Нека има Еко подфорум в Бг-Мамма!

  • 8 764
  • 177
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 479
Не виждам връзката между това къде е темата и това дали някоя майка ще се довери сляпо на инфото там  newsm78

# 91
  • Португалия
  • Мнения: 4 437
кое е стрес ,определяме индивидуално-според нагласата на светогледа ни  Peace
fotinaklaros ,мерси  Hug  една от темите е Зелено селище ,където има страхотни идеи за зелен начин на живот,което според мен е недоизясненото понятие в спора,и именно от там идва проблема
от всичко дотук ми се струва,че ние ще си искаме,ама дали ще ни се даде .... newsm78

# 92
  • Мнения: 189
Биляна, стува ми се, че визираш мен с темата, която бях пуснала преди време.....

Сега видях, че една от предложените теми е как да направим децата си вегетарианци ooooh!Вярно ли това за вас е еко и близо до природата?????Ще влезе някое младо майче, ще прочете заглавието и без да мисли ще сложи на зеле и моркови детето си.Ей за такова сектантско общество говорех.В това няма нищо полезно и нормално-дете направено насила вегетарианче NaughtyДругите теми не искам и да ги отварям, явно и те са стресиращи.

темата не е да направим децата си вегетарианци, а да отглеждаме детето като такова, защото убеждението на родителите е такова и ние щем не щем докато детето е малко и все още ние вземаме решение вместо него предаваме нашия модел на поведение.........

да, да си вегетарианец е еко и си близо до природата - http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529#  

да, ако влезе някое младо майче и без да мисли слага само зеле и моркови на детето си ще му навреди....

да живееш в хармония с природата и света не е сектанство....

детето ми няма да е насила направено вегетарианче, просто ще е такова докато порасне до толкова, че да реши какво да бъде то самото.......

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 11:43 от fotinaklaros

# 93
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна, стува ми се, че визираш мен с темата, която бях пуснала преди време.....
Сега видях, че една от предложените теми е как да направим децата си вегетарианци ooooh!Вярно ли това за вас е еко и близо до природата?????Ще влезе някое младо майче, ще прочете заглавието и без да мисли ще сложи на зеле и моркови детето си.Ей за такова сектантско общество говорех.В това няма нищо полезно и нормално-дете направено насила вегетарианче NaughtyДругите теми не искам и да ги отварям, явно и те са стресиращи.

темата не е да направим децата си вегетариянци, а да отглеждаме детето като такова, защото убеждението на родителите е такова и ние щем не щем докато детето е малко и все още ние вземаме решение вместо него предаваме нашия модел на поведение.........

да, да си вегетариянец е еко и си близо до природата - http://video.google.com/videoplay?docid=-6176563723666627529#  

да, ако влезе някое младо майче и без да мисли слага само зеле и моркови на детето си ще му навреди....

да живееш в хармония с природата и света не е сектанство....

детето ми няма да е насила направено вегетариянче, просто ще е такова докато порасне до толкова, че да реши какво да бъде то самото.......


    Ето за това говорех! StopИмам достаъчно време изкарано в този форум и осъзнавам, че сега е времето да напусна темата.

  Започна се, от това се опасявах, от такива постинги!

 Наистина не ви желая успех за създаването на нов подфорум.Не заради мен, ами заради много други податливи жени.

 Поздрави и приятен ден!

# 94
  • София
  • Мнения: 13 236
ВегетариАнец мисля е правилната дума..  Wink

# 95
  • Мнения: 2 132
Е ти поне като живееш в Англия трябва да си по-добре запозната, че вегетарианците не ядат само моркови и зеле  Grinning Там поне живеят милиони такива. Иначе вече обяснихме по- назад в темата защо вегетарианството е и екологично. Не виждам и кое му е сектантското Simple Smile Отделно, че всяка майка си има глава на раменете.

# 96
  • Мнения: 189
Vache, благодаря!  bouquet


Биляна, след като не се чувстваш добре тук и след като нещата са ти чужди, значи наистина си взела правилното решение........

а относно до това за податливите жени.......много моля.. всичко е много добре обмислено и осъзнато.........

успех по пътя ти желая
.....и преключвам спора или там каквото се води, защото всичко това е в разрез на моята душевна хармония........

