Баба Марта бързала на Августинчето мартеничка вързала!

  • 30 852
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3
Здравейте милички!  Hug
Мале, човек да не зачезне за някой и друг ден! То са спортистки, то са нови бебета  ooooh! направо нямам думи. Явно е време да се поправя и да не пропускам толкова много дни на неприсъствие.  Embarassed
На първо място искам да споделя и аз радостта на Анастасия. Мила, много се радвам за вас, дано всичко мине добре и след 9 месеца да си още по-щастлива мама на още едно прекрасно дете като Габи. Пожелавам ти много лека бременост, изпълнена с много положителни емоции и най-вече да си много здрава!!! Наистина прекрасна новина!!!  Hug
Граци мила моя, браво на теб! Ти си моята гордост!!! И аз започнах да повъртявам колелото, но много ми се иска да имам малко повече време за нещо по-сериозно. Дано като се преместим да ми се усмихне щастието и на мен  Heart Eyes Не мога да се търпя вече така. Хората забравиха, че са раждали, а аз още се разхождам с осанката на преял слон   261uu
Аз още ремонтирам, децата са добре! Целувки и до скоро   bouquet

# 721
  • Мнения: 276
Здрвейте мили мои.
Влизам на бързо да поздравя Анастасия.Много се радвам за вас и ви пожелавам на финала най-страхотното бебче.
Ние вкъщи сме в ремонт и е паднала бомба.Сега съм се захванала да чистя и се надявам скоро да ми остане време да напиша по дълъг пост.
Гошето е на ясла,аз съм в отпуска до 3 май.Дано до тогава да оправим тая бъркотия вкъщи.

# 722
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Анстасия, честито за новината, ти си благословена Hug!!! Пожелавам ти прекрасна бременност и здраво и щастливо бебче на финала!!!
Много се развълнувах от поста ти и искрено се радвам за вас  Hug

И ние работим по въпроса, но засега без резултат. Имах миналата седмица закъснение 17 дни (по принцип съм с редовен цикъл), правих тест - беше отрицателен, и на следващия ден ми дойде. Вчера ходих на гинеколог - слава Богу всичко ми е наред, а цикъла не е редовен заради кърменето. Било нормално като Михаела цока по 16-20 пъти на денонощие да не могат съвсем да се орегулират хормоните. Мишораната усърдно работи по въпроса за отдалечаване на конкуреницята във времето  Mr. Green Но пък може би така е по-добре, за да мога да поработя малко - връщам се на работа Ноември - договорих се с шефа.

Иначе при нас нищо ново - Миши говори с изречения от по 2-3 думи, 10 кг. е с дрехите и е 81 см., прави много бели. Преди малко беше направила една голяяма беля - понеже ходи без памперс вкъщи и с един широк анцуг, не си беше казала, че и се ака и си свършила всичко в гащите. После ходила, сядала и целия апартамент - по килими, по леглата, ужас, а от широките крачоли тече ли тече Sick А аз си готвя и съм доволна, че се е заиграла сама...Като видях, по точно първо усетих с носа си...грабвам една мокра кърпичка да я позабърша, а тя ме хваща за ръката, води ме в банята и ми вика "ПУН, ПУН", което значи "сапун, сапун"  Grinning И беше права - само с кърпички нямаше да стане  Grinning
Вчера пък извадила всички обувки на цялото ни семейсто, строила ги в редица и си играе нещо с тях. Оставих я за малко сама в коридора, като и казах веднага да ги прибере по местата им в шкафа. Връщам се след малко, а тя взела едно шише с вода, отворила го и сипала във всяка обувка по малко вода. Като ме видя, взе една обувка, отпи от сипаната вътре вода и ми подава другата и аз да се почерпя ooooh! Еми колкото и да се опитвах, не можах да се направя на страшна и да и се скрам...Днес всички си обухме джвакащи обувки Crazy

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 15:35 от mama_galka

# 723
  • Мнения: 1
Ей, това Мишито опасно момиченце било :о) Аз днес прахосмукачих с Адриан на конче, че не ме остави на мира..явно пак някой зъб  Rolling Eyes Галка, стискам палци да се похвалиш скоро с две чертички.. Hug

Теди, успех с ремонта, включвай се по-често щом си отпуска..макар че сега си заета  Hug
Граци, няма да те познаем..  Flutter
Дони, какви ги върши Денисчето? При баба ли е сега? Не се притеснявай - най-добре се отслабва бавно  Hug
Пинки, много малък пост  newsm78
Интрига във фейса си активна, ами тук..  Thinking
Анастасия, дръж ни в течение, стискам палци всичко да бъде наред с теб и бебчето! Heart Eyes

Айде приключих с телеграфическия запис.. Laughing

# 724
  • София
  • Мнения: 1 139
Bizu, когато мъж ми си е вкъщи, ми е ограничен компютъра, защото си пиши докторантурата и аз се съобразявам, нямам избор Simple SmileА лаптопа, ако взема, Боян няма да ме остави на мира Crazy

Иначе при нас нищо интересно. Подхвана ме ежедневието и влизам в крачка, че при мама месец и половина бая се поразглезих Rolling EyesЧистене, пране, подреждане непрекъснато след Боби, готвене( поне там мъжо помага, не мога да се оплача) и все такива неща.
Боби е добре, но и той все иска да му измислям забавления ooooh!Рядко се заиграва сам, не му се седи вкъщи. Е, днес преди обед го изведох тук между блоковете да се поразходи, че издивя в нас.
Сега спи и като се събуди пак се почва, като му е скучно все мрънка за нещо, а това много ме изнервя. Пък и заваля, няма да можем и бърза разходка да направим.

