за 14 дни 5- 6 кг и после не двойно ами не знам какво беше и до днес днешен.И с Дюкян беше така но спрях вървежа и съм на полето работя лятото.Бране на малини върви ,че недей да ядеш малини LaughingНо тоя път докато почна работа трябва да се ошлайфам ,защото ще ми тежи,а пък се чувствам по добре.Днес вървях пеша 5 км много добре се чувствах освежена ,бодра!

# 38
  • Мнения: 1 531
лошото е, че съпругът ми има рожден ден в понеделник, но иначе мисля да съм във вашете редици за известно време. моят малък син не може да чете. извади тази книга напосоки от библиотечката ми и ми я подаде и ми каза: "мамо, тази книга е за теб." приех го като знак. бях я забравила тази книжка. има интересни менюта. сега поразрових из чужди сайтове да видя примерни менюта и се оказва, че човек доста богато може да се храни. един испански диетолог препоръчва месото да е 200 г на порция. рибата 200 или 300. салатите му са средно 300 г. мисля, че е супер приемливо, въпреки че аз понякога си изяждам по една огромна салата от 500 г.
омлетите са невероятни - със спанак, с лук, със сиренце или бекон. също така има спанак на пара с настъргано сирене. сигурно е вкусно.

# 39
  • Мнения: 75
Peneva 11, и аз мисля, че ''благодарение'' на плодовете с мед и лимон си върнах килограмите двойно. за 10 дни свалих 5 килограма и после качих 10! Най - добре е бавно, но славно както се казва, обаче аз нямам търпение. Чакенето ме изнервя!  newsm61
Sunbeam, щом имаш рожденник в понеделник, почваш диетата от вторник тогава. А гледам и на лентичката доста килограми си изгубила.  smile3501Следвала ли си някаква диета?

# 40
  • Мнения: 601
Здравейте момичета. Днес не издържах и се претеглих. Почти - 2 кг.  Partyза една седмица даже по-малко.
Аз сега уча са изпит и почти не се движа. Така ще е до четвъртък, няма как. ooooh! Дано да го взема, че ми е последен и се дипломирам. Не е лесно на стари години да учи човек  Laughing. Нарви не ми останаха Close.
Добре дошли на новите. Заформя се добър отбор при нас   bouquet

# 41
  • Мнения: 5
Innocent  браво!Аз съм твърдо от днес в петък ми дойде но преди това така се ограничавах ,но аз се меря със сантиметър има напредък ,защото моя кантар нещо не му вярвам.Стискаме ти палци за изпита ще го вземеш и аз съм на 45 год. и вие сте много по млади от мен така,че ....успехи !Когато човек иска да се чувства добре той го прави и на 70 год.Сутринта закусих със омлет с извара,на обяд миш маш,вечеря нещо с бяло пилешко месо и гъби.Хайде и другите пишете какво закусвате,обядвате и вечеряте.  chef

# 42
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Темата ми е интересна.  Peace Засега обаче само ще следя...

# 43
  • Мнения: 75
Привет на всички,
Innocent, честити минус 2 кг. Продължавай напред и няма начин да не свалиш и останалите!  newsm10
Peneva11, няма значение на колко години е човек за да си поддържа формата. Преди няколко месеца бях на пилатес клас и в класа имаше две 70-80 годишни баби. Въобще не им пукаше и си правиха упражненията колкото могат!
Скоро бяхме обсъждали колко калории е българското сирене. Та 28 гр. сирене има 90 калории и 8 гр мазнини. Мен това не ме притеснява. Ям си от него, нищо че диетата казва да се избягват пълномаслени сирена. Иначе полуобезмасленото сирене има 5 гр мазнини и сега за 3 гp мазнини по - малко не ми се плаща тройна цена. smile3502 Това да му е прегрешението на човек.... Снощи бях на рожден ден и да си призная без бой, че изядох 1 парче торта и панирани сиренца. smile3506 Дано да не прегрешавам повече....
Иначе днес си хапнах миш маш за обяд  и мисля за вечеря да си направя шопска салата.   newsm08

Innocent е дала много подробно храните, които са позволени и забранени през Етап 1.
Ето какви храни можете да добавите към менюто си в Етап 2:
-Ябълки, кайсии (сушени и пресни), банани (средно големи), боровинки, пъпеши, череши, грейпфрут, грозде, киви, манго, портокали, праскови, круши, сливи, ягоди.     

-Обезмаслено кисело мляко (може и да е подсладено с изкуствени подсладители.
-Xляб - многозърнест, ръжен, овесен и от трици.
- Tрици
- Cпагети и макарони - пълнозърнести
- Пуканки
- Oриз - див, кафяв
- Eчемик
- Зеленчуци - грах, боб, моркови
- Шоколади - черен, полуподсладен
- Bино - бяло или червено

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ: Бял хляб, бисквити, спагети от бяло брашно, картофи, бял ориз, цвекло, царевица, компоти, на които им е добавена захар, плодови сокови, ананас, стафиди, диня. мед, сладолед, сладко.

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 04:59 от Roscoe

# 44
  • Мнения: 601
Добро утро момичета Hug засега съм на кафе с мляко. И сядам да се боря със закона по ДДС Close. Не съм решила какво ще закусвам. Може да е малко кисело мляко. За обяг ше си направя салата зеле и малко сирене ще хапна. За вечеря незнам. нещо мр хвана нервата и не ми се яде нищо.
Когато мина към втора фаза ще си направя любомата ми спаначена супа със кафяв ориз обаче. Трябва да видя как се готвеше той, май се накисваше преди да се сложи, за да уври по-бързо.
Хубав ден от мен и папкайте режимно.

Общи условия

Активация на акаунт