MTHFR генна мутация

  • 159 451
  • 850
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 206
д-р Димитрова е завеждаща на Патологията във ВМИ, работи си там
Не се притеснявай за приема на неофолик мета - това лекарство не може да се предозира, доколкото знам е като витамин С.
Аз от 16та седмица до раждането съм била на 10 таблетки на ден.

# 31
  • Мнения: 102
Благодаря ти   bouquet

# 32
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Здравейте момичета, бих искала мнението Ви за моите резултати, че нещо не мога да разбера.

РЕЗУЛТАТ ОТ ГЕНЕТИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ:
Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:

Хетерозиготен носител по мутантен алел

Интерпретация на резултата:

Няма изменения в изследваните генетични фактори, свързани с предразположения към тромбофилични състояния.

Благодаря предварително Simple Smile

# 33
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Забравих да пиша че съм хетерозиготен носител за Тромбофилия. Не се сещам за точната интерпретация на резултатите.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 860
Здравейте момичета  Hug
Да се запиша и аз в темата. Аз съм с един мисед аборт в 6г.с., след него със запушени тръби сега се подготвяме за ин витро.
Изследвали сме всичко след аборта нищо че е един, излезнаха ми от имунологията леко завишени АНА (вече са в норма) от генетиката само МТХФР и аз съм с 35% намалена ензимна активност. Преди да ми пуснат изследването за МТХФР се консултирах с гентик, нашироко ми обясниха че влиянието на МТХФР не било на 100% доказано, честотата на абортите със или без лечение бил един и същ Sad също така ми обясниха че се изисква лечение само ако се натрупва хомоцистеин в организма  Rolling Eyes Като си вземах резултата попаднах на друг лекар, който ми каза че това не би довело до аборт и че няма нужда от лечение  Rolling Eyes аз въпреки всичко си купих неофолик мета и си пия по 1 хапаче, но се чудя дали да не пия по повече  Rolling Eyes а по въпроса за дозата и това дали се изхвърля за фолиевата киселина не знам, но големи дози витамин Ц не са много препоръчителни, пише го на листовката на витамин Ц, големите дози могат да доведат до проблеми със съсирването Rolling Eyes

Кремито хетерозиготен по мутантен алел значи че има мутация, но зависи ако е само C/T е намалена с 35% синтеза, а ако е и А/С май се увеличава на 70%

# 35
  • София
  • Мнения: 6 302
Момичета, имам един въпрос. Някои лекари казват, че все още явно не е установена на 100% зависимостта между проблеми с MTHFR мутацията и проблемното забременяване/износването на бебето. На някоя от вас препоръчвали ли са й да изследва нивото на хомоцистеина? Това във връзка с последния пост на Лейла, а също и след разговор с моя приятелка, която живее в Холандия - тя ми разказа, че нейна колежка след дългогодишен стерилитет е направила изследване на хомоцистеина и е бил повишен. Пила е по предписание на лекаря си в продължение на 3 месеца някаква добавка - комбинация от витамин Б6, Б12 и фолиева киселина. След което забременява по естествен път (преди това има 2 инсеминации и 2 опита ин-витро) и сега е в 22 седмица. Просто разсъждавам по темата....
Ако някой е изследвал в България (София) хомоцистеин, моля да каже къде, в коя лаборатория. Знам, че до преди 2 години са изпращали тези проби в Германия, но сега не съм наясно. Благодаря предварително

# 36
  • София
  • Мнения: 3 860
Зази в Токуда го има в ценоразписа хомоцистеина, предполагам че и в другите лаборатории ще го има, аз лично Токуда не ги харесвам по принцип  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 4 700
Заz, иzследван ми е, но в Германия. Бях превеждала даже една статия zа него, но я нямам вече. ИмаШе връzка с тромбофилията. А тук като иzписват високи доzи фолиева zадължително я комбинират и с висока доzа Б12 и Б6.

# 38
  • София
  • Мнения: 262
Хомоцистеин се изследва и в Националната кардиологична болница - в отделението на доц. Паскалева.

# 39
  • sofia
  • Мнения: 786
http://mthfr.net/recurrent-pregnancy-loss-frequent-miscarriage/2011/09/25/ Аз съм с Heterozygous C677T MTHFR и един спонтанен аборт

# 40
  • sofia
  • Мнения: 786
Според мен връзката е много очевидна. Трябва да се пазите от обикновената фолиева киселина (мултивитамини, корнфлейкс, добавки ...). Също тази мутация има връзка с метилацията - др. Яско много място отделя на това както и споделя че 80-90 % от децата с аутизъм я имат - това го казвам за да видите колко сериозни последствия може да има. Нашите лекари все още казват, че тази мутация не е кой знае какво.

Иначе да, MTHFR мутацията заедно с още няколко отговарят за съсиреците в кръвта - тромбофилия или както и е там името.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами и аз съм в подобно положение, хетерозиготен носител, един мисед и 3 неуспешни ин витро опита след това  Rolling Eyes
А на мутацията наистина никои не й обръща внимание, пия си метафолиева по една и толкова  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 422
Аз също съм с тази мутация, имам 2 миседа преди дъщеря ми и един след нея. Пия неофолик мета по 3 на ден, всеки ден и стискам палци  Tired

Последна редакция: сб, 16 юни 2012, 13:53 от Жоржи

# 43
  • Мнения: 1 263
Две полезни статии:
Тромбопрофилактика при високорискови бременности
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4924
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 530&Itemid=19

# 44
  • Мнения: 1 782
Здравейте ,

Има ли някой , с който актуално да си говорим по тази тема ????
Гледам, че постовете са доста старички ...., а имам нужда от помощ, съвет, надежда ....

Общи условия

Активация на акаунт