Това е в общи линии. Чакаме хубавото време за дълги разходки.
Ааа, и почнахме по-усърдно да търсим да си купим апартамент, дано ни огрее скоро и да харесаме нещо Rolling Eyes

мама Галка, Мишито и тя какви ги измисля, весело е и при вас. Пожелавам ти скоро да се похвалиш с положителен тест Peace

# 725
  • Мнения: 2 376
мама Галка, това с обувката-чаша и Точица го прави, но ползва своя пантоф.

# 726
  • Мнения: 52
Привет момичета!
Включвам се много за малко да ви попитам,някоя от вас кукувала ли е скоро Пентаксим? В Хасково няма в нито една аптека и ми се иска да знам ако някъде из БГ има, че едни познати трябва да слагат на детенцето си и са съгласни да отидат където и да е
Добре сме!!! Сега нямам време да пиша повечко.
Хубава вечер Бъдете здрави

# 727
  • София
  • Мнения: 1 338
Ето мееее Mr. Green

Хора, благодаря, че ни мислите - ние сме добре, просто не ми се пише, че както винаги съм в една огромна черна дупка. Иначе работа не съм почнала, нещата с баща ми се оправиха. Сега с моя приятелка ще си търсим работа за петък и събота вечер само най-вероятно в някоя дискотека или бар като сервитьорки. Мартин всяка събота и неделя е при баба си така, че няма проблем.

Анастасия, ЧЕСТИТО! Желая ти лека и безпроблемна бременност, и едно здраво и красиво братче/сестриче на сладката Габи Hug
Веси, аз на моя дивак му я купих от една аптека в София,  имаха си я в наличност Peace

Честито на всички, които са имали поводи за празнуване Grinning

Благодаря Ви и за пожеланията за именният ден на моето диваче Hug

# 728
  • Мнения: 2 376
Привет момичета!
Включвам се много за малко да ви попитам,някоя от вас кукувала ли е скоро Пентаксим? В Хасково няма в нито една аптека и ми се иска да знам ако някъде из БГ има, че едни познати трябва да слагат на детенцето си и са съгласни да отидат където и да е
Добре сме!!! Сега нямам време да пиша повечко.
Хубава вечер Бъдете здрави
разбрах (от слухове), че е изтеглен от аптеките,  вероятно защото ще се слага по здравна каса от юни. Аз бих изчакала на тяхно място.

# 729
  • Мнения: 702
Здравейте момичета!

И аз ви чета,но при нас няма нищо интересно за писане,децата ходят на градина аз съм се разчистила из  къщи и смятам да започна да си търся работа,но все още не съм го решила окончателно.

Лека вечер на всички!

# 730
  • Мнения: 1 090
Добро утро!

Тази сутрин кафето е от мен, че станах много рано.  Simple Smile


Когато Алекс е буден, е абсурд да седна на компютъра. Така се е лепнал за мен, че навсякъде ходим заедно и постоянно мрънка, ако се занимавам с нещо друго.  #Crazy Взе да ми идва много на нагорно и напоследък съм доста изнервена и уморена, а това пък се отразява на децата и мъжът ми. Имам крещяща нужда от малко почивка. Дори вчера мъжът ми започна да води преговори с шефа си да плаща яслата на Алекс, защото на нас ни е много скъпа. И ако се съгласи, ще го пусна 2 дни седмично по 4 часа, макар че исках да го гледам до 3 години вкъщи. Ако не се съгласи, ще търсим някакъв друг вариант.

Брех, че пост написах.  ooooh! Само оплакване, ама така е чувствам в момента.

# 731
  • Мнения: 64
Добро утрооо Simple Smile))) Петък е!  Hug

Веси, Пентаксим купувах предната седмица-още в първата аптека имаха. Вярно е, че вече ще минава по ЗК, но това се отнася за децата родени след Март месец 2010г. т.е. за да започнат още първия им прием като задължителна по ЗК. За нас не важи! Проверено е !!! Но да ги спрат от мрежата-едва ли. Аз за предходните дори съм пускала заявка за доставка в аптека тук, за да са сигурни, че ще я взема. И това е вариант за тях /приятелите ти/.
СМГ, разбирам те напълно за скачването с дечко. В единични случай се занимава с нещо сам. Но пък съм изумена, че може да преговаряте за подобна ЕКСТРА за нашите ширини-шефа да плаща яслата на детето на служител...Браво!!! Дано стане, че да отдъхваш понякога.

