Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - ХX

  • 52 867
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 617
savina_h, за кои филми става въпрос?
Аз си мисля, че с линк към IMDB това "предупреждение" реално е дадено, защото там се съдържа подобна информация.

Последна редакция: сб, 30 яну 2010, 11:23 от Tsugumi

# 61
  • Мнения: 2 529
Tsugumi , тя е дала две заглавия, за които съм абсолютно сигурна и веднага мога да подкрепя с пример, че е станало ясно за какво става въпрос, когато са били препоръчвани. За "Пианистката" (а не "Учителката по пиано") по логиката на savina_h , би трябвало авторката на едноименната книга да бъде разпъната на кръст, но вместо това тя взима Нобел...Както и да е искам да кажа, че киното е изкуство и трябва да се възприема като такова. Защото ако сме скандализирани от литературни текстове, няма да се опитваме да наложим цензура върху четенето им от други хора, нали. И още нещо - значи смяташ за съвсем редно да си пиеш ракийката пред детето, но не и да провериш какъв филм му пускаш да гледа, а хората се хабят да измислят рейтинги за всякаква възраст, а и точки слагат (зелена, червена и т.н.)...

# 62
  • Мнения: 2 617
Благодаря, Кики!
Ох, сега вече свързах нещата. Третият филм е "Битка в небето ".
savina_h, не е трябвало да доглеждаш до края "Необратимо", след като си си загубила "прекалено много време от живота си", посвещавайки го на него.
Не знам, аз не съм имала подобни проблеми, вероятно и защото съм по-избирателна към предложенията на другите (не казвам, че ти не си, не мога да го твърдя), не гледам всички препоръки в темата, следвам мои критерии, имена, на които да се "облегна", които свързвам с други "имена" и т.н.
И както вече писах, линкът към IMDB не дава само заглавие, година, режисьор, но и всякаква друга много полезна информация, особено в случая, за който се оплакваш. Специално проверих за "Битка в небето" - http://www.imdb.com/title/tt0387055/: забранен е за лица до 18 години в почти всички държави, изключение е Холандия (до 16), а в Сингапур - до 21. Има дори и т. нар."parents guide" точно заради "секс и голота": "There is male and female full frontal nudity and several explicit sexual scenes in this movie, including fellatio, erections and penetration--most of these involving obese persons."
Редакция: видях и че във Франция и Бразилия е до 16 години, а в Южна Корея е "limited', но пък има една награда и две номинации.

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 21:03 от Tsugumi

# 63
  • Мнения: 2 056
Тогава със сигурност не гледай Пазолини!

# 64
  • Мнения: 1 063
Препоръчвала съм и тримата режисьори все в някакъв момент.
(Току - що (взех, че) прочетох  Simple Smileпохвалната оценка на М. Скорсезе за филма, който съм препоръчала основно на Carlos Reygadas Stellet licht (2007).


За последния брутален, който съм гледала съм предупредила - "Пророк".
savina h, ще пиша, ако във филм има някакъв по-особен насилствен акт.





Последна редакция: сб, 30 яну 2010, 01:02 от Ив

# 65
  • Мнения: 405
И аз да се запиша, не че съм особено активна де  Joy

Гледах Up in the Air, не ми хареса, много плосък ми се видя, беше ми скучно, можеше много повече да се развие историята.
Филмът свърши никъде, изобщо пет дена по-късно все още имам чувството, че съм си загубила времето.

# 66
  • Мнения: 2 056
Кой е най-сладкият филм, който сте гледали?



P.S. За съжаление Луи Гарел съм гледала само в The Dreamers, но е мноооого секси

# 67
  • Мнения: 405
И аз да се запиша, не че съм особено активна де  Joy

Гледах Up in the Air, не ми хареса, много плосък ми се видя, беше ми скучно, можеше много повече да се развие историята.
Филмът свърши никъде, изобщо пет дена по-късно все още имам чувството, че съм си загубила времето.


