Отговори
  • Мнения: 5 370
От два дена на входа на кооперацията ни на самата врата има ЯКО залепено съобщение от т.нар. "Профи кредит" компания, на което има изписано единствено "НЕ СТЕ СИ ПЛАТИЛИ ВНОСКАТА!" плюс името на човек, който явно живее във входа(но аз не познавам).

Замислих се върху факта и искам да ви попитам има ли право КРЕДИТОР по подобен начин да си "търси" даденото и какви са въобще ЛЕГАЛНИТЕ начини? Не са ли задълженията на едно физическо лице проблем между него и респективната финансова институция?

Само не ми казвайте, че в България всичко е възможно....то явно е възможно, но законно ли е?

(това направо ми звучи като стената на срама)

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Не знам дали има право ,но ако така си събира кредитите -не ми я хвали тази фирма  ooooh!.Това е абсолютно непрофесионално ,да не казвам,че нарушава личните права на този човек  Peace
Да ,и на мен ми звучи като страната на срама ,но и за двете страни  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
Едва ли има право,но на мен лично ми е интересно ,какъв договор са подписали двете страни.

# 3
  • Мнения: 5 370
Аз принципно с подобни компании вземане-даване не бих имала, освен това мисля, че имат и високи лихвени проценти, но когато банките са затегнали коланите,а народът имз нужда от пари, хората са склонни да прибягват до кого ли не. Tired

Добре де, какъвто и да е договорът, това ли  е начинът за събиране?

# 4
  • Мнения: 4 916
Жозефина,
тази фирма явно е изчерпала останалите традиционни практики - звънене, тормозене и злепоставяне пред роднини, колеги и съседи... това е някакъв нов метод за събиране на дългове.... скоро ще тръгнат и по училищата на децата сигурно...

# 5
  • Мнения: 5 370
злепоставяне пред роднини??Сериозно ли, и това ли го има?

(наистина не съм в час с кредитите, понеже засега само кредитна карта имам)

# 6
  • Мнения: 4 916
И аз нямам кредити, обаче на работа са търсили длъжници, разни познати са се оплаквали... Между другото като звъняха на работа казваха "Как така не работи вече при вас, аз виждам, че осигуровките й са от там!"  Laughing Не знам дали блъфираха или наистина имат достъп до данните на НОИ или НАП.
Едно време четох много интересно интервю с някакъв шеф на колекторска фирма (събирачите на дългове), който обясняваше, че учителите са най-лесни за вземане на проблемни кредити, защото той само като се обадел на директора на училището и хората толкова се срамували, че веднага си плащали дължимото.
Явно се ползват всякакви методи...

# 7
  • Мнения: 1 668
Чуда се на разсъжденията тук  newsm78. Значи да вземе пари човекът от тази фимрма и да ги измами, че ще ги връща (подписал е даже документ как ще ги връща и кога и очевидно не го е направил) е ок, но не е ок, че са сложили бележка да им върне парите пред входа  newsm78. Не знаех, че издирването на длъжници се води злепоставяне  newsm78. Сигурно е злепоставяне и съобщенията в медиите за издирване на престъпници  newsm78. Ох, милите  Sick Мъчничко ми станаза горките престъпници....
Иначе, да имат право - това не са лични данни и могат да използват имената му както намерят за добре.

# 8
  • Мнения: 4 916
Като са толкова ларж, защо не си събират парите със съда?
Педали нещастни... звъни ми някаква пача и ще ми държи сметка защо някоя вече не работела на старото си работно място, мърлата смотана...

# 9
  • Мнения: 5 370
Чакай сега,
Откъде си сигурна, че ги е измамил, първо?
Второ-на съобщението пишеше-имате неплатена вноска.не вноскИ.Нали се сещаш, че всеки в даден момент може да закъса, да е без работа, особено в момента??
Аз, например, всеки месец си плащам дължимото по кредитната карта СЛЕД 5 число, защото тогава ми идва заплатата. И дори не си правя труда да отговарям на звънящите ми, щото някъде там, в данните им, се вижда, че аз плащам ВИНАГИ при тези числа. Ма не, системата така им повелявала.
Ми да си звънят, не ме притесняват, нема да ми се разтреперят дънките от това. Laughing

# 10
  • Мнения: 25 700
Чуда се на разсъжденията тук  newsm78. Значи да вземе пари човекът от тази фимрма и да ги измами, че ще ги връща (подписал е даже документ как ще ги връща и кога и очевидно не го е направил) е ок, но не е ок, че са сложили бележка да им върне парите пред входа  newsm78. Не знаех, че издирването на длъжници се води злепоставяне  newsm78. Сигурно е злепоставяне и съобщенията в медиите за издирване на престъпници  newsm78. Ох, милите  Sick Мъчничко ми станаза горките престъпници....

Жено, човекът може просто да е останал без работа и да няма възможност да си погасява вноските. А в тази криза мнозина са така, че и все повече ще стават.
Има си ред, по който да се събират задълженията, няма нужда да взимате хляба на съдия-изпълнителите.
Всъщност, дали не може въпросната институция да бъде осъдена за злепоставяне и незаконни действия? Не и  у нас, предполагам.

# 11
  • Мнения: 5 370
Като са толкова ларж, защо не си събират парите със съда?
Педали нещастни... звъни ми някаква пача и ще ми държи сметка защо някоя вече не работела на старото си работно място, мърлата смотана...
Laughing Laughing
Сладурка!
И на мене такива мисли ми идват, но не посмях да скандализирам ССФ, не и в тази тема, не.Требе да сме честни и дори залък хляб да не'аме, да си погасяваме задълженията, как иначе. Whistling

# 12
  • София
  • Мнения: 14 751
И на нашата входна врата има от същата фирма за един комшия. Май измекяри си падат тия Профи-раздават пари на който им падне, после реват.

# 13
  • Мнения: 25 700
Не, това са тези, от които трудно можеш да се откопчиш, когато влезеш в някой голям магазин от рода на Техномаркет, Технополис и др.: "Ама вземете на изплащане, ама много изгоден лизинг!".
А после...  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 16 101
Аз, например, всеки месец си плащам дължимото по кредитната карта СЛЕД 5 число, защото тогава ми идва заплатата. И дори не си правя труда да отговарям на звънящите ми, щото някъде там, в данните им, се вижда, че аз плащам ВИНАГИ при тези числа. Ма не, системата така им повелявала.
Ми да си звънят, не ме притесняват, нема да ми се разтреперят дънките от това. Laughing
съветвам те да предоговориш датата на плащане с тази, която ти е удобна. Просто някога могат да те влючат в регистърана некоректните платци заради системни закъснения.
Профи кредит обикновенно дават заеми за малки фирми - таксита, превоз на товари и др. подобни. Сумите са големи, държат да си получават вноската навреме. Не, не раздават пари на когото им падне и обикновенно правят ипотека на купеното МПС или машина.
И как така оневинявате некоректния длъжник - можело да няма възможност.
Ако е свестен  ще отиде във фирмата и ще предоговори или отложи вноските, а няма да се крие в миша дупка. Така и няма да лепнат съобщение на входа и да го резилят.
А и като вземаш кредит трябва да си направиш сметка за резервни пари за спешен случай.
Всички отпускащи кредит имат достъп до регистъра на НАП. А някой даже проверяват дали хората са си платили парното и данък сгради.

Общи условия

Активация на акаунт