Хайде мятам се по задачки...Успешен ден и още по-приятен уикенд!

# 732
  • Мнения: 215
Здравейте, момичета!
Влизам на отчет да ви разкажа как се развиват нещата при Габито.
И тя е влезнала в така анрешения детски пубертет - по-чувтсвителна е от обикновенно, като не получи това, което иска, се разстроива, но много бързо й минава. Страшно много  е пораснала и много разбира. Много е започнала да се заиграва с Еди (котката ни). Гушка го, милва го, целува го:) Поздравява го като си идваме у дома или когато излизаме му казваме чао.

Ето какви са при нас ритуалите преди лягане: Измиваме си зъбките, казваме лека нощ на рибите, на Еди, после тати идва да я цунка, четем някаква книжка - предимно тази, която тя си избере, молим се преди заспиване и после аз й пея песничка. Махнахме преди няколко дена решетката на детското легло и Габи е страшно доволна, пподксача като го види и се катери по него, слиза, много се забавлява, сочи мястото, където бяха решетките и казва "Тати тук" - тоест тати го е направил това:)

 Отностно храненето: хапва сао това, кеото аз или Пепито (съпруга ми) сме сготвили или сухи неща, чужда кухня не уважава много:) само ако не е ориз или картофено пюре с кюфтенца, това никога не го отказва:) Пие страшно много сокове. Правя и от плодовете, които имаме в момента в наличност ( например: портокал с банан; ябълка с морков; или всичко заедно:) става вкусно:) Може да изпие по три шишета по 330мл. минимум на ден.  В тази връзк асе сетих за нещо забавно - бяхме ходили в зоологическат градина тази седмица и гледаме глиганите как си играят и пият от тинята си и габи много впечатлено сочи тинята и казва "СОК!!!!"  Joy   И аз й казвам "Да, мами, глиганчетата пият сок:)"

Отностно празниците: Бяхме по време на Великден на вилата в Стара Загора ( оттам е съпруга ми). Бхме тримата, изкарахме си чудесно, ходихме по планината, хвърляхме камъчета в реката, ходихме да гледаме животните.

А мината събота и неделя отидохме за първи път със съпруга ми сами двамата на кратка почивка за 2 дена. Ходихме на Арбанаси и си искарахме много вълнуващо, обикаляхме манастирите и църквите, етнографските комплекси, ходихме и до Царевец. Препоръчвам ви , който не  еходил в Арбанаи, непременно да го посетите - изключително красиво и живописно място, с много история, но за съжеление много от културните обекти са занемарени.

Относто забавленията с Габи: Усетих се,ч е започвам да се изнервям, за това направихме и тази кратка почивка със съпруга ми. Опитвам се да се отдавам на 100% на времето с Габи - понякога успявам, поняког ане. Когато съм "присъстваща - духом и тялом", тя е много щастлива и весела. Опитвам се да й предлагам някаква програма, не успявам разбира се всеки път, но се страя - пеем, танцуваме, играем на различни игри, толкова, колко й е на нея итересно - след оето прибираме играта и й казваме чао. играем с кукли, готвим им, четем книжки, гледаме "бейби Айнщайн", играем на бейби-тв, излизаме на площадките. Събираме се с деца на нейната възраст. В петък ходим на музика и английски.

Днес купихме билети за Цирк Балкански за утре, много се вълнувам, защото ще има слонове, кучета и доста гости (има10 год. юбилей и предполагам,ч е са сепостарали, защото мината година не беше кой знае какво). Мината година водихме Габи, макар и малък, на нея й беше много забавно. Ето з атези, коитос е интересуват линк: http://www.circus-balkanski.com/ . Представленията са от 16.30 и 19.30, в момента виркът е в кв. Зона Б5 в София.

А във връзка с моето състояние: От вчера започнах по-бързо да се изморявам ид а имам нужда от повече сън изпитвам напрежение ниско долу, но нищо неприятно за сега.

Постът ми стана доста дълъг, но не бях писала отдавна,а сега имам възможност да попиша и да си почина малко по този начин и реших дасе възползвам от възможността. Разкажете как са нещата при вас, във връзка със заспиването, храненето,за бавленията и тн.
Още веднъж искам да ви благодаря за това,че сте така съпричастни Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 13:14 от Анастасия_Morskafeia

# 733
  • Мнения: 174
Анастасия, имаш и моите поздравления и почитания!   bouquet Страшно много се зарадвах на новината и ще чакам да ни поднасяш все такива хубави новини през следващите месеци!

Веси, вчера моят педиатър и сестрата бяха видимо притеснени от изпокриването на целия Пентаксим. Случайно им дочух разговора, но явно е истина. Дано все пак приятелите ти успеят да намерят някъде...

А иначе ние сме болни, гледаме се вкъщи и кашляме и подсмърчаме в ритъм. Но скоро ще сме пушка  Simple Smile
Обещаната снимка на Емо

 

Изглежда по-голям, иначе си е все същият фъстък Simple Smile

# 734
  • Мнения: 215
Барабар, Емо е страхотен!!!

Общи условия

Активация на акаунт