Да, но пет дни по-късно все още го помниш Wink


Да, имаше наистина хубави моменти, а и Дж. Клуни изглежда доста секси  Laughing Затова ме е яд на филма - има потенциал, но някак си не се е получило.

Джуд, какво точно имаш предвид под сладък? Simple Smile Първият който ми идва наум като кажеш "сладък" е  "Знак на съдбата"http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=196506&hit=1

# 68
  • Мнения: 2 056
Сладък - ей така да те умилява. За мен нещо като Amelie

# 69
  • Мнения: 2 353
  Писах, писах и се бъгна.
  Ив, в сесия съм. Наминавам само да точа лиги и да събирам заглавия за след сесията.
  "Шоколад" не ми хареса, заради Жулиет Бинош. Някак ми стои еднакво навсякъде, където и да я сложиш.
  Най-сладкият филм? В момента ми е "Джуно". Филм, който ти се иска да прегърнеш Hug

# 70
  • Мнения: 1 434
Днес  гледах Аватар  в Варна  еххх  че  беше  хубаво !!!! Чувствах се като  малко дете в сладкарница  заобиколено от  безброй торти и  сладкиши  Mr. Green
Казвам го защото  не   бях влизала  в такова  кино, много  красиво изживяване ,на моменти ми се искаше  ей така да се протегна, и да  отида  на Пандора   Blush Много романтичен, красив,нежен.За съжаление в същото   време  разкрива колко жестоки  сме ние  хората,към майката природа....Доволна съм ! Препоръчвам го ,все още затварям очи   и пред мен са цветята ,плодовете , красивите лиани  ,летящите и фосфоресциращи семена  от  свещеното  дърво Heart Eyes

Записвам си филмите  на  Carlos Reygadas , и  Dans Paris ,и аз харесвам  Луи Гарел  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 1 063
Хапка, успех тогава. Hug

Днес  гледах Аватар  в Варна  еххх  че  беше  хубаво !!!!

Тъжно ми стана, когато те прочетох и миналия път, за това какво направиха с кината в някои градове, как изчезнаха. Кино сгради е имало и по селата...


Записвам си филмите  на  Carlos Reygadas , и  Dans Paris ,и аз харесвам  Луи Гарел  Heart Eyes
Не. Гледай само филма с Л. Гарел. (Това му е хубавото на пишещите в темата, че вече си знаем предпочитанията. Simple Smile)

# 72
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 newsm78 Каква полемика се е развихрила  Crossing Arms
Аз, определено мразя насилието, обаче съм препоръчвала също тези филми, гарнирано с "Груз", даже гласувах за "Пианиската" в анкетата от другата тема Peace Не се чувствам по-малко жена от това.

Carlos Reygadas е също сред фаворитите ми и много често след като прочета някое мнение, което се припокрива с моето, просто не пиша, за да не се повтаряме.

Ив  Hug нищо не съм гледала от Педро Коста, но не можах да го намеря в българските тракери, за да попълня пропуските си

Глас и от мен за The Girlfriend Experience / Игра на гаджета (2009) - един красиво-тъжен филм, заснет в синкоп - http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=204906&hit=1

Dans Paris има ли го по БГ тракерите?

Последна редакция: сб, 30 яну 2010, 07:58 от lenny_pld

# 73
  • Мнения: 1 063
lenny, чаках те, чаках и взех, че изгледах три филма на този човек.  Crossing Arms  Hug
Но в понеделник ще пиша общо.

# 74
  • Мнения: 1 434
Ще  ги гледам и  ще кажа какво мисля ,не гледам  чак толкова избирателно ,а "Необратимо" си го изгледах  от край до край  ,нямам проблем с такива сцени,важното  е какво послание ни носят ,не  държа всеки път да се разтоварвам с филм.
След 3 часа   днес, след филма на всички  около мен  очите  им бяха доста  червени , моите си бяха свежи ..готови  още да погълнат   Mr. Green

"Учителката по пиано" -  няма да казвам колко пъти съм го гледала  Crazy "-Храна за душата"

Общи условия

Активация на акаунт