децата и BIOPTRON?моля,да споделите впечатления

  • 48 934
  • 184
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 485
VL мисля че много добре знаеш. Тези форуми не са направени да изкарваме статистики в тях..
Дано админите не сметнат това като реклама "http://www.bioptron.com/bg_BG/?m=425&m0=425"

А за празни приказки ли са? За хвалби без покритие? Какво ни интересуват тези сертификати? Дават ли ни информация за броя излекувани и видовете заболявания?

# 136
  • Мнения: 1 786
Прекалявате вече всички! Мисля да информирам модератор!

# 137
  • Мнения: 287
каква е цената на уреда ?

# 138
  • Мнения: 2 485
Малкият Биоптрон струва 1700 лв. относно подарък към него на тел 0899004453
Нещо се шегувате с аудиторията, такива кварцови лампи се намират за максимум 500лв, ако подаръчето е за 1200лв  - може  Shocked

# 139
  • София
  • Мнения: 39 164
А 2008 г лампите са били 600 лв. Сега са по 1700!
Брей, каква инфлация ги е ударила тия Цептер, горките, ццц!
Та, за статистиката - още един случай при който лампата предизвиква главоболие.
Бях на презентацията и дистрибуторката ми предложи да ми направи облъчване на лицето.
Едвам издържах на тая светлина със затворени очи 4 минути и веднага след това ме заболя много главата.

# 140
  • Мнения: 23
Ей бре не действал биоптрона! Действа, и то по-добре от лазера с който ме облъчваха след като си счупих крака. След 10 минути с биоптрона болката изчезна като че ли са ми сложили упойка. Зарадвах се и изминах 8 километра, от което крака ми силно се поду и ме заболя, но вече нямаше такава болка, че да не мога да ходя. Просто намалих темпото. При лазера има само 2 дължини на вълните някъде около 600 nm, докато при биоптрона спектъра е непрекъснат от 400 до 4000 nm двойно поляризирана светлина. Това няма нищо общо с печката на която си греете носа! Цената на прибора не е по джоба на мнозина и затова пищят като в баснята с лисицата и гроздето. А тоя дето иска да има и UV светлина не е познал. Такава светлина унищожава ДНК в клетките. А пък инфрачервената с голям интензитет прави перде на очите. Така че по-кротко с нагряването

# 141
  • Мнения: 2 485
Ей бре не действал биоптрона! Действа, и то по-добре от лазера с който ме облъчваха след като си счупих крака. След 10 минути с биоптрона болката изчезна като че ли са ми сложили упойка. Зарадвах се и изминах 8 километра, от което крака ми силно се поду и ме заболя, но вече нямаше такава болка, че да не мога да ходя. Просто намалих темпото. При лазера има само 2 дължини на вълните някъде около 600 nm, докато при биоптрона спектъра е непрекъснат от 400 до 4000 nm двойно поляризирана светлина. Това няма нищо общо с печката на която си греете носа! Цената на прибора не е по джоба на мнозина и затова пищят като в баснята с лисицата и гроздето. А тоя дето иска да има и UV светлина не е познал. Такава светлина унищожава ДНК в клетките. А пък инфрачервената с голям интензитет прави перде на очите. Така че по-кротко с нагряването

Боже, отново глупости! Как ще излъчва непрекъснато по целия спектър 400-4000nm??? Майтапите ли се? Или наистина си вярвате? Да ни покажете снимка от спектроанализатор???? Или не знаете що за прибор е той? А какво е това двойно поляризирана светлина? Обяснете го на нас невежите. УВ лекува, но ако се ползва некомпетентно, може и да навреди. Това обясних по-назад и не желая подробно да го повтарям!
За лисица и грозде приказвайте на децата в детската градина. Тук не сме на тяхното ниво. Даже им подарете някой Биоптрон, за да си играят с него.

# 142
  • Мнения: 0
Здравейте

Тия дни ходих на презентация на въпросния биоптрон и реших да посърфирам малко в нета да посъбера информация и така попаднах на тази тема. По прочетох темичката и много се забавлявах.Та рекох да споделя и моите впечатления.
Хората направили въпросната презентация бяха доста агресивни (повтаряха едно исъщо и настояваха на момента да се закупи техният продукт даже предлагаха и бърз кредит и лизинг) и се почувствах все едно съм на сбирка на някаква секта . Посланията звучаха като припеви от сорта на хари кришна кришна хари Simple Smile. Общо взето все едно гледах телешоп ама на живо.
Ако някой организатор на подобна презентация чете тези редове бих му препоръчал следното:

1. Когато се презентира продукт свързан със здравето на хората не е лошо това да се прави от специалист- най добре разбира се да е лекар или специалист пряко свързан с разработване на лекарства или методи на лечение (най добре и двете), а не от агресивни търговци декламиращи  заучени фрази.

