ИКЕА! ИКЕА! - Тема 7

  • 87 752
  • 794
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 32
дали върху латекс ще се залепят и с какво  newsm78
засега праснах грунд върху наследените плочки и отгоре с латекс ги боядисах супер е ама като заготвя ... и ще се опръска латекса с мазно .. та ми се иска да сложа тези фолиа...

п.с. кухня бонбон имаш La vie en rose   ....голяма е колкото моя апартамент почти Wink

# 751
  • Мнения: 144
Здравейте момичета,

Преди няколко месеца за тези пана се продаваха специални релси (горна и долна) и те се закачаха на тях. Сега вече такива релси няма и се лепят директно на стената със специално лепило, което се намира в М. Бриколаж или други подобни магазини (обяснете на продавача за какво става въпрос). Лепилото е под формата на голяма туба и се нанася с пистолет, както силикона за изолация по ръбовете на ваната например (ако не е ясно, ще ви го снимам).
Ние лепихме върху плочки и няма никакъв проблем.  Peace (и на мен ми беше писнало от тях). Не се вижда изобщо къде свършва едното пано и къде започва другото,усеща се само на пипане. Лепилото е много силно, притиска се около 10 секунди, за да хване и след около два дни се смята, че е напълно втвърдено и няма откачане ! Между паната се нанася фин слой силикон, за да не влиза влага между тях.

Да ви кажа, на нас ни се струва много добро решение и къде по-евтино от плочките. Има само изискване, ако имате газови котлони, те да са на известно разстояние от стената, поне 7 см.

Вивалди, кухнята наистина изглежда голяма, но тя е в хола и ние решихме така да заемем цялата стена, защото яденето е важна част от нашето ежедневие  Laughing. Нашият дом иначе е като кибритена кутийка, 60 м2 за 4-ма  Sunglasses

# 752
  • София
  • Мнения: 285
И аз тук. Grinning
По-преди бях споменала, че от няколко месеца България е включена в обявите за работа, това в английския сайт на Икеа. Така, че може би скоро ще има и българска Икеа.

възможно е вече да сте го обсъдили, но сега започнах да чета темата!

На околовръстното на път за Младост има разкопки и кипи строеж, на оградите на кйто пише ИКЕА!

Явно до месеци ли година ще магазинът на Икеа в София ще е факт!


  bouquet

# 753
  • Мнения: 1 165
Здравейте.Искам да попитам някой дали се е възползвал да пазарува онлайн от английската Икеа.Искам да си поръчам някои неща, но на всички артикули ми дава, че не ги доставят, а пък уж може да се пазарува онлайн и не става въпрос за някакви големи стоки.

# 754
  • Мнения: 7 605
Нямат доставка до БГ  Wink

# 755
  • Мнения: 1 165
Аз не искам до БГ, а до Англия.Затова гледах и английския сайт

# 756
  • Мнения: 7 605
Ами не знам какво си искала да купиш, но и в немския е така че дреболиите ги няма в нет шопа.

# 757
  • Мнения: 1 165
Ами, исках тектилни изделия-спално бельо, хавлии и някой неща за кухнята.Но на абсолютно всичко ми дава, че не е достъпно за онлайн пазаруване.

# 758
  • София
  • Мнения: 285


влез във форума на Емпреса и ги питай как точно може през тях да си поръчаш нещата, които си си избрала!


 Peace


# 759
  • Мнения: 144
АЗ съм поръчвала мебели, но действително някои артикули не се продават он-лайн (такава им е политиката). Друг е въпросът, че тук доставките струват много скъпо - ако поръчката е до 300 евро се заплаща 49 евро доставка, ако пък надминава 300 евро - тя е 99 евро. За нас е изгодно, понеже нямаме кола, но ако имаш такава, за едни чаршафи не си струва да платиш толкова.

# 760
  • Мнения: 31
La vie en rose кухнята ти е чудесна Heart Eyes светна,светла и най-вече просторна.

Ето я и моята дълга и тясна и тъй като съм първи етаж е много тъмна през деня
http://prikachi.com/images.php?images/161/2566161c.jpg

# 761
  • Мнения: 144
Дзън-дзън, аз пък твоята много харесвам и не просто за да ти върна комплимента, да не си помислиш  Wink Обичам бяло, подредено, практично и всичко да си отива едно с друго.  Grinning Особено ми харесва онзи апарат за миризмата, не знам как вече се нарича на български, ние за жалост не можем да сложим такъв  Rolling Eyes

Забравих да спомена за столовете, но като ги видях на снимката се сетих, че отново сядахме на тях и ги гледахме отблизо и най-сетне се отказахме от този модел. Не че ми изглеждат нездрави или неудобни, ами краката им заемат повечко място от онези дървените с тапицерията. Та на тях последно се спряхме, дано не съжалявам за избора си, само упортебата ще покаже.  Thinking

# 762
  • Мнения: 13 829
La vie en rose кухнята ти е чудесна Heart Eyes светна,светла и най-вече просторна.

Ето я и моята дълга и тясна и тъй като съм първи етаж е много тъмна през деня
http://prikachi.com/images.php?images/161/2566161c.jpg

Dzyn dzyn за толкова място перфектно сте се справили- светли тонове, оптическо изтегляне - направо ми прикова окото. И масата с тези столове- много изискано.

Да ви кажа, на нас ни се струва много добро решение и къде по-евтино от плочките. Има само изискване, ако имате газови котлони, те да са на известно разстояние от стената, поне 7 см.


За газовите печки с продават едни специални метални гръбчета , слагат се на стената зад котлоните , има ги в магазините където продават продукти на една гръцка фирма за производство на мивки, смесители,  вградени уреди нещо на "Т"  беше  .... newsm78  Текка или нещо такова - ако някой се интересува ще потърся ..

# 763
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 106
tincheto онлайн пазаруването и доставката от английския сайт, а мисля че и навсякъде другаде е основно за мебели. Това е политика на компанията, да отидеш до магазина и да си купиш и други дребни неща, а доставят само тези дето не могат да се поберат в най-обикновена кола. Затова и доставката им е толкова скъпа, до 10 мили е 48 паунда, а след това доста по-висока.

# 764
  • Мнения: 278
Здравейте пак Simple Smile

След толкова чудене все пак взехме лампата МАСКРОС. Много е красива...като сме в ИКЕА постоянно я гледам Simple Smile. НАшата още не сме я сглобили, че снощи стана късно. Но май ще е голяма играчка да ги накачим всичките стърчащи части. Ама ще я покажа като стане готова.  Heart Eyes

Взехме и от тия етажерки ли се казват EXPEDIT в черно/кафяво, ще я обърнем настрани и ще я ползваме за масичка на телевизора, а отгоре ще закачим от тия етажерки дето са в зиг-заг форма пак в черно/кафяво. За отсрани взехме BESTA, един по-висок и по тесен. За EXPEDITa ще вземем по-нататък и вратички или кутии.

Взехме и една голяма маса за пред диваните....също така пердета, и дървени щори. Въобще почти целия ни хол ще е обзаведен от там.
Днес ще ги сглобяваме...нямам търпение. После ще ви показвам как е станало  Heart Eyes

Има ли някой от вас опит с тези дървени щори? Ние ги взехме в светло кафяво и ще ги комбинираме с тъмно кафяво перде, което не пропуска светлина....


La vie en rose, много ми хареса твоята кухничка. С удоволствие бих готвила там Simple Smile Много е свежа.


Дзън_Дзън
, твоята също е много уютна Simple Smile а този тажин твоя ли е Simple Smile  Hug

Лека неделя на всички.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт