ШЕСТВИЕ "БЪЛГАРИЯ - СВОБОДНА ОТ ГМО!" - 31.01.2010 (неделя)

  • 38 935
  • 1 124
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 1
1 милиард евро - пътеводната звезда на българските политици
http://www.vlastta.com/nivo1.php?id1=&id2=&id3=4180& … izi&sluchai=1

Позицията е на Светослав Божилов.
 
Кой е той?
 
Светослав Божилов е учредител и акционер на СИБанк, в която знакова фигура е Цветелина Бориславова – жената до премиера Бойко Борисов.
 
В статията си, лансирана от „Мениджър” и GLOBUL точно на „зелената” страница Светослав Божилов аргументира, както сам я нарича „скандалната идея” за подкрепа на генномодифицираното земеделие в България.

Пет години мораториум– пет години манипулация.
 
Не се заблуждавайте. За разлика от промяната на един закон, отпадането на един мораториум може да стане за часове.
 
Няма да има време за реакция на обществеността.

# 961
  • Мнения: 74
Ако наистина при връчването на картичките ще има чуждестранни журналисти, много е важно да подготвим материали, които да им дадем (на английски и немски). Нека вътре е описана ситуациятая, като наблегнем на лъжите и на използването на "ЕС иска" за прокарване на американски корпоративни интереси. Мисля, че всеки европейски данъкоплатец ще е бесен да разбере такова нещо. Да сглобим един текст на около половин страница на български? Аз се наемам после да го преведа на английски, Eisblock сигурно ще ни го преведе на немски, да отпечатваме и готово.
Може и един протест пред някое посолство (например немското?), за привличане на международно внимание.

# 962
  • Мнения: 592
Да я поканим тази дама сред нас -Веселина Савова. С тази статийка за Божилчето, заслужава уважението ни!

# 963
  • Мнения: 6
1 милиард евро - пътеводната звезда на българските политици
http://www.vlastta.com/nivo1.php?id1=&id2=&id3=4180& … izi&sluchai=1

Позицията е на Светослав Божилов.
 
Кой е той?
 
Светослав Божилов е учредител и акционер на СИБанк, в която знакова фигура е Цветелина Бориславова – жената до премиера Бойко Борисов.
 
В статията си, лансирана от „Мениджър” и GLOBUL точно на „зелената” страница Светослав Божилов аргументира, както сам я нарича „скандалната идея” за подкрепа на генномодифицираното земеделие в България.

Пет години мораториум– пет години манипулация.
 
Не се заблуждавайте. За разлика от промяната на един закон, отпадането на един мораториум може да стане за часове.
 
Няма да има време за реакция на обществеността.


Мили хора!
Върнете ссе на постингите ми от вчера!
Докато не се изобличат КОНКРЕТНИТЕ ИМЕНА НА ЗАИНТЕРЕСУВАНИТЕ В БЪЛГАРИЯ ОТ ЛИБЕРАЛИЗИРАНЕТО НА ЗАКОНА ЗА ГМО , управляващите няма да се стреснат и ще будалкат обществото. Нарочно не публикувам имената, до които по логически път стигнах аз. Искам да проверя логиката си. В нет-а има доста инфо. Въпросният господин със "зелени икономически идеи" има интересни съдружници във фондове със специално предназначение за инвестиции в земеделска земя. Нека някой финансист да прегледа проспектите им.  Обърнете внимание на Закона за биогоривата, приет в края на миналата година.

# 964
  • Мнения: 6
Трябва да изобличим родните радетели за ГМО земеделие. Монсанто са твърде големи, твърде далече и твърде оплескани, за да им пука на тях или на управляващите какво пишем за тях. Но я да видим, ако лъснат имената (не само във форума обаче) на родните ни ГМО-предприемачи! За това става въпрос, не за писма от ЕК. Чак тогава от правителството ще вземат насериозно гражданския протест, защото че се окажат в отбранителна позиция.

# 965
  • Мнения: 6
От имената на българските ГМО-предприемачи ще излезе и топлата връзка с г-жата Манева.

# 966
  • Мнения: 364
Ако наистина при връчването на картичките ще има чуждестранни журналисти, много е важно да подготвим материали, които да им дадем (на английски и немски). Нека вътре е описана ситуациятая, като наблегнем на лъжите и на използването на "ЕС иска" за прокарване на американски корпоративни интереси.

