Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 6

  • 252 123
  • 744
  •   2
Отговори
# 585
  • Мнения: 615
Тишо, имаше мнение ,което споделям,че няма полза от преглед при Бусарски,само ще ти вземе парите и ще ти каже същото ,като идея и 50 пъти по-постно от който и да е от младите хирурзи.Хич не обича да се обяснява -вероятно ,защото са му скъпи думите.За 10 дни там не ми е казал и две думи ,а уж ми беше опериращия !!! Предимно контактувах с младшия неврохирург в екипа ,който не се скъпеше да обяснява ,каквото го попиташ!   

Благодаря, за мнението.
Но няма да си говорим за ДХ, мисля че ще помогне  Peace

# 586
  • Мнения: 0
Здравейте,
След малка пауза пак се включвам в форума.
Миналата седмица като ми свърши болничния почнах работа и /за моя ужас ми се падна командировка и  беше натоварено/ след седмица работа пак получих пристъп ;-/. Същата скованост, болка при движение и въобще не ми позволяваше да се наклоня напред без да си свия коленете. Бях в София и се наложи да ходя на невролог, който ми изписа инж. Дипрофос, 3 инжекции през три дена и ми каза за да ми е мирна главата трябва да повторя процедурата още веднъж след 20 дена.
Искам да Ви попитам някой ако е изпробвал тези инжекции и по ТАЗИ СХЕМА да ми сподели, защото един друг невролог ме оплаши как така през три дена може да ги изпишат, най рано през 20 дена трябва де се приложат и т.н.
Направих първата част 3 инж. Дипрофос през три дена и имам голям облекчение, болката изчезна и опъването намаля чувствително. Но сега се двуомя дали да направя втората част 3 инж. Дипрофос през 3 дена, защото по думите на другия невролог е била мн. силна тази доза.
Някой ако е правил или е чувал за такова приложение на инж. Дипрофос да ми сподели отзивите.
Благодаря предварително....

# 587
  • Мнения: 167
Здравейте,
След малка пауза пак се включвам в форума.
Миналата седмица като ми свърши болничния почнах работа и /за моя ужас ми се падна командировка и  беше натоварено/ след седмица работа пак получих пристъп ;-/. Същата скованост, болка при движение и въобще не ми позволяваше да се наклоня напред без да си свия коленете. Бях в София и се наложи да ходя на невролог, който ми изписа инж. Дипрофос, 3 инжекции през три дена и ми каза за да ми е мирна главата трябва да повторя процедурата още веднъж след 20 дена.
Искам да Ви попитам някой ако е изпробвал тези инжекции и по ТАЗИ СХЕМА да ми сподели, защото един друг невролог ме оплаши как така през три дена може да ги изпишат, най рано през 20 дена трябва де се приложат и т.н.
Направих първата част 3 инж. Дипрофос през три дена и имам голям облекчение, болката изчезна и опъването намаля чувствително. Но сега се двуомя дали да направя втората част 3 инж. Дипрофос през 3 дена, защото по думите на другия невролог е била мн. силна тази доза.
Някой ако е правил или е чувал за такова приложение на инж. Дипрофос да ми сподели отзивите.
Благодаря предварително....

Дипрофос е кортикостероид и може да се приложи ударно при остра криза. Но за препоръчване е да има период от 5-7 дена между слагането му (поне на мен така са го правили). Максимум за 1 година да се съберат 6 инжекции.
Ако се чувстваш по-добре може да си помислиш дали да слагаш и останалите инжекции.
Аз в периода на много болезнената ми криза си позволих само 3 бр. за 20 дена.

# 588
  • Мнения: 0
Благодаря за споделения опит jocco,
Наистина ефекта от Дипрофос беше много добър, както казах направих три инж. през три дена и след втората инж. ме отпусна. Но незнам дали ефекта няма да изчезне след карантинния срок на медикамента?
Сколонен съм да направя още две инж. след пауза от 20 дена. Поне по думите на невролога ефекта тогава е бил траен. Незнам на кой от невролозите да вярвам Wink.
А ако и други имат мнение и опит и го споделят ще се радвам.
Безпрецедентен уикенд...

