ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 168 403
  • 751
  •   2
Отговори
# 555
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 161
Здравейте. Детето ми е на 4г. Чурката му се поду и възпали и го болеше. Отидохме на уролог и той каза, че трябва да го забелим, понеже излиза секрет и има възпаление. Дръпна кожата, веднага стана, но беше мн.болезнено за малкият. Първият ден мн.го болеше. Какви грижи да полагаме сега? Доктора каза да го мажем само с Дермазин, като първите3-4 дни да не заголваме главичката,(т.е. не цялата а съвсем деликатно и малко). Това, което ме смущава е, че по главичката станаха червени черти и на малкият му щипе крема и не дава да мажем нищо. И кога да почнем да я дърпаме тази кожичка до край при тези негови болки?

# 556
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
за да се успокои мястото правете продължителни компреси с големи марли, напоени си риванол и поставени върху пишлето. Сменяйте компресите поне 4 пъти дневно. Дермазинът е добро мазило,но е по-подходящо при охлузване и леко изгаряне. Може да прилагате крем Лидокаин за успокояване на болката, но на съвсем фин слой върху оголената главичка и за кратко време. Нещата ще се успокоят бързо.

# 557
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 161
Благодаря за отговора! Започнахме с компресите. Ще взема крем лидокаин и ще му мажа. А другият крем върху него ли да нанасяме? И да го сменим ли с друг тогава дермазина - дефламол например, ако е по-подходящ?
Също така как да предодвратим да не залепне пак всичко. Обиковена ежедневна  баня на мястото достатъчна ли ще е или да мажем с крем. Чета в различни форуми, че се ползва риванол на маз за около месец. Какво бихте ни посъветвали?

# 558
  • София
  • Мнения: 3 188
Лидокаин е за няколко дни - успокоява болката. Не препоръчвам дефламол. А крем риванол също се слага за около седмица. Не е препоръчително да се нанасят разни кремове върху главичката. Измивайте я с топла вода и бебешки шампоан.

# 559
  • Мнения: 2

Здравейте проф. Бранков,

Бяхме на преглед с моя 7 м. син. Диагнозата на вашия колега е пълна фимоза и склеротично изменение на върха на препуциума и не допуска мануална аблация. Предписа кортикостероиди.

...........
Много ми се иска да има решение без кортикостероиди и без операция.

Здравейте, ако се колебаете относно лечението, препоръчвам Ви да не предприемате нищо. Не го мъчете да се забелва, обаче тряба да следите, дали не се е получило пълно затваряне на кожичката на върха. Това ще затруднява уринирането и може да доведе до инфекция.
Кортизонът под формата на мехлем не трябва да се поставя дълго време, но моята препоръка е да се намазва на съвсем тънък слой, все едно че намокряте кожичката. А по правило няма определени срокове за манипулациите при фимоза - преценява се индивидуално.

Благодаря за отговора! Това означава ли, че има вериятност да се оправят нещата и без кортикостероиди и без обрязване? Както казах оставяме го по 5 часа на ден голичък.

# 560
  • София
  • Мнения: 3 188

Благодаря за отговора! Това означава ли, че има вериятност да се оправят нещата и без кортикостероиди и без обрязване? Както казах оставяме го по 5 часа на ден голичък.


Няма стриктно правило. При различните деца ситуацията е различна. Преценява се индивидуално.

# 561
  • София
  • Мнения: 129
Здравейте, един въпрос и от мен.
Синът ми е на 5 години. След препоръка от педиатъра му, почистваме пениса при всяко къпане, като дърпаме кожичката до където може. Вече го прави сам. До сега никакъв проблем, кожата почти се е отделила от главичката, няма зачервяване. Но все още има едно място където си стои залепена и тъй като около мен всички ме убеждават как ще си бия главата после, понеже не съм го забелила като бебе, вече взех да се притеснявам. Толкова "поучителни" истории съм изслушала до сега, че вече научих около 10 различни имена на мъжкия полов орган. Tired
Та въпроса е, на прав път ли сме или лошо ни се пише? Трябваше ли до сега кожичката на пениса да се е отделила изцяло? Трябва ли да потърся специалист и кога е "крайния срок" за това?

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 20:29 от Buzanche

# 562
  • София
  • Мнения: 3 188
Не слушайте "бабини деветини". Разлепването е естествен процес. Вие подхождате правилно и продължавайте по този начин. Не е задължително това да става на момента.
Все пак трябва да се уточни дали кожичката е нормална, няма ли фимозен кожен пръстен. Тези неща ги преценява специалист. При необходимост аз предписвам кортизонов крем.