2. За да се докаже дали даден продукт оказва въздействието за което е замислен и до каква степен  става по съответните статистически методи . Изследването се прави като продукта се дава на голям брой хора страдащи от дадено заболяване ,избрани на случаен принцип (социална група, възраст , общо здравословно състояние, пол и т.н.) .  Втора група хора също подбрана на случен принцип аналогично на първата служи като контролна, т.е. не се лекуват от дадения продукт а от друг или въобще от никакъв .
След това се сравняват резултатите от двете групи и се прави статистическа оценка на ефекта на даденото лекарство или друг продукт. По този начин се елиминира влиянието на случайни фактори влияещи на крайният ефект, т.к. всеки организъм реагира различно , важни са начина на живот околна среда, наличието на други заболявания и т.н.  
В тази връзка даването на безкрайни примери как майками , лелями или шуранайката много им помогнало даденото изделие са несериозни.

3. Когато в основата на дадено въздействие са закони и открития от областта на физиката, химията или биологията, редно е то да се обясни на достъпен език така че да се разбере от хора неспециалисти. Не е трудно, за справка виж discovery channel.  
Лично на мен ми беше адски забавно защото поназнайвам "туй онуй" от физиката , а на въпросната презентация не чух нищо друго освен купчина неразбираеми за неспециалисти термини (некохерентна светлина, поляризирано електромагнитно лъчение, видим спектър, успоредни лъчи, низка интензивност, забрави ли са да вмъкнат "космическа технология от наса" Simple Smile). Горе долу същата характеристика на спектъра (излъчваната светлина) има и една енерго спестяваща крушка, светеща с мека жълта светлина отговаряща на спектъра светлината излъчена от "идеално черно тяло" (извинявам се за използването на научни термини") нагрято до 3500К [келвина]. Апропо обърнете внимание на опаковките  на енерго спестяващите крушки го пише - означението 3500К значи точно това и с кратки думи описва спектъра на светлината излъчвана от крушката, може да пише и 4000К или 5000К , колкото по голяма е цифрата толкова по бяло - синкава е светлината.После слагате и един рефлектор да станат успоредни лъчите и готово имате си вашия биоптрон. Е малко поизлъгах светлината от енергоспетяващата крушка не е поляризирана, ама то сега неможе за 10 15 лева всичко да има.

4. В развихрилата се финансова криза и безработица предлагате на хората продукт равняващ се на от 3 до 12 средни работни заплати , поне от уважение към хората можеше да обясните защо една крушка със стойка , някоя и друга платка ,кондензаторче и вентилатор за охлаждане, струва толкова много. Реших че щом светлината е в основата на ефекта от биоптрона значи тази крушка трябва да е върхът на научно техническите постижения и инженерната мисъл да се изработва много трудно от редки материали и да е много скъпа. За майтап попитах колко струва въпросната крушчица очаквайки поредната "хари кришна" и някаква страшна цена, но за моя изненада ми отговориха "не са много скъпи, плюс това издържат 4 хиляди часа нагревки". Браво значи ама мене пак неми стана ясно кое точно струва от 1400 до умопомрачителните 6000 лева (зависи коя крушцица и стойчица ще си изберете).

5. Цитати от рода на "биоптрон се използва в много болници и рехабилитационни центрове" са безсмислени , какво значи много, 10 ли са 20 ли са . Ако такъв се използва някъде наблизо покажете ни го , направете открита демонстрация със посещение в съответната болница , не е невъзможно. Лично на мен ми се наложи проучване свързано с хемодиализата във връзка с един проект и ни организираха такова посещение в действащ хемодиализен център в токуда.

Извода който аз си направих , но не го натрапвам разбира се , е че цялата работа е твърде мизерна и непристойна . Не  е редно да се използва по този начин лековерието и незнанието на хората , техните болежки , страхът за собственото здраве и здравето на близките (апропо самият аз страдам от болестта на бехтерев , който иска може та чукне в интернет и да види за какво става дума, когато разбраха "търговците" от цептер направо ми се нахвърлиха като глудница вълци). Разбира се не говоря за всички от тази фирма защото е напълно възможно голяма част от тях също да са заблудени наивници. Има макар и малка но не нулева вероятност всичо което казаха да е пълна глупост и аз да съм някакъв болен шизофреник неверник, но оставам на вас да прецените това, като прочетете някоя друга научно популярна статийка в интернет.

Поувлякох се малко но дано да ви е от полза споделеното .  Ще спра до тук че от zepter ще се амбицират да ме намерат и да ме треснат с некой bioptron profesional III по учената ми глава. Simple Smile.

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 20:00 от baivulcho

# 143
  • София
  • Мнения: 39 164
Моето елементарно мислене сочи, че този апарат НЕ  се използва или купува от квалифицирани медицински лица.
Виждала съм как се презентира и пласира медицинска апаратура и определено не е с такива методи.
А защо не се предлага на сериозни лекари - изводът е лесен!

# 144
  • Мнения: 0
Моето елементарно мислене сочи, че този апарат НЕ  се използва или купува от квалифицирани медицински лица.
Виждала съм как се презентира и пласира медицинска апаратура и определено не е с такива методи.
А защо не се предлага на сериозни лекари - изводът е лесен!

Ами може и да бъркам ама в презентацията казаха че е закупено и се ползва в "много болници" и медицински центрове , щом не се използва от квалифицирани лекари кой го ползва чистачките ли или портиера можеби.