# 589
  • Neverland
  • Мнения: 143
Имам дискова херния от 12 години.Болки в кръста и изтръпване на десния крак.Категорично съм против операциите .Досега винаги съм успявала с физиотерапия и малко болкоуспокояващи от гр. на нестероидните противовъзпалителни.Търся мнения и актуални телефони за връзка с мануални терапевти/разбира се ,от тези които се лекуват по този начин/ Simple Smile .Може и на лични.

# 590
  • София
  • Мнения: 958
Здравейте на всички.

Имах нещо като дископатия, диагностицирана преди 10 години и напомняща ми за себе си поне един път в годината. Но с едно, две хапчета - Диклак и повече внимание отшумяваше. Докато от месец започнаха по-силни болки - след събуждане започва да ме боли и в рамките на половин час се усилва. Изписаха ми афламил и мидокалм. Вчера сутринта обаче буквално блокирах - ни да стана, ни да легна. Не мога и да се завъртя в леглото.... Whistling

Биха ми една инжекция вечерта дипрофос, от която нищо. Продължих с хапчетата и днес, и сега благодаря на Бога, че съм по-добре.
Болката достигаше до петите, особено на левия крак. Не ми се е случвало подобно изпитание преди.
Утре мисля да ходя на невролог и да се боря за ямр, но се съмнявам, че така бързо ще ми даде направление.

Знаете ли, за да ползвам с направление за процедурите тук в санаториума дали ще е задължително ямр изследване или само по оплакванията биха ме насочили.

Благодаря, че ви има и, че помагате..... Hug

# 591
  • София
  • Мнения: 2 019
mila71, aз вече три пъти посещавам санаториума в Кюстендил и съм изключително доволна от лечебния ефект.
За съжаление тази година НОИ не сключи договор с него. Вариантът е да си вземеш
направление по клинична пътека или да го посетиш на частно. Цитирам първия пост:

Цитат
С нашето заболяване можем да ходим по две клинични пътеки - 241 и 244 в заведенията, които приемат по клинични пътеки.
По клин. пътека 241 изискват да си носите ЕМГ като самото изследване има валидност 4 месеца.
По клин. пътека 244 може само със скенер, който няма давност.


От тази година продължителността на клиничната пътека е 7 дни, а не 10, както беше досега.

# 592
  • Мнения: 98
Мила, за това,което споделяш не те приветствам с добре дошла, др. за ямр - едва ле ще ти го дадат, но опитай - от опит глава не боли, само дано не си за нас, а е нещо по-леко...
Здравейте на всички.

Имах нещо като дископатия, диагностицирана преди 10 години и напомняща ми за себе си поне един път в годината. Но с едно, две хапчета - Диклак и повече внимание отшумяваше. Докато от месец започнаха по-силни болки - след събуждане започва да ме боли и в рамките на половин час се усилва. Изписаха ми афламил и мидокалм. Вчера сутринта обаче буквално блокирах - ни да стана, ни да легна. Не мога и да се завъртя в леглото.... Whistling

Биха ми една инжекция вечерта дипрофос, от която нищо. Продължих с хапчетата и днес, и сега благодаря на Бога, че съм по-добре.
Болката достигаше до петите, особено на левия крак. Не ми се е случвало подобно изпитание преди.
Утре мисля да ходя на невролог и да се боря за ямр, но се съмнявам, че така бързо ще ми даде направление.

Знаете ли, за да ползвам с направление за процедурите тук в санаториума дали ще е задължително ямр изследване или само по оплакванията биха ме насочили.

Благодаря, че ви има и, че помагате..... Hug

# 593
  • София
  • Мнения: 958
sophsan = Благодаря много за информацията. Ще направя каквото зависи от мен, за да си издействам възможност за процедурите.

eli ivanova - не знам какво е, но болките бяха страховити, бях пълен блокаж.... Shocked Дано сериозно се отнесе невролога, че като знам колко време мотаят с купища лекарства преди да те пратят на читаво изследване.

Има ли разлика межди дископатията и дисковата херния и къде мога да прочета повече?

# 594
  • София
  • Мнения: 2 019
Има ли разлика межди дископатията и дисковата херния и къде мога да прочета повече?

Ето тук има хубава статия за дисковата херния:
http://lubomirivanov.com/464

Прегледай и първия пост на темата, задай и в Гугъл за
повече информация.