# 563
  • София
  • Мнения: 129
Благодаря за отговора, проф. Бранков!
Има ли възможност все пак да го доведа при Вас за една консултация?
Поздрави!

# 564
  • София
  • Мнения: 3 188
Разбира се, елате в Детския център на Токуда - там приемам между 10.30 и 13.30. През май съм в отпуска.

# 565
  • Мнения: 26
Здравейте! Синът ми е на 8 месеца. Още от самото начало при къпане леко опъвахме кожичката на пениса. Преди месец се видя главичката, но имаше нещо като ципа отгоре. Но на консултацията вчера, без да бъда предупредена, педиатърът забели члена му (дръпна рязко кожата и се показа главичката). Каза ми да почиствам с марля, напоена с Риванол и да мажа с Гентамицин. Няколко часа плачеше много, докато пишкаше Sad Днес сутринта почистих мястото, но проблемът беше, че главичката не можеше да се прибере. Отидохме при педиатъра, който успя да върне кожата на мястото й. Каза, че се получавал някакъв пръстен, който пречи на кожата да се върне обратно. Това дали е фимозен пръстен? Колко е опасен? Какви са методите за справяне с него? Дали ще се прибере сам... Много съм объркана и не зная как да продължа нататък... Около главичката е зачервено и сякаш има кръв. Продължавам с Риванола (почиствам леко с марля или капвам няколко капки на отвора, правя и компреси с марля и Риванол), Гентамицина. До какво положение трябва да забелвам патката?   Какво ще ме посъветвате? Какво да правя? Притеснява ме този пръстен...
Извинявам се за дългия пост!
Благодаря Ви предварително за обърнатото внимание!

Последна редакция: сб, 06 май 2017, 08:46 от cvetence871

# 566
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
при вашия случай вече има оформена патологична фимоза с усложнение - парафимоза. Получава се при насилствено забелване, което е станало при стегнат препуциум. Полученият кожен фимозен пръстен трябва да се третира - възможно е да се стигне и до хирургична манипулация. Продължавайте с компресите с риванол. не правете опити за забелване. За съжаление аз съм в отпуска и не мога да видя детето, поради което не мога да Ви дам съвет.

# 567
  • Мнения: 26
Благодаря Ви за отговора! Положението вече е по-добре. Не го боли. По време на баня леко забелваме пишлето, за да почистим. Но сякаш кожата в основата на главичката е сраснала. Възможно ли е и това какво означава? Зачервено е, но вече не е подуто. Възможно ли е този пръстен да се прибрал (извинявам се за неточния изказ)? До колко време трябва да се направи консултация? Сериозно ли е положението? Не сме от София, но при необходимост ще отидем. От Шумен сме.
Благодаря Ви, че отделяте от времето си, за да ми отговорите!

Последна редакция: пн, 08 май 2017, 07:23 от cvetence871

# 568
  • варна
  • Мнения: 1 228
Спешно моля за съвет !
Вчера на малкия 2,6  му се поду чурката ,започнах компреси с реванол и тетра ,днес сутринта реших да го заведа на при личната ,защото  имаше подобрение ,но  все още е зачерено и подуто е около главичката .Чурката е забелена до половина ,тя погледна и исписа ТРИДЕРМ да мажа два пъти а ден .Още като се върнахме и намазах ,продължих с реванола и тетрата ,но сега казва че му щипе или боли ,незнам и аз, като пиша ,все още е надуто .
Мога ли да мажа по често с крема ?
Как да правя баните като явно от постоянното пипане тя се зачервява наново.?Как да мажа с крема ,като не мга да забеля за да стигна до болното място?

Последна редакция: чт, 11 май 2017, 17:24 от mimenceto123

# 569
  • София
  • Мнения: 3 188
Благодаря Ви за отговора! Положението вече е по-добре. Не го боли. По време на баня леко забелваме пишлето, за да почистим. Но сякаш кожата в основата на главичката е сраснала. Възможно ли е и това какво означава? Зачервено е, но вече не е подуто. Възможно ли е този пръстен да се прибрал (извинявам се за неточния изказ)? До колко време трябва да се направи консултация? Сериозно ли е положението? Не сме от София, но при необходимост ще отидем. От Шумен сме.
Благодаря Ви, че отделяте от времето си, за да ми отговорите!

Кожният фимозен пръстен не може спонтанно да се отпусне. Това частично слепване не е проблем.  Но реалната ситуация при вас не е много ясна. Нека да видя детето, ще преглеждам след 5 юни.

Общи условия

Активация на акаунт