Чудесна идея! Нека има и нещо на френски. Да не забравяме, че журналистката Marie-Monique Robin, която се е разровила и направила филма *Светът според Монсанто*, e французойка. Страните в ЕС, които не желаят ГМО, биха обърнали внимание... Те също имат интерес да се наклони везната!

# 967
  • Мнения: 592
Заемете се една група с организацията за утре и се разбирайте на ЛС, че чувствам има образи които четат тук и утре може и да не ви допуснат до ББ! Гадовете нямат почивен ден!

# 968
  • Мнения: 6
Мисля си за българските учени, дето се оплакват, че законът в стария му вид бил върнал българската наука 20 години назад. Ех, как им пречим да развихрят научния си потенциал. Сещам се за един режим за подобряване на генетичния фонд в средата на 20 век дето не му попречиха навреме...

Та той е позволил на напредничавите си учени като нашия велик учен Божинов да си прави експерименти с хора. Само че в концентрационни лагери. Д-р Менгеле е бил много напредничав учен за времето си.

А Божинов иска да си прави експерименти не просто в контролираните условия на концентрационен лагер, а с целия български народ за поколения напред!!!

# 969
  • Мнения: 2
Ако ще се органзиирате, уведомете своевременно медиите, макар че заради Бойко всички сигурно ще са там.

Аудиото с Манева най-сетне работи. Днес цял ден тех нически проблеми и някой май се опитваше да ни струти сайта. Може да и се насладите тук: http://www.bnews.bg/topics-5264

# 970
  • Мнения: 74
Някой има ли полу-готов текст, върху който да работим? Да не се заемат едновременно няколко човека с едно и също, че после ще е двойно време за редактиране и наместване.

# 971
  • Мнения: 2
Момичета, мога ли да помогна с нещо? Мога да превеждам от английски. Какво трябва да се пише?
Пуснах го като отделна тема, но и тук ще го вмъкна:
ГМ царевицата и ГМ соята са известни. Но какво още ни чака след няколко години:
ГМ ориз – очаква се отглеждането му в Китай, Индия, Индонезия и Филипините в съвсем скоро бъдеще (още през 2011 ще бъде пуснат на пазара т. нар. “златен ориз” – съдържащ бета каротин като морковите, който му придава жълт цвят). Китайците отлагат няколко пъти решението за отглеждане на ГМ ориз, но очевидно са изгубили битката. В Иран през 2006 са били засети 20 000 хектара с ГМ ориз.
ГМ картофи – отглеждани са в САЩ, Канада и Румъния. Очаква се отглеждането им с търговска цел в ЕС (ако получат одобрение) и Индонезия в скоро време
ГМ пшеница – фермерите в САЩ се страхуват да сеят ГМ пшеница, защото ЕС е основният им пазар и не желаят да го загубят. Въпросът е докога ЕС ще удържи да не допуска ГМ-пшеница.
ГМ ябълки – очаква се в средносрочен план отглеждането им за търговски цели
ГМ сливи – ще се отглеждат съвсем скоро в САЩ с търговска цел
ГМ банани - очаква се в средносрочен план отглеждането им за търговски цели
(Правени са експерименти на открито в САЩ, Австралия, Израел и Уганда)
ГМ домати – отглеждани са в САЩ, но не са оправдали очакванията. Очаква се скоро отглеждането на друг вид ГМ домати за търговски цели в Индонезия и може би в Китай.
ГМ захарно цвекло – 90 % от захарното цвекло в САЩ е ГМ през 2009. Огромната част от това цвекло се продава на ЕС за фураж на животни (под формата на пулпа). Отглежда се и в Канада. Ще се опитат да въведат ГМ захарно цвекло за отглеждане и в ЕС след 2015.
ГМ фъстъци – ще се отглеждат съвсем скоро в САЩ, Китай и Индия (основните износители на фъстъци в света)
ГМ тиквички – вече се отглеждат в САЩ
ГМ патладжани - понастоящем се отглеждат в Индия и Филипините
ГМ авокадо – много вероятно е отглеждането му в Индия в близките няколко години
ГМ грах - очаква се в средносрочен план отглеждането му за търговски цели
ГМ памук – вече се култивира в САЩ, Китай, Индия, Аржентина, Австралия, Мексико, Кулумбия.
ГМ лен – вече се отглежда в САЩ и Канада
ГМ рапица – отглеждана в САЩ, Канада и Австралия. Очаква се скоро и в ЕС
ГМ захарна тръстика – ще се отглежда в близко бъдеще в САЩ и Бразилия
ГМ тютюн – отглежда се в САЩ за търговски цели
ГМ люцерна – отглеждана е в САЩ до 2007. Има одобрение и в Канада и Япония.
Източник:
http://www.gmo-compass.org/eng/database/plants/
(сайт, създаден с финансовата подкрепа на ЕС по Шеста Рамкова програма на ЕК)
В сайта се подчертава, че тези данни може и да не са пълни. Истинските размери на отглежданите по света ГМО в настояще и в бъдеще не са известни.
В сайта са описани и стотици полеви опити с други култури, извършвани от 90-те години насам на всички континенти.