Ама сигурно нещо не съм дочул.

И ако методът е толкова ефикасен какъв е точно мотивът да не го използват също не разбрах.
Дакажем че сериозните лекари не го използват защото незнамси кво си имат си причини хората. Ами несериозните какво им пречи или можеби всички са сериозни незнам.

А сега се сетих че можеби съм оставил впечатлението че съм доктор(от сериозните) , ама ще ви разочаровъм малко защото не съм , просто поназнайвам физика малко (НПМГ профил физика , физически факултет 2 години спец. инженерна физика, УАСГ магистър строителен инженер).

Последна редакция: вт, 24 яну 2012, 20:35 от baivulcho

# 145
  • София
  • Мнения: 39 164
Моето елементарно мислене сочи, че този апарат НЕ  се използва или купува от квалифицирани медицински лица.
Виждала съм как се презентира и пласира медицинска апаратура и определено не е с такива методи.
А защо не се предлага на сериозни лекари - изводът е лесен!

Ами може и да бъркам ама в презентацията казаха че е закупено и се ползва в "много болници" и медицински центрове , щом не се използва от квалифицирани лекари кой го ползва чистачките ли или портиера можеби.

Ама сигурно нещо не съм дочул.

Казаха те, и аз бях на презентация.
Обаче аз пък казвам, че сериозна медицинска техника, която се продава в болниците не се презентира така от такива хора. А аз там един медицински работник не видях. Или поне медицински представител.

# 146
  • Мнения: 2 485
Колега, аз предполагам, че в него са монтирали светодиоди, а не крушки. Някой друг ИЧ и някой друг във видимата област-червени, зелени, сини, жълти, бели, всякакви. Поради тази причина нахалството им стига до "светотерапия." Ако някой се зарадва на светещите диоди, може и да се излекува, знам ли.
Аз не стигнах дотам да ходя на сбирките им. Само прочетох това, което са написали в сайта. Наша близка ни досаждаше последните години с това "чудо" на техниката и медицината.  

Доста време похабих в разправии с тях, но се надявам, че все пак някои потребители са научили нещичко от моите писания.

Същото трябва да се прави и за камъни, които лекуват, треви, които отнемат "лошите енергии", астрология, нумерология и др.

# 147
  • Мнения: 5 979
Eто ви лампи:
http://www.ibora-bg.com/medical-products/lampi-za-nagrevki.html#content
Не са по 4000лв, но предполагам вършат някаква работа  Simple Smile

# 148
  • Мнения: 2 485
Да, вероятно вършат добра работа. Неслучайно ги използват в отделенията за физиотерапия. Те не са за домашна употреба. Могат доста да навредят, ако се използват некомпетентно.  Както виждаме продават и защитни очила към тях.

Не зная дали има заболявания, при които използват само кварцови лампи. Често нагревките са комбинирани-първо ВЧ, после кварцова лампа. Кое кога и с каква продължителност да се използва е от компетентността на лекарите-физиотерапевти. Те го решават за всеки конкретен пациент имайки предвид възрастта и заболяването му.

# 149
  • Мнения: 2 485
Колега, аз предполагам, че в него са монтирали светодиоди, а не крушки. Някой друг ИЧ и някой друг във видимата област-червени, зелени, сини, жълти, бели, всякакви. Поради тази причина нахалството им стига до "светотерапия." Ако някой се зарадва на светещите диоди, може и да се излекува, знам ли.
Аз не стигнах дотам да ходя на сбирките им. Само прочетох това, което са написали в сайта. Наша близка ни досаждаше последните години с това "чудо" на техниката и медицината.  

Доста време похабих в разправии с тях, но се надявам, че все пак някои потребители са научили нещичко от моите писания.

Същото трябва да се прави и за камъни, които лекуват, треви, които отнемат "лошите енергии", астрология, нумерология и др.

Оказа се че греша. Не са светодиоди, а халогенна лампа! Днес го видяхме у наша позната-средния вариант за 2400лв. И тя се надява да оправи с него болните си колене.....Или поне да получи някакво подобрение.....Но се оплака, че действал твърде бавно. Казах и, че ако въобще и подейства ще трябва да почерпи. На халогенната лампа беше сложен жълт филтър. В брошурата бяха показани цял набор-около 10цвята. Не разбрах дали се плащат отделно.
Мощността на лампата не е голяма-съжалявам, че не я записах. Поради тази причина и загряването също не е голямо. На малката лампа било още по-слабо според нейните думи. Нейна приятелка имала такава. Скоро успяла да я продаде и да си купи тази средната с надеждата, че ще и помогне.
По-назад написах, че една лампа за топлене на пиленца вероятно ще се окаже по-ползотворна имайки предвид нейната по-голяма мощност-около 300-400вата. С такива лампи топлели и новородени агънца и прасенца. Разбира се съм далеч от мисълта, че такава лампа за топлене на пиленца ще може да замести нагревките в отделенията по физиотерапия в болниците.

Последна редакция: нд, 29 яну 2012, 23:34 от vl

Общи условия

Активация на акаунт