# 595
  • Мнения: 615
Имам дискова херния от 12 години.Болки в кръста и изтръпване на десния крак.Категорично съм против операциите .Досега винаги съм успявала с физиотерапия и малко болкоуспокояващи от гр. на нестероидните противовъзпалителни.Търся мнения и актуални телефони за връзка с мануални терапевти/разбира се ,от тези които се лекуват по този начин/ Simple Smile .Може и на лични.

Здравей  Hug
От кой град си?

Здравейте на всички.

Имах нещо като дископатия, диагностицирана преди 10 години и напомняща ми за себе си поне един път в годината. Но с едно, две хапчета - Диклак и повече внимание отшумяваше. Докато от месец започнаха по-силни болки - след събуждане започва да ме боли и в рамките на половин час се усилва. Изписаха ми афламил и мидокалм. Вчера сутринта обаче буквално блокирах - ни да стана, ни да легна. Не мога и да се завъртя в леглото.... Whistling

Биха ми една инжекция вечерта дипрофос, от която нищо. Продължих с хапчетата и днес, и сега благодаря на Бога, че съм по-добре.
Болката достигаше до петите, особено на левия крак. Не ми се е случвало подобно изпитание преди.
Утре мисля да ходя на невролог и да се боря за ямр, но се съмнявам, че така бързо ще ми даде направление.

Знаете ли, за да ползвам с направление за процедурите тук в санаториума дали ще е задължително ямр изследване или само по оплакванията биха ме насочили.

Благодаря, че ви има и, че помагате..... Hug

Здравей,  и добре дошла при нас  Hug
Не ти трябва ЯМР за санаториум, може и със скенер.

# 596
  • София
  • Мнения: 958
Благодаря на всички. Прочетох доста тези дни, но днес съм на невролог и ще пиша после пак.

Снощи преди лягане бях по-добре, но сутрин се събуждам по-зле. Преместих се да спя на леглото в детската, че е по-твърдо, но май през нощта се обръщам по гръб и сутрин ме боли доста. Едвам се завъртях, за да стана..... Sad Имам чувството, че през нощта се влошавам, защото и преди от сутринта винаги започва всичко.
Вчера направих нещо, което ми каза рехабилитатор - сложих стол на леглото и краката върху него, на 90 градуса. Постоях така, но повече от половин час трудно издържам.

# 597
  • Мнения: 615
Благодаря на всички. Прочетох доста тези дни, но днес съм на невролог и ще пиша после пак.

Снощи преди лягане бях по-добре, но сутрин се събуждам по-зле. Преместих се да спя на леглото в детската, че е по-твърдо, но май през нощта се обръщам по гръб и сутрин ме боли доста. Едвам се завъртях, за да стана..... Sad Имам чувството, че през нощта се влошавам, защото и преди от сутринта винаги започва всичко.
Вчера направих нещо, което ми каза рехабилитатор - сложих стол на леглото и краката върху него, на 90 градуса. Постоях така, но повече от половин час трудно издържам.

И аз съм така от матрака, намери си твърдо легло  за спане, (диван, канапе и дори  и на пода (просто за пробата) Peace)

# 598
  • Мнения: 669
mila71,сложи си табуретка под краката,ако можеш спи през ноща така.Така трябва да отпусне болката.

# 599
  • София
  • Мнения: 958
Ходих днес на невролог - каза дискова херния. написал е МКБ G 57 - мононевропатия на долен крайник.
Поради това, че между първото блокиране и сега са минали 8 години има вероятност да не се налага операция. Ще ми назначи скенер, за да се види. За ямр изобщо не стана и дума......щом съм се подобрила за 3, 4 дни не било спешно.

Спря ми мидокалма и каза да продължавам с Афламил - общо 10 дни и включи Седалгин нео и Допит крем за мазане. Следващия понеделник пак на преглед. Прегледа ме обстойно - чукане с чукета, бодене с карфици и какво ли още не.....

Добави почивка, излизане за кратко, никакво вдигане на тежко и навеждане. ЗА процедури с минерална вода - трябва да ми отшумят симптомите, така че вероятно лятото ще ми назначи.

Това е засега положението...хич не е розово, надявам се да не стигна до операция......... Praynig


aha - хич не мога да спя по гръб, ако не се завъртя настрани не мога да мигна..... Sad

Общи условия

Активация на акаунт