# 972
  • Мнения: 8 769

Манева: Не искаме буфери, а работещ закон
http://www.bnews.bg/topics-5264

„Е, как ще съм склонна да се съгласим за 30-те километра? Абсолютно невъзможно. Това означава, че ние няма да имаме отново закон за генномодифицираните организми. Тази забрана със 30 км означава, че в България няма Закон за ГМО, а България е длъжна да има закон".
Отврат!

От имената на българските ГМО-предприемачи ще излезе и топлата връзка с г-жата Манева.
Има логика, може би не са само Монсанто лобистите. Натискът е двоен, а може би още по-лошо - обединени усилия Монсанто + бг олигарси срещу България!

# 973
  • Мнения: 6
Ако ще се органзиирате, уведомете своевременно медиите, макар че заради Бойко всички сигурно ще са там.

Аудиото с Манева най-сетне работи. Днес цял ден тех нически проблеми и някой май се опитваше да ни струти сайта. Може да и се насладите тук: http://www.bnews.bg/topics-5264

Абсолютно потвърждава подозренията, които изказах вчера. че със зъби и нокти ще се борят да свалят 30-км буферна зона! Че ще се съгласят на "компромис" за плодове, зеленчуци, грозде. Интервюто й потвърждава подозренията ми, че зад тези промени стоят мераклиите да садят ГМО царевица и рапица за производство на биодизел!!!
Моля ви, тези които са журналисти и следят отношенията на партиите и групировките!
Манева май беше от ДСБ?
Те в началото бяха "за" промените.
СДС подкрепиха ли ги?
С кои бизнесмени, които биха имали интерес от новия ГМО закон, са близки десните?

Трябва да стане СКАНДАЛ с имена, за да се стресне ББ!!!

# 974
  • Мнения: 6

Манева: Не искаме буфери, а работещ закон
http://www.bnews.bg/topics-5264

„Е, как ще съм склонна да се съгласим за 30-те километра? Абсолютно невъзможно. Това означава, че ние няма да имаме отново закон за генномодифицираните организми. Тази забрана със 30 км означава, че в България няма Закон за ГМО, а България е длъжна да има закон".
Отврат!

От имената на българските ГМО-предприемачи ще излезе и топлата връзка с г-жата Манева.
Има логика, може би не са само Монсанто лобистите. Натискът е двоен, а може би още по-лошо - обединени усилия Монсанто + бг олигарси срещу България!

ОТ КРИТИЧНА ВАЖНОСТ Е ДА ВДИГАМЕ ШУМ ЗА 30 км-та БУФЕРНА ЗОНА!!! ДА ОБЯСНЯВАМЕ ЗАЩО ДЪРЖАТ НАЙ-ВЕЧЕ НА НЕЯ!!! РОДНИТЕ НИ БГ ОЛИГАРСИ В "ЗЕЛЕНИЯ БИЗНЕС" КАТО БИОДИЗЕЛ ОТ ГМО КУЛТУРИ, ГОЛФ-ИГРИЩА НА ВЪРХА НА РОДОПИТЕ И ДРУГИ ПОДОБНИ "ЕКО" ИДЕИ!
КАААААААААААААААК Е ВЪЗМОЖНО ДА ИМА ТОЛКОВА ЦИНИЧНИ ХОРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт