Отговори
# 30
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Нямам опит с Топлофикация, ама ако някой не плати, задължението му не се ли поема от съседите му?
Off - не се поема, виси си и му се трупат лихви.
Гризват дървото съседите ако някой де юре се е отказал от услугите на Топлофикация и уж си е махнал радиаторите, но де факто в началото на сезона си ги окачва и си се топли, а разликата в показанията между общия топломер на сградата и индивидуалните я плащат всички. Пълно е с такива хИтреци, особено по комплексите, блок голям, куче влачи, диря нЕма Close.
А ако се натрупат и много неплащащи, наистина не пускат изобщо парното на сградата.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 200

Ами не се поема от съседите - просто не пускаха парното на целия вход/блок.


Аха. Значи, да не се учудваме, ако започнат да ни отказват кредит за това, че съседът е неизряден платец.  Laughing

ПП Не съм потърпевша, нямам кредити.
Ха-ха!
По теорията за гените и околната среда - един вид "кофти обкръжение, пич, губиш"  Twisted Evil

Иначе и аз не съм страдала от непуснато парно.

# 32
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 592
На мен също са ми се обаждали от подобна кредитна фирма /без да се представят от коя/. Обаждането им беше свързано с лице, което им дължи пари и живее в нашия вход, но аз не  познавам.
Та въпросът е по какъв начин се сдобиват с информация относно съседите и техните телефонни номера?
Явно е, че подобни фирми ползват информационна база, с която разполагат само някои държавни организации, общински или частни фирми в ютилити сектора, които са регистрирани като администратори на лични данни.

# 33
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 091
Или просто имат телефонни указатели /за БТК-то/, в които чинно си пише име, адрес и телефон на комшията. Не е трудно да се проследи кой живее до теб.

# 34
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 592
Или просто имат телефонни указатели /за БТК-то/, в които чинно си пише име, адрес и телефон на комшията. Не е трудно да се проследи кой живее до теб.

А, не е така. Телефонът го местя вече на трети адрес и не фигурира в по-старите телефонни указатели. На въпроса ми - откъде го знаят, отговориха от тел. указател в Интернет - е, пробвах, но за да ти излезе номера, трябва да въведеш двете имена, няма и филтър по адрес. Необходимо е да знаеш името.

# 35
  • Мнения: 2 478
Не знам дали имат право да го правят, но знам защо така агресивно се опитват да си съберат вземанията. В Профи кредит ( не знам за другите) финансовите съветници не получават процентното заплашане от отпуснатият кредит, ако нямат събираемост по кредита.

# 36
  • Мнения: 4 300
Ако лепна бележка на вратата" Гошо от 14 апартамент е селянин и всяка вечер пече скара на балкона си" нарушавам ли нещо според вас  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 25 677
Ако ти си му подарила или продала скарата - категорично не.  Naughty Mr. Green

# 38
  • Мнения: 5 370
Ако лепна бележка на вратата" Гошо от 14 апартамент е селянин и всяка вечер пече скара на балкона си" нарушавам ли нещо според вас  Mr. Green
Mииии, ако си се подписала с имената си-със сигурност ще нарушиш личния си комфорт, мисля аз. Laughing
И далеч не съм убедена, че въпросният Гошо ще търси услугите на правораздаването, най-много той самият да правораздаде. Laughing

# 39
  • Мнения: 1 668
Герчо, приемам личното ти отношение вероятно като професионално такова, но пропускаш една дребна подробност. Заемайки пари на хората, тия т.нар. кредитни институции взимат доста солена лихва. Смело може да се каже, че изтипосания на входната врата плаща заплатите на поне две кифлички, които работят във фирмата.
Няма как да бъдат осъдени такива бабаити, но наистина си просят наказание.
Никой, по никакъв начин няма право да разгласява факти от личните афери на когото и да било. Не е особено законно всички съседи да знаят, че еди кой си взема заем, и че е закъснял с вноската. Доста си играят с хорското достойнство тия фирмички, но не ги чака нищо добро. Кризата ще ги изяде и тях, както знаете нивото на връщане на кредите ще пада още. Та има време, ще видим как ще се играе този мач. Laughing
Не работя в кредитна институция и никога не съм работила. дори нямах идея, че съществуват профи кредит, но съм на мнение, че като вземаш заеми трябва да си ги плащаш. Страшна простотия ми се вижда това да не се вдигат телефоните на хората, чиито пари харчиш  newsm78 . И честно да ви кажа незнам дали сте запознат, но повечето кредитни институции (сигурно всички) карат кредитополучателите да подписват запис на зповед, но ако тя се представи пред съдия изпълнител, то цялата сума по записа на заповед става изискуема, а хората си искат вноската просто. Нали разбирате, чее по-добре да подсеят бай пешо, че не е платил 100 лева, пред това да дойде съдия изпълнител и да му опише къщата и да му я продаде на безценица, защото трябва да плати накуп примерно 5000 лева  newsm78. Или пък е по-добре да му се продаде къщата, ама да е тихо, че да не му се опетнява името пред съседите  newsm78.

# 40
  • Мнения: 12 671
Ми не знам, сметката за ток и вода ми се пази в тайна, да не разбере комшията колко пъти се къпя, пък такова нещо може да се изтъпани.  Единствената полза е, че дават храна на клюкарите - леле тоя пък Гошо не си е платил.

# 41
  • София
  • Мнения: 7 200
Мисля си, също така, че е много вероятно собственикът и шеф на Профи кредит да е поредното бивше ченге. Иначе не ми се струва много вероятно на нормален човек да хрумне подобна гениална идея.

# 42
  • Мнения: 519
Ей ги шефовете. Млади са. http://www.profireal.bg/management.php

# 43
  • Мнения: 5 370
Оххххх.....

Аз ли ти се, боже, криво молих, или ти ме криво разбра???
Герчо, айде пак прОчети внимателно и стига се хваща за тоя телефон, дето не му отговарям, моля те.

Отговори ми на 2 простички въпроса:
1. Като как се очаква от нас, живущите в кооперацията, да реагираме, че сме "осведомени" за това, че някой си, дето даже не го познаваме повечето, не си бил платил?Да му истроим другарски съд? ОФ вечеринка? Да му запорираме заплатата или да го набием по мутренски? Какво точно, обясни ми?
2. Едно време лепяха по вратите на семействата, дето имаха дете, болно от шарка/заушка бележки с предупреждение за карантина.Ако човек е закъснял с плащането на вноска, то той заразно болен ли е? Престъпник за издирване?


Мислех повече да не се занимавам с тази глупост, обаче сега се навих да я продължа....ще им звънна на съпорта и ще задам съшите въпроси.Ей богу, ще го направя. Laughing

# 44
  • Мнения: 1 668
Не тази вечер, Жозефина!!! , отговарям ти:
1. Не се очаква от съседите да направят нищо, а от собственика да си плати кредита. Нали в Бг все още се плаща данък обществено мнение и все още на повечето българи им пука а съседите, та разчитайки на това тези от профи кредит са намерили начин да накарат хората да си платят
2. Не е заразно болен, но е престъпник. Като подпишеш един договор, в който казаш кога и по колко пари ще внасяш и после не го правиш, то ти нарушаваш законите на тази държава, а това те прави престъпник. Когато са харчили парите не са ревали, ама сега реват, че не могат да ги върнат - егати групостта!

Общи условия

Активация на акаунт