Баба Марта бързала на Августинчето мартеничка вързала!

  • 30 834
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 289
ЩЕ ПУСНЕ ЛИ НЯКОЙ НОВАТА ТЕМА?

# 736
  • Мнения: 1 086
И аз се включвам да кажа, че Емо е страхотен на снимката.

Феб, и аз досега не знаех, че има такава възможност. Бях на кафе в една приятелка и тя ми обясни, че шефа на мъжа ѝ плаща за яслата на децата им. После си приспада тези пари от данъците, т.е. вместо за данъци, ги дава за такса в яслата. Сега ще чакаме отговор.

Заспиването при нас също си има определени ритуали.  Simple Smile След като ги изкъпя, сядат да гледат филмче от 19,00 до 19,30, през това време Алекс си е изпил и вечерното АМ. После играем нещо тихо, разтребваме играчки и към 20,00 часа с Алекс отиваме в спалнята, а Марина в нейната стая. Слагам Алекс в леглото, пожелавам му лека нощ и излизам. В 90 % от случаите той ме вика и не се успокоява, докато не легна при него. Лягам и му галя ръчичката, докато заспи. Отнема от 2 мин. до 40 мин. , но не съм измислила друг начин засега. След това отделям около 30 мин. за Марина - играем игра и четем приказка. Пробвах да чета и на Алекс, но не му е интересно още. Така минават 5 дни в седмицата, защото съпругът ми се връща към 22,00 часа от работа. Когато си е вкъщи - участва и в къпането, и в обличането, и после в игрите с Марина.

Храненето ми е голяма мъка, защото Алекс иска да се храни сам и после е някакъв ад в кухнята. Иначе се храни с апетит и не отказва нищо за хапване. Много обича да имитира сестра си и повтаря след нея всичко. Ако тя яде, яде и той, ако тя пие, пие и той и т.н.

Заниманията ни са най - различни. Всеки вторник сме на Групата за игри, при хубаво време ходим на площадката или на двора / имаме люлки и батут /, вкъщи играем основно с лего, с колички или с дървени пъзели. Много обича fingerspiel / не знам как е точно на български/ - да пея и да показваме заедно. С Марина обича да рисува, да лепят разни неща, да се гонят и боричкат. С баща си се борят също, ритат топка - мъжки игри.

За говоренето - не говори много, 2-3 думи на български и толкова на немски. Но разбира и на двата езика много. Вкъщи говорим основно на български, но навън и с други хора на немски.

Много дълго стана, но ми дойде музата нещо за писане.  Hug

Ани, ще се опитам аз, но досега не съм го правила. Ако има проблем, ще викам за помощ.



# 737
  • Мнения: 1
ЗДравейте дами  Hug

Метнах една баница, а след обяд трябва да мисля какво да сготвя за вечеря, че ще имаме и гости  newsm78 Седнах да ви прочета, Анастасия много се радвам за вас, направо ми вдигаш настроението с твоите постове  Hug Ади спи! Забелязах на последък, че когато имам работа - той се заиграва сам и не ми пречи  Shocked Но седна ли за 5 мин се започва едно катерене, мъкнене на играчки и дърпане за ръка да играем на нещо заедно  Heart Eyes Много ми е миличък..е има и изключения, днес ме захапа зверски по врата, аз пищях, а той стиска като един питбул, веднага се намазах с арника и за мой късмет имам само отпечатъци от зъбки, без синина  Crazy Crazy
Това време вярно няма сърце..искам си топлото слънце  Confused
За Пентаксима, нямам идея, нашия си го зарежда педиатърката и ние само си цакаме. В този ред на мисли някой сложил Превенар? Аз мисля да слагам през юни/юли, че трябвало поне месец преди яслата.
Веси, много сладки снимки сте направили на Алич, дано скоро се включиш с по-дълъг пост как сте  Hug
Инртрига, успех в търсенето на работа и кажи после къде си, може да минем да пийнем по едно  Flutter
Иха, Емо, голям красавец, пу-пу

# 738
  • Мнения: 1 086
Новата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=490639.0

Успях, успях!  Grinning


Общи условия

Активация на акаунт