# 97
  • Мнения: 324
И аз съм за, но като гледам настроенията май няма да има голям смисъл от моето мнение.

Много странно ми звучи това, че щяло да се превърне в секта – ще се превърне, ако отношението е такова.
Като станахме вегетарианци, всички ни гледаха много странно и с недоумение,особено пък като заявихме, че и детето няма да яде месо. Когато мъжа ми каза на своите роднини за това наше решение, последва ”И откога сте в тази секта?!?!”
Мисълта ми е, че нашето отношение към нещата им придава някакъв оттенък. Ако един човек смята, че ЕКО е секта, то без значение в кой подфорум се намира дадена тема, за въпросния човек тя ще си е табу и толкова.

Обаче не ми е ясно нещо – защо „насила направено” месоядно да е по-малко стресиращо от „насила направено” вегетарианче? И не знам защо хората си мислят, че вегетарианците хрупат само моркови и зеле??? А пък, ако една майка е толкова податлива, че да си остави детето само на моркови и зеле, толкова по-зле за въпросната майка, явно не влага мисъл в нещата, които прави.

# 98
  • Мнения: 545
fio (а и останалите). извинете че ви прекъсвам, но това е правила условия и указания, моля, недейте да го обръщате на 'еко' дискусии. Моля да се прекрати.
----

сега едно лично (персонално) мнение: не мисля, че е необходим отделен подфорум. най-малкото, защото всеки отделен подфорум всява страх и ужас по време на т.нар. "архивиране", когато темите трябва да се нападнат по подфоруми така че да се виждат и тук и в архива по сходен начин.
---
И още съвсем лично мое си: ако се поразцъкате, ще забележите, че за много каузи и прочие се прави една 'библиотечна' тема която съдържа препратки към други теми. Това се прави от различни хора по различни поводи, а самите теми за екология така или иначе са различни, защото тази дума 'еко' крие зад себе си доста широка гама от понятия. Като гледам, дори желаещите за такъв подфорум го класифицират от алтернативна медицина (може би, някои от вас, даже религиозна основа) до вегетарианство и веганство. А за мен еко е предимно технология, и няма нищо общо с яденето или неяденето на месо. Това е само пример колко широко е това (да ме прощавате) медийно понятие. Недейте да спорите, идете и проверете  с какво се занимава ЕКО-логията, и колко далече е вегетарианството от въглеродните емисии. Останалото съдържание е к'вото всеки му е хрумнало да си го допише. Да, смятам че с това понятие МНОГО се злоупотребява. Когато си го разделите по 'визии', ще видите, че всяка от групичките си го представя различно, едните от душевна хармония и мироглед (каквото и да се крие зад тази дума) - другите до чиста химия.

еди
ПС без коментар, но не оставям настрана и възможността за нарочно манипулиране на понятията. без коментар, моля, правено е и сигурно ще бъде правено отново, т.е. рискът да се появят замаскирани под 'еко' хора с други идеи и идеали е реален.

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 13:38 от T3-M4

# 99
  • Мнения: 324
Извинявам се  Rolling Eyes

Вегетарианството не е чак толкова далеч от въглеродните емисии и от екологията като цяло, но... спирам

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Твърдо ПРОТИВ...! Naughty
Най-вече заради факта, че зад част от темите и идеите се "крият" изключително много крайни възгледи... Които нерядко могат да бъдат опасни...

# 101
  • Мнения: 3 988
Като чета мненията на модераторите, каквито и да са резултатите от анкетата, нов форум няма да има.
Ще е хубаво поне да заковат библиотечните теми по останалите подходящи форуми и да ги актуализират при необходимост. Някои от аргументите им за отказ са разумни според мен, но далеч не всички.

Когато си го разделите по 'визии', ще видите, че всяка от групичките си го представя различно, едните от душевна хармония и мироглед (каквото и да се крие зад тази дума) - другите до чиста химия.

Така е, Еди!  Peace Ще се въздържа от конкретни примери.  Flutter

# 102
  • Мнения: 122

Твърдо ПРОТИВ...! Naughty
Най-вече заради факта, че зад част от темите и идеите се "крият" изключително много крайни възгледи... Които нерядко могат да бъдат опасни...

Има нещо такова Peace

# 103
  • Мнения: 479
Добре де, на мен не ми стана ясно защо обединяването на тези така опасни теми ги право дори по-опасни отколкото са поотделно съществуващи  newsm78

# 104
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Защото няма модератор, който да следи евентуален такъв подфорум, че дори и двама...
А и така сега темите са си на местата... Не им трябва търсене на ново място...

Общи условия

Активация на акаунт